Şimdi Ara

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
589
Cevap
8
Favori
27.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 222
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 33
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 23 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 20
  • Favoriye Eklediklerim 8
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • emclord00 (42 mesaj) oMeR24 (36 mesaj) HIGHER (33 mesaj) aksoy_M (33 mesaj) İrfan Galip Bey (27 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (280 mesaj) Mobil (180 mesaj) Mini (29 mesaj) Uygulama (100 mesaj)
  • @
270 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7404 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor

Kaynak: https://tele1.com.tr/din-isleri-yuksek-kurulu-uyesi-kuranin-meailini-okuyan-gencler-ateizme-yoneliyor-172885/

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Allah herkesin anlayabileceği bir kitap yollayıp, kitap olmasa bile düşünüp doğru yolun bulunabileceğini iddia ediyor. O zaman neden tefsire ihtiyaç var allah aşkına şaka mısınız? Bu kitabın özelliği zaten herkese hitap etmesi değil mi? Yüce varlık kendini açıkça ifade edemiyor da alimler mi yardım ediyor? Neresinden baksan saçma

Özellikle "hoşgörü metni" bekleyenlerin Kuran'ı Türkçe okuyunca içine düştükleri dram çok ilgi çekici. Bir ara Twitter'da konusu vardı  

Ozaman dini birtek Araplar anlar ozaman arap dini olur otomatikman..

Arap diyanet işleri başkanı falan getirmek lazım ülkeye.

Tefsirler okunsa böyle olmayabilirdi sonuç. Zira tefsirlerde detaylı açıklamalar mevcut. İslam sadece Kurandan ibaret değil. Sünnet dediğimiz şey esasen Kuranın açıklamasıdır. İkisi birbirini tamamlar.
  • Teğmen
    203 Mesaj
    İmamhatiplerde Türkçe mealini mi öğreriyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tefsirler okunsa böyle olmayabilirdi sonuç. Zira tefsirlerde detaylı açıklamalar mevcut. İslam sadece Kurandan ibaret değil. Sünnet dediğimiz şey esasen Kuranın açıklamasıdır. İkisi birbirini tamamlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Tefsir şu kişinin bu kişinin dediği demektir ve yorumdur. Meal anlam demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 22 Temmuz 2020; 19:5:57 >
    426 Mesaj
    İtiraf gibi bişey,kuranı anlarsanız ateist olursunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    9500 Mesaj
    Kurani anlamayin diyor kisaca

CPU: AMD Ryzen 2600 @4.0 Scythe Fuma 2 | MB: MSI B450 Gaming Plus Max | GPU: ASUS Rog Strix Vega 64 | RAM: Crucial 16GB 3600 Cl16 | SSD: JAMESDONKEY JD12 512GB NVMe | MONITOR: SAMSUNG LC24FG73 24' 144Hz 1Ms | CASE: MSI Mag Vampiric 010M | PSU: GIGABYTE G750H 750W 80 Gold | KEYBOARD: EVEREST KB-G9X | MOUSE: STEELSERIES Rival 105 | PAD: STEELSERIES Qck | HEAHPHONE: LOGITECH G930
  • Yarbay
    5247 Mesaj

|
    |
    DH | equ* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    11378 Mesaj

Ozaman dini birtek Araplar anlar ozaman arap dini olur otomatikman..

Arap diyanet işleri başkanı falan getirmek lazım ülkeye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • İngilizce baksınlar o zaman bu seferde şahbaz olurlar eminim.Arap dini deyince kızıyorlar sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 20 Haziran 2020; 15:50:48 >

ben mandarince okuyorum. gayet anlaşılıyor. mandarince okumak daha sevap ayrıca

Özellikle "hoşgörü metni" bekleyenlerin Kuran'ı Türkçe okuyunca içine düştükleri dram çok ilgi çekici. Bir ara Twitter'da konusu vardı  

Papa 10. Leo yeniden canlanıp diyanetin başına geçmiş resmen.

İki insan ancak bu kadar birbirine benzer.

|
    |

Mealini okudum hiç de ateist olmadım ama tefsirini okursanız muhtemelen dinden saparsınız. Öyle tefsirler var ki ben yanlış kitabımı okudum diyorum bazen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DubSteq -- 20 Haziran 2020; 16:50:12 >

Tefsir Kur'an'ı eğip bükmek için fırsat oluşturur. Tabii daha iyi anlamaya da yardımcı olabilir . Bu tefsiri yazanın bilgisiyle alakalıdır

Bir insanın kendi dilinde okuması, doğru bir davranıştır. Aksi halde kişi cami’den içeri girerken, ayakkabısının yanı sıra dilinide dışarıda bırakmak zorunda kalır.

Radyo Dinle
Sohbet
kripto para haberleri
Gülüş Tasarımı
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.