Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

Koçsisteme elden teslim ettim, service tage göre garanti başlangıç tairihim cihazın ülkeye giriş tarihini yani haziran 16 yı gösteriyordu. Ağustosta aldığım için haziran 2018ten sonra faturayla servise verirsem ona göre garanti geçerli olacakmış. Ama sürem dahil olduğu için sadece cihazı verdim, kaydı alındı. Adaptör, fatura hiç bir şey vermedim yanında.

Cihazı teslim aldım, eve geldim. Kulaklık taktım. Bozuk board takmışlar
  • Bilgisayarı televizyona bağlamak için hangi kabloyu kullanmam gerek arkadaşlar, masaüstü için gdmi kabloosu var kalın ama televizyona aktarırken videoyu renkler felan soluk oluyor kalitesiz sanırım kablo.

Kaliteli kablo olarak ne alayım sizce.
  • Merhaba arkadaşlar bilgisayarın içini söküp macun degiştiren oldumu acaba veya degiştirmeyi düşünen varsa fotolar eklerse bizide aydınlatmış olur.
    1 senede bir macun sürmek şart bence. Ben hp laptobuma yapıyorum bir senede bir resmen yumak yumak toz cıkıyor.+ macun öle kuruyorki zarzor siliyorum tinerle. ama 10-15 derece fark ettiriyordu degişim sonrası bu konuda biraz hassasım masaüstünüde hep öle bakımlı tutardım 8-9yıl hizmet gördü ve sattım
    bu cihazda pahalı oldugu icin acıkcası biraz tırsıyorum garantisi bittikden sonra şöle 30-40tllik bir macunla yapıcam 2018 şubat bekle beni
  • arkadaslar bendede 9 aydir bu makina var ben bunu cift monitor olarak kullanmak istiyorum mumkun mu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frozzy45 kullanıcısına yanıt
    Türkiye'deki modelleri karşılaştırırsak

+Kasaları farklı.
    +7559'da i7-6700HQ işlemci varken 7566'da i5-6300HQ işlemci var.
    +7559'un paneli IPS, 7566'nın TN.
    +7559'da DDR3L 1600MHz, 7566'da DDR4 2400MHz RAM var.
    +Ülkemize gelen 7566'larda arka aydınlatmalı klavye var, 7559'un ülkemizdeki versiyonlarında yoktu.
    +7559'da M.2 SATA, 7566'da M.2 PCIe desteği var (diye hatırlıyorum)

Görebildiğim farklılıklar bunlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OzzyCreek kullanıcısına yanıt
    Hdmidan dijital sinyal aktarılır. Kablo değiştirmenin kaliteye etkisi kocaman bir SIFIRdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Türkiye'deki modelleri karşılaştırırsak

+Kasaları farklı.
    +7559'da i7-6700HQ işlemci varken 7566'da i5-6300HQ işlemci var.
    +7559'un paneli IPS, 7566'nın TN.
    +7559'da DDR3L 1600MHz, 7566'da DDR4 2400MHz RAM var.
    +Ülkemize gelen 7566'larda arka aydınlatmalı klavye var, 7559'un ülkemizdeki versiyonlarında yoktu.
    +7559'da M.2 SATA, 7566'da M.2 PCIe desteği var (diye hatırlıyorum)

Görebildiğim farklılıklar bunlar.

- 7566'da i7 6700HQ, 16 GB RAM ve 128GB SSD modeli var. Genelde fiyatı uygun olduğundan insanlar düşük modeli konuşuyor o nedenle 7566'nın dolu modeli gözden kaçıyor. Aslında esas F/P modeli bu i7'li model olmasına rağmen bu modelin kampanyaları dikkat edilmediğinden çok uygun fiyata alım fırsatları kaçırılıyor.

• quote:

Hdmidan dijital sinyal aktarılır. Kablo değiştirmenin kaliteye etkisi kocaman bir SIFIRdır.

Bu yanılgıya çok kişi düşüyor ancak HDMI kablolar versiyona göre kapasite, bant genişliği vb. farklılıkları bulunuyor. Aynı version HDMI kablolarda bile bazılarında ARC desteği varken bazılarında yok. 4K sinyalini taşıyabilmesi için HDMI 2.0 ve üstü olması gerekiyor mesela. HDCP desteği vs. de kablodan kabloya değişiyor bu arada. Sonuçta HDMI kabloların ucuzunu alınca sorun yaşama potansiyeli yüksek oluyor. Bütün özellikleri desteklesin derseniz bitaz paraya kıymanız gerekiyor.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    4K görüntü alımı için HDMI 2.0 gerekmiyor, HDMI 1.4 ile de 4K görüntü aktarımı mümkün.
    Aralarındaki fark; HDMI 1.4, 24 ile 30 Hz arasında 4K aktarım yapabiliyorken HDMI 2.0 60 Hz 4K görüntü aktarımı da yapabiliyor.

Pratikte HDMI 2.0 daha üstün bir 4K kalitesi sunacaktır, doğru. Fakat "4K sinyali taşıyabilmesi için HDMI 2.0 gerekli" dersek yanlış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 5 Mart 2017; 13:11:56 >
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    i7 sürümünün ülkemize geldiğini görmemiştim, gözümden kaçmış. Bilgi için teşekkürler

RAM kapasitesi, SSD boyutu gibi şeyler partiden partiye değişeceği için (ve de bu donanımlı 7559'lar da geçmişte ülkemizde satıldığı için) onlar karşılaştırmaya eklemedim.
    Günümüzdeki fiyatlandırmayla 7559'un pek alınır yanı kalmadı (eğer özellikle TN yerine IPS panel istemiyorsanız). 7566'nın satılabilmesi için 7559'un fiyatı gereksiz yere şişirildi. Şu şartlarda ülkemizde 7559 yerine 7566 almak daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

4K görüntü alımı için HDMI 2.0 gerekmiyor, HDMI 1.4 ile de 4K görüntü aktarımı mümkün.
    Aralarındaki fark; HDMI 1.4, 24 ile 30 Hz arasında 4K aktarım yapabiliyorken HDMI 2.0 60 Hz 4K görüntü aktarımı da yapabiliyor.

Pratikte HDMI 2.0 daha üstün bir 4K kalitesi sunacaktır, doğru. Fakat "4K sinyali taşıyabilmesi için HDMI 2.0 gerekli" dersek yanlış olur.

Evet çok fazla ayrıntıya girmeden genel olarak anlatmaya çalışmıştım. Detaylar için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

quote:

Bu yanılgıya çok kişi düşüyor ancak HDMI kablolar versiyona göre kapasite, bant genişliği vb. farklılıkları bulunuyor. Aynı version HDMI kablolarda bile bazılarında ARC desteği varken bazılarında yok. 4K sinyalini taşıyabilmesi için HDMI 2.0 ve üstü olması gerekiyor mesela. HDCP desteği vs. de kablodan kabloya değişiyor bu arada. Sonuçta HDMI kabloların ucuzunu alınca sorun yaşama potansiyeli yüksek oluyor. Bütün özellikleri desteklesin derseniz bitaz paraya kıymanız gerekiyor.

tabii versiyonları var, aynı türde olanları farzederek yazdım. Belirtmeyi unutmuşum. bahsettiğim durum tamamiyle aynı özelliklere sahip kablonun altın kaplama bakır uç olanı alındığında kalitesinin değişmeyeceğiydi.

• quote:

Pardon hocam hdmi demişim

Benim dediğim kablo buhttp://mcdn01.gittigidiyor.net/22878/tn30/228784770_tn30_0.jpg

Başka kablo takınca masaütsü pc ye görüntü cam gibi oluyor ama benimkini takınca minecraft gibi oluyor

Neyse yav ben bu laptoba hangi kabloyu alayım hocam televizyona aktarmak için tavsiyen varmı.

• OzzyCreek kullanıcısına yanıt
    valla hocam yanlış konuya yazıyor olabilir misiniz? bildiğim kadarıyla 7559'da vga çıkışı yok dolayısıyla bu kablonun gireceği bir soket de yok
  • Cihazla beraber gelen RAM'i çıkarıp kullanmayan varsa satın alabilirim arkadaşlar.Bendekinin modeli Samsung M471B1G73EB0-YK0. Aynısına sahip olan varsa RAM'ine talibim.
  • merhaba . geçen hafta hepsiburada da pc satışa sunuldu. 16 gb ram 8 gb SSD ve Windows 10 yüklü olan modelini 3799 tl den satışa çıkardı ve hemen bir tane sipariş ettim ( ben sipariş ettikten sonra satıştan kaldırıldı )

sizce fiyat olarak iyi mi ? yada bu fiyata alabileceğim daha iyi pc var mıydı ? forumdan da araştırdım biraz. pc den genel olarak herkes memnun sanırım.
  • Arkadaşlar Acil Cevaplayabilirmisiniz

Bu Hafta Pc yi Alalı 1 Yıl Oluyo Nerdeyse.Bakım Ve Macun İçin Servisi Aradım.Adama Macun yenilesinler dediğim gibi ısınma problemi varsa yenilesinler pc yi dedi.Aslında İlk Başta Neden Olmasın Diye Düşündüm Ve Evet Dedim.Yarın Kargoya Vericem Fakat Daha Önce Böle Bişey Yaşayan Oldumu.1 Yıl Geçti Çünkü Üzerinden.Dolarda Uçtu Gitti
  • hakan0725 kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam;

Bu klavyenin çıkartılıp/takılması işlemi garantiyi bozar mı konusunu Dell Türkiye'ye ilk olarak 31 Temmuz 2016 tarihinde Facebook üzerinden sorduğumda şu cevabı vermişlerdi...

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

...ve ben de bu cevaba dayanarak bu konu hakkında soru soran kişilere garantinin bozulmayacağını söylemiştim.
    Fakat aynı soruyu dün yine sorduğumda bu sefer ''İleride sorun yaşamamanız adına bu işlemi KoçSistem'e teyit ettirmenizi öneriyoruz.'' diye cevap verdiler. Ben de aynı soruyu bu sefer KoçSistem'e sorduğumda şu yanıtı aldım:

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

Sanırım garanti koşullarında bir değişiklik olmuş; klavye değişimi -dediğiniz gibi- cihazın garanti dışı bırakılma sebepleri arasına girmiş. Yani klavyeyi çıkarıp/takan arkadaşların (ben de dahil) cihazlarının garantileri gitmiş gibi gözüküyor.

Gerçi eğer klavye değişimi sırasında kasada çok iz bırakmadıysanız, cihazı servise götüreceğiniz zaman da ışıklı klavyeyi söküp standart klavyeyi takarsanız çok fark edeceklerini sanmıyorum.

• suleymanbegic kullanıcısına yanıt
    Cihazınız hayırlı olsun
    Bence onun yerine 3600 TL'ye GTX 1050 ekran kartlı, İntel i7-7700HQ işlemcili bir Monster Abra A5 V11.1 de alınabilirdi (Windows 10 lisansı olmamasına ve 8 GB daha az RAM'li olmasına rağmen). Fakat 7559 da kötü bir seçenek değil.

Gerçi Abra A5 V11.1 daha yeni olduğu için onu şu sıralarda almak biraz daha riskli, sonuçta 7559, hata güncellemeleri yapılmış, çok fazla kullanıcı değerlendirmesi yapılmış bir cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 6 Mart 2017; 23:52:34 >
  • Cihaza bir türlü ısınamadım. Satmayı düşünüyorum. 1.5 yıl civarı fazla garantisi var. Orjinal windows lisanslı 16gb ram + 250gb samsung evo. LG panelli (Fullhd)sıfır ölüpiksel ve Işık sızması. Çizik falan yok sıfır. Ne eder ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 7 Mart 2017; 2:46:27 >
  • 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.