Şimdi Ara

Cowon vs Sony vs Creative (hangisinde ses kalitesi daha iyi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
4.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://genismarket.com/ aracılığı ile 520 liraya aldım. Direk kendim de alabilirdim aslında ama büyük ihtimal gümrüğe takılacaktı, yurtdışında tanıdığım da olmayınca bu şekilde aldım. Satan arkadaşı şahsen güvenilir buldum.

Dediğim gibi içindeki örnek şarkıyı taş çatlasın iki dakika dinledim ama sesi açtıkça distortion (distorşın, bozulma artık herneyse) artması moralimi bozdu. Baslar da Sony x1050 gibi değil. Sony de aynı kulaklıkla test etmiştim, ses kalitesi gayet mükemmeldi fakat baslar da gerçekten bas gibiydi ve doğaldı, yüksek seste bozulma olmuyordu.

Ben iki dakikalık dinlemeyle erkenden yorum yapıyorum ama kimseyi yanıltmak istemem. Şarj olunca firmware son versiyon mu kontrol edip Flac formatta senfonik metal gibi zorlu rakipler ile test edeceğim. Resimli, videolu inceleme hazırlayabilirim fakat üşeniyorum açıkçası belki 1-2 gün sonra yaparım.

• Büyük geçmiş olsun
    ben sana dedim aga x-fi2 senin dermanın
  • X-fi2 nin hakkını yemeyeyim yüksek seste bile bozulma olmuyordu gayet berrak sesi vardı ama onun da basları çok zayıftı

Valla enteresan bir durum arkadaşlar. Benim kulaklık ile (ultimate ears super.fi 5 pro) Sony X serisi dinledim baslar muhteşemdi. Enstruman ayrımı, ses berraklığı da baya iyiydi. Yani bir mp3 çalar ile değil de hi-fi sistem ile müzik dinlemek gibiydi. Head-fi forumlarını, diğer forumlarını tekrar tekrar okudum Cowon'un basları da Sony kadar varmış deniyordu. Karşılaştırmalarda ikisi neredeyse eşit tutuluyordu. Şimdi aynı kulaklıkla Cowon dinliyorum baslar, ses yapısı berbat delirmemek içten değil

Acaba bu aletler kulaklık mı seçiyor yav.. Sony de aldığım muhteşem ses kalitesini Cowon da niye alamıyorum. Çok elektronik, çok yapay geliyor ses. Basların rengini hiç beğenmedim. Kötülediğim anlaşılmasın, benim eski Samsung Z5ZB ve İpod Touch 1. Nesil'den iyi. Fakat nebiliyim hiç içime sinmedi.

Şimdi benim kulaklığı değiştirip başka birşey alacağım diyeceğim ama boru da değil ki s.fi 5 pro yav.. Aklım karışık ne yapsam bilemiyorum. Zaten yeni kulaklık alacaktım bir de başka bir modelle denesem iyi olacak.

Bir de şu distortion meselesi var. En yüksek ses seviyesi 40. 32, 33 seviyesini geçince distorşın başlıyor. Bunu geçtim çok elektronik bir yapısı var sesin. Şu ekoleyzer ayarlarını baya bir kurcalıyım belki nispeten iyi birşeyler elde ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: sonneillon

Az önce cowon j3 geldi. Liseli apaçiler gibi şenlendim

Boyutunu daha büyük sanıyordum halbuki gayet makul boyutlarda hatta baya hafif bir aletmiş ona da sevindim. Cepte rahatlıkla taşınabilir. Dokunmatik ekran tepkisi gayet iyi. Yanlardaki tuşlar çok güzel olmuş.

Direk açtım yeterli şarjı varmış. İçinde örnek bir şarkı vardı. Şarkıyı dinlerken gülümsemem daha da arttı. Gayet temiz ve net bir sesi var. Sonra sesi sona yaklaştırdım, gülümsemem aniden silindi. Match3bass'ı açtım nötr olan yüz ifadem sinirli ve somurtkan bir hale geldi.

Baslar kötü ve cızırdıyor. Basın rengi çok yapay. Kendimi tecavüze uğramış hissediyorum Mach3bass'ı kapattım diğer efektleri denedim fakat yok hem baslar kötü hem de yüksek seste cızırdama yapıyor.

Ultimate ears super.fi 5 pro ile iki dakka dinledim sonrasına tahammül edemedim. Belki kulaklıkta birşey vardır diye cx300 taktım yok abi yine aynı.

Şimdi ilk şarjı yapıyorum. Batarya dolunca firmware güncelleyip kaliteli flac dinleyeceğim. İnşallah iyi bir sonuç alırım ama pek sanmıyorum

bile bile lades.cowonların hepsinde yüksek seste baslar söner,ses çamurlaşır.sony lerde ise seste en ufak bozulma olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: _leylandi_

quote:

Boyutunu daha büyük sanıyordum halbuki gayet makul boyutlarda hatta baya hafif bir aletmiş ona da sevindim. Cepte rahatlıkla taşınabilir. Dokunmatik ekran tepkisi gayet iyi. Yanlardaki tuşlar çok güzel olmuş.

Direk açtım yeterli şarjı varmış. İçinde örnek bir şarkı vardı. Şarkıyı dinlerken gülümsemem daha da arttı. Gayet temiz ve net bir sesi var. Sonra sesi sona yaklaştırdım, gülümsemem aniden silindi. Match3bass'ı açtım nötr olan yüz ifadem sinirli ve somurtkan bir hale geldi.

Baslar kötü ve cızırdıyor. Basın rengi çok yapay. Kendimi tecavüze uğramış hissediyorum Mach3bass'ı kapattım diğer efektleri denedim fakat yok hem baslar kötü hem de yüksek seste cızırdama yapıyor.

Ultimate ears super.fi 5 pro ile iki dakka dinledim sonrasına tahammül edemedim. Belki kulaklıkta birşey vardır diye cx300 taktım yok abi yine aynı.

Şimdi ilk şarjı yapıyorum. Batarya dolunca firmware güncelleyip kaliteli flac dinleyeceğim. İnşallah iyi bir sonuç alırım ama pek sanmıyorum

bile bile lades.cowonların hepsinde yüksek seste baslar söner,ses çamurlaşır.sony lerde ise seste en ufak bozulma olmaz.

bendede cowom d2 var yuksek sesde baslar sonmuyorkı hatta 25 derecenın usdune cıkamıyorum baslı sarkılarda kulaklık oynuyor yerınden kulak zarlarım patlayacak dıye korkuyorum tabıkı sony de kalıdelıdır ama ben cowon dıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: esereser

quote:

Orijinalden alıntı: _leylandi_

quote:

bendede cowom d2 var yuksek sesde baslar sonmuyorkı hatta 25 derecenın usdune cıkamıyorum baslı sarkılarda kulaklık oynuyor yerınden kulak zarlarım patlayacak dıye korkuyorum tabıkı sony de kalıdelıdır ama ben cowon dıyorum

Bass olayı için şiddetten bahsetmiyor. Bass demek şiddet demek mi sizce?

• Ben 35'i geçtiğimde dayanamıyorum ve evet 40 ses seviyesinde basslar diğer frekanslarla birlikte çatlıyor. Ama o şekilde çok değil 1-2 hafta sonra sizin de kulak zarınızın çatayacağından emin olabilirsiniz.

Çamur atmak için bence bu kadar bahaneye gerek yok. Çünkü bu aletler mükemmel olmasa da o kadar kötü de değil...
  • freedom36; alete çamur atmıyorum yalnızca gördüğüm gerçeği yazdım. Akıl var nizam var; 500 lira verip aldığım alete nasıl bir mantıkla çamur atıyorsun diyebiliyorsun ben bunu anlayamıyorum. Alet yanımda, elimde işte çamur atmamın mantığı ne olabilir ki yani ben ne kazanabilirim bu iddia ettiğin işten? Ben sesi nasıl bulduysam onu yazıyorum. Baslar aynen çamur gibi daha ötesi yok ki açıkçası sinirlerim zaten çok gergin, demagoji yaparak kazanacağın birşey yok, var olan bir gerçeği değiştiremezsin.

Ben dürüstçe yazayım; evet 35in üstünde bu alet dinlenmez fakat 32yi geçince distorsion başlıyor, sesler bozuluyor. Bendeki ses seviyesi şuan 27. Ses gayet berrak, gayet güzel ki bunu daha önce yazmıştım. 30a kadar bana gayet yeterli gelen bir ses şiddeti var ammavelakin şu alette dinlediğim baslar, bas değil. Resmen gürültü. Hatta rahatsız olup ekolayzerden bası düşük tutmaya çalışıyorum çünkü resmen çamur gibi.

• quote:

freedom36; alete çamur atmıyorum yalnızca gördüğüm gerçeği yazdım. Akıl var nizam var; 500 lira verip aldığım alete nasıl bir mantıkla çamur atıyorsun diyebiliyorsun ben bunu anlayamıyorum. Alet yanımda, elimde işte çamur atmamın mantığı ne olabilir ki yani ben ne kazanabilirim bu iddia ettiğin işten? Ben sesi nasıl bulduysam onu yazıyorum. Baslar aynen çamur gibi daha ötesi yok ki açıkçası sinirlerim zaten çok gergin, demagoji yaparak kazanacağın birşey yok, var olan bir gerçeği değiştiremezsin.

Ben dürüstçe yazayım; evet 35in üstünde bu alet dinlenmez fakat 32yi geçince distorsion başlıyor, sesler bozuluyor. Bendeki ses seviyesi şuan 27. Ses gayet berrak, gayet güzel ki bunu daha önce yazmıştım. 30a kadar bana gayet yeterli gelen bir ses şiddeti var ammavelakin şu alette dinlediğim baslar, bas değil. Resmen gürültü. Hatta rahatsız olup ekolayzerden bası düşük tutmaya çalışıyorum çünkü resmen çamur gibi.

hocam sat aleti a845 al.ya da a844 ü bekle o daha ucuz olur.

• hadi burayada yazayım x1050'yi aldıktan sonra s9'u 2 ay satmak için ilan açtım ve cekmeceye attım s9'u birkere olsun x1050 den sonra dinleyesim gelmedi itiraf ediyorum sony x1050 deki doğal temiz parlak ses yok kesinlikle birde her firmware'de ses değişiyordu anasını satım gıcık oluyordum ben şuanda hifi-man'e taktım bakalım hem dac hemde audiophile kalitesinde bir dap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 19 Temmuz 2010; 22:47:15 >
  • helsloot ben benim kulaklıktan şüpheleniyorum yav valla çok fena oturdu içime. hani sorunun kulaklık olduğunu anlasam baya rahatlayacağım. super.fi 5 pro da kötü birşey değil yav. pm lere bir bakabilir misin?
  • quote:

helsloot ben benim kulaklıktan şüpheleniyorum yav valla çok fena oturdu içime. hani sorunun kulaklık olduğunu anlasam baya rahatlayacağım. super.fi 5 pro da kötü birşey değil yav. pm lere bir bakabilir misin?

pm attım sana bundan önceki playerın neydi kulaklıkta birsey olacağını sanmıyorum
  • kulaklıktan değil cowon larda yapay bir ses var bazıları bayılır bazıları senin gibi nefret eder alabiliyorsan x1050 al ama yoksa x-fi2
    kulaklığın kötü değil ancak eski s9 un sesini kaliteli veremiyecek kadarda eski değil kulaklığın iyi bozulmadan değiştirme bence bende triple fi10 var ue lerde basslar kötü biraz onu söyleyeyim, kötü derken şiddetli değil, doğal değil, sönük
  • Benim eskiler çok iyi playerlar değildi. İlk player'ım tabii ki bir efsane olan 80lerin Sony Walkman'i kasetleri kalemle sarar dururduk :D o kulağımdayken thundercats izlerdim. İkincisi samsung z5zb. Ses kalitesi orta karardı. Üçüncüsü kötülerin en kötüsü İpod Touch 1. nesil :D Müzik çalar değil gürültü çalar mübarek.

Yalnız ben 1-2 hafta önce media markt'de iriver ve cowon hariç çoğunu test ettim. Sony x serisini birkaç gün dinleme imkanım oldu gayet güzeldi. X-fi2 güzeldi fakat sıcak basları olsa tadından yenmezdi. iriver çok merak ettim fakat onu dinleyemedim hiç.

Ben yine de ekolayzer ile oynamaya devam edeyim. Bir ihtimal benim kulaklığın da etkisi olabilir. Şöyle bir hafta dinleyeyim açılır belki

• MP4 e burn-in hehehe:D Valla hocam karari tam vermistim cowon j3 kesin aliyorum diyordum biraz aklim karisti açikçasi.Baslar benim için çok önemli malum metal müzik.Farkli kulaklikla denersen yorumlari bekliyoruz.
    sultanomar hocam yabanci sitelerdeki yorumlarda xfi2 deki xfi özellikleri açinca baslarin bayagi düstügü söyleniyor dogru mudur?

:PS3 ten yaziyorum imla kötü biraz :)
  • Başka kulaklıkla deneyemiyorum çevremde cx300 den iyisini kullanan yok

Ya ben şöyle tahmin ediyorum. Ben acaba benim kulaklıkta mı bir sorun var diye bilgisayara taktım, cowonda aldığım benzer bası bilgisayardan da aldım. Fakat bilgisayar subwooferi deli gibi bas veriyor. Yani Cowon üreticileri bas seçimini kulaklığa bırakmışlar diye tahmin ediyorum. Yoksa super.fi 5 pro güzel bas veriyor. Cowonda bas var ama ben basın "rengine" takıldım, o renk benim hoşuma pek gitmedi. Takıntılı insanım ben Alet birçok müzik çalardan güzel fakay ben taktım mı fena takıyorum işte o kötü oldu

• kulaklığının bassları okadar iyi değil sadece cowondan sonra iyi gelmiştir yada kulaklık belli bir süreden sonra açılmıştır, değiştir sen onu beraber x-fi2 kullanalım aga
  • @sonneillon: abi dedim ben cowon alma seni iriver spinn yada meizu'dan başkası kesmez diye...hocam madem 520 lira verdin alete(hayırlı olsun bu arada) biraz daha koyup sony x1050 alsaydın yaw
  • Bulabilirsen al bir İriver Clix2 keyfine bak...
  • Ben de bugün babamın arkadaşına Amerikadan x-fi2 söyledim bakalım.Haftaya cuma elimde olacak.Gelince inceleme tarzı birşey yaparım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.