Şimdi Ara

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
589
Cevap
7
Favori
27.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 222
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 33
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 23 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 29
  • Favoriye Eklediklerim 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • emclord00 (42 mesaj) oMeR24 (36 mesaj) HIGHER (33 mesaj) aksoy_M (33 mesaj) İrfan Galip Bey (27 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (280 mesaj) Mobil (180 mesaj) Mini (29 mesaj) Uygulama (100 mesaj)
  • @
270 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7426 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor

Kaynak: https://tele1.com.tr/din-isleri-yuksek-kurulu-uyesi-kuranin-meailini-okuyan-gencler-ateizme-yoneliyor-172885//

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Allah herkesin anlayabileceği bir kitap yollayıp, kitap olmasa bile düşünüp doğru yolun bulunabileceğini iddia ediyor. O zaman neden tefsire ihtiyaç var allah aşkına şaka mısınız? Bu kitabın özelliği zaten herkese hitap etmesi değil mi? Yüce varlık kendini açıkça ifade edemiyor da alimler mi yardım ediyor? Neresinden baksan saçma

Özellikle "hoşgörü metni" bekleyenlerin Kuran'ı Türkçe okuyunca içine düştükleri dram çok ilgi çekici. Bir ara Twitter'da konusu vardı  

Ozaman dini birtek Araplar anlar ozaman arap dini olur otomatikman..

Arap diyanet işleri başkanı falan getirmek lazım ülkeye.

Tefsirler okunsa böyle olmayabilirdi sonuç. Zira tefsirlerde detaylı açıklamalar mevcut. İslam sadece Kurandan ibaret değil. Sünnet dediğimiz şey esasen Kuranın açıklamasıdır. İkisi birbirini tamamlar.
  • Teğmen
    211 Mesaj
    İmamhatiplerde Türkçe mealini mi öğreriyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Tefsirler okunsa böyle olmayabilirdi sonuç. Zira tefsirlerde detaylı açıklamalar mevcut. İslam sadece Kurandan ibaret değil. Sünnet dediğimiz şey esasen Kuranın açıklamasıdır. İkisi birbirini tamamlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    7426 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Tefsir şu kişinin bu kişinin dediği demektir ve yorumdur. Meal anlam demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 22 Temmuz 2020; 19:5:57 >
  • Yüzbaşı
    501 Mesaj
    İtiraf gibi bişey,kuranı anlarsanız ateist olursunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    11137 Mesaj
    Kurani anlamayin diyor kisaca

• Yarbay
    5617 Mesaj

|
    |
    DH | equ* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12031 Mesaj

Ozaman dini birtek Araplar anlar ozaman arap dini olur otomatikman..

Arap diyanet işleri başkanı falan getirmek lazım ülkeye.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    .d

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5816 Mesaj

İngilizce baksınlar o zaman bu seferde şahbaz olurlar eminim.Arap dini deyince kızıyorlar sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 20 Haziran 2020; 15:50:48 >
  • Binbaşı
    1529 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SAY10

ben mandarince okuyorum. gayet anlaşılıyor. mandarince okumak daha sevap ayrıca

• Teğmen
    209 Mesaj

Özellikle "hoşgörü metni" bekleyenlerin Kuran'ı Türkçe okuyunca içine düştükleri dram çok ilgi çekici. Bir ara Twitter'da konusu vardı  

• Binbaşı
    1905 Mesaj

Papa 10. Leo yeniden canlanıp diyanetin başına geçmiş resmen.

İki insan ancak bu kadar birbirine benzer.

|
    |
  • Binbaşı
    1275 Mesaj
    quote:

Mealini okudum hiç de ateist olmadım ama tefsirini okursanız muhtemelen dinden saparsınız. Öyle tefsirler var ki ben yanlış kitabımı okudum diyorum bazen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DubSteq -- 20 Haziran 2020; 16:50:12 >
  • Yüzbaşı
    740 Mesaj
    quote:

Tefsir Kur'an'ı eğip bükmek için fırsat oluşturur. Tabii daha iyi anlamaya da yardımcı olabilir . Bu tefsiri yazanın bilgisiyle alakalıdır

• Yarbay
    4274 Mesaj
    Bir insanın kendi dilinde okuması, doğru bir davranıştır. Aksi halde kişi cami’den içeri girerken, ayakkabısının yanı sıra dilinide dışarıda bırakmak zorunda kalır.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
vp satın al
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.