Şimdi Ara

clio 4 yakıt göstergesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
6.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hepinize iyi günler. ben henüz 1 ay önce clio 4 marka araç aldım. araçta yarım deponun bi tık altında mazot vardı. arbayı yaklaşık şehir içi 100 km kulandıktan sonra çeyrek depoya kadar düştü. biraz araştırma yaptım internetteki bazı arkadaşlar yarı depoya gelene kadar çok yavaş iniyor sonrasında hızlı iniyor yazmışlar. yol bilgisayarında daha 220 km gidebilir yazıyor sizce yol bilgisayarına mı inanmalıyım yoksa mazot göstergesinemi ? şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. bu arada mazot total excellium dan alınmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer4435 -- 17 Eylül 2019; 21:46:8 >

• Deponun şekli dolayısı ile her arabada böyle şeyler oluyor. Yol bilgisayarına güven ama kalan 100 km ye kadar ondan sonra süre daha kısa oluyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim cevabınız için.
  • Daha önce Clio kiralamistim, depo full. 150 km felan ibre hiç düşmemişti.

Son çeyrekte ibre daha hızlı düşecektir. Gideceğiniz menzilde hızlı düşmeye başlar, ozaman gidip yakıt almaya bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakuza283

Daha önce Clio kiralamistim, depo full. 150 km felan ibre hiç düşmemişti.

Son çeyrekte ibre daha hızlı düşecektir. Gideceğiniz menzilde hızlı düşmeye başlar, ozaman gidip yakıt almaya bakın.
    Aslında problem araçta değil. Aynı araca 6 yıldır sahibim her ayrıntısını hakimim. Şimdi clio 4 araçların deposu normalde 45 lt dir. Ama 55 litreye kadar doldurulabiliyor. Örneğin tabanca attı ve 5 litre daha fazla koyulunca o fazladan 5 litre yakilmadan ibre oynamaz yani bi 150 km kadar yol gidince gösterge ancak kıpırdamaya başlar.

• Tamamen doldurduktan sonra ibre resmen takılı kalıyor. Sanıyorsunuz ki hiç bitmeyecek. Baya uzun yol gidiyorum ibre kıpırdamıyor bile. Sonra daha hızlı iniyor.
  • her arabada meydana gelen olağan bir durum, marka ve modele özgü bir şey değil
  • yakuza283 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için

• Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim

• funnerman kullanıcısına yanıt
    Yani ben depoyu fullersem 700-800 km götürürmu beni çünke neredeyse 10 km de bir cizgi dusuyor endiseleniyorum biraz 150 km de yari depo mazot gitmemesi gerekli

• degobar kullanıcısına yanıt
    Yani ben depoyu fullersem 700-800 km götürürmu beni çünke neredeyse 10 km de bir cizgi dusuyor endiseleniyorum biraz 150 km de yari depo mazot gitmemesi gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: omer4435

Baz alacağınız gösterge yakıt ibresi değil yol bilgisayarındaki lt olarak yakıt tüketimi olsun hocam mesela 38 lt tükettiniz bilgisi ile 45 lt (pompa attığında yakıt dolumu kesildi ise) olan depoda geriye 7 lt yakıt kaldığını anlarsınız. Buna göre pozisyon alırsınız ve kafanız rahat olur.

• quote:

ilk çeyrek kullanımda 150-200 km arası yol yapmışken, buna güvensem 600-800 km yol yapacağımı sanırım ama en fazla 550 km yol yapabiliyorum, ibre hassas ölçüm için yeterli değildir, yol bilgisayarı daha doğru sonuç verir
  • funnerman kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Benim anladığım yakıt göstergesine değil yol bilgisayarına bakarsam sıkıntı yaşamam. Peki bu gösterge neden böyle yaptırılabiliyormu

• degobar kullanıcısına yanıt
    Yani gösterge sıfıra yaklaşsa bile yol bilgisayarina guvenerek devan edebilirmiyim

• quote:

Yani gösterge sıfıra yaklaşsa bile yol bilgisayarina guvenerek devan edebilirmiyim
    Gösterge dibe yaklaşıp, benzin ikaz ışığı yandığında yol bilgisayarından kalan yakıtı yani daha ne kadar km yapılabileceğini takip edebilirsin ve bir süre sonra bu veride kaybolur, " - - - - - - - - " gibi bir ifade yer alır...

İşte o zaman kork...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lamba yandığinda 4,5 litre mazot kaliyo içinde. O da nerden baksan 80,90 km menzil demek.

• Eski bir clio 4 sahibi olarak bendende bir uyarı:

Benzin alırken aracı stop ettirince sakın kartı üzerinde bırakma..
    Depo göstergesi sapıtıyor,düzeltene kadar çok uğraşırsın.
    Hatta pompacıyla kavga edersin sen para aldın ama yakıt koymadın diye.
    Başıma geldiği için biliyorum

İlave olarak Clio 4'ün yakıt şamandra sistemi biraz gariptir.Daha doğrusu bilinen şamandra sistemi yoktur.Şamandra göstergesi,bilgisini yol bilgisayarından gelen bilgi ile düzenler.

Gidersin kilometrelerce,yakıt düşmez göstergede,sevindirir seni,
    Sonra birden dikey düşüşe geçer,sanırsın depo delindi

• quote:

Uzun yoldan geliyordum, benzin eve kadar anca götürebilecek seviyedeydi, evin karşısında shell var orada fullerim diyordum, gelen bir telefon üzerine yolumu değiştirip Bakırköy'ün içine girip Bostancı'ya gitmek gerekince baktım yolda kalacağım, Avrasya Tünelinden geçip yoluma devam ettim ışık yananı bayağı olmuştu, ibre de dibe vurmuştu, yol bilgisayarında eve vardığımda gidilecek mesafe olarak 5 km gösteriyordu, ucu ucuna eve varmış olduk...

Yolda giderken kalan mesafeyi dikkate alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: serar1453

Eski bir clio 4 sahibi olarak bendende bir uyarı:

Benzin alırken aracı stop ettirince sakın kartı üzerinde bırakma..
    Depo göstergesi sapıtıyor,düzeltene kadar çok uğraşırsın.
    Hatta pompacıyla kavga edersin sen para aldın ama yakıt koymadın diye.
    Başıma geldiği için biliyorum

İlave olarak Clio 4'ün yakıt şamandra sistemi biraz gariptir.Daha doğrusu bilinen şamandra sistemi yoktur.Şamandra göstergesi,bilgisini yol bilgisayarından gelen bilgi ile düzenler.

Gidersin kilometrelerce,yakıt düşmez göstergede,sevindirir seni,
    Sonra birden dikey düşüşe geçer,sanırsın depo delindi
    Direksiyonun solunda bulunan araç içi sigorta kutusu üzerinden gösterge panelinin sigortasını söküp takın gösterge kendine gelecektir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.