Şimdi Ara

DDR5 RAM Piyasaya Ne Zaman Çıkar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran kartlarında kullanılan GDDR5 RAM'lerden bahsetmiyorum. Sistem hafızası olarak kullanılan anakarta takılan RAM'lerden bahsediyorum.

• Ddr 4 standardı bile daha tam oturmadı.Kısa vadede çıkacağını zannetmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 sene içinde gelir.
  • 8-10 sene

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Neden sordun !

• kmlhyt kullanıcısına yanıt
    DDR5 çıkasıya kadar bekleyecek o yüzden sormuş olabilir
  • berdush42 kullanıcısına yanıt
    yada ddr5 çıkınca ddr3 alıcak olabilir
  • 2020 diyorum ula
  • daha ddr4 ramler oturmaya başlamadı siz ddr5 ne zaman çıkar diyorsunuz :)
  • 5 yıl

• burda ddr3 ile ddr4 arasindaki 7 farki bulmaya calisirken, hatta ddr3 ün haksiz bir sekilde ölmeye birakilmis, ddr4 cl degerleri yüzünden antipatik antipatik siritiyor olusundan ziyade, ddr5 in birilerinin aklina gelmesi ilginc geldi
  • Asisvénia kullanıcısına yanıt
    ufak salla ;
    hadi konu saçma bi konu ne zaman çıkacağı belli değil ama senin cevabında bir o kadar saçma.
  • İntelin istediği zaman çıkar
  • Konu niye saçma olsun arkadaşlar... Ekran kartlarında şu anda zaten GDDR5 RAM olarak kullanılıyor. Burada mevcut ve yakın zamanda çıkacak teknolojiler konuşuluyor. İlerde DDR5 de DDR4'ün yerini alacak. Öyle bir şey olmayacaksa DDR4'den sonra sistemlerde kullanılacak RAM teknolojisi nasıl bir şey olacak, onu konuşalım.

Bakın Tom's Hardware 'de bir kişi "Piyasa var mı?" diye sormuş DDR5 RAM Exist?
    Ben öyle saçma sapan "Piyasada var mı?" diye de sormuyorum.

Siz şimdi saçma falan deyince internetten araştırdığıma göre:
    DDR3 RAM 2007 yılında,
    DDR4 RAM 2014 yılında,
    piyasaya çıkmış. DDR5 RAM'lar da bunun üzerine en fazla 7 sene sonra piyasada olsa en geç 2021 yılında çıkar. Şimdi 2016'dayız. 2021-2016 = 5 sene.
    Yani en geç 5 sene sonra piyasada olması beklenir. Belki 5 seneye bile kalmaz daha erken bile olabilir. Teknoloji her geçen gün hızlanıyor.

Ben kasalı bilgisayarı satınca laptopa geçtim. Uzun zamandır piyasayı takip etmiyorum. DDR4 RAM'ların ne zaman çıktığından bile haberim yoktu. Aklıma böyle bir soru geldi. Siz piyasayı yakından takip ettiğiniz için bilirsiniz diye sordum. Eskiden ben de bilirdim ama şimdi kara cahil oldum

• sakalimiz cikinca ddr5 cikabilir

• Ne sacma sorular bunlar.

• Daha ddr4 bile doğru oturmadı ddr5 çıkacakmış.2025'te çıkar.Windows 11 bekle.
  • DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Valla İntel optane bellek kullanacak yakında yeni işlemcilerinde,anakartlarında kontrolcüsü olacak ama tuzlu olacaktır normal gerçi şimdiki belleklerde 1000 kat hızlı vs diyorlar,gerçi ssd için,dımm olanıdamı öyle olacak bilemiyorum ama şu anki ramlerden çok hızlı olacağı kesin,ama amd tarafında şimdilik ddr4 kullanılacağı kesin.
  • Öyle görünüyor ki, pek çok üyenin gelecekte kullanacağımız teknoloji ile ilgili hiç bir düşüncesi yok ... Bari ilgisiz yorum yapmayın diyeceğim ama dilin kemiği yok-ki. Eski çıkış tarihlerine bakıldığında 5-6 seneye kadar ddr5 Ramleri görmemiz muhtemel.
  • Üretilen DDR4 lerı tükenince..
    DDR5 lerin üretim maliyeti DDR4 maliyetine inince..

Yani zaman belirtmek saçma olur.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.