Şimdi Ara

Civic satılıp citroen c5 1.6 HDI alınırmı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
55.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok hocam benim bahsettiğim araç 1.6 dizel olan modeliydi.
  • citroen tırt ya, dandik araba
  • evet eski kasalarda var yeni kasalara neden koymuyolar acaba bence satış stratejisi bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekiraz054 -- 12 Mayıs 2011; 11:03:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik
    Konuyu Nisanda açmıştım biraz hortlamış. Ama o günden bu güne hala düşüncelerim aynı, satsammı satmasammı diyorum ama sanırım 3 vakte kadar satacam Yeni kasa c5 1.6 HDI larda hidroaktif süspansiyon olsa 5 dakika düşünmeden alacağım, lakin eski kasalarda var sadece :(
    Bu arada şu araçlarıda düşünmüyor değilim. Sizler ne dersiniz?
    2007-2009 Toyota avensis elegant
    2007-2010 Mondeo 1.6 titanium
    C5 HDI sxpk (yeni kasa)
    Bütçemi aşsada insignia turbo (ama lpgli :)

Bahsettiğim benzinli araçları LPG li kullanmayı düşünüyorum.

Sayın çekomastik,
    BENCE, Lovato LPG'li Civic, sorun-masraf çıkarmıyorsa, kullanmaya 1-2 yıl devam edin. Bu süre zarfında FORD Mondeo 1.6 TDCi (115BG) de 2. elde satılmaya başlar. Kullanılan 1.6 TDCi motor zaten Citroen ve Pegeot'un 1.6 HDi motorunun aynısı (SANIRIM), araç da Mondeo olunca, seçenekler arasında C5 1.6 HDi'nin birkaç sıra önünde yer alır BENCE...

• selamlar... yaklaşık 1 aydır oto araştırıyorum. evliyim, bebek bekliyoruz kısmetse, yani üç kişi olacağız. c segmenti araştırdım ama son iki seçeneğe kalan araçlar farklı kulvarlarda. karşılaştırma yapmak biraz zor. bu iki seçenek:

1. 2006 model Citroen C5 1.6 HDI SXPK 110 BG 32.000 km
    2. 2010 model Peugeot 207 SW 1.6 HDI Trendy 16.000 km (ilave 15 alaşım jant ve ön sis farı var)

İki aracın da geçmişini biliyorum. kazasız, boyasız, değişen v.s yok. Fiyatları da aynı 28.500...
    Bana fikir verebileceklere şimdiden teşekkürler...
  • kesinlikle ve hararetle cirtoen c5 2005 2008 olanlarından sk pk olan 1.6 hdi tavsiye edlir
  • Arkadaşlar 2006 1.6 Hdi 110 Hp 307'mi 160.000 km kullandıktan sonra satıp 2010 civic aldım.
    Bu 1.6 C5'i accord'la kapıştıran arkadaş bence iki aracıda tanımıyor.

Tork yokuş çıkarken vites düşmemeye yarar başkada pek işe yaramaz.

hdi motor çok iyi fakat 1500 kg ağır o motora zaten bir çok kişide bundan dolayı elden çıkarıyor.

Hdi motor 2000-4500 devir arası çalışır 4500 devirde biter.

VTEC motorun nerde başladığını söylemeye bile gerek yok.

İlave olarak o motor en fazla 205 km hız yapar. daha 1 km çıkmaz 130 -180 hızlanmasıda çok yavaştır.

Civic ile ben lpgde 215 yaptım ve hem 0-100 hemde 100-200 hızlanması 1.6 hdi' a göre çok daha iyi.

Sadece yokuşta 5. viteste Hdi civic'in yanından geçer gider. Torkda o işe yarar. Vites düşerse yine civic alır.
  • Geçen zaman içinde herkes bir iki bilgi edinmiş, eksiklerini tamamlamıştır herhalde.

Sen kafanı yorma
  • Beyler kim ne diye dursun bende 2007 c5 sx vardı arabaya binmeden hiç kimse konuşmasın zaten tutulmamasının sebebi de bu önyargı. Öncelikle performans istiyorsanız 2.0 hdi veya exlusive alabilirsiniz . Zaten 2.0 alırsanız 2-3 bin TL fazla ödersiniz ama verdiğiniz paranın değerini karşılığını da alırsınız. Kendi aracıma gelirsek
    * Park sensörü
    *Yağmur Ve Far Sensörü
    *Asr Esp abs ebd
    *Hidroaktif 2 süspansiyonları
    *Geniş iç hacmi
    vb... sayamadığım özellikleri ile bilene Honda CİVİC inizi sağ şeritte bırakır. Motor bakımından 500.000 km de araç gördüm. Ben aldığımda 180.000 di ve 210.000 km de sattım sadece Turbo tamir edildi. Zaten bu araç uzun yol aracıdır. 200km/h de anlamazsınız ve virajlarda 520 e39 kasa ile yarışabilen bir araçtır ben 520 yi geçer demiyorum . Satmak istersen biraz zor satılan bir araçtır. KONFOR-TORK-GÜVENLİK-PERFORMANS istersen al derim bu arada civic in kaç model olduğu söylenmemiş. Bazıları aracı C4 ile karşılaştırıyorlar. Sizin jazz ile accord karşılaştırmanız gibi yazık etmeyin kendinize . Araca binmeden konuşmayın. Otobanda rahat 210 yaptık. İstanbul-Ankara arası. İlk kalkışı 12. sn de değil ayrıca bizzat kendim hiç bir modifiye vs olmadan 9 sn de 100 e çıktım . Al derim bence ama 2007 sx pk olması gerek. :D

• Sınıf ve fiyat farkı amma da konuşulmuş.....c-d sınıfını konuşmaya gerek yok tabi ki para olsa d sınıfı alınır......
  • ilk gün ki hondanız ile 10 yıl sonrakı hondanız arasında pek bir fark olmaz ama ilk günki citroen ile 10 yıl değil 5 yıl sonraki Citroen arasında dağlar kadar fark olur..
  • Birinin full modeli 50 bin
    Diğerinin baz modeli 70 bin.

Nesi karşılaştırılıyor anlamadım.
  • (Eski kasa)2007 c5 hdi kronik bir sorunu yok herhalde?
  • Fransızlar zevklidir derler ama citroenler bana zevksiz tasarım gibi geliyor
    C5 ise o parayı haketmiyor bence
  • c 4 2008 1.6 HDi SX sedan kasalar nasıl bir bilen cevaplarmı acaba
  • beş para etmez
  • Forumda ilgili yeri buldum. Mesaj iptal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magoo67 -- 14 Mayıs 2013; 20:32:21 >
  • kabaca baktığımda citroen c5'in civic'e göre 20.000tl daha pahalı olduğunu gördüm. zaten farklı sınıflar. iki araç nasıl kıyaslanıyor anlamıyorum.

accord'a daha yakın bir araç. zaten herkes honda kullanmasın. reno clio, megane gibi her yerde aracımı görmek istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fLaVa -- 15 Mayıs 2013; 11:03:57 >
  • kıyaslamadan ziyade hangisi alınır meselesi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.