Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: overdozz

ülkemizde fiyatlar bu denli yüksekken cruize fiyatlarının bu denli düşük olması sadece chevrolet'in servis ağının yetersiz olması ve türkiye pazarından çıkması mı ?

çok yakması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dolunay94 kullanıcısına yanıt
    42 kuruş filan yapıyor 2,6 tan hesaplasak. Çok fazla değil mi yahu :)
  • Son güncel tüketim testi 28.ocak.2017

Çorlu-istanbul Halkalı arası Gidiş. Dönüş.

Sıcaklık -1 ve 0 gibi

Çatalca Halkalı arası hafif ve etkisiz kar yağışı.

Giderken esenyuttan başlayan trafik sıkışık, mahmutbeye yaklasana kadar.

Dönüş te trafik sıkışması yok.

Yakıt gostergesi ve yol bilgisayar verileri uyumlu.

Hız genelde 90 - 100 km/h arasında. Zaman zaman 120-130 km/h anlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidMan -- 29 Ocak 2017; 17:57:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SolidMan

Son güncel tüketim testi 28.ocak.2017

Sıcaklık -1 ve 0 gibi

Gayet güzel. Bende full dolu araç ve 97km ortalama ile Ant-İst 6.2lt, İst-Ant dönüş 6.5lt olmuştu(toplam 1550km gibi).

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: SolidMan

Son güncel tüketim testi 28.ocak.2017

Sıcaklık -1 ve 0 gibi

Gayet güzel. Bende full dolu araç ve 97km ortalama ile Ant-İst 6.2lt, İst-Ant dönüş 6.5lt olmuştu(toplam 1550km gibi).

hocam başka bir yerde daha yazmıştım aslında...
    235 tl ye tam 1200 km yol yaptım. safranbolu da 235 tl lik yakıt aldım, çanakkale ve oradan geri bursa üzerinden dolanarak körfez den pendik e geldim ve toplam da 1200. km yol yaptım. km de 20 kuruş ile gelmiş oldum. giderken de hesapladım. aracı cruzeControl ile 95 e sabitledim ve o şekilde dere tepe ilerledim. ben memnunum tüketiminden...

• arkadaşlar cruze lancer ve aveo arasında gidip geliyorum. İstanbul trafiği ele alındığında 2010 cruze un lpg tüketimi nedir acaba. Forumda genel olarak şehir dışı veya İstanbul dışında ki illere ait veriler var. İstanbul trafiği bambaşka sonuçta

• quote:

Orijinalden alıntı: mtek

arkadaşlar cruze lancer ve aveo arasında gidip geliyorum. İstanbul trafiği ele alındığında 2010 cruze un lpg tüketimi nedir acaba. Forumda genel olarak şehir dışı veya İstanbul dışında ki illere ait veriler var. İstanbul trafiği bambaşka sonuçta

Bu üçlü arasında aveo'yu kafadan eleyin, diğerlerinden ufak ve her konuda geride. Lancer cruze içinse ikisi de çok yakıyor. Donanıma bakarak karar verin. Bence cruze.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 14 Nisan 2017; 14:20:49 >
  • Yakin zamanda 2012 1.6 benzinli otomatik cruze almayi dusunuyorum. istanbulda yasiyorum ev ile iş arasi 1.5 km. haftanin 6 gunu işe gidip gelirim bir tek pazar gunu sehir içi gezersek gezeriz onun disinda cok km yapmam. araci alinca lpg taktirmaliyim mi yoksa bu kadar az km.ye simdilik gerek yok mu?

• kindala81 K kullanıcısına yanıt
    soguk calistiktan sonra 1.5 km gidecekiseniz zaten yarisinda falan lpgye gecer ve pek bir anlami kalmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kindala81

Yakin zamanda 2012 1.6 benzinli otomatik cruze almayi dusunuyorum. istanbulda yasiyorum ev ile iş arasi 1.5 km. haftanin 6 gunu işe gidip gelirim bir tek pazar gunu sehir içi gezersek gezeriz onun disinda cok km yapmam. araci alinca lpg taktirmaliyim mi yoksa bu kadar az km.ye simdilik gerek yok mu?

1.5km için lpg takılmaz. Yıllık yapılan toplam km de önemli.
  • quote:

quote:

Yakin zamanda 2012 1.6 benzinli otomatik cruze almayi dusunuyorum. istanbulda yasiyorum ev ile iş arasi 1.5 km. haftanin 6 gunu işe gidip gelirim bir tek pazar gunu sehir içi gezersek gezeriz onun disinda cok km yapmam. araci alinca lpg taktirmaliyim mi yoksa bu kadar az km.ye simdilik gerek yok mu?

yillik toplam en fazla 5000 km. yol yapiyorum.

• quote:

quote:

quote:

yillik toplam en fazla 5000 km. yol yapiyorum.

5.000km gibi bir rakam için tavsiye edilmez. Daha motor ısınmadan varacağınz yerde olursunuz, kabaca 1/3 benzin 2/3 lpg desek takılan kitin anlamı kalmayacak, amorti etme süresi de çok uzun. Lpg kiti ve bereaberinde getireceği ayar/bakım/uzun dönem sorun vs. de cabası.

Ben lpg taktırmayın derim ama bu kısa mesafede de tüketim değerinin yüksek çıkabileceğini de göz önünde bulundurun. Aldıktan sonra bu ne? demeyin. Zaten aracın teknik değeri 10.2lt, bu mesafe kullanım için 12-13lt zor değil.

• mtek M kullanıcısına yanıt
    sizin için yakıt önemliyse cruze u kafadan eleyin. 1.3d aveo alırsınız ist.içi5.5lt ortalama ile gezersiniz.biraz daha yaksın ancak c sınıfı derseniz lancer.ne yakarsa yaksın donanımı bol ve c sınıfı derseniz cruze.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

sizin için yakıt önemliyse cruze u kafadan eleyin. 1.3d aveo alırsınız ist.içi5.5lt ortalama ile gezersiniz.biraz daha yaksın ancak c sınıfı derseniz lancer.ne yakarsa yaksın donanımı bol ve c sınıfı derseniz cruze.

Söylediklerinde hemfikirim.

Sadece Cruze değil 10-11lt yakıt tüketimi olan atmosferiklerin hepsinden uzak durmak lazım.

Bu sınıfta atmosferik olarak en iyi Lancer'ın tüketimi iyi diye okuyorum. Tüketim ön planda ise Lancer iyidir. Yada b sınıfı dizel alıp izer durumlardan vaz geçmek gerek.

Ya öyle yada böyle. Hepsi bir arada yok. Var da bu fiyat aralığında değiller.
  • Selamlar, yakıt değerlerimi paylaşmak istiyorum.

Safranbolu-Antalya-Safranbolu arası gidiş gece, dönüş gündüz olmak üzere yol güzergahı inişli çıkışlı ve ibre 100 140 arası değişti. 1900km 540 TL yaktı. Klima dönüşte kullanıldı. Araç 3 kişi arka koltuk be bagaj gırtlak dolu idi. Km de 28 kuruş yapıyor.. Geçen sene 460tl 2250 km yapmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Selamlar, yakıt değerlerimi paylaşmak istiyorum.

Safranbolu-Antalya-Safranbolu arası gidiş gece, dönüş gündüz olmak üzere yol güzergahı inişli çıkışlı ve ibre 100 140 arası değişti. 1900km 540 TL yaktı. Klima dönüşte kullanıldı. Araç 3 kişi arka koltuk be bagaj gırtlak dolu idi. Km de 28 kuruş yapıyor.. Geçen sene 460tl 2250 km yapmıştım.

Hatırlamayanlar ve bilmeyenler için yazayım; araç 2.0 AT

Litresi 4.60TL den 100km/6lt eder.

Genel kullanım şartlarına bakıldığında gayet iyi.
  • quote:

quote:

Aynen abi 6lt yaktı. Bu arabada benim için tek eksi yanı, sürekli çalışır halde olması yakıt açısından haliyle ekonomik olmaktan çıkıyor. Tam 2 sene oldu ve yaptığım km 65 bin. Onun haricinde geri kalan herşey için cruze :)

• quote:

quote:

quote:

Aynen abi 6lt yaktı. Bu arabada benim için tek eksi yanı, sürekli çalışır halde olması yakıt açısından haliyle ekonomik olmaktan çıkıyor. Tam 2 sene oldu ve yaptığım km 65 bin. Onun haricinde geri kalan herşey için cruze :)

S&S olması lazımmış, Bazıları sevmiyor ama ben gayet faydalı buluyorum. Çok dur kalk trafik olunca kapatıveriyorum, onun haricinde sürekli aktif.

2.0 tork olarak kuvvetli ve keyifli, araçtan zevk almanı sağlıyor.

• Cruze çok yakıyo diyenler neye göre diyor bilmiyorum 70 liraya lpg fulledim 300 km yaptım hala bitmedi kırmızı yanıyordu 20 kuruş civarı yapıyor oda. Uzun yol 115 kmh sabit gidildi birkaç kere de sıkıştırıldı 30 40 km si şehir içi

• quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

Cruze çok yakıyo diyenler neye göre diyor bilmiyorum 70 liraya lpg fulledim 300 km yaptım hala bitmedi kırmızı yanıyordu 20 kuruş civarı yapıyor oda. Uzun yol 115 kmh sabit gidildi birkaç kere de sıkıştırıldı 30 40 km si şehir içi

Şehiriçi bol sıkışık trafik, sürekli dur-kalk içerikli kullanım yada çok inişli çıkışlı bir şehirde yaşayanların tüketimi doğal olarak fazla çıkıyor ve yakınmalar başlıyor, hep kötü yanlar görülmek istenince de bu ön plana çıkıyor.

Aslında aracın suçu değil, kullanıcıların kendine uygun arabayı almayı becerememesinden kaynaklı...
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.