Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (474. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: css2005

Dokunmatikleri ne yapacağız? Esas sıcaklık ayarını buradan yapıyoruz.

Alıntıları Göster
    üstteki düğmeye basmadan alttaki dokunmatikler aktif olmuyor.
  • Viesmann 50t kombi ile kullanabileceğim stabil bir cihaz arıyorum. Bu üründen genel anlamda memnun musunuz ? Benden başka eşim ve anneminde kolay kullanabilmesi önemli o yüzden acaba hiç bulaşmayıp generali gibi daha basit bir cihaz mı alsam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TzisTa

üstteki düğmeye basmadan alttaki dokunmatikler aktif olmuyor.

Alıntıları Göster
    Elektrikli versiyonda hepsi aktif.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kombi petek suyu sıcaklığını kaça ayarlıyorsunuz? Cosa sitesinde 60 dereceden bahsetmiş de. Ben önce 45 de kullandım, gayet güzel hafif sıcaklık geçişleri vardı hoşuma gitmişti, ama ısının hedef sıcaklığa gelmesi uzun sürüyo diye 50 dereceye ayarladım bugün, petekler çok sıcak olduğu için peteğe yakın yerde oturunca çok rahatsız etti, uzakta bile sıcak petekler hissediliyo. Hoşuma gitmedi bu durum. 45 de kullansak enerji tasarrufu olmaz mı sizce?

• mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Maalesef dostum, istenilen sıcaklığa ulaşması daha uzun süreceği için değişen bir şey olmayacak tasarruf konusunda. Ham cosa kullandın, ha kullanmadın :)
    Havalar soğuyunca 60 derece iyi oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mikropzoft

Arkadaşlar kombi petek suyu sıcaklığını kaça ayarlıyorsunuz? Cosa sitesinde 60 dereceden bahsetmiş de. Ben önce 45 de kullandım, gayet güzel hafif sıcaklık geçişleri vardı hoşuma gitmişti, ama ısının hedef sıcaklığa gelmesi uzun sürüyo diye 50 dereceye ayarladım bugün, petekler çok sıcak olduğu için peteğe yakın yerde oturunca çok rahatsız etti, uzakta bile sıcak petekler hissediliyo. Hoşuma gitmedi bu durum. 45 de kullansak enerji tasarrufu olmaz mı sizce?
    hangisinde konforlu hissediyorsan onu ayarla herkesine evi başka...ayrıca m3 hesabıda tap bazen o yüksek kazan sıcaklığı ot de çarpıyor adamı faturada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 31 Ekim 2019; 21:12:45 >
    ben de ilk aldigimda 60 yapmistim ve cosadan nefret etmistim. cok dalgalaniyor yuksek sicaklikta. ideali 45 cok soguk havalard 50 yapiyorum. ben. hava cok soguksa 45 ile kombi hic bi zaman istenilen sicakliga getiremedigine sahit oldum 1 sefer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Şu an 40 bende. Kış geldikçe kazan sıcaklığını artırıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mail gelmiş, almak isteyenler faydalansın.

• V4 uzun süredir çalışıyordu. Sadece kombi kablo bağlantısını yapmamıştım. Ev sıcaklığı 22.5 derecelere düşünce dün akşam bağlantıyı yaptım kombiyi kış moduna aldım 40 dereceye ayarladım sürpriiiz. Kombi çalışıyor 20 sn sonra duruyor su sıcaklığı 50 derece. Devirdaim çalışıyor ama kombi suyu soğumuyor petekler buz gibi, hiçbir alarm yok.
    Tamirat gece 2 de bitti. 2senelik kombi daha ama demek ki neymiş; kışa girmeden bakım yapıp test etmek gerekiyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: css2005

V4 uzun süredir çalışıyordu. Sadece kombi kablo bağlantısını yapmamıştım. Ev sıcaklığı 22.5 derecelere düşünce dün akşam bağlantıyı yaptım kombiyi kış moduna aldım 40 dereceye ayarladım sürpriiiz. Kombi çalışıyor 20 sn sonra duruyor su sıcaklığı 50 derece. Devirdaim çalışıyor ama kombi suyu soğumuyor petekler buz gibi, hiçbir alarm yok.
    Tamirat gece 2 de bitti. 2senelik kombi daha ama demek ki neymiş; kışa girmeden bakım yapıp test etmek gerekiyormuş.
    3 yollu vana problemi gibi. Geçmiş olsun.
  • x-calibur kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Üç yollu vananın elektrik motorunun pimi sıkışmış. Bulana kadar epey bir uğraştırdı. Wd 40 çözdü işimizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 1 Kasım 2019; 10:15:47 >
  • pegassus01 kullanıcısına yanıt
    Ben cosayı aldım şimdi fakat bu dediğinizi yapamadım tam olarak nerden yapıyoruz.

• Selamlar 1 yıl süredir v4 cosa kullanıyorum. Kablosuz adaptörü yaz sebebi ile fişten çıkardım pilleri de çıkardım kenarda duruyordu bugün taktım fakat hiçbir şekilde çalışmıyor. Kombi ünitesi çalışıyorken kablosuz hiçbir şekilde çalışmıyor. Başına gelen yada önerisi olacak var mı? Ayırca sanırım çağrı merkezi yok sadece kayıt açabiliyoruz. Garanti süreçleri nasıl işliyor? Desteklerinize teşekkürler.
  • Bu internet sitelerindeki 399 lira olan v4 olanmı ? Tavsiye edermisin ? Benim mesela salon çok soğuk,yatak odası çok sıcak bunun ayarını nasıl yapacam ? Salona koysam diğer odalar çok sıcak olacak. Ortalama bir yeremi koymam lazım ?

• impure İ kullanıcısına yanıt
    Bende de aynısı oldu. Güncelleme yarım kalırsa ya da güncellemenin yüklenmesi sırasındaki bir hatadan dolayı yapabiliyormuş.Müşteri hizmetleri ile görüşün, Cihaz internete bağlanabiliyorsa kendisi düzeliyor veya uzaktan düzeltiyorlar, bağlanamıyorsa teknik servise gönderin. Yazılım yükleyip geri gönderiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikropzoft

Arkadaşlar kombi petek suyu sıcaklığını kaça ayarlıyorsunuz? Cosa sitesinde 60 dereceden bahsetmiş de. Ben önce 45 de kullandım, gayet güzel hafif sıcaklık geçişleri vardı hoşuma gitmişti, ama ısının hedef sıcaklığa gelmesi uzun sürüyo diye 50 dereceye ayarladım bugün, petekler çok sıcak olduğu için peteğe yakın yerde oturunca çok rahatsız etti, uzakta bile sıcak petekler hissediliyo. Hoşuma gitmedi bu durum. 45 de kullansak enerji tasarrufu olmaz mı sizce?
    Hava soğuk olsun olmasın benim kombi devamlı 60 derecede. 3 yıldır böyle Cosa ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler arkadaşlar. Bikaç gün deneme yaptım. Gerçekten baya fark ediyo tasarruf anlamında. 45 derecede çalıştırınca kombi günde ortalama 4 saat çalışıyodu, 50 dereceye alınca 2,5 saate düştü günlük çalışma süresi. Alışıcaz artık demekki :)

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Yani bu işin mantığı bu çünkü (Cosa'ya) göre. Sonuçta adamlar bir teknoloji yapmışlar ve verimlilik konusunda en iyi verimi almak için kombiyi en az 50 - 60 arası ayarlayın diyorlar. Bizim Türk insanı her şeyi ben bilirim kafasında olduğu için her şeyi herkes kendisi iyi biliyor :)
  • 
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.