Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (476. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erkostu

Cosa v4 0.1 sicaklik hassasiyetine sahip şekilde ayarlı. çok soguklarda 0.4-0.5 bir dalgalanma oluyor ve insan bunu hissediyor.
    Honeywell bunu yaşatmıyor işte bu yüzden seviyorum.
    24'e ayarliysa 24.1 olur 24.2 olmaz. 23.9 olur 23.8 olmaz.
    24 e sabitler geçer.
    Birde petekler hep ılık. Bazen ısıyı korumak amacıyla 2-3 dakika kombiyi yakıyor petekler tan ılıyınca kapatıyor. Sonra 10-15 dk sonra bı 3-5 dk daha yakıyor biraz daha ısınıyor vs petekler devamlı ılık kaliyor, içindeki sıcak suyunda etkisi ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,yeni taşındığım evde Bosch euromax diye bir kombi var.Bu kombide ben bir türlü termostat bağlantı noktasını bulamadım.Yardımcı olacak kimse varmı aceba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

Merhaba,yeni taşındığım evde Bosch euromax diye bir kombi var.Bu kombide ben bir türlü termostat bağlantı noktasını bulamadım.Yardımcı olacak kimse varmı aceba ?
    On panelide söküp kabloların olduğu yere ulaşıp fotoğraf atarsanız yardımcı olmaya çalışırız hep birlikte.

• Öğrenme modu ile ilgili geçenlerde mesaj atmıştım cosaya, gelen cevap şöyleydi:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikropzoft

Öğrenme modu ile ilgili geçenlerde mesaj atmıştım cosaya, gelen cevap şöyleydi:
    2 yıldır aynı mailini kopyala yapıştır yaparak gönderiyorlar.
    2 yıldır öğrenme modu gelecek.
    20 yıl daha getirmezler.

Çünkü Cosa ekibinde bunu yapabilecek birilerinin olduğunu sanmıyorum.
    Hayırdır 2 yıldir ne yapıyorlarmış? Atomu felan mi parcalayacaklar? Çalışmaları sürüyormuş peh peh. Yapamıyoruz, getiremiyoruz desinlerde heh tamam diyelim.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu söktüm dağıttım ama foto çekmek hiç aklıma gelmedi Tekrar söküp fotoğraf çekeyim bari.
  • aslında öğrenme modunda birşey yok basit bir matematik denklemleri öğrenme moduda ahım şahım birşey değil copy paste bir uygulama bazı dezavantajlarıda var sonradan denklemin sapıtması olası + tüketimide arttırıyor, başları ağırmasın diye cosa sıcak bakmıyor anlaşılan, yoksa öğrenme modu profösör bilgi isteyen birşey değil santek konusunda teknik öğretmen bile cihazına kopyalayabiliyor koca itü lü mühendislermi yapamıycak sizde ...uğraşmak istemiyorlar kısaca şikayetlerden zaten bağlantı sorunları olan bir cihaz o üstüne tuz biber olur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Kasım 2019; 11:33:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

aslında öğrenme modunda birşey yok basit bir matematik denklemleri öğrenme moduda ahım şahım birşey değil copy paste bir uygulama bazı dezavantajlarıda var sonradan denklemin sapıtması olası + tüketimide arttırıyor, başları ağırmasın diye cosa sıcak bakmıyor anlaşılan, yoksa öğrenme modu profösör bilgi isteyen birşey değil santek konusunda teknik öğretmen bile cihazına kopyalayabiliyor koca itü lü mühendislermi yapamıycak sizde ...uğraşmak istemiyorlar kısaca şikayetlerden zaten bağlantı sorunları olan bir cihaz o üstüne tuz biber olur....
    Sen bı termostat uretsene kerim.
    Her konuya bir mudahilsin, her konuda bir yorumun var.
    Boş boş konuşmaktan kafa utulemekten başka hiçbir halta yaradığın yok. İnsanlarla dalga geçmek senin amacin.
    Teknik öğretmen bile derken? Teknik öğretmen bile dediğin seni ikiye katlar ona böler kerim. Sen onuda olamamissin boş gezenin boş kalfası gibi her termostat yorumunda herşeyi kötüleme felan. Hiçbir şekilde olumlu, yapıcı yorumun yok hep aşağılama felan başka bir halta yaradığın yok kerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 4 Kasım 2019; 11:59:5 >

ben kendimlemi karşılaştırdım be adem lisede elektronik öğretmenliği yapan bir öğretmenle, itülü bir yazılım mühendisini aynı kefeye koymak nasıl bir bilinç, kültür ürünüdür şahane hasan hocada diğer cihazlardan tahminen simensin rv 24 ün deklemini öğreneme modu kodlarını aldı cihazına kopyaladı okadar basit cod copy paste, marsa keşif aracı gondermiyorlar merakatme canım kendimde elektronik yazılım çıkışlıyım az çok bilgim var bu konuda kafanı yorma

ayrıca tüm öğretmenlerimiz benim için kutsal bir meslektir başka yere çekip durma bir zahmet...
    ot dediğiniz şey elektronik myo ,teknik lise gibi yerlerde öğrencilere en basit proje odevi kuantum parçalanmıyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Kasım 2019; 12:30:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

Kerimcem
    Sana bişi dicem
    Ne zaman buralardan gitcen?
    Tam 1 yıl önce kerimcem'e şiirsel hitap etmiştim.
    Her yıl tekrarlayacağım .
  • umutsen U kullanıcısına yanıt
    basit bir elektronik devreyle ısı ölçüp sadece on-off komutu gonderen bir devreyi kuantum teknolojisi sanmaya devam edin ozaman nediyim yani,hadi ben mezun olalı çok oldu başka sektore geçincede bayağa unuttum keşke ot yi seçseydim proje olarak otomasyon seçtim genelde, şu an 16 yaşında başarılı elektronik eml öğrencisine versem ot yapar hiç merakatmeyin hatta nette ilkokul mezunu esnaf elektronikçiler bile yapıp programlayıp satıyordu hasaslık 0.1, kablosuz şekilde nette birkaç sene once o derece basit bir devre ve programlama yani uygulamada..hadi iyigünler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Kasım 2019; 14:41:38 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    + ek olarak hasan hocayı karalama olarak anlaşılmasın bu yazdığım, hadi bakalım hasan hocanız cihazı online internet server mobil android altyapısında daha gelişmiş bir lcd panelde poroglamsında görelim hep birlikte alkışlayalım dimi bu başarıyı ha o kısımı uzmanlık ve mühendislik ürünü ,uzaman yazılım bilgisi gerektiriyor işte aynen cosada olduğu gibi umarım anlaşılmıştır

cosadaki öğrenme modunun eklenmeyişi tamemen uğraşmak istememek ve denklemin ara sıra ortama, ortam değişimine gore sapıtması ama bencede seçmeli olarak koysun bazı kullanıcların ağzını kapasın... bir kısmı faturasının öğrenme moduyla arttığını görünce sonradan kapıycak zaten

simens rv 24 ü şikayet edenlere yetkili servisin öğrenme modunu kapayın efem yada pilini sökün takın mod resetlensin efem dedikleri gibi,simensde bile o stabilite yok zaten o konuda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Kasım 2019; 14:14:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

Tam 1 yıl önce kerimcem'e şiirsel hitap etmiştim.
    Her yıl tekrarlayacağım .

Alıntıları Göster
    Yapışıp kalıyor ya.
    Blokladim valla artık görmekten sıkıldım bu adamın imlasiz, saçma sapan, abuk subuk mesajlarını görmekten.

sen herkese kazanı 60 a fırlattır fazla fatura gelirse sen ödersin inş görürüz burda insanların zararlarını karşılarsın ,seni görende bu konuda bilirkişi sancak kesin, elektronik yada ısı mühendisliğine soyunuyorsunuz burda ...itü gibi türkiyenin önde gelen eğitim kurumundan çıkan mühendisleri, teknik bir lise öğretmenini aynı kefeye koyman hatta daha üstün görmenle kuantum fiziğini çözmüşündür kesin,blok atmasan şaşardım zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Kasım 2019; 14:47:6 >

bak hasan hocanin cihazına benzer bir proje ödevi bir tek öğrenme modu bazı ek özellikleri yok biraz daha ustalaşırsa onuda yapar abisi..benim kızgınlığm son derece basit bir elektronik devre ve programı mubağlağla abartmanız başka birşey değil...başka birşeyde yazmayı düşünmüyorum hayırlı günler..

cosa yı bende sorunlu bulsamda teknoloji ve yazılım olarak santekten kat kat daha üstündür nokta..
    santek türkiye piyasasında amatör toplanıp programlanan el yapımı cihazların en iyisi olabilir sadece..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Kasım 2019; 15:9:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

Merhaba,yeni taşındığım evde Bosch euromax diye bir kombi var.Bu kombide ben bir türlü termostat bağlantı noktasını bulamadım.Yardımcı olacak kimse varmı aceba ?
    Yabancı bir sitede çözümü buldum.Başka kullanan varsa diye buraya sitesini bırakayım.https://www.fanjoe.be/?p=1226
    ön kapağı söktükten sonra yeşil olan yerde Ls-Lr olan yuvada klips var.Onu çıkarıp oda termostatının kablolarını takıyorsun.Gayet basitmiş ama Türkiye de bir tane açıklama ve görsel yok.
    Cosa sanki Türklerin buluşu gibi algılamıştık oysa dünya bununla kaynıyormuş.Yine bir Arakla-Geliştir ile karşı karşıyayız.

• Merhabalar, indirim kuponu olan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İndirim kuponunu bende bekliyorum. Cumartesiden beti aranmasını bekliyorum arayanda yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Ben sonuca bakarım arkadaş. Yıllarca öğrenme modu istedik hatta menüye koyar aç kapat gibi buton yaparsınız isteyen kullanır isteyen kullanmaz. Çok basitse koysalardı. Yıllarca gelecek konacak dendi ama evde hep bi ısı dalgalanması oluyordu. Hasan hoca yapmış evin ısısı 0.1 oynuyor. İsteyen istediği gibi yapar banane çelik çomak koysun yada itü den mezun mühendis olsun kime ne.

Benim ihtiyacımı o cihaz karşıladı başkasını cosa bir başkasını x cihaz... Sen ot kullanmazsan kullanma kimse sana sevdirmek kullandırmak zorunda değil. Bir uza artık ot konularından boş konuşup duruyorsun..
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    ben hasan hocanın cihaza kötü demedimki sadece farklı kulvarlar ve teknolojiler anlamında kullandım, hasan hoca cosa gibi bir cihaz yapamaz elindeki veri ve olanaklar belli sadece bu...karşı komşumdada simens rv 24 öğrenme modlu ama öğrenme modu sapıtınca dengesiz davranmaya başlayınca simens servisin onerisi kapamak yada pili çıkarın sökün sıfırlansın demesi,kaç kıştır bildiğim kadarı ile kapalı kullanıyor zaten adam..öğrenme modunun konulmasını çok zor birşey olduğunu sanmıyorum çoğu firma çok stabilite olmadığı için bulaşmak istemiyor...

+
    ek hasan hocanın kendi konusunda bile aman öğrenme modu yaparken oraya buraya koyma yada ortamla fazla oynama bir donarsın bir ısınırsın diyen cihazın kendi kullanıcıları var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Kasım 2019; 17:21:7 >

• 
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.