Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

Cruze çok yakıyo diyenler neye göre diyor bilmiyorum 70 liraya lpg fulledim 300 km yaptım hala bitmedi kırmızı yanıyordu 20 kuruş civarı yapıyor oda. Uzun yol 115 kmh sabit gidildi birkaç kere de sıkıştırıldı 30 40 km si şehir içi

Şehiriçi bol sıkışık trafik, sürekli dur-kalk içerikli kullanım yada çok inişli çıkışlı bir şehirde yaşayanların tüketimi doğal olarak fazla çıkıyor ve yakınmalar başlıyor, hep kötü yanlar görülmek istenince de bu ön plana çıkıyor.

Aslında aracın suçu değil, kullanıcıların kendine uygun arabayı almayı becerememesinden kaynaklı...

O şartlarda dizeler bile çok yakıyor zsten

• quote:

quote:

quote:

Cruze çok yakıyo diyenler neye göre diyor bilmiyorum 70 liraya lpg fulledim 300 km yaptım hala bitmedi kırmızı yanıyordu 20 kuruş civarı yapıyor oda. Uzun yol 115 kmh sabit gidildi birkaç kere de sıkıştırıldı 30 40 km si şehir içi

Şehiriçi bol sıkışık trafik, sürekli dur-kalk içerikli kullanım yada çok inişli çıkışlı bir şehirde yaşayanların tüketimi doğal olarak fazla çıkıyor ve yakınmalar başlıyor, hep kötü yanlar görülmek istenince de bu ön plana çıkıyor.

Aslında aracın suçu değil, kullanıcıların kendine uygun arabayı almayı becerememesinden kaynaklı...

Mesela, 124'lük AT değeri 10.2lt.

Şartlar şehir ve kullanıcı faktörü birleşince 11-12lt yakıyor.

Vay efendim çok yaktı!

Eee! yazmış zaten adamlar...

İşte bu hesap bilmeyen ve kendi şartlarına uygun olmayan aracı alan adamlar, orada burada söylenir hale gelmiş.

Ben herkese aynı söylerim; alacağın aracın teknik değerine bak, kendi şartlarına göre 1-2lt ekle, hesabına/kesene uyuyorsa al. Sonra forum/kahve köşelerinde ağlanma...

• Ben şu anda teknik değeri 3.9lt olan dizel araç kullanıyorum, gerçek verisi 5.1lt. Aracı alırken 5lt gesap etmiştim kabaca doğruyu vermiş, beklentiyi karşılamış.

%30 fazla eder.

Benim kullanım şehir ve güzergah, dizel de bile o kadar fark yaratmış.

Cruze ve benzeri araçta en az %20'lik fark çıkması gayet doğal.

Ama bazı hesap bilmez milletin anlaması zor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 19 Haziran 2017; 10:2:37 >
  • quote:

quote:

quote:

Sallamayin,Astra h 1.3 cdti şehir içi maximum 5.5 yakıyor

• quote:

Ben 50TL lik lpg aldım full şehir içi kullandım ortalama hızım 15 kmh felan ve toplam 220km yaptıktan sonra tüp bitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: başaran

quote:

Ben 50TL lik lpg aldım full şehir içi kullandım ortalama hızım 15 kmh felan ve toplam 220km yaptıktan sonra tüp bitti

Ş.içi ben 13 litrenin altına inemedim siz iyi yakmışınız lastikler kaç ps de aceba bnm hepsi 32 ondan mı ş.içi çok yakıyor aceba kapıda 32 konfort 39 eco yazıyor 35 mi yapsam.

• quote:

quote:

quote:

Ş.içi ben 13 litrenin altına inemedim siz iyi yakmışınız lastikler kaç ps de aceba bnm hepsi 32 ondan mı ş.içi çok yakıyor aceba kapıda 32 konfort 39 eco yazıyor 35 mi yapsam.

Çıkma lastikler takılı bende uzun zamandır kontrol bile etmedim benim aracım Manuel ben vites geçişlerini 1500 2000 devir aralığında yapıyorum.Sakin kullanımda çok dur kalk a girmezsem ortalama 9 10 litre yakıyor ama dur kalk çok olursa maksimum 12lt yakıyor.

https://i.hizliresim.com/jWnoom.jpg

https://i.hizliresim.com/y34Xgj.jpg

https://i.hizliresim.com/lW1VmJ.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryzen1200 -- 2 Temmuz 2017; 18:47:23 >

• quote:

quote:

quote:

Bozuk bir güzegaha sahip değiseniz 34psi yapın, lastik ısınınca 35-35.5psi olur.

Lastik havalarını kesinlikle lastik soğuk yapmalısınız, Akşam ve araç fazla yürümeden yapılsa daha iyi olur(yada yıkamadan hemen sonra).

Benzinin hava kompresörünün kalibrasyonundan eminseniz sorun yok ama farklı yerlerde bakmak/tamamlamak zorundaysanız, bir tane dijital basınç ölçer alın herşey daha kolay olur.

• Yeni Cruze kullanıcısıyim. Bir depo gaz ile 75 80 liraya doluyor maksimum şehirlerarası da 250 260 km yapabiliyorum. Full klima açık. Sehiricindede klima açık 140 km yaptı. Bana biraz fazla geldi. LPG'li Civic ile şehiriçi bir depo gaz ile 295 km yapıyordum. Sizce normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eÜp_07

Yeni Cruze kullanıcısıyim. Bir depo gaz ile 75 80 liraya doluyor maksimum şehirlerarası da 250 260 km yapabiliyorum. Full klima açık. Sehiricindede klima açık 140 km yaptı. Bana biraz fazla geldi. LPG'li Civic ile şehiriçi bir depo gaz ile 295 km yapıyordum. Sizce normal mi?

Alanya da 2.80 den desek 140km için kabaca 20lt yapar, hiç normal değil.

Tamam full klima var ama dümdüz yere, o kadar yakmaması lazım. Aşağı yukarı Civic ile benzer yakması gerekirdi.
  • 2,43 Alanya'da
  • quote:

2,43 Alanya'da

Lpg kullanmadığım için fiyatlar hakkında net bilgim yok, netten baktım o fiyat vardı.
    Önemli değil zaten, siz o fiyatı dikkate alıp hesap edersiniz.

Yada;

80TL / 140km = 0.57krş
    0.57krş x 100 = 57TL
    57TL / 2.43TL = 23lt lpg eder.

bu tüketim çok çok fazla.

Benzin ile 100-200km kadar deneyin ve tüketime bakın aradaki fark %20 den(hadi şartlar ve iklim diyelim %25-30 olsun) fazla ise lpg ile ilgili sorunlara baktırmak lazım.

Aracın yol bilgisayarında yazan tüketim ve ortalama hız nedir?
  • quote:

quote:

2,43 Alanya'da

Lpg kullanmadığım için fiyatlar hakkında net bilgim yok, netten baktım o fiyat vardı.
    Önemli değil zaten, siz o fiyatı dikkate alıp hesap edersiniz.

Yada;

80TL / 140km = 0.57krş
    0.57krş x 100 = 57TL
    57TL / 2.43TL = 23lt lpg eder.

bu tüketim çok çok fazla.

Benzin ile 100-200km kadar deneyin ve tüketime bakın aradaki fark %20 den(hadi şartlar ve iklim diyelim %25-30 olsun) fazla ise lpg ile ilgili sorunlara baktırmak lazım.

Aracın yol bilgisayarında yazan tüketim ve ortalama hız nedir?

Teşekkür ederim bilgiler için. Alanyaya döner dönmez lpgye baktiracagim

• Şehirler arası dönüş Eskişehir Alanya dönüş yolunda çoğu yokuş aşağı bir depo gaz ile 80 TL'lik gaz ile 300 gorebildm 26 kuruş ediyor. Alanya'da bugün LPG yi kontrol ettirsin normal dedi biraz daha kısdim dedi. Şehiriçi tüketimi kontrol etcem klimalı eğer ki 40 krs u geçerse satarım bu Cruze u :)
  • quote:

Şehirler arası dönüş Eskişehir Alanya dönüş yolunda çoğu yokuş aşağı bir depo gaz ile 80 TL'lik gaz ile 300 gorebildm 26 kuruş ediyor. Alanya'da bugün LPG yi kontrol ettirsin normal dedi biraz daha kısdim dedi. Şehiriçi tüketimi kontrol etcem klimalı eğer ki 40 krs u geçerse satarım bu Cruze u :)

Kabaca 10lt lpg yakmış gibi? Nasıl bir sürüş şekli ve ortalama hız var bilemiyorum ama bence tüketim fazla.
    Benzin ile gelince, o da aşağı yukarı 8lt ederdi.

Ben Ant-İst-Ant yolculuğunda AT araç full dolu vaziyette 6.5lt benzin tüketmiştim(+1lt kullanım farklılığından olabilir ve kabul edilir). Antalya içinde de 27 ortalama hız ile 9.5-10lt arası gibi olurdu. Aracı lpg'li kullansam 12lt ederdi = 30krş. Hadi olsun 35krş...

Bence max. olması gereken bu.

Aracı benzinde kullanıp test etmediğiniz sürece sorunun araçta mı yoksa lpg kaynaklı mı olduğunu anlamanız biraz zor.
    Önce benzin ne yakıyor ona bakmak ve o tüketimi %20 ile oranlayıp lpg tüketimi ile karşılaştırmak lazım.

Benzin + %20 = lpg tüketimi ise sorun yok. % artıp makas açılıyor ise lpg'kiti ilk bakılacak yer.

Tabi bu tüketimlerin ortalama hızını hiç bilmiyoruz, o da başka bir gösterge.

• Düzce-Akçakoca Otoban üzerinden Ankara ordan Konya.Otobanda max 120 Bölünmüş yolda 110 Ortlama hız 89.5Km/s.Bağaj boş sayılır ve yolcu yok.yakıt Tüketimi 5.8 lt Benzin.Aslında bu değer de bana sanki ilk arabayı aldığım zamana göre yüksek gibi geldi ama.Şehir içi konya da 7.0 ile 8 Arası değişiyor.Ben kullanırsam 7.0lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuppi007 -- 24 Temmuz 2017; 11:14:58 >
  • Aracım 2010 Cruze düz vites. 29.000 km'de aldım, şu an 79.000'e yaklaştı. Aldığımda yol bilgisayarını sıfırlamıştım. Yapmış olduğum 50.000 km'nin 20.000'i falan uzun yoldur. Kalanı ise Ankara'nın rutin trafiği. Yerine göre akıcı, yerine göre tıkalı. Yol bilgisayarı 7.6 litre gösteriyor.

Bakkal hesabı olarak da ısınana kadar yaktığı benzin hariç şehir içi 30 kuruş lpg tüketiyor. Litre olarak pek ölçmedim.
    Şehirlerarası yolda 25 kuruşa kadar düşüyor. Tüketimim bu şekilde.
  • ortalama hizim 29km / 9.0/100km degeri

75.000 de araba . 2011 model

pecochip li aracim.
  • Aveo ile Cruze arasında gidip geliyorum, yakıt sarfiyatı için Aveo mu yoksa konfor için Cruze mu karar veremedim siz ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt.us

Aveo ile Cruze arasında gidip geliyorum, yakıt sarfiyatı için Aveo mu yoksa konfor için Cruze mu karar veremedim siz ne dersiniz

Zaten kriteleri belirlemişsiniz, sizin için hangisi daha önemli yada baskın?
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.