Şimdi Ara

Civic satılıp citroen c5 1.6 HDI alınırmı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
119
Cevap
1
Favori
55.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ghost-26

O motor ara hızlanmalarda o kadar tatlı ivmeleniyor ki arkadan bakakalırsınız. Ve iddia ediyorum değil 1.6 civic, o ballandıra ballandıra anlatılan bana göre C5 le neredeyse hiç bir konuda başedemeyecek olan 2.0 accord bile 200 km hıza kadar C5 i yakalayamacaktır.

Eğer o anki hızınız Civic'in tam 4000-7000 devir aralığına gelirse o tatlı ivmelenmeyi gösterir size acı acı...
  • Alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerm

quote:

Sayın arkadaşlar, anlıyorum ki burada ki arkadaşlar C5 e hiç binmeden bol bol yorum yapıyorlar. İnanın ben de citroen pejo ve renault a sizler kadar uzak uzak durmaya çalışan birisiydim. Çünki 2002 yılında sıfır aldığım megane 1.6 expression arabadan ve ondan önce kullanıp da her ay tamirci tamirci dolaştığım tofaş arabalardan sonra 2004 yılında aldığım corsa ile 2005 yılında aldığım passat sayesinde bir arabanın arıza yapmayıp sadece bakımdan bakıma gidebileceğini anladım. Ama 2008 yılının eylül ayında yeni C5 i görünce resmen vuruldum. Bi tane aldım ve yaklaşık 1.5 yıldır 15 km dir biniyorum. Bir kere bu arabaya binmeden yorum yapmak kesinlikle hatadır. Benim arabam 1.6 HDİ ve lastikleri de 245-45-18 ebatlarında. Buna rağmen nasıl bir yol konforu var anlatamam. sanki yolun üzerinde hafifçe havalanıp gidiyorsunuz gibi. Ayrıca herkesin çok sık düştüğü bir hata da şu: 1.6 HDİ motor 0-100 hızlanmada civicle baş edemez ama sakın olaki yolda süzüle süzüle giden bi C5 in yanına gidip de hava atmayın. O motor ara hızlanmalarda o kadar tatlı ivmeleniyor ki arkadan bakakalırsınız. Ve iddia ediyorum değil 1.6 civic, o ballandıra ballandıra anlatılan bana göre C5 le neredeyse hiç bir konuda başedemeyecek olan 2.0 accord bile 200 km hıza kadar C5 i yakalayamacaktır. Hoş yakalasa noolacak, birisi aynı yol 100 km de 14-15 lt benzin yakarken öbürü en fazla 7-8 lt motorinle idare edecek

evet yeni kasa c5'e yazanların birçoğu binmedenyorum yaptı. ama siz de konuyu okumadan eski c5 sorusunu sazanlama yeni c5'e bağladınız... .( şaka bir yana yeni C5in ön koltuğuna oturdum ama arka koltuğa binemedim.daha doğrusu b segment kadar diz mesafesi olduğundan sığamadım )

1,6 motorlusu 2.0 accordu harcıyorsa aklımın bir kenarında olsun da 2.0 hdi sellektör çakarsa saygı duruşuna geçeyim.

bence o sellektörün ardından arayı hafiften aç ki hdi senin twin exhaustu görsün sonra da saygı frenleşiyi ve kompresyonuna geçsin

• arkadan görüntüm böyle:
    [simage]
     Civic satılıp citroen c5 1.6 HDI alınırmı?
    [/simage]

buna rağmen turbosunu çatlatmak istiyorsa bugüne kadar harcadığım tdi,tdci ve ctdi mezarlığına bir de hdi eklerim...

• tavsiye etmem. civic aile arabasıdır. konforludur ve geniştir.
  • benım c4 vts ıle yasadıkarım sonra fn2 type r alıp bınıp sonra mgane 3 1.5 dcı ya bınmem de kı tecrubemle sabıttır alacaksan alman japon al elındekı arac kalsın bence kardesım ...c4 vts ıle yasadıklarım c4funclub dıe bır sıtede kmorbulut nıckıyle bakabılırsın kadıkı mahkemelık olmustum ve benım gıbı olan 4 5 vts lı daha vardı arkımdada normalı vardı sımdı bana c6 yı c4 fıyatına hatta cıvıckten alt fıyata versınler supheyle bakarım ! fransızlar ıcınde en ıyısı renault bence ama bana sorarsan hondanın yanından gecemez kardes ınan cok tıtız bır adamım her sese kulak verırım haddınden fazla hagı arabaya bındıysem o bahsettıgın seler gelıor am fransızlar tam bır emeklı arabası ısın gucun yoksa onla ugras dur
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

quote:

O motor ara hızlanmalarda o kadar tatlı ivmeleniyor ki arkadan bakakalırsınız. Ve iddia ediyorum değil 1.6 civic, o ballandıra ballandıra anlatılan bana göre C5 le neredeyse hiç bir konuda başedemeyecek olan 2.0 accord bile 200 km hıza kadar C5 i yakalayamacaktır.

Eğer o anki hızınız Civic'in tam 4000-7000 devir aralığına gelirse o tatlı ivmelenmeyi gösterir size acı acı...

+1

Haklısın üstat... arkadaş pembe rüyalar görmüş.... vtec2 ile bekleriz 1.6hdi c5 i .. bakalım noluyo 200 e kadar.. veya 200den sonra :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

benım c4 vts ıle yasadıkarım sonra fn2 type r alıp bınıp sonra mgane 3 1.5 dcı ya bınmem de kı tecrubemle sabıttır alacaksan alman japon al elındekı arac kalsın bence kardesım ...c4 vts ıle yasadıklarım c4funclub dıe bır sıtede kmorbulut nıckıyle bakabılırsın kadıkı mahkemelık olmustum ve benım gıbı olan 4 5 vts lı daha vardı arkımdada normalı vardı sımdı bana c6 yı c4 fıyatına hatta cıvıckten alt fıyata versınler supheyle bakarım ! fransızlar ıcınde en ıyısı renault bence ama bana sorarsan hondanın yanından gecemez kardes ınan cok tıtız bır adamım her sese kulak verırım haddınden fazla hagı arabaya bındıysem o bahsettıgın seler gelıor am fransızlar tam bır emeklı arabası ısın gucun yoksa onla ugras dur

+1 ;)
  • citroen c4 ümü satıp honda civic almayı düşündüğüm şu günlerde ( Sedan araba şart olduğu için yoksa herhangi bir sıkıntım yok c4 den ) honda sahibi arkadaşların citroeni yersiz, gereksiz, bilgisiz eleştirmeleri, kendilerini hondanın damadı gibi görmeleri beni honda dan soğuttu. Kendilerini japon arabaları işe yaramaz alman arabaları iyidir diyenlere havale ediyorum.

Civic den c5 e geçilir mi konusunda ise, geçilir güzelde olur. Eski kasada olsa c5 kendini kanıtlamış epeycede satmış bir araçtır, konforludur...
  • Bir ay önce Cıvıc 2009 otm. elegance mı sattım. 2009 C5 aldım.

niye sattım:
    1- şehir içi [ istanbul da] yakıt sarfiyatı çoktu. 11.5 lt gösteriyordu. ama o bilgi ekranı eksik gösteriyor.
    depoyu full yapıp defalarca denedim. 12.5-13 lt arasına yakıyordu.servise götürdüm yapılan kontrollarda herşeyin normal olduğu söylendi.
    2- yol sesini ve lastik sesini çok fazla alıyordu. izalosyonu çok zayıf.
    3- koltuk ergonomisi hiç yok.

şimdi 2009 citroen c5 aldım.
    Şu an çok kısa bie süre oldu ama gerçekde çok memnunum.

aslında aklımda hiç olamayan bir araba aldım.benzin meselesi için ayışığına servise gittiğimde 2,5 saat sonra gelmemi söyledilerdi.
    bende vakit geçirmek için ayışığına çok yakın olan opel bayiine gittim. opele baktıkdan sonra aynı şirketin citroen showroom da var.
    sonra oraya girdim. c5 ve c4 picasso ya baktım. c5 i dıştan ve içten çok beğendim. test sürüsü yapmak istedim.
    test sürüşü sonrası o kadar çok beğendimki bu arabayı almaya karar verdim.

yakıt sarfiyatım 1350 km için 7 lt. dizel. (950km şehir içi + 400 şehir dışı)
    çok ama çok sesiz .
    koltuk ergonomisi iyi.
    süspansiyonu ise mükemmel.
    iç ve dış görüntüsüde (kişiye göre değişir ama) çok güzel. hele gece içi bir başka güzel.

• Bu başlığa yazı yazmama kararı aldım.Var olan yazımıda siliyorum.
    Sebep:Üslup seviyesinin düşüklüğü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet mülkün temeli -- 21 Mayıs 2010; 14:10:32 >
  • 163 hp 340nm'yi o kadar büyütmeye gerek yok, BMW'nin yeni nesil 2.0D motorları 184hp 380nm veriyor...

2.4 accord ile yarışamaz o motor, zamanında accord'un 2.0 motorlusunu çok kullanmıştım, o bile yüksek devirlerde acaip iyi gidiyordu...
  • Hee aslan!?! enektarımı modlu 2,0 hdi pecoyla ya da cit. le kesin alırsın....
    anahtarımı alabilmenin tek yolu; 35 000 tl yi canlı göreyim sonra noterde görüşürük....
  • quote:

Hee aslan!?! enektarımı modlu 2,0 hdi pecoyla ya da cit. le kesin alırsın....
    anahtarımı alabilmenin tek yolu; 35 000 tl yi canlı göreyim sonra noterde görüşürük....

2.0 Accord ile C5 HDI belki kapışır , ancak 2.4 Acord için arçelik hayal ürünleri olur C5....

japon teknolojisi ve özellikle Honda motorları performans için yaratılmış makinelerdir., Accord gibi rijit bir kasa yapısına sahip 2.4 motor lu bir araç gerçekten yolda iyi gider... 2.0 olanını kullanma şansım oldu o bile çok süper demesek bile iyi gidiyordu.. Tabi sizin 2.4 kimbilir nasıl gidiyordur..

Ahh ahhh benzin olacak şöyle 2 TL... o zaman 2.4 Almayan , yollarda o arabanın hakkını vermeyen terbiyesiz olsun....

• quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

163 hp 340nm'yi o kadar büyütmeye gerek yok, BMW'nin yeni nesil 2.0D motorları 184hp 380nm veriyor...

2.4 accord ile yarışamaz o motor, zamanında accord'un 2.0 motorlusunu çok kullanmıştım, o bile yüksek devirlerde acaip iyi gidiyordu...

Geçin boş lafları 2.0 HDI motorun yazılımını değiştirdiğiniz zaman BMW'nin tork ve HP gücüne ulaşmak zor bişey olmasa gerek %30 güç artışı ile 211 HP'ye çıkarılabilir 340 NM torkta buna paralel olarak artacaktır o zaten kullanılan motor özellikleri birbirine yakındır ayrıca honda 2.0 sahibi arkadaşlarla C5 2.0 HDI ile anahtarına gireceğim ileride buraya yazarım alırsam C5 ülkemizde hak ettiği değeri bulamıyor.Eşit motor hacminde hondaya toz yalatır kusura bakmayın 2.0 benzinli motor özellikle rampalarda arkadan bakarsınız çift motor taksanıza bile:) düzdede aynı şekilde bu honda toyota fanatiklerinin sayesinde bu arabalara olan ilgim önce vardı artık bitti alırsam C5 almassam sahip olduğum arabaya uzun süre binerim.

• Her na kadar konu accord-c5 kapışmasına dönsede, ben kendi adıma konuyu noktalıyorum, 2 hafta önce civic'e lpg bağlattım, yakıtı ciddi anlamda düştü, hatta bugünde camlara film çektirdim sevmeye çalışaraktan en az 2 yıl daha bineceğim aracıma, yapcak bişi yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Geçin boş lafları 2.0 HDI motorun yazılımını değiştirdiğiniz zaman BMW'nin tork ve HP gücüne ulaşmak zor bişey olmasa gerek %30 güç artışı ile 211 HP'ye çıkarılabilir 340 NM torkta buna paralel olarak artacaktır o zaten kullanılan motor özellikleri birbirine yakındır ayrıca honda 2.0 sahibi arkadaşlarla C5 2.0 HDI ile anahtarına gireceğim ileride buraya yazarım alırsam C5 ülkemizde hak ettiği değeri bulamıyor.Eşit motor hacminde hondaya toz yalatır kusura bakmayın 2.0 benzinli motor özellikle rampalarda arkadan bakarsınız çift motor taksanıza bile:) düzdede aynı şekilde bu honda toyota fanatiklerinin sayesinde bu arabalara olan ilgim önce vardı artık bitti alırsam C5 almassam sahip olduğum arabaya uzun süre binerim.

el şeyi ile gerdeğe girmek buna denir....
    adama sorarlar 2,0 c5 in var mı?aldın da modlamak mı kaldı?

• quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik
    ...ben kendi adıma konuyu noktalıyorum, 2 hafta önce civic'e lpg bağlattım, yakıtı ciddi anlamda düştü, hatta bugünde camlara film çektirdim sevmeye çalışaraktan en az 2 yıl daha bineceğim aracıma, yapcak bişi yok :)

Konuyu başlatan ve öneri isteyen kişi olarak en doğrusunu yapmışsınız. Aracınız daha çok yeni. Prins-VSI, Telefelex-GFI veya BRC marka bir LPG sistemi taktırdıysanız, performans kaybı yaşamadan, dizel ekonomisine zaten sahip oldunuz. İyi günlerde kullanın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

el şeyi ile gerdeğe girmek buna denir....
    adama sorarlar 2,0 c5 in var mı?aldın da modlamak mı kaldı?

Bunu yazmamın tek sebebi hondayı bu kadar yüceltip C5 küçük görmenizdir C5 ile accord aynı sınıf bir araç citroen teknoloji yeniliklerinde kendini aşmış bir markadır almak istesem bugün alırım ama o kadar parayı bir arabaya bağlamam bikaç yı sonra ikinci el temiz bir tane alırım ben arabayı yüceltmek veya yerden yere vuranlara tepki olarak yazdım.Yorum yazarken edep çerçevisen dikkat edin ki sizede aynı şekilde kimse yazmasın bu tür sözleri kullanmak önce kendinize yapmış olduğunuz saygısızlıktır sonrada karşınızdakine.Neyse "üslubu beyan ayniyle insan"diyorum bu başlığa cevap yazmıyorum.

• C5 al ondan sonra usluplu konuşalım.

yok çiplerim.... yok kapışırım...yok anahtarını alırım ...bunlar sahip olmadığın şey hakkındaki görüşlerin ve buna karşılık hak ettiğiniz cevabı aldınız
    (anadoludaki herkesin kullandığı deyim terbiye sınırları içerisinde olup olmadığını tartışacak değilim.)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.