Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (421. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusuf24.

Yeni Bios çıkmış. 1.2.2. deneyen oldu mu?
    http://www.dell.com/support/home/us/en/04/Drivers/DriversDetails?driverId=KNG7M

Ne gibi düzeltmeler olmuş acaba Bendeki sorun yüzyılda bir cs goda anlık takılmalar oluyor cihazı yormadıgım halde 60fps sabitliyorum max 55 derece fan bile acmıyor ama anlık takılma yapıyor.

Edit Buldum

Fixes (Düzeltmeler)
    - N/A (Yok)
    Enhancements (Geliştirmeler)
    - Improved the system stability. (Sistem kararlılığını geliştirdi.)

Hemen yükleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan0725 -- 20 Nisan 2017; 20:6:9 >

• yusuf24. Y kullanıcısına yanıt
    ben ilk çıktığında yükledim herhangi sıkıntı yok
  • vitaalamode V kullanıcısına yanıt
    22 saniye hakikaten uzun açılışta çalışan uygulamalar fazla olabilir. 15-16 saniyede masaüstündeyim. Sürücüleri güncelleyin. Her Windows güncellemesi zaman içinde yer kaplar büyük güncelmelerde de eski sürümü tutan dosya ve klasörler olur disk temizleme yazılımıyla bunlardan kurtulun. Sistemin UEFİ modunda kurulu olduğundan emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmclskn

22 saniye hakikaten uzun açılışta çalışan uygulamalar fazla olabilir. 15-16 saniyede masaüstündeyim. Sürücüleri güncelleyin. Her Windows güncellemesi zaman içinde yer kaplar büyük güncelmelerde de eski sürümü tutan dosya ve klasörler olur disk temizleme yazılımıyla bunlardan kurtulun. Sistemin UEFİ modunda kurulu olduğundan emin olun.

Her şeyi yaptım, format attım sadece driverlar yüklendikten sonra başka hiç bir şey yüklemeden kapatıp açtım defalarca. BIOS ayarlarında bir çok şeyi disable yaptım (usb wake-integrated nic-usb emulation-virtualization heğsi disable) şifre ekranına 22 saniyede geldi. Enable yapıyorum yine 22 saniye. Sistemin UEFEI yaptığım zaman bilgisayar açılmıyor TEST ekranı gibi bir ekranla açılıyor yada BOOT yok diyor. Yeni çıkan 5400rpm mekanik laptop diskleri bile 24 saniyede geliyor şifre ekranına.

• Aranızda DELL logosunu açılışta iptal edebilen var mı? DELL yazısını atlayıp direk sistem boot yapan bir ayar var mı? Eğer DELL logosu herkeste çıkıyor ve 22 saniye sürmüyorsa açılışlarınız, benim m2 ssd sorunlu o zaman. M2 ssd orjinal içinde olan disk, sonradan alınma bir şey de değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raz3rs

Arkadaşlar bilgisayar çok kötü durumda.CSGO da sakinken en fazla 55-60 fps alıyorum, çatışmalarda 25 e kadar düşüyor.Ekran kartı güncel ve optimize hali bu.Garantiye yollasam ne yaparlar genel bir bakım mı?

Allah allah hocam,pili güç seçeneklerinden yüksek performansa alın ve şarjda oynayın.

Ben tüm her şey son ayarlarındayken 130-140 fps alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitaalamode

Aranızda DELL logosunu açılışta iptal edebilen var mı? DELL yazısını atlayıp direk sistem boot yapan bir ayar var mı? Eğer DELL logosu herkeste çıkıyor ve 22 saniye sürmüyorsa açılışlarınız, benim m2 ssd sorunlu o zaman. M2 ssd orjinal içinde olan disk, sonradan alınma bir şey de değil.

OEM logoları uefi sistemlerde olur. sata ayarlarına bak derim BIOS'tan achı modda mı? bendeki modelde SSD'li açılış baya hızlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

quote:

Orijinalden alıntı: vitaalamode

Aranızda DELL logosunu açılışta iptal edebilen var mı? DELL yazısını atlayıp direk sistem boot yapan bir ayar var mı? Eğer DELL logosu herkeste çıkıyor ve 22 saniye sürmüyorsa açılışlarınız, benim m2 ssd sorunlu o zaman. M2 ssd orjinal içinde olan disk, sonradan alınma bir şey de değil.

OEM logoları uefi sistemlerde olur. sata ayarlarına bak derim BIOS'tan achı modda mı? bendeki modelde SSD'li açılış baya hızlı

yani olması gereken nedir? ahci mı? Yani bende bu logonun görünmesi UEFI sistemin başırılı bir şekilde kurulduğunu mu göstermekte?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Beter Ali

quote:

Arkadaşlar bilgisayar çok kötü durumda.CSGO da sakinken en fazla 55-60 fps alıyorum, çatışmalarda 25 e kadar düşüyor.Ekran kartı güncel ve optimize hali bu.Garantiye yollasam ne yaparlar genel bir bakım mı?

Allah allah hocam,pili güç seçeneklerinden yüksek performansa alın ve şarjda oynayın.

Hocam ben de anlamadım.Bilgisayarı sifirladim ama daha deneyemedim.GTA 5 de falan sanki eski külüstür bir pcde oynuyormusum gibi donuyor, dying light ta ekran kartı yokmuşçasına kasiyor hatta donup kalıyor.Yani bırak yuksek işlemcili grafik kartını Intelde bile yapmaması lazim.Bakalım bi tekrar deneyeceğim olmazsa garanti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Beter Ali

quote:

Hocam ben de anlamadım.Bilgisayarı sifirladim ama daha deneyemedim.GTA 5 de falan sanki eski külüstür bir pcde oynuyormusum gibi donuyor, dying light ta ekran kartı yokmuşçasına kasiyor hatta donup kalıyor.Yani bırak yuksek işlemcili grafik kartını Intelde bile yapmaması lazim.Bakalım bi tekrar deneyeceğim olmazsa garanti.

Nvidia driverlerini silip tekrar kurun.

Biosu da güncelleyin.

Oyunlarda genellikle dizüstü pil tasarrufu diye bir seçenek oluyor. Onu kapatın.

Batarya ayarlarında güç seçenekleri var. Oradan performans seçin.

Nvidia ayarlarında grafik bölümünde kalite-performans var orayı performans yapın.

Nvidia gaming experiance mi öyle bir şey var orada programında oyun optimizasyonu var onu performansa alın. FPS limitleyici var o programda ona bi ayar verirseniz sorun hallolacaktır.

• quote:

aynısı benimde başıma geldi.oyun oynarken oyun hata verdi,sonra tekrar girdim kasım kasım kasılıyor.sonra aygıt yöneticisine bir girdim ekran kartı olarak sadece intelin ekran kartı var.ünlem işaretiyle bile yok gtx960m.driverları sildim kurayım dedim tekrardan,uyumlu donanım bulunamadı diyor.dedim kesin yandı ekran kartı.sonra birkaç reset,güvenli modda driver kurmaya çalışma falan derken en sonunda nvidia ekran kartını tekrar görmeye başladı.birkaç sefer daha başıma geldi ve aynı yöntemlerle çözmeye çalıştım
  • yeni windows güncellemesinde xbox uygulamasında dvr kayıt yine açıldı.girip kapatmanız lazım. oyunlar ondan da kasabilir.
  • Biosu yukledikden sonra csgoda anlik takilmalar basladi.
    Edit: Bugun skıntı yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan0725 -- 23 Nisan 2017; 15:39:30 >
  • http://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-sodimm-ram-kvr16s11-8-p-BD301528?magaza=Smallman&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KEQjwofHHBRDS0Pnhpef89ucBEiQASEp6LGILa7F6NakwlpqBNo1GoHTWSs9RltSCU5A5fMZm3EEaAkd68P8HAQ

Arkadaşlar bu rami alsam herhangi bir sıkıntı çıkmaz değilmi uyumlu gibi geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narrator12 -- 23 Nisan 2017; 12:40:33 >

• narrator12 kullanıcısına yanıt
    Maalesef DDR3L olmadığı için (yani 1,35V olmadığı için) bu RAM 7559 ile uyumlu değil.

1.35V DDR3L RAM'ler arasında en iyilerden birisi bu RAM:http://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-impact-black-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-hx316ls9ib-8-p-BD304932

• sametykcll kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam ama verdiğiniz linkte ddr3l yazmamışlar nasıl anlayabilirim bunu başka modellerde birde daha ucuz bir model var mı bildiğiniz bu biraz tuzlu gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narrator12 -- 23 Nisan 2017; 12:49:49 >
  • 8GB ram fazlasıyla yetiyor iş yerideki pc den 8GB daha taktım ama pek fark göremedim
  • narrator12 kullanıcısına yanıt
    Bazı alışveriş siteleri DDR3L diye belirtmeyebiliyor hocam.
    Eğer RAM'in çalışma gücü 1.5V ise standart DDR3, 1.35V ise DDR3L oluyor.

Şu RAM'e de bakabilirsiniz:http://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-8-p-BD304580

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 23 Nisan 2017; 15:27:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlginize teşekkürler hocam

Hocam yetmeyebiliyor bazı oyunlarda birde ben mimalık okuyorum 3 4 çizim programı üst üste açıp çalışırken çok rahat içiyorlar rami

• 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.