Binbaşı
21 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 257 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Airpods pro ve Huawei GT 3 Elite alacağım. İkinci el temiz ve garantili alırsam 3 bin lira gibi kârım oluyor.

Ama hijyen ve bulaşıcı hastalık riski kafamı bulandırıyor, bilhassa kulaklık konusunda...

Siz ne dersiniz?

18 ay önce yapılandırdığım öğrenim kredisi borcumu iki ayda bir olmak üzere 9 taksit ödedim. Sonra bu af haberleri çıktı. Vergi dairesi resmi gazetede yayınlanmasını bekliyoruz hala hiç bir şey belli değil dedi, yılda iki taksit geciktirme hakkımı kullandım 4 aydır ödeme yapmadım.

Geciktirme hakkım ayın son günü doluyor. İki taksidi tek seferde ödemek zorundayım ve hala karar yayınlanmadı...

Kimi diyor bu haber seçim malzemesi yapılacak hala hiç bir şey belli değil. Kimi diyor hiç ödeme yapma zaten af çıkacak. Napsam bilemedim...

Siz ne dersiniz?

Bugün Ankara-Samsun yolu üzerindeki bir Köfteci Yusuf şubesinde üç kişi yemek yiyelim dedik. Eskiden kapı girişlerine tüm ürünlerin fiyat listesi konurdu, baktım kaldırmışlar. İlk başta umursamadım çünkü ekonomik bir yer olarak biliyordum, yıllardır uygun fiyata yiyordum ve yakın bir arkadaşım yakın bir zaman önce 170 liraya yediğini söylemişti...

700 gr. pişmiş köfte, bir tam porsiyon yoğurt, bir tam porsiyon ve bir yarım porsiyon ekmek kadayıfı, bir şişe kola ve iki suya 270 lira ödedim. Kasada pişmiş köfte kilosunun 245 lira olduğunu öğrendim ve neyse dedim...

Hesaplı Kasap kısmına sucuk almak için uzandığımda pişmemiş köfte fiyatına bir baktım 116 lira yazıyor!..

Pişirme ve kuverin elbette bir bedeli olacak ama bu bedel 129 lira mı olmalı?.. Diğer bir deyişle 1 kilo pişmiş köfte ücretiyle aynı yerden yaklaşık 2 kilo 100 gr. köfte alabiliyorsunuz?..

Neden ülkemizde büyüyen her girişim, bir yerden sonra "iteleme" politikasına dönüyor?..

2011'den beri severek iPhone kullanıyorum. Gerçek bir Apple'cıyım. Avatarıma bakın anlarsınız.

Ama bu şarj süresi nedir arkadaş böyle?..

iPhone 11 servisten değişim yapılıp sıfır olarak gönderildi, telefonun kutusunu ben açtım. Ama sabah 7'de %100 olarak ve hemen tasarruf moduna aldığım telefon akşam 7'yi zor çıkarıyor. Yeni bir telefonun beş saatte %98'den 48'e düşmesi benim garibime gidiyor...

Arkadaşım 5-6 bine Redmi aldı (bakın Mi bile değil) 2 gün tam yetiyor, zorlasa üçüncü güne geçiyor. Başka bir arkadaşım Oppo Reno 5 aldı, 5500 liraya benim halime acıyor. Biz bu parayı verip bu ayrıcalığı işe şarj aletiyle gidip gelmek için mi alıyoruz? Gerçekten çok tuhaf eskiden bu durum tam tersi olurdu...

ŞOK markette 25 lira üzeri alışverişe torba ambalajda 300 gr. Nescafe Classic kahve 50 lira. Gerçekten ucuz geldi ama hemen bitecek bir miktar değil. Daha önce torbada satılan Jacobs kahveyi sıkı kapaklı bir cam kavanoza koyup ışık almayan bir yerde saklamama rağmen kahvenin rengi siyahlaştı ve taş gibi oldular.

Granül kahve nasıl saklanmalı?

Girilen değerlere göre fiyat hesaplaması yapan bir tablo yaptım. Makro aracılığıyla RenkTopla komutunu kullanıyorum ama, excelin renk kartelasında çok fazla renk ve bu renklerin birbirine çok yakın olmasından dolayı hücreler yanlış renk tonuna boyanabiliyor...

Hücrenin boyanması gerektiğinde önceden belirlediğim beş rengi seçenek olarak sunmasını sağlayabilir miyim?

N11’den aldım. Kutudan kingstona ait kağıt çıkmadı. Kutu etiketli değildi. Çiplerin üzerindeki kingston yazısı orijinal değil gibi. Aida64’ten baktım marka bilgisi yok. Bence sahte. Siz ne dersiniz?

MSI GE 60 laptopa Qcell marka pil aldım, yarım saat dayanmadı iade ettim. Şimdi ne alacağım bilmiyorum. Öneride bulunur musunuz?

Amazon'da Timetec marka RAM var. Türkiyede bilinen bir marka değil ama ingilizce yorumları olumlu, youtube'da da yabancı sistem toplama videolarında sıkça kullanılıyor. Sizce nasıldır Timetec?

5 senedir 6S kullanıyorum, ikinci el XS almak istiyorum. Piyasadan uzak kaldım. Neler değişti, iPhone alırken nelere dikkat etmek lazım, bilgilerimi tazelemek istiyorum...

En olağan kaça almak lazım, kayıtlı olduktan sonra yurtdışı olmasının bir mahsuru var mı, uzak mesafeden alırsam en güvenli nasıl alırım öğrenmek istiyorum. Çünkü artık riskler de çoğaldı, fiyatlar da yatırım denecek düzeylere çıktı...

lanlar eskiden bu kadar değişken değildi. Yuh denecek kadar yüksek fiyat çeken de var, o kadar ucuz olduğu için "acaba" dediğim ilanlar da var. Bir çok telefonda ya face id ya da true ton aktif değil. Bu kronik bir sorun mu yoksa onarım hatası mı, anlayamadım...

Yardımcı olur musunuz?

Deli gibi kaşınıyorum. Uyuzdan şüphelendim, cildiye bayram izninde olduğu için randevu alamadım, aile hekimime gittim; Hem aile hekimi hem eczacı bu uyuz değil allerjik bişey dedi 3 tane kortizon iğne verdi, geçmezse cildiyeye git dedi...

Uyuz değilse böylesi tüm vücudun kaşınması neden olur beyler?..

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Notebook
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.672
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 733.947 (Bu ay: 5.830)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 667 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.