Şimdi Ara

Vectra A Ve B Kasa Hakkında Arıza Ve Diğer Bilgiler İçin Yardımcı Olabilirim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
39.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR A VE B KASALAR HAKKINDA TEKNİK VE ELEKTRONİK ARIZALAR I PİYASA BİLGİSİ YEDEK PARÇA VE YEDEK PARÇA FİYATLARI İÇİN YARDIMCI OLABİLİRM.

• merhaba, ben 92 model vectra a 2.0 GL sahibiyim. aracım yağmurlu havada göstergeleri çalışmayabiliyor. zannedersem elektronik aksamına su giriyor. kaput için yalıtım malzemeleri vs. var mıdır? kaput keçesi işe yarar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperam

merhaba, ben 92 model vectra a 2.0 GL sahibiyim. aracım yağmurlu havada göstergeleri çalışmayabiliyor. zannedersem elektronik aksamına su giriyor. kaput için yalıtım malzemeleri vs. var mıdır? kaput keçesi işe yarar mı?

kardeşim mağlum bu araçlar da kapur içi keçeler i bulmak çok zor. senin dediğin sorun eğer ki kablolar da ek varsa biraz ısınınca bırakabilir o yüzden tam teşhis için bi elektrikci ye git . çeşitli nedenlerden dolayı yapabilir.
  • Vectra A 2.0i ile Vectra B 2.0 16V arasında yakıt tüketimi olarak hangisi daha iyidir ? Vectra A şehirinde 276 kuruş yakıyor LPG'de,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: createemir

Vectra A 2.0i ile Vectra B 2.0 16V arasında yakıt tüketimi olarak hangisi daha iyidir ? Vectra A şehirinde 276 kuruş yakıyor LPG'de,

Bizde Vectra b var CDX 2.0 modeli.

Bizde genelde yüksek devirlerde kullanmamıza rağmen 26 28 kuruş arası çıkıyor LPG'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ricardo 11

quote:

Vectra A 2.0i ile Vectra B 2.0 16V arasında yakıt tüketimi olarak hangisi daha iyidir ? Vectra A şehirinde 276 kuruş yakıyor LPG'de,

Bizde genelde yüksek devirlerde kullanmamıza rağmen 26 28 kuruş arası çıkıyor LPG'de.

Babam 3000 deviri geçmiyor pek. İleride değiştirmeyi düşünüyoruz. Vectra B iyi bir seçim gibi gözüküyor. Teşekkür ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ricardo 11

quote:

Babam 3000 deviri geçmiyor pek. İleride değiştirmeyi düşünüyoruz. Vectra B iyi bir seçim gibi gözüküyor. Teşekkür ederim

Rica ederim, inşallah düzgün sorunsuz bir Vectra bulursunuz.

• Arkadaşlar bir sorunda bende var.
    Aracın yol bilgisayarında daha önceden görülen değerler örneğin rölantide çalışırken anlık yakıt tüketimi 0.9-1 arasında gösteriyordu,şimdi ise 4 litre gösteriyor.Uzun yolda ortalama 100 km hızla giderken anlık yakıt tüketimi 6,5-7 litre gösterirken,şimdi 22-25 litre gösteriyor.Bunu düzeltmenin yolu varmıdır? Anlayacağınız önceki normal zamanda gösterilen bilgilerin ortalama 4 katı fazla göstermektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okifi

Arkadaşlar bir sorunda bende var.
    Aracın yol bilgisayarında daha önceden görülen değerler örneğin rölantide çalışırken anlık yakıt tüketimi 0.9-1 arasında gösteriyordu,şimdi ise 4 litre gösteriyor.Uzun yolda ortalama 100 km hızla giderken anlık yakıt tüketimi 6,5-7 litre gösterirken,şimdi 22-25 litre gösteriyor.Bunu düzeltmenin yolu varmıdır? Anlayacağınız önceki normal zamanda gösterilen bilgilerin ortalama 4 katı fazla göstermektedir.

Bizim araçta da dediğiniz gibi değerler gösteriyor ama yakıtımız normal.

Vectra'ların anlık yakıtı gösteren bölümü çözemedim bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailbaran6666

ARKADAŞLAR A VE B KASALAR HAKKINDA TEKNİK VE ELEKTRONİK ARIZALAR I PİYASA BİLGİSİ YEDEK PARÇA VE YEDEK PARÇA FİYATLARI İÇİN YARDIMCI OLABİLİRM.

hocam benim vectra b 2.0 var 97 model. rölanti problemi yaşıyorum. rölanti motorunu değiştirdim gaz kelebeğini temizlettim. hala devam ediyor. şöyleki motor ısınana kadar rölantide problem yok. problem motor ısınınca yada yüksek devirlere çıktığımda başlıyor. gazdan ayağımı çekince rölanti 1500-2000lerde takılı kalıyor. böyle durumda iken gaza basıp ayağımı çekince normal devrine dönüyor sonra bazen yine kendi kendine yükselmeye başlıyor. bi türlü çözemedim problemin sebebini. egr fişini çektim yine aynen devam ediyor sorun. nedendir sizce

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar vectra 1.6comfort 2000 model aracım var araç yolda giderken gece arabanın kaputundan dumanlar cıkmış arkadaştaydı sağa çekip bakmışlar su kabında su kalmamış neyse tamirci falan çağırmışlar adam kalorifer musluğundan kaçırıyo demiş sabah yaparız demiş ancak ben ilçede olduğumdan arabayı il merkezindeki opel özel servisine götürdüm 45 km yolda giderken 2 kere 5 lt su koyduk neyse kalorifer musluğu fan müşüri değişti arabay eve getirdik 45 km ertesi gün baktım gene su eksiltmiş yaklaşık bi yarım lt daha su ilave ettim.
    Dün bindim gene suyu normaldi bi 25-30 km yaptık arabanın harareti normaldi ancak su kaynatıyodu kapağı acarken açtık baktık biraz su eksiltmiş yağa baktı bi tanıdık yağda su yok dedi suda da yağ yoktu neyse evin önüne koydum bi 2-3 saat sonra arabanın kaputu açtım su kabının kapaktan bi tısslama sesi geliyordu açtım su biraz daha azalmış sebebi conta yanması olabilir mi başka sorunu olabilir mi birde arabayı yaptırmadan önce park edip indiğimde motordan bi fan sesi geliyordu 2-3 dk, fön makinesi çalışır gibi dün 25-30 km gitmeme ragmen 90-100 km hızla bu sesi artık yapmıyo arabayı yaptırdığım gece aldım 45 km geldik bu sesi de artık duymuyorum lütfen anlayan biri yardım etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: thexman

Arkadaşlar vectra 1.6comfort 2000 model aracım var araç yolda giderken gece arabanın kaputundan dumanlar cıkmış arkadaştaydı sağa çekip bakmışlar su kabında su kalmamış neyse tamirci falan çağırmışlar adam kalorifer musluğundan kaçırıyo demiş sabah yaparız demiş ancak ben ilçede olduğumdan arabayı il merkezindeki opel özel servisine götürdüm 45 km yolda giderken 2 kere 5 lt su koyduk neyse kalorifer musluğu fan müşüri değişti arabay eve getirdik 45 km ertesi gün baktım gene su eksiltmiş yaklaşık bi yarım lt daha su ilave ettim.
    Dün bindim gene suyu normaldi bi 25-30 km yaptık arabanın harareti normaldi ancak su kaynatıyodu kapağı acarken açtık baktık biraz su eksiltmiş yağa baktı bi tanıdık yağda su yok dedi suda da yağ yoktu neyse evin önüne koydum bi 2-3 saat sonra arabanın kaputu açtım su kabının kapaktan bi tısslama sesi geliyordu açtım su biraz daha azalmış sebebi conta yanması olabilir mi başka sorunu olabilir mi birde arabayı yaptırmadan önce park edip indiğimde motordan bi fan sesi geliyordu 2-3 dk, fön makinesi çalışır gibi dün 25-30 km gitmeme ragmen 90-100 km hızla bu sesi artık yapmıyo arabayı yaptırdığım gece aldım 45 km geldik bu sesi de artık duymuyorum lütfen anlayan biri yardım etsin.

Bizim Vectra A 2.0i conta yaktığında motor yağının içine su karışmıştı, araç tekliyodu ve çekmiyodu. Egsozda ciddi derecede buhar atıyordu ve su eksiltiyordu. Conta yakmış olabilir.

Benim sorularım:

Vectra A mı daha geniş yoksa Vectra B mi ?
    Yakıt olarak Vectra B 2.0 16V, A kasa 2.0i'ye göre daha iyi herhalde ?
    Yol tutuş, konfor olarak çok fark var mı ?
    120-130 km/h ile giderken içeriye gelen motor sesi filan hangisinde daha az ?

Birde şuanki motordaki ilginç sesi söyleyeyim, motorda turbo olmadığı halde gerçek bir turbo varmış gibi turbo sesi geliyor ve bu ses çok hoş. Hava filtresini motora bağlayan yerde eni büyük ama kısa bir hortum gibi bişey var hani LPG'de kullanınca patlayan şey. Ondan geliyor dicem ama oda sıkılı. Bu ses nerden geliyor olabilir ve araca bir zararı olur mu ?

• arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, kazasız belasız günler dilerim ve yardımınıza ihtiyacım var. benim sorum şu;
    aracım 98 vectra b cd 250000 km de. araçla seyir halindeyken aracımın önünden ( trafik ışıklarına yaklaşırken yavaşlama şeritlerinin üzerinden geçince tıkır tıkır diye bir ses olur) belirttiğim örneğe benzer bir ses geliyor. sanayiye gittim amortisör kafalarından yada z rotlarından olur dediler. ses kesilsinde yeterki dedim ön 2 amortisör kafaları. z rotlar sağ ön rot başı ve arka burçları değiştirdi. fakat ses hala devam etti yapan ustayla kontrol için çıktık o sürdü bende yanda oturdum ses hala devam ediyordu ve ben dedim ses var yok abi ne sesi dedi ses felan kalmadı dedi. ya bu nasıl ustalık anlayamadım neyse. ses araç hızlandıkça devam ediyor kesilme yok. yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden...

ayrıca araçla 100 110 la giderken direksiyonda titreme oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: aytek1371

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, kazasız belasız günler dilerim ve yardımınıza ihtiyacım var. benim sorum şu;
    aracım 98 vectra b cd 250000 km de. araçla seyir halindeyken aracımın önünden ( trafik ışıklarına yaklaşırken yavaşlama şeritlerinin üzerinden geçince tıkır tıkır diye bir ses olur) belirttiğim örneğe benzer bir ses geliyor. sanayiye gittim amortisör kafalarından yada z rotlarından olur dediler. ses kesilsinde yeterki dedim ön 2 amortisör kafaları. z rotlar sağ ön rot başı ve arka burçları değiştirdi. fakat ses hala devam etti yapan ustayla kontrol için çıktık o sürdü bende yanda oturdum ses hala devam ediyordu ve ben dedim ses var yok abi ne sesi dedi ses felan kalmadı dedi. ya bu nasıl ustalık anlayamadım neyse. ses araç hızlandıkça devam ediyor kesilme yok. yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden...

ayrıca araçla 100 110 la giderken direksiyonda titreme oluyor

ilk sorunun cevabını bilmiyorum ama 110 ile giderken direksiyon titriyorsa tekerlerin rot balansa ihtiyacı vardır.

•  Vectra A Ve B Kasa Hakkında Arıza Ve Diğer Bilgiler İçin Yardımcı Olabilirim

arkadaşlar bu sarı ok ile işaretlediğim parça egr'midir değilse nedir ve ne işe yarar ? burada görünen hava vakum hortumu vakum yapmıyor normalmidir? teşekkürler

• ilgin için teşekkür ederim.
    @ahmetdemirci
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytek1371

ilgin için teşekkür ederim.
    @ahmetdemirci

rica ederim

• Öncelikle Bu Yardim Sever Ve Cana Yakinligindan Dolayi Sana Tesekür Ederim,Sorulanlari Cok Cabuk Cevaplamisiniz,ALLAH Razi Olsun

Arkadasim Benim Araba ( Opel Vecra B ) Arkasindan Kazan Sesi Gibi Lakir Lukur Ses Geliyor Özelikle Bombeli Yolara Girdigimde Luk Luk Luk Diye Ses Geliyor Bunu gidip tamirciye sordum bana adi Almanca Domm Lager,Tükrcesi ise (Amortisör takozu ) oldugunu sölediler yani bilyalarmi lastikdemi ne sorun varmis,ama simdi anlamadigim,bunlari internete arastirdigimda hangisi ön hangisi arka oldugunu anlamadim adamlar sadece bir tarafi degistirmeme 140€ para istiolar ama kendim parcayi 20€ alirsam belki 50€ takarlar,ama dedigim gibi hangisi ön hangisi arka ögrenirsem memnun olurum,

Birde Kardes,Arabayi Biriyle Anlastim Satacaktim Adam Herseyi Begendi,Tamk Durdum Arabanin Direksiyon Kismindan Ve Motor Kayisi Bölümünden Hani Direksiyonu Cevirince Lastik Sesi Gelir Ya Aynen Öyle Bir Ses Geliyordu Ve Almadi Bu Neden Ola Bilir,? Hidrolik yagi eksilmis ola bilir dediler baktik yok,ama araba bunu sadece yerinde durdugunda yapiyor.

parcalar Amortisör takozu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsiL27 -- 31 Mayıs 2013; 23:02:16 >

• Iyi akşamlar arkadaslar. 96 model 2000 motor b kasa vectram var.aracim hareket halindeyken hem tüpte hem benzinde tekleme yapıyor. Motor soğukken birşey yok ama ısındımi başlıyor teklemeye.vites boşta iken deniyorum normal şekilde gaz yiyor ama vitese atıp hareket ettiğimde bu sorun çıkıyor.ustalar ayrı ayrı şeyler söylüyor. Hepsinin dediğini yaptirsam bir sürü masraf çıkıyor.acaba neden yapıyor arkadaslar bilginiz varmı

• Arkadaşlar merhaba benim aracım vectra b 2.0 otomatik.Sorunum arabam fazla çok fazla ama daha çok fazla yakması bilmem anlatabildim mi geçen hafta bakıma ek olarak bujiler ve hava akışmetre değişti ama yol bilg. Anlık tüketim değerlerimi bir görseniz yakarsınız arabayı.Daha kalkar kalkmaz 20 ile 39 litre arasında değerler görüyorum.Ama hızlanınca yani 80 sen sonra tüketim 10-12 aralığında yani düşük devir ve hızlarda tüketimim aşırı fazla lpg sisteminin herhangi bir etkisi olabilirim yani sistemi iptal edip benzinde denesem çözüm alabilirmiyim cevaplarınızı bekliyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.