Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (419. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 8 aylık laptobumu satmak istiyorum. En ufak sorunu çiziği vurdusu kırdısı yok. İçinde ayriyetten 250 gb samsung evo 850 ssd var. İlk defa ikinci el birşey satmak istiyorum, o yüzden fiyatı tam bilemedim. Şu piyasada kaça koysam satılma ihtimali vardır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de cihazı satmayı düşünüyorum temiz kullanıldı problemi yok cihazın yazın hbden almıştım. 3400e satılır mı sizce beyler?

• Arkadaşlar merhaba, şu kabloyu nasıl normal haline getirebiliriz? Led in olduğu yerden çıkmaya başladı.

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -AhmtOzdmR- -- 28 Mart 2017; 21:39:33 >
  • Eylül 2016'dan beri sorunsuz bir şekilde kullandığım bilgisayarımda son 2 gündür sorun var. Normal bilgisayarı açıp kullanıyorum 5-10 dakika sonra yeni donanım girişi sesi geliyor ve sağ alttaki simgelerde Intel Grafik simgesi beliriyor durduk yere. Video izlerken ya da oyundayken fan çalışana kadar her şey harika,fan çalışmaya başladığı anda inanılmaz bir kasma oluyor. Pek anlamam bu işlerden ama tahminime göre fan çalıştıktan sonra NVIDIA devredışı kalıyor,Intel ekran kartına geçiyor. Dell'in sitesinden güncellemeleri yaptım ancak sorun devam ediyor. Bilginiz varsa lütfen yardımcı olunca,teşekkürler..

• Arkadaşlar şarj kablosunun ne kadar voltaj verdiğini anlık olarak nerden bakabilirim, sabah yanlışlıkla şarj yerinin bilgisayara giriş yerine bastırdım kalkarken, sonra batarya simgesine tıklayınca baktım şarj edilemiyor diyor o an sinirlendim kapattım laptobu sonra açtım yine aynısını diyor felan ama şimdi sanırım düzeldi ''8 dakika tamamen şarj edilene kadar '' diyor ama ben endişeliyim yinede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yaratıcı Bir Nick

pc yi alalı 4-5 ay oldu. video izlerken, nette gezinirken saniyelik takılmalar olmaya başladı. daha önce başına gelen oldu mu? format işe yarar mı acaba

Bu gibi takılmalar yaşayan arkadaşlara genel bir cevap olsun diye yazıyorum ,

Sorun YAZILIMSAL.

Bir markaya özgü de değil...Dell,Asus,Msi,Hp kısaca Mobil intel işlemci taşıyan tüm aletlerde rastlamak mümkün.
    Sürücü sorunu .

Windows 10 için intelin sürücüleri daha tam oturmadı.Ne microsoft tarafı bu durumu sallıyor ne de intel tarafı ,

Sabahtan beri forum dorum dolanıyorum (tom hardware ,reddit vb..) elalem win 8.1'de
    Şu anda adobe olsun diğer yazılımlar olsun bunlar için en stabil en sorunsuz işletim sistemi window 8.1 pro...

Diğer taraftan windows 10 için sertifikalandırılmış resmi sürücüleri bulmak lazım Dell ise Dell in kendi sitesinden , ben Asus için kendi sitesinden bakıyorym çaresine ...ve video codecler ile şişirmemek lazım registryi , yani vlc player , k-lite vb programları ,codecleri çaktırmadan banlıyor windows..
    Media player da ise hiç sorunsuz çalışıyor hepsi.

Bunun haricinde bir sorum olacak ,

960m 'den memnun musunuz ? Yağ gibi akıyor mu cihaz .Teşekkürler.

Edit: gtx 850m 'li cihaz kullanıyorum,google dan bu konuya geldim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemail -- 26 Mart 2017; 20:25:43 >

• Yav arkadaşlar yeniden aynı şey oldu yardım edin lütfen

Denemek için kabloyu çıkardım biraz şarjı düşsün dedim sonra tekrar taktım baktım şarj edilemiyor diyor, sonra mouse yi boşa tıklatıyorum tekrar o pil simgesine tıklayıp ne dicek diye bakıyorum bu seferde pil 100% dolu diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OzzyCreek

Yav arkadaşlar yeniden aynı şey oldu yardım edin lütfen

Denemek için kabloyu çıkardım biraz şarjı düşsün dedim sonra tekrar taktım baktım şarj edilemiyor diyor, sonra mouse yi boşa tıklatıyorum tekrar o pil simgesine tıklayıp ne dicek diye bakıyorum bu seferde pil 100% dolu diyor.

şarj edilemiyordan ziyade şarj edilmiyor yazıyor hocam. bu şekilde olması doğal hocam ki bende de böyle. yeni nesil cihazlarda pil belirli bir yüzdeliğin altına düşmediği sürece pili şarj etmiyor aynı zamanda pilden kullanım da yapmıyor direk adaptörden elektrik alıyor. bu sayede pilin uzun ömürlü olmasını hedefliyorlar. hatta yanlış hatırlamıyorsam bu özelliğin bios'ta ayarı vardı, öncelikli ac kullanımı ya da pil kullanımı tarzında.

• quote:

Orijinalden alıntı: bakone

Arkadaşlar merhabalar.

Bugün nette gezerken önce klavye tepki vermemeye başladı sadece mouse çalışıyordu. Daha sonra da mouse ile bilgisayarı kapattım fakat şimdi bilgisayar ekranı kapalı olmasına rağmen power düğmesi açık ve işlemci çalışıyor. Bilgisayar kapanmıyor anlayacağınız. Ne yapmalıyım arkadaşlar öneriniz ne olur? Dell'i ve koçsistemi aradım fakat cevap alamadım.

aynı sorunu ben de yaşamıştım hocam sırayla klavye mouse ve güç düğmesi çalışmaz hale geldi arka kapağı açıp güç kablosunu çekmiştim o şekilde çözmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mysterious79

quote:

Orijinalden alıntı: OzzyCreek

Yav arkadaşlar yeniden aynı şey oldu yardım edin lütfen

şarj edilemiyordan ziyade şarj edilmiyor yazıyor hocam. bu şekilde olması doğal hocam ki bende de böyle. yeni nesil cihazlarda pil belirli bir yüzdeliğin altına düşmediği sürece pili şarj etmiyor aynı zamanda pilden kullanım da yapmıyor direk adaptörden elektrik alıyor. bu sayede pilin uzun ömürlü olmasını hedefliyorlar. hatta yanlış hatırlamıyorsam bu özelliğin bios'ta ayarı vardı, öncelikli ac kullanımı ya da pil kullanımı tarzında.

Hocam dün akşam 75 e kadar çektim sonra kabloyu taktım şarj edliyor dedi tekrar çıkardım kabloyu sonra yine taktım bu sefer yine şarj edilmiyor dedi

• Beyler daha önce de yazdım. benim laptop ında şarj sorunu olmuştu ve ilk defa ocak ayı içersinde göndermiştim. Sıkıntıyı koçsisteme sorunu anlattım %26lardayken bile şarj olmadığını bana göre bunun bir pil koruma meselesi olmadığını söyledim. Neyse cihazı servise gönderdikten sonra yaklaşık 2 hafta sonra pili değiştirdik gönderdik dediler.

Neyse Laptop geldi etti baktım kontrol ettim ama o da ne hala şarj olmuyor %50 de gelmiş makine elektrik kesintisi şu bu %8 e kadar geriledi en sonunda 1 hafta sonra tekrar hem sosyal medyadan hem de dell tr yi arayarak durumu izah ettim ve koçsistem i şikayet ettim. En sonunda oradan yetkili birisi arayarak yardımcı olmak istediğini söyledi. Ben de böyle olunca makineyi gönderdim daha önce kontrol etmedikleri adaptör den şikayetçi olduğumu ve onun değişmesini istediğimi söyledim. Yapılan kontroller neticesinde adaptörün bozuk olduğunu başka bir sıkıntısı olmadığını söylediler. Sonra da adaptörü değiştirip gönderdiler. "Pil şarj edilmiyor veya edilemiyor" diye gören arkadaşlara uyarım bir de başka bir adaptörle şarj etmeyi deneyin ben arkadaşın dell marka laptop'unun adaptörüyle denedim ss'leri de almıştım öylece göndermiştim garantiye ki benim adaptörü de onun laptop'unda denemiştik sonuç tahmin edeceğiniz üzere hüsran. Her neyse bence siz de işinizi sağlama alın kendiniz kontrollerinizi yapın ve garantiye öyle gönderin. Aksi takdirde alakasız işlemler yapıp sizin de canınızı sıkabilirler.

Not: Laptop daha önceden yani 2.sefer garantiye gönderilmeden önce gerek windows üzerinden gerekse de bios üzerinden pil koruma pil şarj etme batarya halleri durumları vs vs hepsi kontrol edildi ve yine de adaptörün pili şarj etmediği görüldü. Adaptör takılıyken laptop sadece atıyorum şarj seviyesi %25 mi öyleyse %25 olarak kalıyordu ancak üstüne %1'lik bile ekleme yani şarj etme gerçekleşmiyordu. Aynı zamanda da elektrik kesintisi veya kablodan çektiğiniz zaman şarj seviyesi normal olarak düşmeye devam ediyordu ama taktığınız andan itibaren artık ne kadar süreyle elektrikten uzak kaldıysa atıyorum %19 ile devam ediyordunuz.

edit: orijinal ac adaptörün fiyatı 200-300 tl arasında mı ne değişiyordu aman diyip ihmalkarlık yapmayın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roy mustang -- 27 Mart 2017; 11:18:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -AhmtOzdmR-

Arkadaşlar merhaba, şu kabloyu nasıl normal haline getirebiliriz? Led in olduğu yerden çıkmaya başladı.

Bir tek bende mi böyle oldu ki?

• 1 senedir mutlu mutlu yasadigim bilgisayarimla ( ekranda beyaz arkplanda gozuken piksel kardesi saymazsak ) sifir sorunsuz ilerliyoruz. ama bir sorum var. Arkadasa isikli klavye bulup takabilir miyiz takarsak calisir mi? Cunku gece kullanirken ısiksiz olunca zorlaniyorum.

• dawras kullanıcısına yanıt
    Tabiki aliexpressden 17 dolar kusur birsey olucak ben takdim 2 3 ay olcak.

3 4 arkadas daha getirtip takmisti eski yazilara bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan0725 -- 29 Mart 2017; 16:26:43 >

• hakan0725 kullanıcısına yanıt
    Bir mesajda gordum de bulamadim yorumu. Kac gunde geldi peki ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dawras kullanıcısına yanıt
    21 gunde geldi.

Bazi arkadaslara 15 gunde gelmis yani 1 ayi bulmuyor.

Tessekurler hocam bakicam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    link var mi hocam ? birde bu klavyenin ustune mi konuluyor direk ici acilip mi takiliyor klavye olarak ?

edit:https://tr.aliexpress.com/item/Original-New-For-Dell-Inspiron-15-5000-Series-15-5551-5555-5558-keyboard-US-layout-black/32537341042.html?spm=2114.010208.8.3.rOVDCE bu galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batmanlı Betmen -- 29 Mart 2017; 18:10:55 >
  • Batmanlı Betmen kullanıcısına yanıt
    Evet attiginiz link.

Eski klavyeyi söküyorsun bunu takiyorsun.

https://youtu.be/dQLJTuDNhcU

Böle söküluyor izleyin.

Edit: ö leri ü leri kullanmadan yazmisim argo gibi olmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan0725 -- 3 Nisan 2017; 1:35:10 >
  • Arkadaşlar cihazın ramini 16gb yaptım fakat bu sefer cihaz uykudan uyanmıyor. Çözümü nedir bilen var mı? Arama yaptım bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.