Şimdi Ara

corsa 1.7 dti hakkında??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
70.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu anda 98 model uno sahibiyim yıl sonuna doğru değiştirmeyi düşünüyorum bu araçlar hoşuma gidiyo
    hem fiyatları uygun hem performanslı hemde yakıtları az dah ne olsun
    yalnız bu araçlarda ses yalıtımı yokmuş galiba doğru mu?
    ve bu araçlar hususi otoya cevrilince koltuk falanda koyunca sorun olmuyormus ben direk o şekilde
    yapılmış olan bi model almayı düşünüyorum bana herhangi bir sıkıntı çıkarır mı sizce?
    kısaca bu araçları tavsiye eder misiniz?? ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim??

• yani koskoca opel forumunda bi allahın kulu bu konu hakıkında bilgi sahibi değil mi???
  • hemen cevap vereyim. 1.7 dti common rail olmayan bir sisteme sahip. 1.3 cdti dan ekonomi olarakta devirlenme olarak da zayıf. 1.3 cdti 70 hp 1.7 dti 75 hp. ama 1.7 eski nesil olduğu için mazot kalitesi çok da önemli değil her mazotla çalışır. ses yalıtımı vardır ama bir binek corsa kadar değildir. radyoları farklıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

hemen cevap vereyim. 1.7 dti common rail olmayan bir sisteme sahip. 1.3 cdti dan ekonomi olarakta devirlenme olarak da zayıf. 1.3 cdti 70 hp 1.7 dti 75 hp. ama 1.7 eski nesil olduğu için mazot kalitesi çok da önemli değil her mazotla çalışır. ses yalıtımı vardır ama bir binek corsa kadar değildir. radyoları farklıdır.

walla araba ilanlarında kimi 75hp yazıo kimi 90 hp yazıo bende anlamış değilim bu araçlar kaç beygir??
    yani şu an ki arabamda da mükemmel bi ses yalıtımı olmadıgı için çok yadırgıyacağımı sanmıyorum sadece traktör gibi motor sesi olmasın yeter..
    evet teypleri farklı onların ama o da sorun değil zaten benim cd çalarım var alırsam eger onu takarım..
    peki fiyatlarının bu kadar uygun olmasının sebebi nedir sizce?
    ve de kimisi 1.3 cdti modellerinden daha performanslı oldugunu söylüyo ki motor dolayısıyla bana da öle gelio o doğru mudur acaba ve yakıtı daha mı
    düşüktür yoksa daha mı fazladır 1,3 cdti olan modellerden?

• 1.7ler 75 hp ilanlara bakma. yakıtı kesinlikle daha fazladır. senin yerinde olsam yine kapalı kasa olarak satılmış 3 kapılı 70 hp cdti lar da var. onlara bakardım 5 kapılar pahalı gelioyrsa.
  • walla dostum 5 kapılıları dediğin gibi pahalı gelio 3 kapılara baktım bende ama hem 1.7ler hemde 1.3 van olanlar için söylüyorum kmleri 100000in altında çok az adamlar sürekli gezmiş heralde
  • arkadaşım yakıt olarak hıc bır farkı yok
    mantıklı dusunursen 1.7 rampalarda daha kolay cıkar yani zorlanmaz
    zorlanmadıgı ıcın yakıt az yakar ama 1.3 daha zorlanır.dolayısıyla daha cok yakar
    tabıkı sureklı rampa cıkacagın yok.ama arac yukluykende aynı duruma denk gelıyor.
    ben 1.7 kullanıyorum.akrabamda 1.3 u var.yakıtta hıc bır fark yok.
  • düşük hacim yeni teknoloji. 1.3 ler 1.7 dti lerle aynı koşullarda kullanıldığı zaman kesinlikle daha az yakar. ancak 1.7ler van olduğu için hafif araçlar. 1.7 vanı 1.3 vanla karşılaştır görürsün ne kadar farklı olduğunun tüketiminin
  • quote:

arkadaşım yakıt olarak hıc bır farkı yok
    mantıklı dusunursen 1.7 rampalarda daha kolay cıkar yani zorlanmaz
    zorlanmadıgı ıcın yakıt az yakar ama 1.3 daha zorlanır.dolayısıyla daha cok yakar
    tabıkı sureklı rampa cıkacagın yok.ama arac yukluykende aynı duruma denk gelıyor.
    ben 1.7 kullanıyorum.akrabamda 1.3 u var.yakıtta hıc bır fark yok.

yakıtı ne kadar hocam sizin aracın? bide içeri ses çok mu alıo siz ticari olarak mı kullanıosunuz yoksa camlı mı sizinki de?

walla kmsi az olsa 1.3 veya 1.7 çok fark etmez ama maşallah kmler çok yüksek acaba bunbların kmsi max. ne kadar sorunsuz çalışır??
  • 1,7 lerin vergisi kulli kulli olduğundan ucuzdur ,ve de motorlar eski teknoloji ürünüdür
  • yalnız şunu atlamayın. bu 1.7 dti isuzu motora sahiptir.(motor kapagı acılmadan 1 mılyon km yapan motorlar ısuzudur bılen bılır) vergisi yıllık 700 küsür. performans süper 1.3 de uzun yolda rampada 4 de bayılır ama bu hiç kesilmeden gider. chip tuningle (700 ytl civarı) daha erken turbo açar ve şehir içi yakıt tüketiminizde düşer...
    bence yıllık 400 ytl için (vergi farkı) 1.7 derim...
    ben 75000 de aldım koltuklu hususi su an 90000 de cok memnunum. işyerimde 1300 fiesta vardı sehır ıcı devemlı vıtes kucultmek ıstıyodu. ama 1700 2de 3 de tıkır tıkır cıkıyor yokusları...
  • quote:

Orjinalden alıntı: zafzaf00

yalnız şunu atlamayın. bu 1.7 dti isuzu motora sahiptir.(motor kapagı acılmadan 1 mılyon km yapan motorlar ısuzudur bılen bılır) vergisi yıllık 700 küsür. performans süper 1.3 de uzun yolda rampada 4 de bayılır ama bu hiç kesilmeden gider. chip tuningle (700 ytl civarı) daha erken turbo açar ve şehir içi yakıt tüketiminizde düşer...
    bence yıllık 400 ytl için (vergi farkı) 1.7 derim...
    ben 75000 de aldım koltuklu hususi su an 90000 de cok memnunum. işyerimde 1300 fiesta vardı sehır ıcı devemlı vıtes kucultmek ıstıyodu. ama 1700 2de 3 de tıkır tıkır cıkıyor yokusları...

memnunsun ve tavsiye ediosun yani dostum? peki yakıtın ne durumda şehir içi ve şehir dışı?
    içeride ses çok mu böle minibüs gibi ses var mı yani içinde?

• Hocam bende Corsa değil ama Combo var 1.7 DTI motorlu şuan 180.000 km oldu neredeyse.. Neyse motor çok sağlam bu km ye kadar geldi ne turbo ne başka bişe arızası hiç vermedi sadece yağı ve suyu değişti halada canavar gibi.. Şehir içi km de 16 kuruş felan yakar uzun yolda çok daha düşüyo tabi bunlar sakin kullanımda.. Gerçi sıkıştırsanda çok aman aman bi fazla yakıt artışı olmuyor.. Ses yalıtımıda eğer km düşük olursa daha az alıyor ama zamanla ses yalıtımı mı bozuluyor yoksa motor daha mı sesli çalışıyor bilemicem ama ses biraz fazla içerde CDTI motorlar gibi sessiz değil ama CDTI dan daha güçlü bi motor zaten 1.3 CDTI 170 NM Tork 1.7 DTI 165 ama 1.7 100 den sonra açılıyor 1.3 e göre çok daha çabuk hızlanıyor bu arada 0 - 100 de corsadan çabuktur ama öyle çok bi fark atamaz yarım boy felan

Bu arada 180 -190 son görür daha da çıkmaz dostum.. Varsa bu motor ile ilgili sormak istediklerin yanıtlarım herşeyini

• çok saolasın dostum genel itibariyle performans güzel ama ses yalıtımı pek iyi değil deniliyor zaten
  • Performans orta derecede Corsa için sıkıntı çıkarmaz.. Ama alt devirlerde çok cansız bi motor bu can sıkıyor ve deli ediyor
  • alt devirde aatlasın istiyosan chip tuning yap bak nasıl atlıyo. mehmet gazihan var opelim.net sitesinde. ona bi danış. onun corsa 120 beygir. benimki standart ama 1.7 oldugundan alt devirlerde gaza basınca atlıyo. 1.3ler tabi zor atlar:=)
  • 1.3ler emin ol 1.7lerden daha iyi atlıyor:)) aralarında tork farkı var heleki 90lıklar çok çok üstün 1.7ye göre.
  • 90hp olanlar 75hp'yi karşılaştırmak yanlış olur o zaman 100hp 1.7 ile karşılaştır. 1.7 75hp motor, 1.3 70hp'den daha iyi kim ne derse desin daha dayanıklı ve potansiyelli bir makina ayrıcaz lt bazında fazla gidi görünsede yakıtı normal dizel kullandığından daha ekonomiktir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

1.3ler emin ol 1.7lerden daha iyi atlıyor:)) aralarında tork farkı var heleki 90lıklar çok çok üstün 1.7ye göre.

Aracın 90hp sanırım aracına chip, box vs. yaptır 115-120hp arası oluyor. Ayn ıuygulamayı 1.7DTI 75hp motora yapılsın 100-110hp arası oluyor. İkisinde de bu modifikasyonlar olsun 1.7DTI senin aracını geçer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeTeR PaN

Hocam bende Corsa değil ama Combo var 1.7 DTI motorlu şuan 180.000 km oldu neredeyse.. Neyse motor çok sağlam bu km ye kadar geldi ne turbo ne başka bişe arızası hiç vermedi sadece yağı ve suyu değişti halada canavar gibi.. Şehir içi km de 16 kuruş felan yakar uzun yolda çok daha düşüyo tabi bunlar sakin kullanımda.. Gerçi sıkıştırsanda çok aman aman bi fazla yakıt artışı olmuyor.. Ses yalıtımıda eğer km düşük olursa daha az alıyor ama zamanla ses yalıtımı mı bozuluyor yoksa motor daha mı sesli çalışıyor bilemicem ama ses biraz fazla içerde CDTI motorlar gibi sessiz değil ama CDTI dan daha güçlü bi motor zaten 1.3 CDTI 170 NM Tork 1.7 DTI 165 ama 1.7 100 den sonra açılıyor 1.3 e göre çok daha çabuk hızlanıyor bu arada 0 - 100 de corsadan çabuktur ama öyle çok bi fark atamaz yarım boy felan

Bu arada 180 -190 son görür daha da çıkmaz dostum.. Varsa bu motor ile ilgili sormak istediklerin yanıtlarım herşeyini

ben combo doblo tarzı bir araç almayı düşünüyorum 13 ile 15000ytl arasında combo yu önerirmsnz
    teşekkrler

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.