Şimdi Ara

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
7
Favori
28.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
270 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O zaman Türkçesini bilmeyip direk arapça okuyanlar da birşey bilmeden inanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JustInCase kullanıcısına yanıt

Böyle adamlar izlemeye değmez.

• Yusuf suresi 2.ayet: Anlayabilesiniz diye biz onu Arapça bir Kur’an olarak indirdik

Zuhruf suresi 3.ayet: Anlayıp düşünesiniz diye onu Arapça Kur’an yaptık.

Kaynak diyanet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 20 Haziran 2020; 22:14:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shegenli chingen

benimde anlamadigim sumer destaninda nuh tufani hikayesi var..sadece nuh yerine basrol ismi degisik..destanlar ozamanin tabletlere yazilmis hikayeleri..boyle uydurulan bir roman dini kitaplarda nasil yer aliyor? diyanete sordum cevap yok..hocalara sordum cevap yok..amerikadaki islam alimime mail yazdim cevap yok

• quote:

Orijinalden alıntı: İrfan Galip Bey

Alıntıları Göster

Kitabını çıkarsa direkt alacağım müthiş bir makale.

• İrfan Galip Bey kullanıcısına yanıt

Peki sevgili arkadaşım, söylediklerimi gerçekten tarafsız bir gözle anlama yoluna gitmeyeceğini açıkça beyan ediyorsun, bu sorun değil herkes görüşünde serbest bırakılmıştır.

Sadece şunu ekleyip bitirmek isterim; hiçbir kanıta dayanmayan bir inancın adaleti şeklinde tanımlıyorsun ya Allah'ın adaletini, insanların çağdaş modern olarak tanımladığın adalet sistemi de hiçbir kanıta dayanmıyor. İnsan yazması, inanılan bir norm sadece. İşte her şey bir akideye inanmaktan geçiyor, siz insanın yazdığına inanmışsınız, ben Allah'ın yazdığına, fark bu sadece.

Son olarak, tıpkı söylemiş olduğun gibi; çağdaş adalet çarpık uygulandığı için yoktur belki ama Allah'ın adaletini uygulayanların halini görüyoruz dediğin ülkelerde de aynı şekilde çarpık adalet uygulanıyor. Tabelada yazanlar ile içeriktekiler aynı olmuyor maalesef. O yüzden önceki mesajımda da uygulayacak adamların varlığı meseledir demiştim.

iyi forumlar

• emclord00 kullanıcısına yanıt

Parçanın bütününü değil kelime kelime seçerek algı yapmışsın bravo ...Master ayet bükücü seni

• quote:

Orijinalden alıntı: kabus2224

Peki sevgili arkadaşım, söylediklerimi gerçekten tarafsız bir gözle anlama yoluna gitmeyeceğini açıkça beyan ediyorsun, bu sorun değil herkes görüşünde serbest bırakılmıştır.

Sadece şunu ekleyip bitirmek isterim; hiçbir kanıta dayanmayan bir inancın adaleti şeklinde tanımlıyorsun ya Allah'ın adaletini, insanların çağdaş modern olarak tanımladığın adalet sistemi de hiçbir kanıta dayanmıyor. İnsan yazması, inanılan bir norm sadece. İşte her şey bir akideye inanmaktan geçiyor, siz insanın yazdığına inanmışsınız, ben Allah'ın yazdığına, fark bu sadece.

Son olarak, tıpkı söylemiş olduğun gibi; çağdaş adalet çarpık uygulandığı için yoktur belki ama Allah'ın adaletini uygulayanların halini görüyoruz dediğin ülkelerde de aynı şekilde çarpık adalet uygulanıyor. Tabelada yazanlar ile içeriktekiler aynı olmuyor maalesef. O yüzden önceki mesajımda da uygulayacak adamların varlığı meseledir demiştim.

iyi forumlar

Bizzat muhatabı olanlar, kendi diliyle okuyanlar bile uygulayamıyorsa sizin de hakkıyla uygulayabileceğinizi gösterecek bir kanıt yok ortada. Siz de çarpıtacaksınız demek ki kendi işinize geldiği şekliyle. Ve dinin bizzat aşağıladığı insanlar hukuksuzluğun bir numaralı adayları olacaklar.

-

İnsan ve toplum gözümüzün önünde, varlıkları bir gerçek. Sizin uygulanmasını istediğiniz kurallar ise hiçbir gerçekliğe dayanmıyor.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Boş boş atıp tutuyorsun be çocuk bu yazdığın mesaj da bile kactane arapça kökenli kelime var kalkmissin cahil cahil konusuyorsun. Nefret gözünü kör etmiş aslan parçası. Bunlarda senin düşüncelerin ne diyelim. E ne demişler etme çocukla muhabbet küstürürsün sil ne makatini camla kestirirsin.

Bu hangi ayet kardeş ayetin ismini bahset bana bakalım? Google de araman cokmu uzun sürdü bunu sen bana bu ayetin ismini şöyle bakalim

• kabus2224 kullanıcısına yanıt

Kısas bilime, mantığa değil saf intikam duygusuna dayanır. Özellikle toplumda infial yaratmış isimleri örnek vererek tribünlere oynuyorsunuz, demagoji yapıyorsunuz. Hukuk a kişisi b kişisine göre işlemez, getirdiğin bir kuralın bütün sonuçlarını düşünmek zorundasın. Hele ki mağdurun yakınlarına göre hiç karar verilmez. Zaten müebbet yeterince ağır bir ceza, ötesini istemenin hiçbir anlamı yok.

İdam cezasının üzerine literatürde bir çok araştırma vardır. Bu araştırmalar gösteriyor ki idam cezası caydırıcı değil. Yani suçu engellemek öldürmekten, işkencelerden geçmiyor. Ortacağ Avrupası'nda engizisyon işkenceleri suçu önleyememiştir. Bugün Irak, Sudan, Pakistan, Nijerya, Botsvana, Yemen gibi ülkelerde idam cezası uygulanmasına rağmen cinayet oranı yüksektir. Norveç'te müebbet bile yok fakat cinayet oranı dünyanın en düşük ülkelerinden biri olmasının yanında hapisten çıkanların tekrar suç işleme oranı çok düşük. İdam cezası uygulanmayan Avrupa'da genel olarak suç oranları dünyanın geri kalanına göre epey düşük.

Allah'ın adaletine gelince... Allah kendisini ne zaman fiziksel olarak gösterip bizimle direkt konuşur, aracı olduğunu söyleyen kişilerle iletişim kurmaya çalışmaz, o zaman adaletini tartışmaya başlayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 20 Haziran 2020; 23:13:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavenlyBlue

Böyle adamlar izlemeye değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: oMeR24

Bu hangi ayet kardeş ayetin ismini bahset bana bakalım? Google de araman cokmu uzun sürdü bunu sen bana bu ayetin ismini şöyle bakalim

Okuduysan bilmen lazım. Benim bulmam zor olmadı.

• oMeR24 kullanıcısına yanıt

Senin ayetinin isimi

Bakara

Numarası

62

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 20 Haziran 2020; 23:25:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Senin ayetinin isimi

Bakara

Numarası

62

Ben Maide 69'dan almıştım. Tekrar çok zaten  

Şimdi orada şöyle demek istedide,böyle dedide, şöyle anladılarda ,böyle söyledilerde 😂😂😂😂😂

• Haberi bi okuyun da öyle yorum yapın la

• Arkadaşlar mealini okuyun koyun olmayın çünkü mealde Allah'ın söylediklerinin aynısını kendi dilinizde okuyorsunuz ama tasvirini okursanız Allah'ın söylediklerini başkalarının yorumları ile birlikte okursunuz ve sizin görüşünüz ne olur ben bilmem(görecelik). Ama diyanet nedendir bilinmez mealine karşı çıkıyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.