Şimdi Ara

Corona'ya rağmen Spor Salonuna gidecek misiniz?? [Anket içerir!]SALONLAR 2. EMRE KADAR KAPALI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
3.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Corona'ya rağmen Spor Salonuna gidecek misiniz?? [Anket içerir!]SALONLAR 2. EMRE KADAR KAPALI

(En Son Oy Tarihi: 7.3.2021)
Giriş
  • Salon kampüste olduğu için öğrenciler kalmadı hiç.Bugün öğlen gittim 3-5 kişi vardı.Havlusuz spor yapmak yasak. Dezenfekte ediliyor zaten salon.Arada bir elime sıkıyordum ben de.Böyle olursa gitmeye devam ederim. Yorumları okuyunca tereddüt etmeye başladım ama..

Edit: Spora gitmemeye karar verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölüyen Yürüler -- 16 Mart 2020; 15:25:31 >
  • zaten salonlar pek kalabalik olmayacak gibi aletlere her dokunmamızda yanımıda getirdiğimiz cep kolanyasını sürsek korunmuş olmaz mıyız
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    Kendini düşün yada düşüne umurumda değil ama ihtimal milyondabirde olsa sana bulaşacak. Ve sende milyonda bir dahi olsa başkasına bulaştırma ihtimalin var. Bu küçük ihtimal bile seni düşündürmediyse saan acırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mini DH

Kendini düşün yada düşüne umurumda değil ama ihtimal milyondabirde olsa sana bulaşacak. Ve sende milyonda bir dahi olsa başkasına bulaştırma ihtimalin var. Bu küçük ihtimal bile seni düşündürmediyse saan acırım.
    Öncelikle gittiğim salonlar merdivenaltı salonlar değil, sürekli dezenfekte edilip girişte ısı ölçer vs. ile basit seviyede de olsa kontrol yapılıyor. Sporcard üyesi olduğum için sürekli olarak farklı salonlara girebiliyorum ve vip salonların bir çoğu zaten bu önlemi almış durumda.

Demişsiniz ki milyonda bir ihtimal. Eğer bu kadar küçük olasılıkları göz önüne alacaksak su içerken boğulma ihtimalimiz, yürürken ayağımız kayıp düşme ihtimalimiz veya evimize yıldırım düşüp ölme ihtimalimizde çok çok düşükte olsa var.

Spor yaparken hijyen önlemlerinizi aldığınız takdirde hastalık kapma olasılığınız çok düşüktür. Gerekli önlemleri almalıyız fakat abartmamakta fayda var.

• Gideceğim. O kadar emek verdım eger bırakırsam kaslar kuculmeye ve yağlanmaya başlarım. Bu spor en nankor spordur, bıraktıktan 2 hafta sonra kaslar kuculmeye başlar.

• adam önermiyor salona gitmeyi.

" çokta güzel bir şey diyor evet sen güçlü bir bünyeye sahip olabilirsin ama sen hastalık kaparsan farkında olmadan zayıf bireylere bulaştırma riskin var bunu yapma diyor . "
  • Doğal seçilim başlasın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • son durum;
    tanıdık bir doktor ile konuştuktan sonra 1 ay dondurdum salonu. bir 15 gün durumu gözlemleyeceğim.
  • Tedbirin zarari olmaz. Bence uzak durulmali bir muddet ...

Karatay da dogal fermente edilmis herseyin sifali oldugunu soyledi .
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    Hastalık vücut sıvıları ile bulaşıyor. Terle de bulaşabilir. Kapalı bir salonda ortak kullanıma açık spor aletini, soyunma odasını, duşu kullanmak ne kadar akıl karı bir iş bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

Hastalık vücut sıvıları ile bulaşıyor. Terle de bulaşabilir. Kapalı bir salonda ortak kullanıma açık spor aletini, soyunma odasını, duşu kullanmak ne kadar akıl karı bir iş bilmiyorum.
    Geçtiğimiz hafta gittim lakin bu hafta önlem amaçlı gitmemeye karar verdim.

Sebebi; daha düne kadar yeterli önlemlerin alındığını düşünüyordum lakin bu umre olayından sonra hastalıklar arttı. Ne kadar doğru bilmiyorum ama karantina olayı olmadan önce gelen umreciler varmış. İstemeyerekte olsa bir süre salona ara vereceğim, evde spor yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Doğal seleksiyona ugrayacak insan konusu bakalim kaslar virüse karşı koruyacak mi ya kardesim kic kadar ortamda alet çalışıyorsunuz. Tamam kendinizi hiç düşünmüyorsunuz. Milleti düşünün bari. Sen spor yapacaksın diye millet hasta mi olsun. Pandemik ortamında gidecem diyen akıllar var hey Allahım
    Kardes kasli erkekleri kiskandigin cok belli oluyor.

Sen gitmiyorsun les gibi bir vucudun var buyuk ihtimalle ve diger insanlarin da senin gibi olmasini istiyorsun o yuzden gitmesinler diyorsun.

Merak etme kardes dogal seleksiyona ugrayacak bir grup varsa o karda kista spora giden saglikli beslenen insanlar olmayacaktir

• biraz önce uğrayıp dondurdum, tedbir tedbirdir. ya nolacak diyen de çok. giresundayım, büyük bir şehir değil gerçi ben mi paranoyak oldum bilmiyorum.

• gayrettepede bir otelin salonuna gidiyordum, en yoğun döneminde bile diğer salonlara göre çok daha ferah ve rahat bir salon ama otelde kalan çok turist var şu dönemde gidilmez...Üyeliği dondurmayı şu an düşünmüyorum 2-3 gün daha süreci seyretmek lazım sonrasında dondurabilirim.

Sabahları koşuya başlıcaz artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saveyourself

Kardes kasli erkekleri kiskandigin cok belli oluyor.

Sen gitmiyorsun les gibi bir vucudun var buyuk ihtimalle ve diger insanlarin da senin gibi olmasini istiyorsun o yuzden gitmesinler diyorsun.

Merak etme kardes dogal seleksiyona ugrayacak bir grup varsa o karda kista spora giden saglikli beslenen insanlar olmayacaktir

Alıntıları Göster
    Kardeş bla bla bla bla. Isyerleri kapanıyor tüm dünyada ekonomik buhran geliyor. Bu hala saçmalığı tartışıyor. Benim umrumda değil senin kasın sporun. Zoruma giden Türk halkının böyle cahil cahil sorular sormaya devam etmesi

• Hanım zumbaya gidiyordu iptal edilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Kardeş bla bla bla bla. Isyerleri kapanıyor tüm dünyada ekonomik buhran geliyor. Bu hala saçmalığı tartışıyor. Benim umrumda değil senin kasın sporun. Zoruma giden Türk halkının böyle cahil cahil sorular sormaya devam etmesi

Alıntıları Göster
    He kardes he, Turk halki cahil sen cok akillisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: saveyourself

He kardes he, Turk halki cahil sen cok akillisin

Alıntıları Göster
    Alintilama beni cahil. Kardeş kardeş demeyide bırak çocuk

• Tanıdık doktor ne söyledi,merak ettim şimdi

• 15 gündür gitmiyordum bugün gittim salon bom boştu temizlikçiler surekli bir yerleri temizliyorlar'dı dezenf. sayısını arttirmışlar sporumu yaptım ordan havuza geçtim güzelce yüzdüm çıktım birde buhar banyosuna girdim mentollü mentollü ohhhh mis

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.