Şimdi Ara

Diş hekimiyim sorularınızı yanıtlıyorum. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
12
Favori
24.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onley dolgu önerdiler bende aklıma yattı uygulattım. Sizcede uzun ömürlü sağlam bi tedavi midir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dolgu yapılırken ağızdaki su beni inanılmaz zorladı, hasta o anda nasıl davranmalı?
  • Merhaba hocam.Dis taşlarını temizledikten sonra sürekli diş etlerim çok hassaslasti her fircaladigimda veya sert bi meyve yediğimde kanıyor.duzenli fircaliyorum ve tartar oluşmasın diye de sürekli dikkat ediyorum.2 ay oldu düzenli fırçalamam sayesinde tartar yok ama diş etlerim çok hassaslasti.yumjsak fırçayla bile fırçalasam kanıyor.bu neden hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soruma cevap vermediniz

• Benim bi dişimde çürük başlangıcı vardı şehirdeki devlet hastanesine gittim. Prf.Dr.Ord. diş hekiminin biri elime sağlık bakanlığının macunuyla firçasini sıkıştırıp fırçala geçer diye göndermişti. O günden bu yana dişçilere de güvenmiyorum. Biri de işini ciddiye alsın amk.

• ysnsln kullanıcısına yanıt
    Düzenli fircalayinca zamanla kanamasi duruyor. Bi sorun vardır sende.

• ironmaster17 İ kullanıcısına yanıt
    Vakum hortumu yokmuydu.

• Kadınların ağzında meni kalıntıları gördüğünüz oluyor mu
  • ironmaster17 İ kullanıcısına yanıt
    Benimde dolgu sırasında doktor malzeme almak için arkasını döndüğünde o ağızda ki suyu çeken aleti tuttum boğazıma götürdüm biraz daha dursa bütün suyu yutucaktım çünkü ,doktor gördü boğazın dolunca elini kaldır dedi , yapıcak bişey yok çok kötü
  • Sag ust en arka disimde curuk mevcut.Dis hekimine gittim.Igne yaptigi halde tedavi sirasinda agrim oldu.Bundan sonra ne yapilabilir.Daha kuvvetli bi ilacla mi devam edecek ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nocilisss

Sağolun hocam, günde bir kez fırçalamaya özen gösteriyorum, bu duruma bir artısı olur mu? Bir de ağız kokusuna ne sebep olur (özellikle sabahları çok aşırı)?
    Reflunuz oluyordur muhtemelen, geceleri bir tane daha yastık alıp ya da nispeten yüksek yastık ile yatın. Yatmadan son 3 4 saat bir şey yemeyin. Rahatlayacaktir. Gündüzleri de ekşime yanma vs oluyor ise PPI ve Antibiyotik kombini başlanabilir ona göre 2 hafta sonra degerlendirilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar, elektrikli diş fırçası kullanıyorum söylendiği gibi manuel fırçalara göre daha iyi diş temizliği sağlıyor mu yoksa sadece bir pazarlama yalanı mı?
    bir de dogal yollardan dişlerimizi temiz, beyaz tutmak için karbonata benzer etki veren yada karbonatla beraber kullanıldığında etkisini arttıracak bir yöntem var mı, zerdeçal vb. eklemek ile ilgili bazı öneriler duymuştum ancak doğru mu acaba?
    Çok teşekkürler.
  • Takıp

• fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam, bazen (çok afedersiniz) boğazıma kadar su şeklinde gelme oluyor. Tavsiyenizi deneyeceğim.

• ASLINDA forumda avukata ıhtıyac var boyle cacık bır ulkede en cok ıhtıyac duyulan o

• Ön dişlerde prüzlü bırakılmış dolgu, dişe zarar vermeden traşlana bilir mi?

Diştaşı temizliğine giderken yaptıra bilir miyim, tırtık var dışarıya doğru taşmış, sarı sarı plak topluyor diş fırçası almıyor Diş ipi ile yüzeyini zorlayınca anca..
  • Merhabalar oncelikle, 1 ay kadar once curuk olan disime kanal tedavisi yaptirdim.4 seans surdu,dolgu ile kapatilip bitirdi.2 haftaya kadar hassasiyet ve agri olabilir sonrasinda dis iyilesir dendi.Agri yok ama hassasiyeti gecmesi disin hala ustune birsey gelince bir irkilme hassasiyat hissi var sizce sorun ne olabilir ? Bugun yarin gidecem diye kendimi oyalayip duruyorum isin asli 4 seans da benim icin tam bir travma idi bunuda eklemek istedimoyle yada boyle gidecem zaten tekrar geri ama tekrar dolguyu alup oyup bicmesinden tirsiyorum.?

• Dolguyu kaça yapıyorsun ?

• Hocam sensodyne true white ilginç bi şekilde dişlerimi sarartıyo, cidden kaliteli ve beyazlatan bi dii macunu önerirmisiniz.colgate düşünüyorum

• Merhaba yan kesici dişlerimden biri yamuk.Sadece bu dişim rahatsız ediyor fakat bunun içinde tamamen tel taktırmak istemiyorum.Sadece bu dişi düzeltmek için başka bir tedavi var mıdır acaba?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.