Şimdi Ara

Corsair RMA Açmak, Ürün Değişimi, Detaylı Bilgiler, RESİMLİ ANLATIM ! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
581
Cevap
50
Favori
40.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Açtığım ticket'a ekleme yaptım, prepaid label istiyorum diye bakalım dönüş nasıl olacak.

Edit; Gelen cevap

As per the Corsair Warranty, customers are required to pay shipping and handling charges, as well as any applicable tariffs, duties, taxes and fees necessary to convey the defective item back to Corsair for replacement or exchange. Corsair pays for the replaced item’s outbound shipping to you. We recommend shipping your item via the most economical method which provides a tracking number, as Corsair is not responsible for any lost or misdirected shipments.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirgumussoy -- 18 Haziran 2017; 23:44:22 >
  • 18.04.2017 tarihinde ürünü(Corsair h110i v2) satın aldım( Amazon.de) ve dün işlemcime uygun şekilde taktım. İlk başlangıçta sorunsuz çalışırken 4-5 saat sonra işlemci soğumamaya başladı. Sürekli ısınmaya başladı, fanlar son devirde dönüyordu. Ve pompa biosta 0 rpm gözüküyordu. Pompası bozuldu. Şimdi rma mail attım, ama kargo parası ve süreç çok uzun olacaksa yeni sıvı soğutma almak daha mantıklı değil mi? Yardımcı olacak var mı?

Corsair RMA Açmak, Ürün Değişimi, Detaylı Bilgiler, RESİMLİ ANLATIM !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam pm atmıştım danışmak iççin adamlar free gönderiyor eu ama tr listede yok
    https://corsair.secure.force.com/articles/FAQ/AM4-Bracket-for-Hydro-Coolers?popup=true
  • quote:

Orijinalden alıntı: monarchisoliders

hocam pm atmıştım danışmak iççin adamlar free gönderiyor eu ama tr listede yok
    https://corsair.secure.force.com/articles/FAQ/AM4-Bracket-for-Hydro-Coolers?popup=true

Alternatif yöntemler için görüşün, kargo parasını ödemeyi teklif edin vs.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    abi yok göndermiyorlar konustum amazon ilede ayrıca su anda önümde 2 seçenek var

1- amazondan h55 alıcam hydro am4 kiti onun içinde var onu kullanıcam
    2- almıyacam stok soğutucu ile amd kullanıcam :/
  • Ürün değişim yapılınca gümrük ücreti ödüyor muyuz ?
  • RMA'ya ulaşabilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windmark

Ürün değişim yapılınca gümrük ücreti ödüyor muyuz ?

Normalde istenmemesi lazım ama istenebiliyor, bu durumda yapmanız gerekenler Amazon rehberinde yazıyor resmi site linki var oraya bakın.
  • sa murat hoca hx750i psu arızalandı rma için create a ticket bölümünden mi ilerlicez ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: people66

sa murat hoca hx750i psu arızalandı rma için create a ticket bölümünden mi ilerlicez ?

Evet, ilk sayfada anlatılıyor.
  • K70 klavyem arızalandı ne yazık ki kronik sorun alırken bilmiyordum böyle bir seyi. İcinde kısa devre var forumlarda garantisi bitmiş ürünlerini kendi tamir eden var ama garantiyi yakmak istemiyorum. RMA actım ve onaylandı kargo belgesi yollamışlar bunu kargo kutusunun dısına mı yapıstırayım yoksa kendi kutusu üzerine mi? Ayrıca dönüs parası bizden çıkmıyor demi?
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Tek bir sayfa yolladıysalar sizden çıkacak, sizden çıkmaması için genellikle takip kodu basılmış 2-3 sayfa yolluyorlar DHL ile ama artık tabi bu sistem bizim ülkemize kalktı diye biliyorum ben çünkü hiç duymadım son zamanlarda.

Diğer soru, o kağıdın en az 2 kopyasını al eline PTT veya Aramex'e git onlar seni yönlendirecek zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 25 Ağustos 2017; 12:4:24 >
    Verdim 75 TL pttde bir yüzüne 2 nüsha zımbalı yapıştırdım yolladım. Umarım cart diye yırtmazlar ben boncuklu poşete sarmıştım evde PTT'de de bir kağıt poşete sarmayı düşünüyordum ama gerek yok dedi pek üstelemedim aynı yüze olabildiğince yapıştırdım. Benim sormak istediğim bunlar şimdi olurda yeni ürün gönderirse orada kargo parası benden çıkmayacak demi

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Yok çıkmaz da vergi tekrar istenebiliyormuş bu can sıkıyor, amazon rehberine bakın orada bir site var garantiden gelen ürün için vergi istenmemesi gerekiyor diye sorun olursa arayıp söyleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 25 Ağustos 2017; 16:57:44 >
  • 21 ağustosta ptt ile yolladığım kargo bu gün corsaire ulaştı bakalım bizim psu ne olacak not: ptt den 2.354 gr lık ağırlık ile 104 tl ye yolladım fiyat konusunu merak eden arkadaşlara yardımcı olması bakımından + şu gümrük mevzusunu da ticket a ekleyeyim bakalım ne diyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Necati634

18.04.2017 tarihinde ürünü(Corsair h110i v2) satın aldım( Amazon.de) ve dün işlemcime uygun şekilde taktım. İlk başlangıçta sorunsuz çalışırken 4-5 saat sonra işlemci soğumamaya başladı. Sürekli ısınmaya başladı, fanlar son devirde dönüyordu. Ve pompa biosta 0 rpm gözüküyordu. Pompası bozuldu. Şimdi rma mail attım, ama kargo parası ve süreç çok uzun olacaksa yeni sıvı soğutma almak daha mantıklı değil mi? Yardımcı olacak var mı?

Durumu amazona bildir derim öncelikle. Onlar çözüm sunacaklardır.

• Benim h100i'nin de pompa sesi başladı.En son vergi çıkacağı yazılmış.Gönderen arkadaşlar bilgi verebilirler mi?
  • Beyler akşam 20:30 gibi telefon çaldı açtım DHL , kargonun var gümrükte mail adresimi istediler verdim 235 TL ödemem lazımmış ayrıca corsair sitesinde bu gün hala processing yazıyordu lan yoksa yapmadan geri mi yolladılar neyse ne yapmam lazım gümrük bakanlığını mı aramam lazım izleyeceğimiz yol nedir?

• people66 kullanıcısına yanıt
    Sık yaşanan bir durumu daha açıklığa kavuşturmaya çalışalım bildiğiniz üzere bazı garantilik durumlarda ürünü servise yolluyoruz dönerken bizden tekrar vergi kesiyorlar/kesmeye çalışıyorlar işte bu durumda resmi kanunlar ne diyor ? Ticaret bakanlığının müşteri temsilciliğe sorulduğunda, "servise giden bir ürün dönüşte servisten geldiğini gösteren bir belgesi varsa vergi kesilmemesi gerekiyor" diyor ama gene de böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız alttaki linkten şikayetinizi bildiriniz.

http://www.gtb.gov.tr/iletisim/cagri-merkezi1
    hocam 5 gündür grip yüzünden hastaydım kusura bakma dönemedim size, bizim psu bu gün geliyor gümrükten çıkmış, rma için düşünen arkadaşlara fikir olsun diye ptt ve dhl kargo takip çizelgelerini paylaşacağım...

arızalı ürün 2 gün içinde kargolanmış bu çok iyi ama gümrüklerde beklemesi vs aktarmalar felan derken çok zaman alıyor.

EDİT: gençler parça geldi hx750i yollamıştık adamlar bize hx850 yollamışlar oysa ki corsair link kullanıyorduk bi yazayım hayırdır diye bakalım ne diycekler...

EDİT2: şimdi gümrük olayına gelelim, dhl den aradılar ayın 7 sinde 0212 478 1301 dhl gümrük, işte efendim size kargo geldi (aynı anda SMS bilgilendirmesi geliyor) gümrükte muhafaza altında mail adresimi rica etti ve yarın bizi 444 0 040 dan arayıp daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz dedi. ertesi sabah aradığımda kargom geldiğini ve durumu hakkında bilgi almak istediğimi ilettim konşimeto numaramı istedi ( SMS ile gelen mesajda yazıyor takip, gönderi numarası ) bana ürünün içeriğinin ne olduğunu sordular bende izah ettim; amazondan 2016 da aldığımı arızalanıp hollandaya servise kargoladığımı ve tamirden döndüğünü söyledim bunun üzerine amazondan satın aldığıma dair resim ve mail adresime gönderdikleri gümrük dolaylı temsil yetkisi formunu doldurup taratıp kategori3@dhl.com (bu tür gümrüğe takılan kargolar katagori3 kargo tipine giriyor) adresine gönderdim daha sonra teyit için aradım evrakların geldiğini ve işlemlerin başladığını söylediler herhangi bir vergi vs olmadığını da ilettiler hafta sonu olduğu için salı çarşamba geleceğini söylediler ve pazartesi kargom geldi.. olay bu kadar basit biraz form doldur vs yapıyoruz ama olsun ve final...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi people66 -- 11 Eylül 2017; 16:51:32 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.