Şimdi Ara

DH Ahalisi Evet mi diyor, Hayır mı ? En büyük anket... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
11
Favori
29.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Ahalisi Evet mi diyor, Hayır mı ? En büyük anket...

(En Son Oy Tarihi: 5.3.2024)
Giriş
    Evet
    Hayır
    Kararsız

şeklindeydi sanırım kendisi ayarlıyor forum yazılımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Orijinalden alıntı: Arkandayız Reis

quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

quote:

Daha güçlü bir Türkiye için Evet 1 değil 1000 oyum feda olsun

daha güçlü bir Türkiye ile değişen maddelerin nasıl bir doğrusal ilişkisi var. bir izah edin de ben de evet diyelim.

Bence istikrarsızlık var 94 yılda 65 kere hükümet değişti koalisyonlara mahkum bırakıldık koalisyonların ülkeyi ileri götürdüğünü görmedim , çok başlılık olsun vb bunlar istikrarsızlığın göstergesi başkanlık ilaç gibi gelecek inşaAllah

Yine basmakalıp sloganını kopyala-yapıştır yapıp gitmiş. Kendi düşüncesi ve bilgi birikimi olmadığı çok belli oluyor.
    4 seçimdir peşpeşe seçimleri tek başına AKP kazanıyor zaten ve muhtemelen 2019 seçimini de kazanacak. Nerede koalisyon? Nerede çok başlılık? 15 senedir AKP yönetiyor zaten ülkeyi. Kafan mı güzel troll kardeş.

Basmakalıp slogan dediğiniz ülkemizin siyasal tarihinde yaşanmış olgular. Ülkemizde yaşanan kriz atmosferlerinin birçoğu koalisyon dönemlerinde gerçekleşmiştir. Öncelikle başkanlık sisteminde neler olacağı konusundaki bilginiz ne düzeydedir? Anayasa değişikliği tekliflerinde nelerin içerileceğini okuyup analiz ettiniz mi? Öncelikle benim bilgi birikimimin olmadığına dem vurmadan bu soruların yanıtını verirseniz aramızda daha sağlıklı dialog oluşacaktır. Bu dialoğun sağlanabilmesi için nacizane bilgi birikimimi sizinle paylaşayım belki sizin bilgilerinize yeni bilgilerle katkıda bulunabilirim.
    1.15 senedir iktidarda diyorsunuz güzel 2019 da yine seçilir diyorsunuz ala, peki size sormazlar mı o zaman neden başkanlık sistemine ihtiyaç duysunlar zaten iktidarlıkları uzun yıllar süreceği aşikarsa.
    2. Türkiye de mevcut sistemin sağlıklı işleyebilmesi iktidarda karizmatik bir liderin olmasıyla gerçekleşmiştir. Karizmatik lider olmadığı zamanlar ülkenin yaşadığı istikrarsızlıkları siyasal tarihe bakarak anlayabilirsiniz.
    3.Cumhurbaşkanlığı sistemiyle siyaset baskılanmasının, vesayet aygıtları ile yönetimin, hükümet krizlerinin ortadan kaldırılmasının amaçlandığını biliyor musunuz?
    4. Rejim ve sistem krizlerinin ortadan kaldırılması bu sistemle mevcut olabilecek. Sonunda!
    5. Bu sistemle sert bir kuvvetler ayrılığı olacağını biliyor musunuz, şu anki sistemde yasamanın içerisnden çıkan bir yürütme mevcut.
    6. Bir kişi en fazla 2 defa cumhurbaşkanı seçilebilecek ve cb nin suç işlediği iddiasıyla TBMM üye tamsayısının salt çoğunluğla soruşturma açılabilecek
    Ve en önemlisi de milletin hakemliğine gitmenin bu sistemle söz konusu olması.
    Not: Güneş Motel olayı ve 28 Şubat dönemine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

@srknpower @Kartal Göz @Elk.De @ozbey08 @gerenimo57 @scor @MrCleanse @farkli acidan bakan

• HDP hayır dediği için evet diyorlarmış
    HDP çözüm sürecine EVET derken neden HAYIR demediniz?
  • hadi Evet dediniz. sandıktan evet çıktı. Tayyip bey geldi başkanlığa... EEEEe bununda bir süresi var. Yarın öbürgün yeni bir seçim olacağı vakit, tüm kürt kardeşlerimiz birleşip de bir kürt adayı secerler'de yeni başkanımız kürt bir lider olursa ondan sonraki tabloyu düşünebiliyormusunuz sayın evet diyecek arkadşlar..

bugunlerimizi mumla ararsınız.

dikkat edelim arkadşlar..Bu bir parti seçimi değil. Bu bir şahıs seçimi de değil. Bu sistem değişimi. Sistemi iyi analiz edin. artısını eksisini iyi düşünerek oyunuzu kullanın..
    Hiç kimse kalıcı değil. elbet birgün şuan ki akp li hükümet sözcüleri parti kurucuları vs gidecekler partiden uzaklaşacaklar. fanatikliği bir kenera bırakmak lazım.

bu sistem türkiye devletimiz için uygun bir sistem değildir arkadşlar.

Hayır demek hepimiz için faydalı olandır.
  • up
  • 1 kere evet dedim askeri fetönün eline teslim ettiler...

Daha da oy moy yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım bundan sonra anket konuları açılmaz ana anket olsun bu.
  • Sonuna kadar Hayır!

• evet gençler ne olcak bu halimiz.geçen bakkaldan su alıcam bu markadan olsun dedim.eminmisin dedi evet dedim.son kararımmı dedi bende eveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeettttttttt dedim.sonra suyu aldım ddükkana gittim biri geldi işler iyimi dedi evet dedim.şu ürün kaç para dedi 10tl dedim.10 tl mi dedi evet dedim.1 liraya olmazmı dedi evet dedim.
    evet gençler hyr diyemiyorum çok pozitifim.
  • hayır
  • Çok kararsızım bu konuda. İşin iki ucuda kafamda kötü yere çıkıyor. Hayırlısı bakalım o güne kadar bişeye karar verecez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

quote:

quote:

daha güçlü bir Türkiye ile değişen maddelerin nasıl bir doğrusal ilişkisi var. bir izah edin de ben de evet diyelim.

Bence istikrarsızlık var 94 yılda 65 kere hükümet değişti koalisyonlara mahkum bırakıldık koalisyonların ülkeyi ileri götürdüğünü görmedim , çok başlılık olsun vb bunlar istikrarsızlığın göstergesi başkanlık ilaç gibi gelecek inşaAllah

Yine basmakalıp sloganını kopyala-yapıştır yapıp gitmiş. Kendi düşüncesi ve bilgi birikimi olmadığı çok belli oluyor.
    4 seçimdir peşpeşe seçimleri tek başına AKP kazanıyor zaten ve muhtemelen 2019 seçimini de kazanacak. Nerede koalisyon? Nerede çok başlılık? 15 senedir AKP yönetiyor zaten ülkeyi. Kafan mı güzel troll kardeş.

Basmakalıp slogan dediğiniz ülkemizin siyasal tarihinde yaşanmış olgular. Ülkemizde yaşanan kriz atmosferlerinin birçoğu koalisyon dönemlerinde gerçekleşmiştir. Öncelikle başkanlık sisteminde neler olacağı konusundaki bilginiz ne düzeydedir? Anayasa değişikliği tekliflerinde nelerin içerileceğini okuyup analiz ettiniz mi? Öncelikle benim bilgi birikimimin olmadığına dem vurmadan bu soruların yanıtını verirseniz aramızda daha sağlıklı dialog oluşacaktır. Bu dialoğun sağlanabilmesi için nacizane bilgi birikimimi sizinle paylaşayım belki sizin bilgilerinize yeni bilgilerle katkıda bulunabilirim.
    1.15 senedir iktidarda diyorsunuz güzel 2019 da yine seçilir diyorsunuz ala, peki size sormazlar mı o zaman neden başkanlık sistemine ihtiyaç duysunlar zaten iktidarlıkları uzun yıllar süreceği aşikarsa.
    2. Türkiye de mevcut sistemin sağlıklı işleyebilmesi iktidarda karizmatik bir liderin olmasıyla gerçekleşmiştir. Karizmatik lider olmadığı zamanlar ülkenin yaşadığı istikrarsızlıkları siyasal tarihe bakarak anlayabilirsiniz.
    3.Cumhurbaşkanlığı sistemiyle siyaset baskılanmasının, vesayet aygıtları ile yönetimin, hükümet krizlerinin ortadan kaldırılmasının amaçlandığını biliyor musunuz?
    4. Rejim ve sistem krizlerinin ortadan kaldırılması bu sistemle mevcut olabilecek. Sonunda!
    5. Bu sistemle sert bir kuvvetler ayrılığı olacağını biliyor musunuz, şu anki sistemde yasamanın içerisnden çıkan bir yürütme mevcut.
    6. Bir kişi en fazla 2 defa cumhurbaşkanı seçilebilecek ve cb nin suç işlediği iddiasıyla TBMM üye tamsayısının salt çoğunluğla soruşturma açılabilecek
    Ve en önemlisi de milletin hakemliğine gitmenin bu sistemle söz konusu olması.
    Not: Güneş Motel olayı ve 28 Şubat dönemine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

@srknpower @Kartal Göz @Elk.De @ozbey08 @gerenimo57 @scor @MrCleanse @farkli acidan bakan

Basmakalıp çünkü aynı boş lafları aynı şekilde kopyala-yapıştır yapıyorsun.

1) Çünkü normalde ülkeyi yönetmesi gereken kişi Binali Yıldırım iken ülkeyi RTE yönetiyor. Çünkü RTE Cumhurbaşkanı sıfatının gereğini yerine getirmiyor. Tarafsız davranmıyor. Çünkü Cumhurbaşkanı olan şahsın üniversite diploması yok, şaibeli. Çünkü RTE verdiği yanlış kararlar, hatalar ya da kasıtlı olarak bulaştığı kirli siyaset oyunlarında girdiği karanlık tünelde kimseye hesap vermek, eleştirilmek istemiyor. Çünkü ülke yönetimi boka sardı, ekonomi kötü. Hesap sorma hakkını elimizden almaya çalışıyor. Bunu da yasama, yürütme, yargıyı eline geçirerek yani gücü ve yetkiyi tamamen kendinde toplayarak yapmayı planlıyor. Medya gücü zaten tamam bir tek bunlar var. Bundan sonrası ise çorap söküğü gibi gelecektir. RTE denen adam bugün var yarın yok. Ondan sonra gelen daha beter çıkarsa ne olacak? Ya senin ideolojine çok zıt biri oraya gelirse ne olacak? Bunları düşünüyor musun? Sahi sen düşünüyor musun onu sormadık.

2)Karizma görmesek yutturacan. Ayrıca karizma ve başkanlık sistemi ne alaka? Sanki başkanlık gelirse sonsuza kadar RTE mi başkan olacak? Bu adam ihtiyarlayıp ölmeyecek mi? Yerine gelen belki çelimsiz olacak? Yav saçma sapan fikirlerin var. Ya da bu fikirleri yüklediğin yere söyle daha az saçma, daha akla yatkın fikirler ortaya atsın. Kuru karizmanın kimseye faydası yok. Önce icraate bakılır. Karizma olsa olsa bunun sosu olur. Kimse RTE'nin karizmasına bakmıyor, biatçılar hariç. RTE dediğin adam sadece ve sadece siyasetçidir.

3) Son seçimde gördük ki koalisyon olmayınca olmuyor. Ve AKP Davutoğlu'na rağmen açık ara farkla tek başına hükümeti kurdu. Demek ki koalisyon kesin olacak diye bir şey yok. Demek ki sistemde bir sorun yok. En azından sizin abarttığınız kadar büyük bir sorun yok.

4) Boş slogan atmışsın. Altını doldurmadığın sürece boş laf.

5) Kuvvetler ayrılığı olsa eyvallah ama hiç alakası yok. Tam tersi ılımlı dikta sistemi içeriyor. Astığım astık, kestiğim kestik. Kendini kandırmaya devam et, gerçi bu söylediklerine sen bile inanmıyorsun. Hatta bence hiç okumadın bile. İşin gücün CTRL+C, CTRL+V

6) Bunun hakkında fikrim yok buna bakarım ama bu doğru olsa bile evet demeye yetecek bir durum değil. İlk cevabım Hayır demek için tek başına yeter de artar bile.

Benim bildiğim ve tanıdığım RTE kendini kısıtlayacak ve kendine zararı olacak bir şeyi dikte etmez. Sizin tanıdığınız RTE çok farklı biri olmalı. Bizim RTE sürekli çark ediyor, kandırılıyor. Ülkeyi şarampole yuvarlarken de milletin iradesi derse benim vicdanım buna el vermez, buna suç ortağı olmak istemem.

Elk.De adlı üyeye boşuna bildiri yollamışsın zaten kendisi akepeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 29 Ocak 2017; 0:9:29 >

• Hayır, hayır, yüz bin kere hayır.

• up to the infinite is YES

• quote:

quote:

quote:

cool story bro

• Valaha ben particiligi bir kenara biraktimda butun yetkilerin tek bir adamda toplanmasinin mantıklı bir tarafi yok butun yetkilerin tek bir adamda toplandigi az gelimsmis ulkelerin hali ortada.

• Çok merak ediyorum acaba sandık yüzdeleri ile bizim forumun yüzdeleri tutar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jlozde

Çok merak ediyorum acaba sandık yüzdeleri ile bizim forumun yüzdeleri tutar mı?

Tutsaydi şimdiye 50kere CHP başa geçmişti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farkli acidan bakan

O avatar o isim o mesaj

Yoksa sen son kandırılan mısın?

Yavv gül gül öldüm hocam o ne öyle son mohikan gibi .

• Teşekkürler DH ailem sonuçlar birazda olsa sevindirdi.
    ama nede olsa trafoya kedi girmedi daha
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.