Şimdi Ara

Cowon vs Sony vs Creative (hangisinde ses kalitesi daha iyi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
4.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün forumdan bir arkadaşımıza sattım j3'ü. Şuanda derin bir kendimi sorgulama evresine girdim, ben şimdi niye sattım ki aleti abi ne gerek vardı :D Valla aleti verirken içimde şöyle bir cıssss birşeyler oldu :D aslında piyasadaki birçok müzikçalardan güzeldi. Şimdi mis gibi Flac yerine 320kbit mp3'e kaldım. Neyse Sony X serisi siparişi veriyorum. İnşallah memnun olurum. O da kesmezse artık bilemiyorum ne yapmalı. Sony'de de "hımmm" şeklindeki dip sesi sorunu var. İkisinin ortası bir alet yok mu arkadaşlar ya. s:flo2 falan diyeceğim fakat onun da şarjı 5 saat gidiyor, o hiç olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonneillon

Bugün forumdan bir arkadaşımıza sattım j3'ü. Şuanda derin bir kendimi sorgulama evresine girdim, ben şimdi niye sattım ki aleti abi ne gerek vardı :D Valla aleti verirken içimde şöyle bir cıssss birşeyler oldu :D aslında piyasadaki birçok müzikçalardan güzeldi. Şimdi mis gibi Flac yerine 320kbit mp3'e kaldım. Neyse Sony X serisi siparişi veriyorum. İnşallah memnun olurum. O da kesmezse artık bilemiyorum ne yapmalı. Sony'de de "hımmm" şeklindeki dip sesi sorunu var. İkisinin ortası bir alet yok mu arkadaşlar ya. s:flo2 falan diyeceğim fakat onun da şarjı 5 saat gidiyor, o hiç olmaz.

sony ide beyenmezsen kendini camdan atabilirsin dostum.senin yerinde olsam a845 alırdım.hem daha ucuz hem ses kalitesi aynı hemde daha kullanışlı karar senin.l

• quote:

Orijinalden alıntı: _leylandi_

quote:

Bugün forumdan bir arkadaşımıza sattım j3'ü. Şuanda derin bir kendimi sorgulama evresine girdim, ben şimdi niye sattım ki aleti abi ne gerek vardı :D Valla aleti verirken içimde şöyle bir cıssss birşeyler oldu :D aslında piyasadaki birçok müzikçalardan güzeldi. Şimdi mis gibi Flac yerine 320kbit mp3'e kaldım. Neyse Sony X serisi siparişi veriyorum. İnşallah memnun olurum. O da kesmezse artık bilemiyorum ne yapmalı. Sony'de de "hımmm" şeklindeki dip sesi sorunu var. İkisinin ortası bir alet yok mu arkadaşlar ya. s:flo2 falan diyeceğim fakat onun da şarjı 5 saat gidiyor, o hiç olmaz.

sony ide beyenmezsen kendini camdan atabilirsin dostum.senin yerinde olsam a845 alırdım.hem daha ucuz hem ses kalitesi aynı hemde daha kullanışlı karar senin.l

leylandıye katılıyorum hem cowon hemde creatıve zen xfı hemde sony s545 denedım arada daglar kadar ses kalıtesı farkı var baska konu ama ses rengı bır markanın molendınden modelıne degısmez kısacası felsefesı degısmez cowon gercekten cok yuksek ses cıkısına sahıp buna bır lafım yok ama ben hayatımda bu kadar cırkın camur bır ses duymadım creatıve ıse ıdare eder cowona oranla cok daha dengelı ama sony bambaska ses cıkıs gucu dusuk o yuzden iem kulaklıklarla kullanılmalı ama onun dısında ses kalıtesı mukemmel her sey olması gerektıgı gıbı ayrıca sony nın vaad ettıgı batarya surelerı dıger markaların kı gıbı cakma degıl ve bataryaları dıgerlerınkı gıbı 150 sarjdan sonra porsumuyo malzemesı ıyı kısacası sony bu alanda kesınlıkle en ıyısı ha dıceksın sen nıye ıpod touch kullanıyosun o konu uzun

• Sony x1051 resmen sipariş vermiş bulunmaktayım

Yine Geniş Market aracılığıyla aldım. Telefonda konuştuk; arkadaş çok iyi niyetli ve güvenilir bir insan bunu da belirteyim.

_leylandi_; valla çok düşündüm A845 gayet hafif ve ince. Gömlek cebinde bile rahat rahat taşınır. Fakat ben bu aleti büyük ihtimal cepte taşırdım. Ters bir harekette otururken falan yamulur da devreler cartayı çeker mi diye de aklıma gelmedi değil. Bu yüzden X1051 daha makul geldi. X1051 dokunmatik olduğu için navigasyon kolaylığı da cazip geldi. Şarkı sözleri gösterimi nasıl oluyor bilmiyorum fakat elle kaydırma baya hoş olur heralde. Neyse X1051 almış bulundum. Alet gelince yorumlarımı yazarım artık.

Daha önce X serisi dinlemiştim kısa bir süre de olsa. Ses kalitesinden bir hayli etkilenmiştim. Şuan sesteki ayrıntıları hatırlamıyorum tabii ki fakat rahatsız olduğum herhangi birşey olmadığını da biliyorum. Detaylı bir test yapacağım artık

• İriver ve Cowon;sound açısından;Sony ve Creative'e göre farklı statüdeler.Ben olsam Cowon ya da İriver modelleri üzerin, yoğunlaşırım.
    Özellikle İriver doğallıkta ve enstrümental açıdan çok başarılı,Cowon ise güç ve genel performansta...

Ha şunu unutma iş sadece playeri alma ile bitmiyor,yanına kaliteli mümkünse hi fi statüsünde bir de kulaklık alman icab ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 25 Temmuz 2010; 21:15:13 >
  • x1050 serisinin ekranı çok hassas ve duyarlı ve yapı olarak a serisinden daha sağlam görünüyor
  • ne creative ne sony kesinlikle cowon... Creative yi dinledim arkadaşlarımdan sony sahibiydim zaten verdim birine gitti neden mi sesi çok ama kalitesiz diye...
    Kesinlikle cowon diyorum... tabi cowon kullanmadım o doğru ( okadar forumda ve diğer forumlarda millet bangır bangır ses verdiğini ve kalitesinin ve toklupunun son nokta oldugunu söylüyor) bu iş cowon da bitmiş... Kaçımız ferrari kullandık. Ama nasıl gittiği konusunda hem fikiriz. ;)
    Bütcen yeterli ise kesinlikle cowon (!) Sony e hiç bulaşma derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scehellex

ne creative ne sony kesinlikle cowon... Creative yi dinledim arkadaşlarımdan sony sahibiydim zaten verdim birine gitti neden mi sesi çok ama kalitesiz diye...
    Kesinlikle cowon diyorum... tabi cowon kullanmadım o doğru ( okadar forumda ve diğer forumlarda millet bangır bangır ses verdiğini ve kalitesinin ve toklupunun son nokta oldugunu söylüyor) bu iş cowon da bitmiş... Kaçımız ferrari kullandık. Ama nasıl gittiği konusunda hem fikiriz. ;)

Bulaşmış bile..Üstelik J3' üde satmış!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scehellex

ne creative ne sony kesinlikle cowon... Creative yi dinledim arkadaşlarımdan sony sahibiydim zaten verdim birine gitti neden mi sesi çok ama kalitesiz diye...

ben kullandım dostum merak etme cowon turk parasıyla 5 para etmez camur gıbı sesı var sony de ıse tız sesler ve vokaller muthıs dogal ve gercekcı ve bu cok onemlı cunku tum muzık turlerıne uyum saglıyo arkadasımda kalem pılle calısan ırıver t10 var yegenımdekı cowon s9 a 1000 basar kı cok daha eskı bır model ama ırıver pahalıdır tabı sony ve cowona oranla

• kime göre neye göre...

cowon, sony, creative, philips, apple hepsini kulladım.

Bu markalar arasında ilk iki sırayı kesinlikle cowon ve sony'e veririm
    Sonra philips,creative ve apple geliyor.

Bu arada cowon'un sesi kesinlikle mükemmel, ha başkasına hitap etmeyebilir o ayrı.
    Bir de ilginç bir not vereyim;
    Elimde sony discman var, mp3'de çalabilen ama zamanın en iyilerinden cd yada cd kalitesinde parçalar dinlerim yıllardır.Hiç bir mp3 player'ın sesi ona yaklaşamadığı için geçtiğimiz aylara kadar mp3 almadım, discman'imi taşıdım her yere sürekli.
    En sonunda gözümü kapattım cowon aldım. O gündür sony discman'in kapağını bile açmadım.
    O kadar yani....
    Ama göreceli kavramlar bunlar.. O yüzden herkesin kulağına farklı gelebilir her aletin sesi.
    O da ayrı bir mevzu... Bu biraz mercedes, bmw hikayesi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: jelly_jam

kime göre neye göre...

cowon, sony, creative, philips, apple hepsini kulladım.

Bu markalar arasında ilk iki sırayı kesinlikle cowon ve sony'e veririm
    Sonra philips,creative ve apple geliyor.

Bu arada cowon'un sesi kesinlikle mükemmel, ha başkasına hitap etmeyebilir o ayrı.
    Bir de ilginç bir not vereyim;
    Elimde sony discman var, mp3'de çalabilen ama zamanın en iyilerinden cd yada cd kalitesinde parçalar dinlerim yıllardır.Hiç bir mp3 player'ın sesi ona yaklaşamadığı için geçtiğimiz aylara kadar mp3 almadım, discman'imi taşıdım her yere sürekli.
    En sonunda gözümü kapattım cowon aldım. O gündür sony discman'in kapağını bile açmadım.
    O kadar yani....
    Ama göreceli kavramlar bunlar.. O yüzden herkesin kulağına farklı gelebilir her aletin sesi.
    O da ayrı bir mevzu... Bu biraz mercedes, bmw hikayesi gibi.

evet her kulaga farlı gelır herkes degısık seylerden hoslanır buna katılıyorum bır lafım yok ama demek ıstedıgım bu konu da sesın dogallıgı ve gercekcılıgı ortak basarım kırıterı olmalı yanı sadece kulaga gelen degıl teknık acıdan da eger krıter bu olursa zaten sony ve ırıver sıyrılır gıder bu alanda uretım yapan dıger markalarda kendı aralarında kapısır cunku hıc kımsenın kulagına cowon nun sesı sony nın sesınden daha dogal ve gercekcı gelmez buna ragmen cowon u begenır o ayrı ama ıste bu yuzden oncelık seste dogallık olmalı ses kalıtesı karsılastırılırken

• Cowon aldığımın ertesi günü satışa çıkarmış biri olarak söyleyebilirim ki; Cowon kötü bir müzik çalar değil fakat iyi bir müzik çalar da değildir. Mesela yüksek ses çıkışı var kabul fakat 32/40 tan sonra bozulma başlıyor. Cızırtılar çok rahatsız ediyor. Ekolayzer ile ne yaparsam yapayım tizler sönük ve frekanslar perdeli geliyor. Cansız, yapay bir sesi var. Enstruman ayrımı kötü, tane tane hissedemedim enstrumanları fakat bunlar Cowon çok kötü değil tabii ki. Çoğu müzik çalardan iyi fakat bence Creative x-fi2 veya Sony X ve A serileri Cowon'dan çok daha iyi.

Buarada ben Sony X serisini ayın 25inde sipariş verdim fakat hala ne gelen var ne giden.. Kargoya bile verilmemiş. Tatile çıkacaktım, bir sorun olur da tatilde moralim bozulur diye onu da iptal ettim, şimdi bekle dur anasını satim

• Hangi kulaklıklarla dinliyorsunuz Cowon'u, merak ediyorum. Çünkü enstrüman ayrımı Ortofon ile şahaneydi. Tizler de her ne kadar biraz yanlış havası verse de Cks90 ve özellikle Monster Turbine Pro Gold ile süperdi. Ayrıca ben 32'den sonra çatlama falan hissetmiyorum, ancak 37-38 dolaylarından sonra... Cızırtı da ancak ondan sonra başlıyor dolayısıyla.

Daha iyisi yok mudur, vardır. Ama bu benim DAP kıyaslamasındaki son mesajım. Cowon'un neferi asla değilim, hatta ilk fırsatta daha iyi bir müzik çalar almayı da planlıyorum. Ama yiğidi öldür, hakkını ver demişler. Zaten batarya, ekran kalitesi, oynattığı formatlar gibi konularda şu an gezegendeki() hiçbir alet eline su dökemez. Ses kalitesinde bu denli yerden yere vurulmasını ise anlamakta güçlük çekiyorum.

• s9'dan sonra x1000 serisi kullansan eminim s9'u bir daha dinleyesin gelmeyecektir
  • freedom36;

Cowon çok kötü demiyorum fakat iyi de değil. Orta karar bir müzik çalar bana göre. Ben defalarca yazdığım gibi super.fi 5 pro ile test ettim. Çok iyi bir kulaklık değil tabii ki fakat eksi olarak yazdığım özellikler için de kesinlikle ama kesinlikle iyi bir kulaklığa gerek yok. Cızırtı, her kulaklıkta cızırtıdır. Enstruman ayrımı her kulaklıkta aynıdır. Tiz, bas veya sahne kulaklıktan kulaklığa değişebilir fakat sadece şiddet olarak bunu değiştirir, rengi kısmen aynı kalır ve cowonların bas ve tiz renkleri felaket yapay.

Ben aynı kulaklıkla sansa fuze, creative x-fi2, philips, cowon j3, sony x1050, sony e serisi denedim. Açıkçası sıralama yapmam gerekirse:

Sony x > x-fi2 > fuze > cowon j3

diyebilirim. İriver maalesef deneyemedim onu şahsi sıralamama yazmıyorum. Samimi söylüyorum alet bana ilk geldiğinde nette ne kadar ekolayzer ayarı varsa hepsini denedim, yetmedi kendimce bir ayar yaptım ki kısmen güzelleşti fakat aynı kulaklıkla Sony X serisine göre dağlar kadar olmasa da bariz fark var özellikle Enstruman ayrımı, Cızırtı, doğallık, sesin berraklığı gibi konularda...

Cowon'un sunduğu ses kalitesinin studyo kaydına yakınlığıyla bile bir ilgisi yok. Gerçek enstruman sesleri zaten böyle değil. Bunu kucağınıza bir akustik gitar veya elektro gitar almadan anlayamazsınız zaten. Doğallığa ve kaliteye en yakın Sony X serisini buldum şahsen (aynı kulaklık ile).

• quote:

freedom36;

Cowon çok kötü demiyorum fakat iyi de değil. Orta karar bir müzik çalar bana göre. Ben defalarca yazdığım gibi super.fi 5 pro ile test ettim. Çok iyi bir kulaklık değil tabii ki fakat eksi olarak yazdığım özellikler için de kesinlikle ama kesinlikle iyi bir kulaklığa gerek yok. Cızırtı, her kulaklıkta cızırtıdır. Enstruman ayrımı her kulaklıkta aynıdır. Tiz, bas veya sahne kulaklıktan kulaklığa değişebilir fakat sadece şiddet olarak bunu değiştirir, rengi kısmen aynı kalır ve cowonların bas ve tiz renkleri felaket yapay.

Ben aynı kulaklıkla sansa fuze, creative x-fi2, philips, cowon j3, sony x1050, sony e serisi denedim. Açıkçası sıralama yapmam gerekirse:

Sony x > x-fi2 > fuze > cowon j3

diyebilirim. İriver maalesef deneyemedim onu şahsi sıralamama yazmıyorum. Samimi söylüyorum alet bana ilk geldiğinde nette ne kadar ekolayzer ayarı varsa hepsini denedim, yetmedi kendimce bir ayar yaptım ki kısmen güzelleşti fakat aynı kulaklıkla Sony X serisine göre dağlar kadar olmasa da bariz fark var özellikle Enstruman ayrımı, Cızırtı, doğallık, sesin berraklığı gibi konularda...

Cowon'un sunduğu ses kalitesinin studyo kaydına yakınlığıyla bile bir ilgisi yok. Gerçek enstruman sesleri zaten böyle değil. Bunu kucağınıza bir akustik gitar veya elektro gitar almadan anlayamazsınız zaten. Doğallığa ve kaliteye en yakın Sony X serisini buldum şahsen (aynı kulaklık ile).

ırıver mutlaka dınlemelısın harıka bısey gercekten ben spın modelını 5 veya 10 dakka deneyebıldım ve mest oldum olurda bu kadarmı ıyı olur kardesım muptelası oldum otomobılde mercedes neyse bu ıstede ırıver o ıste

• isteyen arkdaşlara.
    Spinn 4GB stokta son 1 adet kaldı.
    yada X-Fi (1) Cowon S9 getirebilirim...
  • Iriver çok methediyorlar çok merak ediyorum arkadaşta spinn var bir süre deneyeceğim inşallah.

Bu arada tekrar okuyunca farkettim; önceki mesajımda kulaklığın sesi değiştirmesiyle ilgili bazı küçük hatalar yapmışım. Neyse çok teknik konulara girmeyim. Buna da parantez açayım dedim Enstruman ayrımı, sahne vs şimdi bir dolu makale çıkar hiç girmemek lazım o konulara
  • iriverın son modelleri hariç hemen hemen bütün sony ve cowon playerlarını denemiş bir dinleyici ve müzisyen olarak:

d2+ ve grado sr80i ile ince ayarlı bir eq da uaral'ı da decrepit birth ü de therion u da darzamatı da mixer panelinin önündeymiş gibi kusursuz dinleyebilirsin.
    tek koşul flac...
  • D2+ dediğin alet s9 ile aynı sese sahip nasıl mixer masasının önündeki gibi kusursuz bir sesmiş hakkaten merak ettim eski bir s9 kullanıcısı olarak ??
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.