I

Teğmen
13 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar.

8 yıllık bir Samsung 40c600 Tv m var netflix için en uygun fiyatlı çözüm hangi cihazdır? 1080 p yeterli eski bir cihaz da olabilir 2. El de alabilirim yeter ki offical netflix desteklesin 2 gün sonra destek kesilmesin.

Konunun hemen hemen aynısı daha önce açılmış silinebilir teşekkürler.
Merhaba;

Black friday'de gelecek indirimlerle yeni bir bilgisayar toplayacağım. Kalan bütçeme göre 1070 sli yada 1080 ti sli olarak da ekran kartlarını tercih edeceğim. Bu boyutlarda kartlar ile sli yapman için en ideal anakart hangisidir önerilerinizi bekliyorum, msi z370 sli plus'a baktım fakat bazı forumlarda üst seviye ekran kartları takıldığında kartlar arası boşluk kalmadığı için kartların ısındığından şikayet edilmiş bu yüzden şimdilik alternatif bakıyorum.
Merhaba;

Philips 272G5DYEB sipariş ettim amazon'dan tedarik bekliyorum. Fakat kafamı karıştıran durum monitörün normalde 5 ms tepki süresi vermesi Philips'e ait bir teknoloji olan smart response ile 1 ms seviyesine düşüyor olması. Monitörü kullanan yada bu teknolojiyi deneyimleyen var mı? Sürekli 1 ms veren monitörlerden farkı nedir.

Sadece oyun amaçlı kullanıyorum çözünürlük 1080p olabilir, 2k için 60 dan yüksek fps alabileceğimi sanmıyorum, 27" ve Gsync mutlaka olmak durumunda başka monitör tavsiyelerine de açığım. Belirttiğim ürün 1600 TL civarına geliyor bütçem maksimum 2500 TL.
Merhaba;

Daha çok oyun amaçlı kullandığım sennheiser pc 363d kulaklığım var usb ses kartı ile taktım. Elimde ayrıca creative fatalty champion ses kartım ve mixamp pro ses kartı amfim bulunuyor. En iyi çalışma kombinasyonunu arıyorum, parça kalırsa satacağım. Usb üzerinden sanal olarak 7.1 ses alıyorum başarılı görünüyor fakat yurtdışı forumlarda analog üzerinden gerçek sesin daha kaliteli olduğu vurgusu yapılıyor, kulaklığı direk ses kartına bağlamam mı daha doğru mixamp pro ile optikten bağlamam mı? Bunu direk olarak test edebileceğim bir veri de yok elimde daha çok oyun amaçlı kullanılıyor.

Desteklerinizi bekliyorum.
Merhaba;

Mevcutta kullandığım i7 2600k, 8 gb dd3 1600 mhz ram, gigabyte p8p67 deluxe, Msi gtx570 lighting, 1000 watt highpower psu, haf 932 kasa sistemimi yenilemeye karar verdim. Kasayı satarak hemen yenisini toplamaya maddi olarak gücüm yok. Asus z170 pro gaming ve intel 5820k yada 6700k bir işlemci ile başlamayı düşünüyorum. Board bendeki ramleri destekliyor kısa süreli idare edebilirim, geçici olarak ekran kartımı da takabilirim, kasadan da memnunum. Gerekirse amazonda şuan indirimde olan evga supernova 850 80+ bronze'u da alabilirim. Sorum bu yaptıklarıma değer mi yoksa bir yıl daha bekleyerek hepsini aynı anda mı toplamamı tavsiye edersiniz. Ekran kartı için yeni seri kartları bekliyorum zamanla sli yapabilirim zira amacım 4k oyun oynamak olacak. Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
Merhaba, 600 D makinamda başlangıç olarak 18-135 lens kullanıyorum. Fakat yakında bir gezi için yurtdışına çıkacağım ve geniş açıdan manzara fotoğrafları çekmek istiyorum. Mevcut lens günlük hayatımda bile yetersiz hissettirebiliyor, hangi lensi önerirsiniz ve 0 yada 2. el fark etmez ne kadar bir bütçe ayırmalıyım.
Merhaba; ASUS P8P67 DELUXE Intel P67(B3) Soket 1155 anakart, i7 2600k işlemci aldım. Montajını vatanbilgisayar yaptı. Kasam haf 932 ve psu 1000 watt. İşlemcimin sıcaklığı yüksüz 55 dereceden düşmüyor. Sizce bu sıcaklık değerleri normal mi? Yada sıkıntı neden kaynaklanmaktadır.
Fatality champion ile beraber z 5500 kullanıyorum. Bugun makinama format attım driverları programları kurup güncellememe rağmen Creative Audio Control paneldeki encoder seçeneğine girdiğimde dolby digital yada dts'i aktif edemiyorum The Creative Audio servis is not started. Pls reinstall the aplication uyarısı alıyorum tekrar tekrar güncellememe 2 kez de format atmama rağmen çözüm bulamadım. Kullanan yada bu durumla karşılaşan biri varsa yardım bekliyorum. Yoksa o kadar para verdim sinirden benzin döküp yakıcam .
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi z 5500 ses sistemini creative fatal1ty champion ses kartıma direct ve optik olarak bağladım. Fakat creative 5+1 görmesine ses denemesinde tüm parçalardan ses almama ramen, bir film izlerken yada müzik çalarken dts optik olarak da 6ch direct olarak da rear right ve leftten ses almıyorum. Sterio 2x e aldığımda ses alabildiğime göre bağlantı yada ses sistemiyle ilgili bir sorunum yok, sanırım sorunum ayarlarda. İşletim sistemim win7 64 bit, kullanan ve bana yardımcı olabilecek olan birileri varsa sevinirim. Çünkü ses için bu kadar para döktükten sonra tam performans alamak çok sinir bozucu bir durum.
Başlıkta da belirttiğim gibi iki ürün arasında kaldım. Özellikle highpower markasıyla ilgili deneyimi olanlar fikir verebilirlerse sevirinim.

http://www.vatanbilgisayar.com/high-power-hp-1000-g14c-absolute-power-1000w-moduler-kablolu-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=37040
http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cmpsu-850hx-cmpsu-850hx-850w-140mm-fanli-80-plus-moduler-kablolu-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=44735

normalde alacağım ürünü vatanbilgisayardan almayı düşünüyordum fakat hepsiburda'da bir kampanya olduğunu öğrendim oradaki fiyatta
http://www.hepsiburada.com/Liste/corsair-hx-serisi-850watt-80-atx-powersupply/productDetails.aspx?categoryid=1012&productid=bd87023

Son sorum ise vatanda verdiğim corsair linki ile hepsiburda da verdiğim linkteki psular aynı mı. Fotografta belli oluyor ayrıca özellikler içinde de kabloların modüler olduğu belirtiliyor ama yinede içime kurt düştü sipariş eden satın alan varsa bilgilendirirse sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 198
İkinci El Bölümü Mesajları: 72
Konularının görüntülenme sayısı: 8.680 (Bu ay: 105)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.