Şimdi Ara

coğrafya kaderdir (SS'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"Sadece süt ve meyve suyu 2 litre olarak gelir" - 6.3 lt motorlu AMG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 19 Şubat 2022; 12:42:6 >

• Abd’de california eyaletinde 3 ay bulunmuş biri olarak söylüyorum evet herkes biniyor şaka değil trafikte gördüğüm tüm araçlar kendi donanımın en üst motorunda misal 2.0 a6 hiç görmedi ya 3.0 ya s6 ya da rs6 avant, zaten GM Cadillac Mustang Hellcats filan onlara giç girmeyelim üzülürsün :) sen evde kendini kandırmaya devam et adamlar refah konusunda bizi suya götürüp susuz getirirler. Araç satış rakamlarına bakacağına ortalama araç satış fiyatlarına bak örneğin bu rakam türkiyede 25 bin euro ise amerikada 35 bin euro civarındadır çünkü en yüksek donanım ve motorlar o pazara gider

ben kullaniyorum tico. uzak durun..

temizini bulursan ki cok zor al. hurda ticolara bile 40 50 yaziyorlar. lpg takilmis ise uzak durmakta fayda var. cunku ticonun benzin otomatigi vakumlu degisik bir sey. lpg taktirirsan elektrikli benzin otomatigi taktirman gerekiyor. o yuzden cogu tico benzinde calismamis yillarca. karbüratorleri sorunlu. ayar tutmuyor. bir cok parcasi yok. hurdaci hurdaci gezersiniz. yurur parcalari yan sanayi bulunuyor arastirinca ama fiyatlar astronomik.

lakin su an piyasada lpg yi en az yakan araclardan birisi. gaz 3 lira seviyesindeyken 14 kr yakiyordum km de.. su an lpg 10tl oldu sanırım olcmeyi biraktim. tahminim 60 70kr bir sey yakiyordur.

allah belamizi vermis yapacak bir sey yok.

edit: yazmayi unutmusum. kullanmasi gercekten keyifli. ozellikle yazin. cok kucuk her yere girersiniz. kisin ise cekilecek dert degil. kislik lastik bile bulamassiniz cunku janti 12". yazin yanina kiz arkadasini alip tatile gideceksin tin tin.. gencler icin ideal yaz arabasi. yurtdisinda bunlarin ustunu elektrikli testere ile kesip oyle geziyorlar. degeri yok. bizde 50bin..

• Siz heralde tüm dünyayı Amerika gibi büyük motorlu devasa araçlara biniyor zannediyorsunuz . Halbuki Avrupa'da burada burun kıvırdığınız küçük şehir araçları çok popülerdir . Hatta eski model araçlara bile binen çok kişi var . Peki bu insanlar istese son model Mercedes BMW ler veya devasa jipler alamaz mı alabilir tabi. Ama orada insanlar aracı statü sembolü olarak değil sadece ulaşım aracı olarak görüyor ve bizim millet gibi gösteriş meraklısı değiller . Almanya'da bile o son model lüks araçlara binenlerin çoğu Türkler dir ama kanıtlayamam.
    O yüzden genç delikanlı şimdi hemen sakin ol klavyeyi elinden yavaşça bırak ve sahip olduğun Ibiza ile mutlu olmaya çalış .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt

coğrafya kaderdir işte. bırak 6.3 motoru, 1.3 tce megane bile alamıyorsun hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 19 Şubat 2022; 13:39:16 >
  • Sanki ABD'de olsan bunu alabileceksin. Öyle ya, ABD'de önüne gelen AMG'ye biniyor, başka araca binen yok.

Şaka mısınız nesiniz, ABD'de bile yılda ancak 4-5 bin satan bir araç bu ki ABD'nin nüfusu 330 milyon, yıllık otomobil satışları 18-20 milyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 19 Şubat 2022; 14:4:38 >
  • Torlak Kemal kullanıcısına yanıt
    Mesele AMG değil zaten, 4 litre ve üstü araçlara buradaki clio parasından ucuza binebiliyor olmak.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Maalesef bu coğrafya da Türkler cumhuriyetten önce de öyle çok statülü falan değildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 19 Şubat 2022; 17:31:54 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

He adamlar aşmış hepsi filozof.

Alakası yok hocam. Yüksek maliyet olduğu için eski arabaya binerler. Hangi erkek kolay ödeyebileceği sıfır arabaya hayır der! Akıl işi değil bu varsayım.

coğrafya kaderdir (SS'li) Orada sıfır araba 30 bin avro ise aldın üç dört sene sonra satıp yenilemek istersen yarı fiyatına ancak satabilirsin, kalan 15 bin avroyu tekrar kredi çeksen zaten 4 yılda ödersin. Dört yıl sonra araban yine yarı fiyata düşer, yine 4 yıl kredi çekip yeni model alırsan ÖMÜR BOYU ARABA KREDİSİ ÖDERSİN. insanlar o kadar borca girmemek için eski arabalara biniyor. Ömür boyu araba kredisi mi ödenir, çok mantıksız diyor adam. YOKSA YENİ ARABAYI KİM İSTEMEZ coğrafya kaderdir (SS'li) 

Bizde 4 yaşındaki araba yüzde 20-25 değer kaybediyor, 2 yaşında yüzde 10 ancak, üstünü tamamlayıp yenilemek kolay oluyordu. Ben de birçok memur arkadaş da iki yılda bir arabayı yeniledik, şimdi Memur maaşları asgari ücrete yaklaşınca işler zorlaştı. 10-15 yıldır çok rahat oluyordu. Memura yüzde 50 zam yapılsa maaşları asgari ücret kadar artsa yine bu sene arabayı yenileyecektim muhtemelen. İki yılı yazın dolacak kısmetse aracın.

• Coğrafya kader de yazı da çok keko değil mi coğrafya kaderdir (SS'li) 

Tamam 1 litre turboların ben de çok hayranı değilim ama 2 litre turbo çoğu suv d-e sedana yetiyor.

• eve ikinci araç olarak, şu 0.8 motorlu dahiyatsu, suzuki neyim alalım dedik.

0.8 litre bildiğin motoru evet, kantinde satılan su pet şişesi kadar bir hacim.

adamlar 20 yıllık araclara 80, 90 bin tl fiyat biçmişler

• napalım orası amariga. yeğenim de yeni eve taşındı. bizim paramızla ayda 43 bin lira kira ödeyecek. ben napam şimdi ölem mi?

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

daewoo tico ?

• bu da o kategoriye girer belki

30-35 yıllık araçlara 45-50 civarında fiyatlar yazmışlar.

araç bildiğin market arabası gibi birşey. kaportaya dört teker monte etmişler

biri de ilana yer uçağı yazmış. evet uçak, uzun yolda rüzgarı yedi mi iyi uçar refüje

• secohattin S kullanıcısına yanıt

Mesele AMG değilse AMG örneği vermenin anlamı ne? Versin o zaman Chevrolet Camarro ya da pikap vb. örneği, anlayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 19 Şubat 2022; 22:32:18 >
  • ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

ben kullaniyorum tico. uzak durun..

temizini bulursan ki cok zor al. hurda ticolara bile 40 50 yaziyorlar. lpg takilmis ise uzak durmakta fayda var. cunku ticonun benzin otomatigi vakumlu degisik bir sey. lpg taktirirsan elektrikli benzin otomatigi taktirman gerekiyor. o yuzden cogu tico benzinde calismamis yillarca. karbüratorleri sorunlu. ayar tutmuyor. bir cok parcasi yok. hurdaci hurdaci gezersiniz. yurur parcalari yan sanayi bulunuyor arastirinca ama fiyatlar astronomik.

lakin su an piyasada lpg yi en az yakan araclardan birisi. gaz 3 lira seviyesindeyken 14 kr yakiyordum km de.. su an lpg 10tl oldu sanırım olcmeyi biraktim. tahminim 60 70kr bir sey yakiyordur.

allah belamizi vermis yapacak bir sey yok.

edit: yazmayi unutmusum. kullanmasi gercekten keyifli. ozellikle yazin. cok kucuk her yere girersiniz. kisin ise cekilecek dert degil. kislik lastik bile bulamassiniz cunku janti 12". yazin yanina kiz arkadasini alip tatile gideceksin tin tin.. gencler icin ideal yaz arabasi. yurtdisinda bunlarin ustunu elektrikli testere ile kesip oyle geziyorlar. degeri yok. bizde 50bin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-534CA33BA -- 19 Şubat 2022; 22:45:22 >

• Torlak Kemal kullanıcısına yanıt

Abd’de california eyaletinde 3 ay bulunmuş biri olarak söylüyorum evet herkes biniyor şaka değil trafikte gördüğüm tüm araçlar kendi donanımın en üst motorunda misal 2.0 a6 hiç görmedi ya 3.0 ya s6 ya da rs6 avant, zaten GM Cadillac Mustang Hellcats filan onlara giç girmeyelim üzülürsün :) sen evde kendini kandırmaya devam et adamlar refah konusunda bizi suya götürüp susuz getirirler. Araç satış rakamlarına bakacağına ortalama araç satış fiyatlarına bak örneğin bu rakam türkiyede 25 bin euro ise amerikada 35 bin euro civarındadır çünkü en yüksek donanım ve motorlar o pazara gider

• Slim Charles kullanıcısına yanıt

Sadece bi kere 4.0 üstü sport veya 5.0 üstü suv kullan ve birden ikiye geçerken gazı kökle gelip burdaki golflere a5lere tükürmezsen ben de bi bok bilmiyorum :D can yakıyor yakıtı doğru doğanın ağzına ediyor o da doğru ama bu kötü bişey olduğu anlamına gelmiyor

• o kaderi kendimiz çiziyoruz, sen teneke alamazken doğuda nasıl pazzatlar alınıyor?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Meticulous kullanıcısına yanıt

Yürü git işine ya bırak 1.300 cc yi bugün 50cc motorun bile sıfırı 20 bin e dayanan ve hatta geçen modelleri var onu alamıyorlar

• Sene 2022 tün dünyada elektrikli araçlar cirit atıyor ama motor hacminde takılı kalmak...

• Kaynakları israf etmekten başka bir şey değil. Kamyon mu bu hocam 6.3 litre, dile kolay. Doğaya çevreye, cüzdana her şeye zarar... Al 2.0 Bi turbo araç keyfine bak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.