Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber (747. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.858
Cevap
210
Favori
1.058.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 745746747748749
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 3qzotix

1200 yılını oyuna yansıtmakla 2077 yılını oyunu yansıtmanın zorluğu arasında dağlar kadar fark var. Sizinkisi elma ile armutu karşılaştırmaya benzemiş.

Alıntıları Göster

yok hocam anlamazlar. bu rockstar fanboyluğunu anlamış değilim. cyberpunk evreninde her arabaya, her npcye her binaya günlerce kafa patlattılar muhtemelen nasıl olabilir diye. adam gelmiş 3-5 tane kasaba olan, rpg elementleri olmayan, sadece 3-5 silah olan oyunla cyberpunkı kıyaslıyor. rockstar oyunlarında ateş etmek dışında oynanış yok e bir zahmet diğer şeyleri iyi yapsınlar yani.

ben rockstar oyunu oynarken oyundan çok film tadı alıyorum ha bu kötü bir şey degil ama böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMute23 -- 21 Aralık 2020; 0:54:17 >

• Ben hem RDR'yi hem Cyberpunkı severek oynadım ama bazı arkadaşların anlamadığı bir şeyler var. Cyberpunk RDR'den farklı olarak fazladan yüzlerce bina, binlerce iç mekan ve npc, milyonlarca diyalog, çeşitli oynanış gibi şeyler içeriyor muhtemelen. E bunları yaparken adamların bir yerden kısmaları gerekti doğal olarak. Bu kadar şey yapıp birde üzerine RDR'deki gibi yapay zeka bugsuz bir oyun felan bekleyemezsiniz. RDR daha düz çizgide ilerleyen olasılıkların sınırlı oldugu doğal olarak daha rafine bir oyun. Ha kötü diye söylemiyorum bunları o da güzel bir şey.

GTA bile şu oyunun yanında basit kalıyor, oyundaki iç mekanlara, sokaklara gezin detaylara bakın bi. Herkes birbirinin gazına gelip gömüyor oyunu. İnanılmaz bir açık dünya var detay dolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMute23 -- 21 Aralık 2020; 0:59:37 >
  • LGatakan kullanıcısına yanıt

Daha uzunca süresi var. Bence bahar aylarına kadar bekle.

• TheMute23 T kullanıcısına yanıt
    Oyunları kıyaslamıyorum ancak her arabaya her npc ye her şeye kafa patlattıkları bence doğru değil, herşeye kafa patlatsalar suya ateş edildiğinde bir efekt eklerlerdi yada en basitinden arabanın camına sopayla vurunca kırılırdı veya yolun ortasındaki kocaman telefon direğini araba camı kıramadığım beyzbol sopasıyla kıramazdım bunların oyunun detaylı olmasıyla alakası var sende diyorsun ki oyun çok detaylı o yüzden bu tip şeyler eksik olabilir ,biraz çelişiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheMute23 T kullanıcısına yanıt

Kesinlikle ama bunu göremiyor insanla. cyberpunk oynadıktan sonra Gta ya bakıyım dedim çok sade bomboş bir açık dünyası var cyberpunk un yanında.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

1200 yılını oyuna yansıtmakla 2077 yılını oyunu yansıtmanın zorluğu arasında dağlar kadar fark var. Sizinkisi elma ile armutu karşılaştırmaya benzemiş.

Alıntıları Göster

Yahu kardeşim size sabaha kadar anlatsak yine anlamazsınız çünkü ciddi anlamda anlayabilecek kapasite de, kabiliyette yok sizde.

Şehir güzel mi? güzel. Oyun atmosferini yansıtıyor mu? yansıtıyor. Bitti, bu kadar. Başka ne var oyunda? ciddi ciddi şu oyunda grafik kalitesi dışında off muazzam yapmışlar diyebileceğiniz tek bir nokta var mı? tam olarak neyi inanılmaz derecede iyi? boşuna zahmet edip beyninizi yormayın grafik dışında hiç bir yeri ''gerçek anlamda'' iyi diyebileceğiniz seviyede değil, hatta bırak iyi demeyi vasat seviyede.

Yıl 2020 oyunda yansımaları açında 2000 lerin teknolojisi film grain oluşuyor, fazla craft yapmayın 8mb save dosyaları patlıyor, RTX var oyunda ama açmayın 3090 bile 30 fps lere düşüyor. Evet kardeşim cyberpunk dünyası falan çok zor hani binalar falan hep dolu katlar falan var Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

Kendinize güldürmekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Oyunlarla 2-3 yıl önce tanışmış, ''kaliteli'' oyun deyince aklına ilk grafik gelen adamlar kalkmış burada oyun değerlendiriyor, bilmiyorsanız susun da bilenler konuşsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: jaswega

Kesinlikle ama bunu göremiyor insanla. cyberpunk oynadıktan sonra Gta ya bakıyım dedim çok sade bomboş bir açık dünyası var cyberpunk un yanında.

gta ana karektlerin evi ve 3-5 mağaza dışında hiç bir iç mekan yok. arabaların iç tasarımları yok, kabalalık sokaklar yok, caddelerdeki mağazalar duvarın üstüne yapıştırılan fotoğraflardan ibaret. yok hocam yok anlamaz bunlar. adamlar cyberpunkın yaptığı şeyi kolay sanıyor. oyunu baştan sona 0 yükleme ekranı ile bitirebiliyorsunuz bu kadar iç mekan vs varken. bethesda bile başaramıyor hala bunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Oyunları kıyaslamıyorum ancak her arabaya her npc ye her şeye kafa patlattıkları bence doğru değil, herşeye kafa patlatsalar suya ateş edildiğinde bir efekt eklerlerdi yada en basitinden arabanın camına sopayla vurunca kırılırdı veya yolun ortasındaki kocaman telefon direğini araba camı kıramadığım beyzbol sopasıyla kıramazdım bunların oyunun detaylı olmasıyla alakası var sende diyorsun ki oyun çok detaylı o yüzden bu tip şeyler eksik olabilir ,biraz çelişiyor.

oyunun fizik motoru çok iyi çalışmıyor ama sen bu çaplı bir oyunda müthiş bir fizik motoru yapamazsın zaten bethesda bile yapamıyor yılların firması. gta, rdr gibi daha rafine dünyalar yaratırsan daha kolay fizik motoruna yüklenmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Yahu kardeşim size sabaha kadar anlatsak yine anlamazsınız çünkü ciddi anlamda anlayabilecek kapasite de, kabiliyette yok sizde.

Şehir güzel mi? güzel. Oyun atmosferini yansıtıyor mu? yansıtıyor. Bitti, bu kadar. Başka ne var oyunda? ciddi ciddi şu oyunda grafik kalitesi dışında off muazzam yapmışlar diyebileceğiniz tek bir nokta var mı? tam olarak neyi inanılmaz derecede iyi? boşuna zahmet edip beyninizi yormayın grafik dışında hiç bir yeri ''gerçek anlamda'' iyi diyebileceğiniz seviyede değil, hatta bırak iyi demeyi vasat seviyede.

Yıl 2020 oyunda yansımaları açında 2000 lerin teknolojisi film grain oluşuyor, fazla craft yapmayın 8mb save dosyaları patlıyor, RTX var oyunda ama açmayın 3090 bile 30 fps lere düşüyor. Evet kardeşim cyberpunk dünyası falan çok zor hani binalar falan hep dolu katlar falan var  

Kendinize güldürmekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Oyunlarla 2-3 yıl önce tanışmış, ''kaliteli'' oyun deyince aklına ilk grafik gelen adamlar kalkmış burada oyun değerlendiriyor, bilmiyorsanız susun da bilenler konuşsun.

Alıntıları Göster

Hocam kendini boşa yoruyorsun, bu arkadaşlar için bu oyunu/cdpr yi savunmak namus meselesi haline gelmiş. Oyun ne kadar kötü olursa olsun cdpr'nin bazı holiganları için yüzyılın en iyi oyunu, herkes cahil onların gözünde kimse böyle yüce(!) bir oyunu hak etmiyor Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 21 Aralık 2020; 1:21:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Yıl 2020 oyunda yansımaları açında 2000 lerin teknolojisi film grain oluşuyor, fazla craft yapmayın 8mb save dosyaları patlıyor, RTX var oyunda ama açmayın 3090 bile 30 fps lere düşüyor. Evet kardeşim cyberpunk dünyası falan çok zor hani binalar falan hep dolu katlar falan var  

Alıntıları Göster

Neyin kafasını yaşıyorsunuzCyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber  Fanboyluk almış başını gitmiş size kolay gelsin. Yiyin birbirinizi. Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

• Merak edenlere gtx 960 4gb ve i5 4670 ile oynadığım oyunum :)

böyle oynuyorum oyunu. videodan sonra bir ayar daha yaptım 40 fps geçiyor arada.

umduğumdan iyi oynatıyor, lakin oyunda çoğu yerde çok bug var be, bu kadar sorunlu olacağını hiç sanmıyordum. yinede şehirde gezmek, çorak çöllerde gezmek harika bir his Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber araba sürüşleri çok sevdim.

• Bu oyunu ancak oyunlarla bir kaç senedir tanışmış yeni oyuncular beğenir. Tamamen ortalama bir oyun hele ki rezalet buglarını da es geçerek yazıyorum onlardan bahsetmeye bile gerek yok. Eğer yapım bütçelerinin %70 ini reklama değil oyuna harcasalardı belki iyi bir oyun olabilirdi tabi...

Oyuna öyle özendikleri falan da yok, özenilseydi arabayı yolda bırakınca arkada ki araçlar dizilmezdi. Keanuya parayı basacaklarına adam alsalarmış bugları temizleyecek veya adam gibi hikaye diyalogları yazdırsalarmış senaristlere..

• Oyuna kötü diyen yok oyun gayet başarılı hikaye güzel sonu hariç bence lakin hatalar var 9yıldır geliştirilme sürecinde olan bir oyun gold halinden ertelenen bir oyun böyle hatalar ile çıkamaz 15bin TL sistemin varken böyle kötü fps barlarında çalışmaz kapalı kapılar arkasından intelle nvdia ile anlaşmalar olmamalı bence biz bir bok yedik 2021 de cıkarıcaz deseler kimse hiç birşey demezdi.
  • Oyunu yalayıp yutan arkadaşlara bir sorum olacak. Şuan oyunda bi bölgeye sızıyorum ana görevde. Ancak hackleme olayım yok. Yani Taba basıp bazı şeyleri hackliyoruz ya solda bi ekran çıkıyor ne yapmak istediğimize dair o çıkmıyor şuan ve baya zorlanıyorum hata olduğunu düşünüyorum ama acaba ben mi bi yerden hackleri kapattım yoksa bölümde mi böyle olması gerekiyor çözemedim yardımcı olabilecek var mı?

• EzoBride kullanıcısına yanıt

daha önce görüyormuydun sadece bu bölümdemi böyle oldu öyle olduysa yeniden kayıt dosyasına gitmen lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-36874ECEA -- 21 Aralık 2020; 1:44:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-36874ECEA

Bu mesaj silindi.

Nasıl kopmuyorsun hocam ya? Her görevde en az 3-4 kere cut giriyor. Beyin Dansı bölümlerinde o beyaz ışığın niye o kadar uzun süre ekranda beklediğini hiç mi düşünmediniz?

Geçmişe döndüğümüz bölümlerde blurlu veya küp küp olan sekansların hepsinde oyun arkadan bi şeyler yüklüyor. Uzun diyaloglarda zaten bi şeyler yüklemeye devam ediyor.

Bir şeyi sevmek veya sevmemek insanları nasıl kör ediyor anlamak güç.

Bu oyun teknik anlamda ÖZÜRLÜ doğmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-36874ECEA

daha önce görüyormuydun sadece bu bölümdemi böyle oldu öyle olduysa yeniden kayıt dosyasına gitmen lazım

Görüyordum tabi ya son bi kaç bölümde böyle oldu ama oyunda bu şekilde biraz ilerledim çünkü ilk başlar hikaye açısından böyle oluyor sandım ama şuanki görevde anladım bi sıkıntı olduğunu ve ben bunu anlayana kadar da bayağı bir ilerleme kaydettim. O yüzden başka bi kayıt noktasına gidersem çok başa saracak emimin kafayı yicem. Alt+Tab yaptım şuan bekliyorum öyle görevin ortasında kaldım gizli ilerleyebilmem için şuan net bi şekilde hack lazım ve oda çalışmıyor ya da pata küte dalıcam bu seferde patates edecekler eminim çünkü düşmanın gırla olduğu bi yerdeyim kısıldım kaldım Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EzoBride -- 21 Aralık 2020; 1:51:2 >

• U2ME2 kullanıcısına yanıt
    Ve 2000 yılında bile asansörler daha hızlıydı yemeyin bizi 😅
  • CD Projekt Witcher 3 ile yan görevlerin bile anlamlı, dolu olacağını bana göstermişti Cyberpunk ile de bir şeyin reklamını çok yaparsan ve ışıltılı grafikler koyarsan çoğunluğu tavlayabileceğini gösterdi. Sevip, sevmemek zevk meselesi ama kişisel görüşlere girmeyen bazı gerçekler var.

-Bu oyuna RPG diyorsak Black Ops 2'de RPG bir oyun. Oyunu bitirmiş biri olarak seçeneklerin vardığı sonuçlar ve olan olaylar Black Ops 2 derinliğinden öte değil.

-Belki Rockstar oyunları ile karşılaştırmak doğru değil sonuçta bu işte zirve bir firma ama RDR2'ye iki köy diyorsanız ve Cyberpunk'ı beğeniyorsanız cidden reklamlardan etkilenmeye bir son vermeniz gerekiyor. RDR2'deki detayları ben ne başka bir oyunda gördüm ne de tecrübe ettim.

-Rockstar fanı ile olmanın bir alakası yok bu oyundan Witcher 3'ü düşününce inanılmaz detaylar bekleniyordu ama inanılmazı geçtim, dıştan görünüşü güzel, detaylara gelince 8 senelik oyunların bile gerisinde kalan bir oyun.

-Aynı zamanda ben GTA V'i pek sevmiyorum ama oyuna bakınca detaylara ne kadar dikkat ettiklerini görebiliyorsunuz, bunu söylemek için firmanın fanı olmak gerekmiyor.

-Bu oyunu Rockstar oyunları ile karşılaştırmaya girecek bir oyun bile değil belki Vice City ile yarışabilir ki internette videoları bulabilirsiniz şehirde NPC'ler hemen hemen aynı seviyelerde tepki veriyor. Cyberpunk'ı GTA ya da RDR ile karşılaştırmak benim evin yanındaki bakkalı Wallmart ile karşılaştırmaya benziyor.

-Oyun aşırı derecede sorunlu ama oynanıyor mu oynanıyor fakat sorun ve bugların ötesinde bu oyun bitmemiş bir oyun. Yapay zeka kötü değil tamamen yok, şehir yaşamıyor resmen Vice City'in gerisinde NPC hareketleri, trafikte sürücülerin tepkisizliği, polislerin göstere göstere spam olması ve kaybolması. Kısacası bu oyun tamamen yılbaşı öncesi parayı cukkalamak için çıkarılmış bir oyun. Onca yıla rağmen bitmiş bir oyun değil. Aksiyonu fena değil, tema, konu keyifli oynatıyor bunları kabul ediyorum ama detaylar 0 olunca oyun benim için sınıfta kalıyor.

-Yazılımdan anlamıyorum belki sorunlar düzelir, belki performans sıkıntısı da olmaz ama bu detaysızlık PS2 oyunu derinliğinde şehri nasıl düzeltecekler düşünemiyorum. Dediğim gibi hayran kitlesine ve geçmişine güvenerek biz önden parayı cukka yapalım, sonradan düzeltiriz diye çıkarılmış bir oyun.

-Cidden Steam aktivitelerinde, forumda böyle bir oyuna yapılan olumlu yorumları, hayran kitlesini anlayamıyor ve şaşkınlık içinde izliyorum. Reklam kampanyası ve yapan firma olmasa 'ucuza aldım, oynadım, keyifliydi' demekten bir gram öteye gidecek bir oyun değil.

-Bu oyun şunu anlatıyor bunu anlatıyor diyenlere zaten cyberpunk türüne ait her oyun benzer eleştiriler yapıyor o yüzden doğmuş bir tür ki Cyberpunk 2077 bunu yaparken de bir çocuğun getirebileceği ya da kıraathane masasında yapılan eleştirilerden öteye taşıyamıyor. 'Evet ya teknoloji tabi insanları uzaklaştırdı, değiştirdi, tabi' tadında işleyip bırakıyor. Cyberpunk genre'si nasıl olur nasıl eleştiri yapar görmek isteyenler THX 1138,Dark City filmlerine bakabilir.

-Loading süresi hiç olmaması da 8-10 yıllık oyunların detay seviyesinde olduğunu ve sıfır yapay zekasını olduğunu düşünürsek pek büyük bir başarı değil ki bunu daha iyi bir şekilde yapan bir sürü oyun var zaten. Kaldı ki yok asansör beklemesi yok ordan kesmedi derken baya baya loading var oyunda.

-Yabancı forumlarda oyunu yerle bir ediyorlar ama Türk oyuncuların bu kadar ölüp bitmesi sanırım böyle büyük bir yapıma 'Türkçe' dil desteği gelmesi yüzünden ama kusura bakmayında bu oyun ilk duyurulduğu zaman öğrenmeye çalışsaydınız İngilizce yanında başka bir dilde öğrenebilirdiniz kolaylıkla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2K -- 21 Aralık 2020; 1:56:46 >

• xanderhnvolkan kullanıcısına yanıt
    Oyun bitince devam edebiliyormusun yan gorevlere yoksa sıfırdan mi başlıyor
  • 
Sayfa: önceki 745746747748749
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.