Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
10.344
Cevap
181
Favori
308.280
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    1176 Mesaj

Tamamdır. Normalde olmaz ancak yeni güncelleme aldığında basmama ya da tam tersi cok hassaslaşma olursa dediğim işlemi tekrarlarsanız düzelecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    nami.sahin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Benim cosa v4 geldi. Muhtemelen kullanılmış bir ürün. Kurulumunu yaptım ancak anlatıldığı wifi sembolü göremedim ayarlarda. ancak uygulamadan rastgele birini seçip wifi şifresini girince kuruldu. şu an sorun yok. alarko trendy kombinin bağlantısını yaparken zorlandım. kabloyu kesip klemensle bağladım. çok sağlıklı olmadı, klemens büyüktü. Termometre doğru gibi.

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    811 Mesaj
    V3 kullananlar derece ölçümünden memnun mu acaba? Benim evdeki termometrelere göre tam 0.9 derece fazla gösteriyor bende. Ama o da şöyle. İlk fişe takıldığında normal. Ama süre geçtikçe cihaz ısınıyor sanırım, ölçülen derece ile gerçek oda sıcaklığı arasında fark oluşuyor. Belli bi zaman sonra 0.9 derece fazlada sabitleniyor. Sizde de aynı mı durum? Kalibrasyon yapıp düzeltilebiliyor ama merak ettim herkeste aynı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikropzoft -- 26 Ekim 2019; 21:7:23 >

Kalibrasyon yapın cihaz.zaten cihazı fisten cekmeyeceksiniz.
    0.9 sabitken kalibrasyon yapın bırakın.herkesin evindeki termometre farklı ölçer sizin cosa ile evinizdeki termometre arasındaki fark 0.9 dur benim evimdeki termometre ile arasındaki fark 0.4 tür.onemli olan evinizdeki termometre ile cosanin arasındaki farkın hep aynı olması.kalibrasyon yapınca ikisinde aynı gösterecek

|
    |
    mikropzoft kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yok kalibrasyon yaptım zaten de. Herkeste böyle mi diye merak ettim. Kalibrasyon yapınca aynı gösteriyor şuan. Ama elektrik gitti tekrar geldi mesela. Cihaz soğuduğu için, kalibrasyon bozulmuş oluyor, ısınana kadar kombi hep açık kalır

|
    |
    erkostu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Elektrik gelince cosa düşük sıcaklıktan açılır kombiniz açık kalmaz zamanla normal sıcaklık ölçümünü doğru olarak yapar.eskiden yüksek sıcaklıkta başlıyordu.ornek 25 derecede zamanla doğru ölçümü yakaliyordu tabii bu arada kombi açık kaliyordu yapılan geri bildirimler sonucu örnek 17 derecede açılır zamanla normal ölçüm derecesine kisa sürede ulaşır

|
    |
    mikropzoft kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba cosa v4 kullanıyorum kış geldi artık koniyi açtım ayarlıyorum 23 dereceye sonra kombi yanıyor ev oluyor 25 derece ama kapanmıyor ünitenin üst düğmesine basıyor sıcaklık kaç derece neden kapanmıyor ki diyorum bakıyorum sıcaklığı gösterdiği an kombi kapanıyor bu oda daki modül kombiye bilgi vermiyor galiba bu sorunu yaşayan oldumu

Orijinalden alıntı: mikropzoft

V3 kullananlar derece ölçümünden memnun mu acaba? Benim evdeki termometrelere göre tam 0.9 derece fazla gösteriyor bende. Ama o da şöyle. İlk fişe takıldığında normal. Ama süre geçtikçe cihaz ısınıyor sanırım, ölçülen derece ile gerçek oda sıcaklığı arasında fark oluşuyor. Belli bi zaman sonra 0.9 derece fazlada sabitleniyor. Sizde de aynı mı durum? Kalibrasyon yapıp düzeltilebiliyor ama merak ettim herkeste aynı mı?
    0.9 derece fark fazla.
    Ben 3 yıldır V3 kullanıyorum Allah'a şükür çok mennunum.
    Hatta 3 kişi kullanıyoruz. Eşim, ben ve bebeğimize bakmaya gelen kayınvalidem. Bazen kayınvalide üşüyorum diyor bebekte üşüyor diye düşünüyor halbuki ev 23,5 derece 24 e aliveriyor. Bu halde bile gayet stabil.

Kalibrasyona gelince;

Koridorda bir termometre, yatak odasında bı termometre var. Cosa ise bebek odasında.

Cosa 23.5 gösterirken, yatak odasındaki 23.7 gösteriyor. Koridordaki 23.3 gösteriyor bu farklar çok önemsiz. Ama sizinki gibi 0.9C fark fazla.
    Kalibre edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    6280 Mesaj

arkadaşlar bu soruma yanıt verebilirmisiniz. bir sorun var çözemedim bir türlü
    |
    |
    cem650 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Müşteri hizmetleriyle görüştünüz mü ? :/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2098 Mesaj

Deneyin kombiyi kapatmiyorsa garantisi varsa gönderin,cosa ile görüşün dediğiniz gibi ise donanımsal bir sorun var

|
    |

alıcı vericiyi daha yakın noktaya al dene kapıyorsa yerinden kıl kapmıştır...
    |
    |

50 TL indirim kodunuz tanımlanmıştır. https://smartcosa.com/magaza/ adresimizden 30.10.2019 tarihine kadar kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

İndirim Kodu : 8g5n-fi1t-34xb

Saygılarmızla
    Cosa Destek Ekibi

şöyle aslında hani ekranı devamlı çalışmıyor ya üzerindeki düpmeye basarsınız o anki dereceyi gösterir, işte ona basınca kombi kapanıyor. sanırım güncel derece bilgisini paylaşmıyor düpmeye basıca tetikledi galiba.
    |
    |
    erkostu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sanırım pil ile kullanıyorsunuz, adaptör ile kullanıp son durumu nedir bildirebilir misiniz ?
    |
    |
    Bahsedilenler: cem650

Orijinalden alıntı: whatislove

Sanırım pil ile kullanıyorsunuz, adaptör ile kullanıp son durumu nedir bildirebilir misiniz ?
    Merhaba . Kutu içeriğinde adaptör var mı?

|
    |

İndirim arayışındaydım mesajınızı gördüm, kodu kullandım. Teşekkürler

|
    |
    system_25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: efyavas

İndirim arayışındaydım mesajınızı gördüm, kodu kullandım. Teşekkürler
    Rica ederim kardeşim

|
    |

Bey Azura
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.