Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.215
Cevap
11
Favori
388.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LPG li araç hiç kullanmadım ve açıkcası düşünmüyorum da. 35 - 45 bin fiyat aralığında alınabilecek en konforlu araba olarak kesinlikle öne çıkan Cruze hakkında söylentiden öteye geçmeyen bir çok yazı/yorum okuduktan sonra bu konuya rastladım.Kafamda ciddi anlamda soru işaretleri vardı ancak bu konu şu an internette en açıklayıcı bilgi kaynağı olma özelliğini taşımakta.

Aktif olarak araç kullanmıyorum ki 1 hafta önce sattığım 2000 model Fiat Palio aracımı (benzinli) yılda sadece 4.000 (dörtbin) kilometre kullanmışım.
    Palio gibi bir aracı kullanıp sattıktan sonra insan doğal olarak konfor ve güvenlik istiyor, bu özelliklerin Cruze da fazlasıyla olduğu aşikar.

Cruze almayı düşünen arkadaşlara ne tavsiyede bulunursunuz?
    Model yılı, model sınıf farkları (Plus ve düz, RS,LT,LS, Sport vb...) bakım masrafları, vb...
    Özellikle merak ettiğim konu LT, LS, RS arasındaki farklar nelerdir?

• MERHABA, 2 ay önce aldığım cruze ls 2011 otomatik 124 için yakıt sorunu yaşıyor olabilirim yardım ederseniz çok sevinirim, 100 km yolu 40 tl ye(sehir içi uzun yol karışık) gidebiliyorum aracımda bir sorun olabilir mi ? yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 33kurt33

MERHABA, 2 ay önce aldığım cruze ls 2011 otomatik 124 için yakıt sorunu yaşıyor olabilirim yardım ederseniz çok sevinirim, 100 km yolu 40 tl ye(sehir içi uzun yol karışık) gidebiliyorum aracımda bir sorun olabilir mi ? yardım ederseniz sevinirim.

Araçta LPG var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • intikam91 kullanıcısına yanıt
    Evet LPG var :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgilenen kimse yok mu ?

• 33kurt33 3 kullanıcısına yanıt
    Yazmamışsınız ama 3 liradan alsanız 13 litre civarı lpg almış olursunuz. 100 kilometre karmada gayet normal. Yakıt fiyatından çok vergi ödediğimiz için paraya vurunca pahalı gelebilir o başka.
  • 2011 cruze ls plus 75000 km de.

45 lt lpg ile 430 km yol.

• İke yetişkin, iki çocuk, tam dolu bagaj...

Burhaniye - Ayvalık - İzmir - Aydın guzergahında otobana kadar 130 -140, Menemen'den gişelere kadar biraz daha hızlı, gişelerden Aydına kadar 120-130 ile seyahati bitirdim.

Ort. 10 lt lpg/100 km. (Yol bilgisayarı 8.3 lt gösterdi)

Litresi 2.80'den kilometrede yaklaşık 28 kuruş.

37 lt gaz ile 370 km.

100 km/h süratle seyahat ettiğimde 37 lt gaz ile 450 km gitmişliğim var aynı güzergahta. O da 23 kuruş yapıyor. Bu da ortalama tuketimi 8 lt'ye (lpg) çekiyor.

• uykr kullanıcısına yanıt
    C sınıfı bir araca göre gayet iyi anladığım kadarıyla.

Bu yakıt meselesinde aracın bakımlı olması ve sürüş karakteri de önemli gibi. Yol bilgisayarındaki vites yönergelerine dikkat etmeye çalışıyorum bu yüzden. Yokuşlarda sıkıntı oluyor ama bu durum bazen.
  • İyi günler. Peugeot 407 aracımızı sattık şuan 45-50 bandında bir araç bakmaktayız. İstanbul'da olduğumuz için az yakıt + otomatik vites kriterlerimiz.

Bu kriterlere de en uygun araç Cruze. 2012 LT paket bir araç bulduk simit tüplü çelik sübaplı.

İstanbul içi tüketim ne kadar olur?

Bu arada araçta hız sabitleme var ve anladığım kadarıyla tek eksiği yağmur ve far sensörü kalıyor lt plustan. Birde tek satırlık ekran yukarıya alınıp double ekran da takılmış. Başka eksiği var mı pluslardan ?

@Panthér

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muqarnas -- 27 Haziran 2018; 13:45:54 >
  • Muqarnas kullanıcısına yanıt
    Bir sürü değişken söz konusu trafik durumu/kullanım şekli/ort. hız/araç durumu vs.

önceki aracınızın fabrika verisi ve gerçek tüketimi oranlayın sonra Cruze AT fabrika verisi ile ilişkilendirip kabaca hesap edin.

Ama 12-13lt den az lpg yakmaz, en iyi ihtimal o hesabı yapın.

*İklim kontrollü dijital klima mevcut değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yorum için hocam. Önceki aracım 1.6 hdi motordu 7-8 litre arası şehir içi tüketimim vardı.

Daha önce hiç lpg'li araç kullanmadım fakat otomatik dizel bu piyasada bütçemi aşıyor diye Cruze'a yöneldim.

Dijital klimanın olup olmaması çok hayati bi donanım değil bence manuel klima da iş görür zannımca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muqarnas

Teşekkürler yorum için hocam. Önceki aracım 1.6 hdi motordu 7-8 litre arası şehir içi tüketimim vardı.

Daha önce hiç lpg'li araç kullanmadım fakat otomatik dizel bu piyasada bütçemi aşıyor diye Cruze'a yöneldim.

Dijital klimanın olup olmaması çok hayati bi donanım değil bence manuel klima da iş görür zannımca.
    10.3lt teknik verisi var
    1.5lt tork konvertörlü otomatik farkı, kullanım yada şehir için olsa.

10.3 + 1.5= 11.8lt

%20lpg

= 14lt lpg eder.

Ortalama hız ve yumuşak kullanım ile 12-13lt arasında olabilir. Şartlar bilinmediği için tam yorum yapmak da zor, ama kabaca böyle olur durumlara göre farklılık gösterir.

iklim kontrollü dijital klima benim gibi Akdeniz/Eğe bölgesinde yaşayanlar için iyi ve gerekli bir özellik. Benim "olmazsa olmazım"dır. Araç içinin hep aynı derecede olması önemli, araç içi çok soğuk olursa dış sıcaklık çook sıcak olduğundan soğuk-sıcak çarpmasından hastalanma olasılığı artıyor.

Başka bölge/şehirlerde çok gerekli olmayabilir.
    Ben Dijital klima ve sunroof sunuluyor ise mutlaka alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 27 Haziran 2018; 21:2:3 >

• Merhaba arkadaşlar Aveo 1.3 dizel düşünüyordum ama eşim otomatik diye tutturunca Cruze a yöneldim , 1.6 Lpg otomatik cruze 1.3 dizel aveo dan ne kadar fazla yakar ? Çok oynar mı ?
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    5 krş falan oynar. Aveo 30 krş yaksa cruze 35 krş yakar.

• uykr kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam insallah haftaya 1.4 otomatik aveo veya 1.6 otomatik cruze alacağım.

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Hangisine karar verdiniz? Yakıt tüketimi konusunu test edebildiniz mi? Ben de cruze bakıyorum yakın zamandaki test sonuçları öneriler varsa öğrenmek isterim.
  • yasasin.domates Y kullanıcısına yanıt
    1.6 otomatik hatcback cruze aldım hocam, yakıt tüketimini tam test edemedim dün gazı bitirdim sonra 100 tl lik gaz alıp km yi sıfırladım bakalım ne kadar gidecek. 3.59 dan aldım gazı ayrıca.

• Arkadaşlar Cruze ana konusu üzerinden cevap alamdığım için bir de buraya yazayım dedim.

2011 1.6 benzinli otomatik 53 binde hiç lpg takılmamış sedan Cruze.

Araç son 5 6 gündür önceye göre daha fazla yakmaya başladı. Cruze motorunun müsrifliğiyle alakalı genel görüşten ayrı. Önce yakıt ibresinin hızlı şekilde boşa doğru indiğini fark ettim. Daha sonra her zaman iniş esnasında gazdan ayağımı çekip anlık tüketimin 0 olduğu yokuşta yaptığım testlerde 1.5 1.6 lt anlık tüketim olduğunu gördüm. Ani bazı hızlanmalarda max 20 25 anlık tüketim çıkarken şimdilerde bazen 30 ve üstü oluyor.

Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babıesrar82 -- 28 Eylül 2018; 10:47:56 >
  • Otomatik vites LPG'li Cruze ne kadar yakar?

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.