Yarbay
28 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Başlıktaki işlemcilerden hangisi ve neden alınmalı sizce ?
Elimde mevcut parçaları değerlendirerek bir sistem toplayacağım. Ssd, Gtx 1050, 8 gb ram var. 1155 pin h61 anakart ve G2020 var fakat oyun da oynayabilmek için daha iyi bir işlemci ve anakart almak istiyorum. Bütçem 500-800 arası şu an. Daha iyi bir anakart alıp ilerde işlemci de değiştirebilirim. i7 3770k vb. gibi.

Nasıl bir çözüm önerirsiniz ?
Merhaba,

100 Tl civarı yürüyüş ve spor yaparken kullanabileceğim mümkünse kablosuz bir kulaklık alacağım. Şu an samsung kulaklığım var o bile tatmin ediyor yani o yüzden f/p anlamında bir ürün olması tercihim. Sağlamlık,müzik kalitesi ve şarj süresi ortalamasında.
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce Iphone7 almıştım ve şarjı hiç memnun etmediği için sattım. Şimdi bataryası en azından geceye kadar yetebilecek günde 1 saat Pubg, 2-3 saat youtube vs izleyebileceğim bir model arıyorum. Malum Tr garantili cihazlar çok pahalı mecburen, ithalatçılara yöneliyor insan.

Mi 9T Pro - Bootloader açılması ve kayıt yapılması gerekiyor aldıktan sonra 3000 tl.
K20 Pro - Kayıtlı,kutulu ve Türkçe. Band 20 olayı var. Beni çok etkilemez gerçi ama herkes Global sürüm olam 9T Pro aldiyor.8/128 2850 Tl
OnePlus7 - Kayıtlı . Tek sıkıntım çok fazla bilinen marka olmaması ve ilerde yedek parça bulamamak.8/256 - 3200 tl
Mi8 Pro - Kayıtlı. İlerde kapanır mı ? Kapanırsa sıkıntı olur mu endişesi var. 2450 Tl
V30+ - Tr Garantili. Eski model bir cihaz ve Lg tereddütüm var. 2459 Tl

Şimdilik gözüme çarpan modeller bunlar. Sizce ne yapmalıyım ?
Temmuz ayında Sığacık' da tatil planımız var. Neşe Hanım Konuk evinde kalacağız kahvaltı dahil. Hangi plajlara gitmeliyiz, nerelerde güzel ve uygun fiyatlı yemek yiyebiliriz ? 2-3 Sene öncesine göre daha fazla rağbet görmesinden dolayı fiyatların arttığı yazıyor yorumlar. Daha önce gitmiş olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.
5 Yıldır kullandığımız makinemizin hem kapasitesinin az gelmesi hem de çamaşırları düzgün yıkayamaması yüzünden değiştirmek istiyoruz. Uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğimiz, mevcut oturduğumuz evdeki kuyu suyundan etkilenmeyecek bir makine arayışı içindeyiz. 9 kg civarı yeterli olacaktır.

Hangi markayı ilk sıraya koyarak tercih yapalım sizce ? Hangi makine uzun süre dayanır ?
Haziran - Ekim ayları arasında tatile gidemeyeceğim için mecburen mayıs ayında tatile gidebileceğim. Mayıs Ayında Antalya' da tatil yapılabilinir mi ? Mayısın İlk Haftası daha uygun otel fiyatları fakat mayıs ayının sonu daha sıcak hava ve deniz sıcaklığı bu yüzden mayıs sonunda gitme düşüncem var.

Bilhassa Antalya' da yaşayan veya o tarihlerde daha önce tatil yapmış arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ?

Aklımda olan oteller ise;
https://www.etstur.com/Granada-Luxury-Okurcalar
https://www.etstur.com/Crystal-Sunset-Luxury-Resort

Blokajı tesise ait oda muamması ?https://www.etstur.com/Limak-Limra-Hotel-Resort

Fiyat yüksek ama iyi bir otelhttps://www.etstur.com/Barut-Hemera

Alternatif otel önerilerine açığım.
Mevcut olarak 3 yıldır Samsung Note 4 Kullanmaktayım. Telefonumdan kamera ve ekran olarak çok memnunum. Bilhassa ön kameranın geniş çekim yapabilmesi ve arka kamera çözünürlüğü benim için kullanışlıydı. Bataryası çok kötü 1 senede bitiyor bataryası. Son zamanlarda iyice yavaşlaması ve düşürme sebebiyle ekranın çatlaması ile değiştirmek hasıl oldu. Bu arada hiç düşmediyse asfalt,beton ve fayansa toplamda 10 kere düşmüştür ve sadece elimden fırlayıp karşı duvara ve oradan yere çarpması sonucu home butonu çevresinde çatlak oldu buna rağmen dokunmatiğinde hiç bir sıkıntı yok.

- 2000-3000 Tl arası Vatan veya Teknosa' dan alabileceğim.
- Kamerası beni memnun edebilecek.
- Kasası ve ekranı sağlam.
- Bataryası sabahtan akşama yetebilecek. Genel kullanımım Sosyal ağlar, Youtube ve Netflix.

Aklımda V30+ ve S8 var ama sizce hangi model uyar bana alternatiflere de açığım.

Videonun başında çıkan aracın marka ve modelini bilen var mıdır ?
Hakkında
Meslek: Bilgisayar Operatörü
İlgi Alanları: Teknoloji,Otomotiv Ve Galatasaray
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
TV
Samsung
Klima
Klima
Ses Sistemi
Microlab Fc 861
Tablet
Alcatel 10"
Notebook
Asus
Motosiklet
Yamaha
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Basketbol
Galatasaray
İşlemci
Intel
Sabit Disk
OCZ
Ekran Kartı
MSI
Kombi
ECA
Modem
TP-Link
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
McLaren
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.124
İkinci El Bölümü Mesajları: 61
Konularının görüntülenme sayısı: 265.010 (Bu ay: 478)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 458 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.