Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ] Hangi Fön Makinesini Almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
25.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fön makinemin miyadı doldu ve yenisini alacağım ama;

Etap 3200 ve 3200S

Fönsan PRF-4200

Powertech TR-901

Bu üç model arasında kaldım. Etap 3200S tam istediğim gibi ama yeni çıktığı için Fönsan'a ve özellikle Powertech'e göre 20-30 lira fiyat farkı var. Powertech çok uygun 50 liraya satan siteler var, kaliteli olduğu da söyleniyor ama elime alıp inceleyemediğim için sizin fikrinizi almak istedim. Biraz acele cevap verirseniz sevinirim...

ÇÖZÜM: Arkadaşlar Etap Marathon 3200'ü Kozmar Kozmetik'de 60 liraya bulup aldım. Tercihimde fiyatının 3200S'den 20-30 lira az olması etkili oldu. Kardeşimde 3200S vardı, geldiğinde ikisini karşılaştırdım. 3200S'in 3200'den 200 Watt daha güçlü olduğunu bilerek aldım ama üfleme gücünün bu kadar bariz farklı olabileceğini düşünmemiştim. İşimi görüyor ama keşke 3200S alsaydım diyorum şahsen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanKaĞaN -- 7 Mart 2015; 1:36:31 >

• başlığı görünce banyo yapmışta saçı ıslak dışarı çıkmak istemiyormuş izlenimi edindim.
    3 ürün de kalitesiz gibi görünüyor.

kullanmadım ama nette yazınca

Philips HP8250/00 Salon Dry Pro
    ve
    Braun Satin Hair 7 Iontec / HD710

çıktı karşıma. ayrıca acil bugün teslimatı var. 3-4 saate kapıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 25 Haziran 2014; 17:22:08 >
  • Üçü arasında bi seçim yapacak olursam Fönsan PRF-4200 derim daha uzun süre kullanılır üniversitede bu fön makinasının içindeki devreyle ilgili bi tezim vardı ordan biliyorum
  • mavipasa: Hocam günlük duş almak ve dışarıya düzgün saçlarla çıkmak durumndaysanız bu iş acele oluyor. 3 gündür komşumun makinesini alıyorum ve artık çekinir oldum. :) Tavsiyelerin için teşekkür ederim ama ben yazdıklarım arasından hangisini tavsiye edersiniz demek istemiştim. Sağolasın...

patron_2867: PRF 4200, 2200 Watt, PRF 4400 ise 2400 Watt sence hangisini alayım hocam? 200 Watt güç farkı cihazın daha iyi işlev görmesini sağlar mı? Ha bir de Powertech hakkında bir deneyimin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanKaĞaN -- 25 Haziran 2014; 19:08:27 >
  • HanKaĞaN kullanıcısına yanıt
    kaliteli bir ürün tercih etmenizi şu amaçla tavsiye etmiştim: yaklaşık 15 yıl evvel ikinci el rowenta marka saç kurutma makinası almıştım. yaz-kış gece-gündüz sürekli kullanılıyor. maaşaallah taş gibi. bugün bozulsa hiç önemli değil yeterince iyi hizmet etti.
  • eşim berber arkadaşının tavsiyesiyle desiderio 3200 aldı. Ben açıkcası ön yargılı davranıp istemedim fakat kuaför salonlarında da kullanılıyor diye almak istedi. itiraf ediyorum ki iyi ki almış :D sanırım geçen sene toptancıdan 60 tl civarında almıştı. Saçlarım uzun ve gür olmasına rağmen ben bile rahatlıkla kısa sürede saçlarımı kurutuyorum. tavsiye ederim.
  • zahide_simsek kullanıcısına yanıt
    Hocam geçen gün 3200 aldım. Kardeşimde de 3200S vardı. İkisiyle karşılaştırdım; 3200S, 2400 Watt olduğu için daha iyi üflüyordu. Ama fark çok bariz ya. Böyle olduğunu bilseydim almazdım şahsen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanKaĞaN

mavipasa: Hocam günlük duş almak ve dışarıya düzgün saçlarla çıkmak durumndaysanız bu iş acele oluyor. 3 gündür komşumun makinesini alıyorum ve artık çekinir oldum. :) Tavsiyelerin için teşekkür ederim ama ben yazdıklarım arasından hangisini tavsiye edersiniz demek istemiştim. Sağolasın...

patron_2867: PRF 4200, 2200 Watt, PRF 4400 ise 2400 Watt sence hangisini alayım hocam? 200 Watt güç farkı cihazın daha iyi işlev görmesini sağlar mı? Ha bir de Powertech hakkında bir deneyimin var mı?

k bakma uzun zamandır giremedim Powertech e hiç bulaşma sana önerim bunların tıraş makinesi felan da var hiç bulaşma powertech en ucuz elekrik sistemini kullanıyor dıştan güzel gelebilir ama elektrik dizaynında hiç özen yok..

ben sana PRF 4400 ' ı öneririm

ama galiba geç kaldım satın almışsın kusura bakma :)

• patron_2867 kullanıcısına yanıt
    Hocam geç kalmış sayılmazsın aslında :) Çünkü geçen gün berberimde, bendeki 3200 ile aynı güçte olan (2200W) Fönsan 4200'ü karşılaştırdım, ya 4200 resmen benimkini ikiye katlayacak kadar iyi üflüyor. Tam istediğim gibi. 4200 öyleyse senin tavsiye ettiğin 4400 nasıldır kim bilir. Valla dün Etap'la görüştüm, pazartesi günü iade edeceğim, ya Fönsan 4200 ya 4400 alacağım. 4400, 4200'den daha mı iyidir sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanKaĞaN -- 5 Temmuz 2014; 17:16:31 >
  • quote:

Hocam geç kalmış sayılmazsın aslında :) Çünkü geçen gün berberimde, bendeki 3200 ile aynı güçte olan (2200W) Fönsan 4200'ü karşılaştırdım, ya 4200 resmen benimkini ikiye katlayacak kadar iyi üflüyor. Tam istediğim gibi. 4200 öyleyse senin tavsiye ettiğin 4400 nasıldır kim bilir. Valla dün Etap'la görüştüm, pazartesi günü iade edeceğim, ya Fönsan 4200 ya 4400 alacağım. 4400, 4200'den daha mı iyidir sence?

4400 daha iyi bunların elektrik devrelerinde donanımsal işlev gören parçalar vardır 4400 de daha dayanıklı parçalar kullanılmıştı aslında fön makinesi yapmak zor birşey değil basit bi mekanızma yani üniversitede biz arkadaşlarla çok şeyler yaptık 4400 tavsiye ederim
    Hocam profilinize yeni baktım, mühendissiniz sanırım. Sizin gibi üyelere forumumuzda çok ihtiyaç var. :) Eğer 3200'ü iade edebilirsem, üste para ödemeden aynı fiyata 4200 satın alacağım. O yüzden sordum 4200 ile 4400 arasında bariz üfleme-ısıtma-kalite farkı var mıdır diye...
  • quote:

Hocam profilinize yeni baktım, mühendissiniz sanırım. Sizin gibi üyelere forumumuzda çok ihtiyaç var. :) Eğer 3200'ü iade edebilirsem, üste para ödemeden aynı fiyata 4200 satın alacağım. O yüzden sordum 4200 ile 4400 arasında bariz üfleme-ısıtma-kalite farkı var mıdır diye...

evet elektrik elektronik mühendisliği :)

üfleme ısıtma farkı yok ama kalite farkı var

4400 'ı daha uzun süre kullanırsın
    Tamam hocam 4400 alacağım. İşin ehli al diyorsa, almamak yanlış olur. :) İnşallah iade alırlar. Eyvallah sağolasın. 4400 aldığımda görüşlerimi yazacağım. :)
  • quote:

Tamam hocam 4400 alacağım. İşin ehli al diyorsa, almamak yanlış olur. :) İnşallah iade alırlar. Eyvallah sağolasın. 4400 aldığımda görüşlerimi yazacağım. :)

tamam bekliyorum :) neyse ben yattım bu arada hayırlı geceler dilerim
  • quote:

Ne yaptın hocam?
    Ben de şuan almayı düşünüyorum. Etap mı fönsan mı megafön mü , hangi modellerini alayım acaba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • jesusozz kullanıcısına yanıt
    Etap 3200S ya da Fönsan PRF 4400. İkisinden istediğinizi alabilirsiniz hocam.
  • Fönsanın fiyat 15tl daha uygun sanırım. Kargo dahil 74tl ye var sanalpazarda..
    10tl-20tl civarı indirimlerde bulursak 54tl ye gelebilir ki iyi bir fiyat sanırım hocam.. O zmn bu durumda f/p bakımından da doğru tercih fönsan4400 müdür hocam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesusozz -- 8 Şubat 2015; 21:16:47 >
  • jesusozz kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam.
  • uygun bir şey istiyorsan fönsan idealdir.
  • Fönsan 4400 siparişi verdim.. Ama aklımda etap 3200s kaldı, inşallah aralarında fark yoktur :)
    Gelince yorumumu da yazarım..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.