Şimdi Ara

Clio 4 Kullanan var mı?( Kronik Sorunları ? )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
9.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2020 model 0km Clio 4 alacam da şikayetvar a bakayım dedim;
    Fren balatası sorunları
    Silecek sorunu
    Trim sesleri
    Rüzgar sesi
    Bir çok arızasının olduğunu yazmışlar açıkçası korktum biraz kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nervo -- 10 Temmuz 2020; 13:29:50 >

• Trim sesi renault un vazgeçilemez bir özelliğidir. 7 den 70 e bütün araçlarında bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cebrail.bsrn

Trim sesi renault un vazgeçilemez bir özelliğidir. 7 den 70 e bütün araçlarında bulunur.
    2020 0km düşünüyorum ama onda da olur mu
  • İlk başlarda olmaz ancak ülke yollarında gide gele bir süre sonra laçkalaşma başlar arabada. Parke yollarda falan çok ses çıkarıyor araç. Kulağın alışınca çok sıkıntı değil. Sıcak asfaltta ise çok azdır trim sesi, her arabada olduğu gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cebrail.bsrn

İlk başlarda olmaz ancak ülke yollarında gide gele bir süre sonra laçkalaşma başlar arabada. Parke yollarda falan çok ses çıkarıyor araç. Kulağın alışınca çok sıkıntı değil. Sıcak asfaltta ise çok azdır trim sesi, her arabada olduğu gibi.
    Çok teşekkür ederim hocam bu arada Fiat ile arasında kaldım da renoya döndüm fiatta da artık yok demelerine rağmen hala yağ yakma eksiltme sorunları yazmışlar
  • Alma
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Alma
    Neden
  • 2 seneyi aşkındır Clio kullanıyorum 2016 makyajlı kasa icon donanım.

Renault alacaksan Clio da alsan Latitude, Talisman da alsan o trim seslerini duyarsın. Trim sesi istemiyorsan başka markalara yönelmeni tavsiye ederim.

Rüzgar sesi kronik sorun. Aynaların ve ön camdaki kelebek camın yapısı ve rüzgar direnci ile alakalı. Dava açıp 3 sene mahkemelerde koşturup kazanan var. Yani arabayı satsa daha kolay olurdu. Ne gerek vardı rüzgar sesi için o kadar uğraşmaya. Ben alıştım galiba beniz rahatsız etmiyor.

Balata konusunda ben de şikayetler duydum. Öten balata 20.000km'de biten balata. Servise sorduğumda 3 farklı balata modeli olduğunu söylediler. Artık neye göre değişiyor bu modeller bilmiyorum. Benzin dizel farkı mı yoksa donanım farkı mı bilmem. Benim araç 24.000km'de henüz balata değişimi olmadı.

Silecek ile ilgili bir şikayet görmedim duymadım yaşamadım. Hala orijinal silecekleri üzerinde sorun yok.

Benim yaşadığım 2 sorun oldu.
    1. Araç kilitliyken arka stoplar kendi kendine yanıp sönüyordu. Yazılım güncellemesi yapıldı düzeldi.
    2. Kronik ön teker amortisör körüklerinin gıcırtı yapması. Direksiyonu çevirirken tıktık ses yapıyordu. Tümsek veya çukurdan geçerken de gıcırtı yapıyordu. Körük altındaki takozlar yağlandı düzeldi. 2 senedir başka problem yok.

Sıfır Clio 4 alacaksan tek paket Joy var sanırım. Bomboş araç. Onun yerine 1-4 yaş arası makyajlı kasa (2016 ve sonrası) dolu paket almanı tavsiye edebilirim. Renault aracın boşu alınmaz bence.

• 0.9 tCe Clio 4 iyidir, alınır. Hacim ihtiyacı varsa 1.4 Egea alınır başka araba kalmadı ülkede bu fiyata
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

2 seneyi aşkındır Clio kullanıyorum 2016 makyajlı kasa icon donanım.

Renault alacaksan Clio da alsan Latitude, Talisman da alsan o trim seslerini duyarsın. Trim sesi istemiyorsan başka markalara yönelmeni tavsiye ederim.

Rüzgar sesi kronik sorun. Aynaların ve ön camdaki kelebek camın yapısı ve rüzgar direnci ile alakalı. Dava açıp 3 sene mahkemelerde koşturup kazanan var. Yani arabayı satsa daha kolay olurdu. Ne gerek vardı rüzgar sesi için o kadar uğraşmaya. Ben alıştım galiba beniz rahatsız etmiyor.

Balata konusunda ben de şikayetler duydum. Öten balata 20.000km'de biten balata. Servise sorduğumda 3 farklı balata modeli olduğunu söylediler. Artık neye göre değişiyor bu modeller bilmiyorum. Benzin dizel farkı mı yoksa donanım farkı mı bilmem. Benim araç 24.000km'de henüz balata değişimi olmadı.

Silecek ile ilgili bir şikayet görmedim duymadım yaşamadım. Hala orijinal silecekleri üzerinde sorun yok.

Benim yaşadığım 2 sorun oldu.
    1. Araç kilitliyken arka stoplar kendi kendine yanıp sönüyordu. Yazılım güncellemesi yapıldı düzeldi.
    2. Kronik ön teker amortisör körüklerinin gıcırtı yapması. Direksiyonu çevirirken tıktık ses yapıyordu. Tümsek veya çukurdan geçerken de gıcırtı yapıyordu. Körük altındaki takozlar yağlandı düzeldi. 2 senedir başka problem yok.

Sıfır Clio 4 alacaksan tek paket Joy var sanırım. Bomboş araç. Onun yerine 1-4 yaş arası makyajlı kasa (2016 ve sonrası) dolu paket almanı tavsiye edebilirim. Renault aracın boşu alınmaz bence.
    Hocam çok teşekkür ederim yorumunuz için ama 0%9 TCe joy 2020 clio 4 alacam

@ FurkanEmir411 hocam ben de clio 0.9 düşünüyorum

• bol trim sesi, çukurlarda özellikle, kötü frenler, bol rüzgar ve yol sesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

bol trim sesi, çukurlarda özellikle, kötü frenler, bol rüzgar ve yol sesi.
    Yazacağınız başka olumsuz bir şey kaldı mı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

bol trim sesi, çukurlarda özellikle, kötü frenler, bol rüzgar ve yol sesi.
    Sen clio kullandığına eminmisin 10 bin km den fazla 1.5 dci 0.9 tce kullandım bu söylediklerinin hiçbiri bir Fiesta dan polodan fazla değil clio da abarttın anca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Sen clio kullandığına eminmisin 10 bin km den fazla 1.5 dci 0.9 tce kullandım bu söylediklerinin hiçbiri bir Fiesta dan polodan fazla değil clio da abarttın anca

Alıntıları Göster
    Fiesta çok iyi ve çok dolu da 0ı 171 bin lira
  • Renault marka birkaç aracım oldu, akraba ve arkadaşlarda da çok var. Genel izlenimim şu şekilde; az yakar - çok kaçar, içi geniştir, altı yerden yüksektir dağ bayır dinlemez, ancak sık arıza yapar bu araçlar. fazla dayanıklı değil, normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Renault marka birkaç aracım oldu, akraba ve arkadaşlarda da çok var. Genel izlenimim şu şekilde; az yakar - çok kaçar, içi geniştir, altı yerden yüksektir dağ bayır dinlemez, ancak sık arıza yapar bu araçlar. fazla dayanıklı değil, normaldir.
    Aslında özellikle motoru sağlamdır kanısı hakim hocam
    Örneğin Triger kayışı plastik değil bazı markalar Gibi uzun süre dayanmasının istendiği şekliyle üretilmiş
  • clio 4 makyajla sorunları düzeltildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

clio 4 makyajla sorunları düzeltildi.
  • bu arada clio 4 e sahip olup insan gibi kullanan da var, söz meclisten dışarı hayvan gibi kullananda...

yani kimisi hiç şikayet etmez (b sınıfı muadilleri neyse bu da o, biri at diğeri eşek değil) kimi de ağlatır arabayı, bu ne böyle her yeri dağılıyor der...

fiyatına göre iyidir, yürütmesi vs. ekonomiktir... makyajdan önce de kronik diye aktarılanlar her araçta görülmüyordu... (basit bir örnek, balata ve disk hala fabrikasyon kullanıyorum - 55bin km)

biz birşeyi ya tam met ederiz, ya da tamamen gömeriz... ne yazık ki ortası yoktur...

abartanlara kulak asma derim...
  • Yahu sen internette hic olumlu yorum gordun mu? Herkesin aklina anca olumsuz bir sey olunca internete yazmak gelir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.