Şimdi Ara

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK CAMİSİ ÇAMLICA CAMİ 10 HAZİRAN'DA AÇILACAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kadir gecesinde açılacak Çamlıca camiinde aynı anda 65.000 kişi namaz kılabilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Eagle 26 -- 16 Nisan 2018; 3:35:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dünyanın en büyük camisi, Avrupa'nın en büyük adliye sarayı... Avrupa'dan alınan borç para ile fes fabrikası açan Mahmut gibi yapın bakalım. İmam hatip lisesi açın fen lisesi kapatın, devam edin. Allah da en büyük camiyi kim yapmış onu gözlüyor. 1500 yıldır bunu yapılmasını bekliyor. En büyük mekanda aynı anda en fazla namaz nerden gelirse oraya odaklanıp orayı daha fazla koruyacak. Biz fabrikaları arsaları satalım ama en büyük camiyi yapıp...
    aga Allah Cc. bizi affetsin

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
    1– Dini/hesap gününü yalanlayanı gördün mü?
    2– İşte o, yetimi şiddetle itip kakar.
    3– Yoksulu/muhtacı doyurmayı hiç teşvik etmez.
    4– Yazıklar olsun şöyle namaz kılanlara,
    5– Ki onlar, kıldıkları namazdan gâfildirler.
    6– Onlar, gösteriş için ibâdet yaparlar.
    7– Onlar, en ufak bir yardımı bile esirgerler.

Devlet hastaneleri okadar yetersiz ki bazen aylar hatta yıllar sonra gün veriliyor ee tabi ölümcül ciddi hastalıklardan bahsediyorum şimdi soğuk algınlığı için hastaneye gidenler yanlış anlamasın :) valla evde yolda camide kılmak isteyen temiz ve uygun olan her yerde namazını kılabilirken buna mukabil hastanelerde o dakar eksik gedik cihaz yüzünden aylarca bekleyen hastalar varken bu durum israf kibir vs vs neyse Allah Cc. bizi afetsin onun kutsalını dünyevi menfaatler için kulananlar ve buna göz yuman bizler katmerli sevap mı günah mı işliyoruz defterler dürüldüğünde hep beraber görecegiz....
    Ülkemizde haddinden fazla zaten cami var. Olan camilere de gelen cemaat zaten bir iki sıra saf bile yapmayan az kişi geliyor. Bize lazım olan ekonomik yatırım yapmak oda eğitim daha doğrusu kaliteli eğitim den geçiyor. Güney Kore japonya ve Taiwan gibi. Bu yaptıkları Kemal sunl ve Şener Şen in oynadığı kibar feyzodaki ağanın cami yaptırması gibi. Ağam bizimle eyleniyi!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hannover 96

Bu mesaj silindi.
    Inşallah Allah ıslah ederde aklın başına gelir.

Gelmezse

Keşke ömrüm boyunca camiden çıkmayaydım

Diyeceğin an uzak değil bunu bil.

• camileri çogaltmamız lazım türkiyenin istikrarı cami sayısına baglı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 16 Nisan 2018; 3:56:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

Gelmezse

Alıntıları Göster
    Neyin atarı bu hocam adam kendi düşüncesini dile getirmiş bencede o kadar büyük bir meblağanın o cami için kullanılması yanlışdı.Yanlış anlaşılmasın camiler tabikide olacak hepimiz müslümanız ama zaten istanbulda yeterince cami var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dementor28 -- 16 Nisan 2018; 4:33:14 >
  • Gençlik deizme kayıyor bunlar cami yapma peşinde.. hey yavrum hey
  • emeği geçenlerden Allah razı olsun.
    zoruna giden islam düşmanlarına da selam olsun.
  • yapışından sonra 5. haftasın sonunda sabah namazında camiye bak eğer camide 50 kişi varsa gelecek sene 100000 kişilik cami yapılsın. O derece net diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 32 milyona altın heykeli yapılan CAMİden mi bahsediyoruz?

http://www.diken.com.tr/camlicadaki-caminin-altin-heykeli-yapildi-maliyeti-32-milyon-lira/

• Dağın tepesine yapıldı , çevre muhitlerdeki insanlar uzak olduğu için tercih etmeyecektir.Daha yanıbaşındaki camileri tercih edecekler.

İlk 1 yıl meraktan dolu olur onun dışında kimse gitmez , hem uzak hemde çok yokuş yukarıda.. Yürüyen merdiven yapsanla kesmez o derece yolu uzun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 16 Nisan 2018; 8:00:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın en büyük camisi, Avrupa'nın en büyük adliye sarayı... Avrupa'dan alınan borç para ile fes fabrikası açan Mahmut gibi yapın bakalım. İmam hatip lisesi açın fen lisesi kapatın, devam edin. Allah da en büyük camiyi kim yapmış onu gözlüyor. 1500 yıldır bunu yapılmasını bekliyor. En büyük mekanda aynı anda en fazla namaz nerden gelirse oraya odaklanıp orayı daha fazla koruyacak. Biz fabrikaları arsaları satalım ama en büyük camiyi yapıp...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 16 Nisan 2018; 8:25:17 >
  • Camiye self servis olacak mı? Yoksa sadece arabası olan zengin dinciler ve yandaşlar mı gidecek?
  • aga Allah Cc. bizi affetsin

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
    1– Dini/hesap gününü yalanlayanı gördün mü?
    2– İşte o, yetimi şiddetle itip kakar.
    3– Yoksulu/muhtacı doyurmayı hiç teşvik etmez.
    4– Yazıklar olsun şöyle namaz kılanlara,
    5– Ki onlar, kıldıkları namazdan gâfildirler.
    6– Onlar, gösteriş için ibâdet yaparlar.
    7– Onlar, en ufak bir yardımı bile esirgerler.

Devlet hastaneleri okadar yetersiz ki bazen aylar hatta yıllar sonra gün veriliyor ee tabi ölümcül ciddi hastalıklardan bahsediyorum şimdi soğuk algınlığı için hastaneye gidenler yanlış anlamasın :) valla evde yolda camide kılmak isteyen temiz ve uygun olan her yerde namazını kılabilirken buna mukabil hastanelerde o dakar eksik gedik cihaz yüzünden aylarca bekleyen hastalar varken bu durum israf kibir vs vs neyse Allah Cc. bizi afetsin onun kutsalını dünyevi menfaatler için kulananlar ve buna göz yuman bizler katmerli sevap mı günah mı işliyoruz defterler dürüldüğünde hep beraber görecegiz....

• Sen gidip geldinmi ? Nereden biliyorsun ma?

• Gerginix kullanıcısına yanıt
    Hocam bu lafından da anlamayan varsa lütfen gidip Umman'da yaşasın. Eski Türkiye'yi özler olduk yeminle

• Güzel Cami iyi olmuş.

• Islamcıyım akp nin politikalarının çoğunu destekliyorum. Ama gerek yoktu. Her yer camii camiler bomboş. Cuma namazı hariç dolacagini da düşünmüyorum. Safi israf. Osmanlidaki gibi herkes camiye gitse yapılsın. Daha büyükleri yapılsın hatta ama şuan camiye gitmeyi bırak kaç kişi namaz kılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

Gelmezse

Alıntıları Göster
    Ne dedim ki Allah islah etsin? Dine karsi bir laf mi ettim? Neyin kafasini yasiyorsun? Islam gösteris dini midir ki bin defa yapilmis mimarinin tipkisinin aynisinin en en en büyük boyutlusunu yapiyorsun? Mimar Sinan Süleymaniye Camisi'ni yaptiginda elinde Ayasofya'dan daha büyügünü yapacak firsat teknoloji varken yapmadi büyüklük boyutta degildir dedi. Böyle bir kültürden geliyoruz. Bir de siz akp'lilerin millet acken gösteris sevdasina bak saraylar ultra gereksiz xxl camiler havada ucusuyor. Osmanli torunuyuz diye etrafta dolaniyorsunuz bir de. Bir zerre alakaniz yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mimamrisi çakma olan,özgün olamayan camii değilmiydi bu?

Bari düzgün,özgün bir mimari seçselerdi....
  • Bizzat gideyim de “Allah’ım ülkemizde doğru ekonomi, sağlık, hukuk politikaları uygulayabilecek birilerinin başa geçmesine yardım et yarabbi” diye bir dua edeyim.

Fetö vebali altındakilerin de millete verilecek hesaplarını vermelerini sağla yarabbi diye devam edeyim.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.