Şimdi Ara

Windows 7 Mükemmel Hızlandırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
34.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Windows 7 ‘ yi son sürat kullanmak isteyenler için yapılması gereken birçok ayar var . Windows 7 işletim sistemi yanında birçok gereksiz uygulama ile yükleniyor . Bunları devre dışı bırakmak , disk birleştirmek , gereksiz programları kaldırmak , güncellemeleri almak ve çöp dosyaları temizlemek gibi birkaç ayar ile Windows 7 işletim sistemi hızlandırılabilir ve performans artışı sağlanabilir . Bunun için aşağıdaki adımları sırası ile takip edip uygulamanız yeterli .

1. Adım : GEREKSİZ PROGRAMLAR

Arkadaşlar öncelikle hızlandırmaya temizlik ile başlıyoruz . Bilgisayarımızda birçok gereksiz program kurulu olabilir . Bunlar bilgisayarda yer kaplar ve gereksiz çalışarak sistemi yavaşlatır . Bunları kaldırarak sistemi hızlandırabiliriz . Başlat açıp ” Program Ekle veya Kaldır ” yazarak program kaldırma ekranını açıyoruz . Bu ekranda kullanmadığımız programları belirleyip kaldırıyoruz . Kaldırmak istediğiniz programa sağ tıklayıp kaldır diyerek kaldırabilirsiniz .

Aralık

2. Adım : BAKIM PROGRAMI OLMADAN OLMAZ !

Arkadaşlar bakım programı olmadan bilgisayar kullanmayın . Bakım programları sistemi onarır , çöp dosyaları temizler ve sistemi onarır . Bunlar sistemi hızlandırır . Bunun için en iyi bakım programı olan Advanced System Care programının sitemizden tam sürüm ve Türkçe sürümünü indirebilirsiniz , buyrun link . Programı kurduktan sonra bilgisayarı taratıyoruz . Otomatik onar kutucuğunu işaretleyip , bilgisayarımızı otomatik onarıyoruz .

Aralık

3. Adım : GEREKSİZ UYGULAMALAR

Arkadaşlar Windows 7 işletim sistemindeki gereksiz uygulamalar bilgisayarı en çok kasan unsurlardan birisidir . Bu gereksiz uygulamaları kapatarak sistemi rahatlatabiliriz . Bu hizmetlerin arasında Telefon , Fax , Sunucu gibi gereksiz hizmetler bulunuyor . Başlat açıp Hizmetler yazıyoruz . Hizmetler ekranını açıyoruz ve aşağıdaki ayarları uyguluyoruz .

# Akıllı Kart – “Devre Dışı”
    # Akıllı Kart Kaldırma İlkesi – “Devre Dışı”
    # Çevirimdışı Dosyalar – “Devre Dışı”
    # Etkileşimli Hizmetler Algılaması – “Devre Dışı”
    # Internet Bağlantısı Paylaşımı (ICS) – “Devre Dışı”
    # IP Yardımcısı – “Devre Dışı”
    # Media Center Extender – “Devre Dışı”
    # Windows Media Center Alıcı Hizmeti – ” Devre Dışı ”
    # Windows Media Center Zamanlayıcısı Hizmeti – “Devre Dışı”
    # Microsoft iSCSI Başlatıcısı Hizmeti – “Devre Dışı”
    # Net.Tcp Bağlantı Noktası Paylaştırma Hizmeti – “Devre Dışı”
    # Netlogon – “Devre Dışı”
    # PnP-X IP Veri Yolu Listeleyicisi – “Devre Dışı”
    # Sertifika Yayma – “Devre Dışı”
    # SNMP Yakalama – “Devre Dışı”
    # SSDP Bulma – “Devre Dışı”
    # Tablet PC Giriş Hizmeti – “Devre Dışı”
    # UPnP Aygıt Ana Makinesi – “Devre Dışı”
    # Uygulama Yönetimi – “Devre Dışı”
    # Uzak Kayıt Defteri – “Devre Dışı”
    # Yazdırma Biriktiricisi – “Devre Dışı” ( Yazıcınız Varsa Kalsı )
    # Yönlendirme ve Uzaktan Erişim – “Devre Dışı”
    # Telefon – “Devre Dışı”
    # WebClient – “Devre Dışı”
    # Sunucu – “Devre Dışı”
    # Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti – “Devre Dışı”
    # Windows Hata Raporlama Hizmeti – “Devre Dışı”
    # Sistem Olay Bildirim Hizmeti – “Elle”
    # Uzak Masaüstü Hizmetleri – “Elle”
    # Taşınabilir Aygıt Numaralandırma Hizmeti – “Elle”
    # Bluetooth Destek Hizmeti – “Devre Dışı” ( Bluetooth özelliği olan Laptop’larda ” Elle ” yapınız )
    # İkincil Oturum Açma – “Devre Dışı” ( İki oturum kullanıyorsanız kalsın )
    # Faks – Devre Dışı
    # Windows Olay Görüntüleyici – “Devre Dışı”
    # Windows Olay Toplayıcısı – “Devre Dışı”
    # Uzaktan Erişim Otomatik Bağlantı Hizmeti – “Devre Dışı”
    # Uzaktan Erişim Bağlantı Yöneticisi – “Devre Dışı”
    # Uzak Masaüstü Yapılandırması – “Devre Dışı”
    # Uzak Masaüstü Hizmetleri Kullanıcı Modu Bağlantı Noktası … – “Devre Dışı”

Aralık

4. Adım : DİSKİNİ BİRLEŞTİR , BİLGİSAYARINA CAN VER !

Arkadaşlar Disk Birleştirme çok önemli bir unsurdur . Hız isteyenler için mutlaka ayda bir kes yapılması gereken bir işlemdir . Disk birleştirme , bilgisayarın işlemleri daha kısa sürede yapmasını sağlar . Advanced System Care programı disk birleştirme özelliğide taşıyor . İkinci adımda indirdiğiniz program ile diskinizide birleştirip bilgisayarınızı çok daha hızlı hale getirebilirsiniz .

Aralık

5. Adım : GEREKSİZ GÜVENLİK YAZILIMLARI

Arkadaşlar birçok gereksiz güvenlik yazılımı kurup sisteminizi kasmanıza gerek yok . Güncel ve iyi koruma yapan sadece bir güvenlik yazılımı kullanmanız yeterli . Aksi taktirde birden fazla güvenlik yazılımı sisteminizde çakışma ve kasmalara sebep olur . Birden fazla güvenlik yazılımı kullanmak ötekinin düzgün çalışmamasına sebep olabilir .

Aralık

6. Adım : KASA TEMİZLİĞİ ÖNEMLİ

Arkadaşlar Ana Kartınızın üstü kirlenmiş olabilir . Bunların temizlenmemesi sonucunda bilgisayarda yavaşlama , mavi ekran gibi sorunlar yaşanabilir . Kasanızı kontrollü bir biçimde açıp , içindeki tozları temizleyin . Dikkatli olmanız gereken unsur temizleme yaparken herhangi bir parçaya sürtme yapmayın. Aksi taktirde veriler silinebilir ve daha farklı sorunlar meydana gelebilir .

Aralık

7. Adım : İŞLETİM SİSTEMİNİZİ GÜNCEL TUTUN

Microsoft , işletim sistemlerini updates yani güncellemeler ile geliştirmeye ve daha iyi bir noktaya getirmeye çalışıyor . Bu güncellemeler güvenlik , hız ve görsel açıdan işletim sisteminizi geliştiriyor . Tüm güncelleştirmeleri yaparak işletim sisteminizi kalite , hız , güvenlik ve görsel açıdan daha iyi bir konuma getirebilirsiniz . Ayrıca güncellemeler ile sisteminizdeki çoğu hata onarılabiliyor .

• Bu ne aga. Konunun yanlış yere açılmasını geçtim internette tek aramayla bulunabilecek gereksiz bilgileri yazmak nedir?
  • Işsizlik den de biz söz edecektik konuya gelince gerek kalmadı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu gayet güzel.

Açan arkadaşa T.C. Devleti Hükümeti üstün hizmet madalyası vermeli.

(İroni yok.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.