Z

Yüzbaşı
29 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 1)
Gönderileri
]

Birkaç gün arayla ve bugünde bileğimden elime yürürken yakalayınca alkolle uyuşturup usb mikroskopla fotosunu çektim. Google da foto ile aratınca mite ile benzerliğini farkettim. Normalde daha küçük sanıyordum ama bu boyutta olanları da varmış. Fotolarda siyah kablo gibi görünen saç telidir. Ayrıca sırtındaki örümceğe benzeyen işarette çok ilginç...
Core 2 Duo 6750 işlemci 400w PSU HD 6850 ekran kartı olan sistemde şöyle bir durum var. Ekran kartı makina açıkken sıkıntısız çalışıyor ama kapatıp tekrar açınca sistem açılmıyor. 6 pin kabloyu ekran kartından çıkarınca sistem açıyor ama ekran kartı görüntü vermiyor. Bu sekildeyken bağlantıyı gücü kapatmadan onboard ekran kartına bağlayınca monitöre görüntü geliyor. Kartı çıkarıp firinlayip takınca sıkıntısız çalışıyor saatlerce ama kapat aç yapınca durum yukardaki şekle dönüyor. Problem nedir. Başka kartla sıkıntı yok atı x1900xt ve HD 5870var elimde ikiside aynı kasada sıkıntısız calisiyor
Ekran kartı bölümüne açıldı. Bu konu silinebilir
.
SGS30a29EU/16 model bosch bulaşık makinası 2. programda su alıyor yıkamaya geçiyor sonrasında suyu boşaltıyor ve sıklıkla program düğmesini elle çevirene kadar su boşaltmada takılı kalıyor, yani pompa sürekli çalışıyor. 1. programda başlatırsak su alıyor ve yıkamaya geçtiği halde su almaya devam ediyor ve su makinadan taşıyor. hangi parçaları değiştirmeliyim yada ne yapmalıyım
selamlar
packard bell çift ekran kartlı laptopumu pildeyken hdmı kablo ile tv ye bağladığımda görüntü tv ye geliyor ancak şarjı taktığım anda tv deki görüntü gidiyor. yeni win 10 kurdum ama driverleri falan güncelledim. topraklama sorunu olduğunu sanmıyorum. başka ne olabilir. daha önce aynı prizde çalışıyordu. güç seçeneklerinde de ayarlar var ama bu konuyla ilgili bir ayar bulamadım
Selamlar...
yurtdışından çift hatlı telefon getirsem ve bu telefona eskiden kullandığım 0 yıllık hurda nokianın imei yi çaktırsam telefonun kullanımında bir sıkıntı olurmu. telefonlarda iki hat olduğundan 2 imei görünüyormuş. kullanacağım hattı hangi yuvaya takmam gerekiyor? böyle bir ayrım varmı?

Diğer sorum btk kullanımdan eski teknoloi imei yi yeni telefona takıldığını anlarmı. bu tür durumla karşılaşan oldu mu?
Selamlar.
Arkadaşlar gene bir problemim var.
işyerinde 1.5 kw lık kompresör içeren toplam 2.3 kw lık bir makinamız var.
Kompresör 1.5 kw gücünde 60 hz de 10 amper çekiyor. Voltajımız çok düşük (185 volta düştüğünü bile gördüm). Bunu aşmak için bir regülatör aldırdım (Çetinkaya 5kw). Cihaz şu anda bu regülatörle çalışıyor ve çıkış 220 sabit geliyor.
Merkezi jeneratör var ve 5-10 sn de devreye giriyor.

Sorun ise şu...
Bu kompresör 3 defa arızalandı (bu nedenle regülatör aldık). Son arızayı regülatör varken yaptı. Önceden firma suçu voltaja atıyordu, regülatörle bunu çözdük fakat aynı cihazı kullanan ve başka bir yerdeki elektrikçi cihazı satan firmaya, regülatörün voltajın çok düştüğü ve uzun sürdüğü zamanlarda sağlıklı olarak regüle etmeyeceğini söylemiş...
Bu nedenle bu seferde ups almamızı istediler fakat ups de sonuçta regüle ediyor ama 3 kva bir ups alsak (içlerinde 8 adet A akü var ve seri bağlanmış yani 96V 56A) gene işimizi görürmü..

elimizdeki veriler
Cihazımız 2,3kw bir yük ve 7 gün 24 sat çalışıyor. en az ayda 25 gün çalışıyor. (arada kısa sürelerle devreden çıkıyor ama uzun süre çalışıyor)
Bu cihaz elektrik kesintisinde durup elektrik geldiğinde kendini tekrar devreye alan bir cihaz.(standby a geçmiyor klima mantığında elektrik gelince çalışmaya devam)
Bunu beslemeye çalışan zaman zaman 190 v seviyesine düşen bir voltaj
5-10 sn de devreye giren ve bütün işyerini besleyen bir jeneratör.
Sadece bu cihazı besleyen 5KW Çetinkaya marka regülatör.

Sonuç olarak bu yükteki cihazı uzun süren kesintilerde jeneratör çalışırken düşük voltajın uzun sürdüğü durumda nasıl sağlıklı olarak besleyebiliriz...
Regülatör 150/250 v aralığında çalışan bir regülatör. Bence bu yeterli diye düşünüyorum. elektrikçi uydurmuş gibi geliyor. Sonuçta regülatör bir trafo gibi çalışıyor...
Arabada 50 w güç çeken A.C. bir cihaz çalıştıracağım.Cihaz, Hi-fi bluetoth bir sistem ve 600 va ups ile 2 saat çalışıyor. Elimde de atıl durumda Powercom WAR-1000 AP model bir ups var. İçinde kuru tip yuasa marka 12v 9ah 1 adet akü var ama bitik durumda.
Şimdi soru şu; Ben bu ups in içindeki aküyü çıkartıp arabanın aküsünden 2x 4mm2 kablo çekip direkt akü bağlantılarının kablosuna (aküyü söküp attık) lehimlesem ve bu 50 watt lık cihazı araç seyir halindeyken 6-7 saat devamlı kullansam bir sorun olurmu. ısınma sorununu olurmu? Cihaz zaten fazla bir yük çekmiyor 600 Va ile 2 saat sorunsuz çalıştı zaten. olursa da fan vs ile çözerim ısınma sorununu çünkü cihazı modifiye edebilecek kadar elektrik ve mekanik bilgim var.
selam, Dublex dairemin salonuna klima alacağım. salon net 25m2 ama salondan üstkata merdiven çıkıyor ve merdiven kovasında kapı vs bir engel yok. merdiven direkt üst kata antreye çıkıyor ve ordada yaklaşık odalara açılan (kapılar kapandığında) 10m2 alan var. m3 olarakta hacim toplam 75m3 salon + eğimli çatıdan dolayı 25m3 toplam 100-110 m3. Yer istanbul eyüp marmara bölgesi yani ve cephe güney batı. fransız balkon yani salon komple cam diyebilirim. bu yaz salonda 36 dereceleri gördük. üst katta 39 dereceleri gördüm. mobil 2 klima kullanıyordum. bu gün finlux klima buldum 24000 btu uygun fiyatlı ama salona çok büyük gelirmi diye düşündüm. kapasitesi büyük olsa ne gibi sakıncası olur. Sizce almalımıyım. Fiyat 18000 den bile uygun olduğundan almak istiyorum...
Hotpoint - Ariston AQD 1071 F 49 ID TK Kurutmalı
bu makinayı kullanan varmı. bütçe 1500 tl max. kurutmalı çamaşır makinası arıyorum...
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 976
İkinci El Bölümü Mesajları: 158
Konularının görüntülenme sayısı: 58.043 (Bu ay: 348)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.