Yarbay
30 Mart 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 70 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Merhaba,

Evdeki digiturk receiver Eutelsat'a dönük anatene bağlı ve Eutelsat kurulumu yapılmış.

Başka bir ile tatile giderken beraberimde götürmeyi istiyorum ama orada da Turksat anteni var.

Digiturk receiver'inin kurulumunu en baştan Turksat olarak yapsam, Filmin + Dizinin Yıldızı aboneliğimin kapsadığı tüm kanallar HD kalitesinde Turksat'da izlenebilir mi? 

Tatil dönüşü, evde yine Eutelsat antenine bağlayıp receiver'dan Eutelsat kurulumu yapabilir miyim? Sorun olur mu?  

EDIT:
6 ay sonra konuyu hortlatıyorum AMA;
$ kuru 8,5 TL olmuşken bile,
Intel Core i5 8265U quad core işlemcili,
8 GB DDR4 bellek,
512 GB SSD,
980 gr hafifliği ile
Acer TMX (TravelMate) 514 ultrabook: 4.899 TL / 6 taksitle (2 gün önce 4.699 TL idi)

Kolay taşınabilir, çok hafif, standart ev-ofis kullanımı için fazlasıyla performasnlı. İhtiyacı olanlar bu fiyata kaçırmasın derim.

İLK MESAJ:
Merhaba,
Başlıkta yazdığı gibi; 7.500 - 8.000 TL civarına alınabilecek
EN HAFİF (bu kadar bütçe ayırmamın 1. nedeni hafiflik-taşınabilirlik),
16 GB bellek,
512 veya 256 GB SSD
oyun oynanmayacak olsa da video düzenleme yapabilecek HARİCİ veya dahili bir ekran kartına sahip
13 - 14" ekran,
8 saatlik bir batarya süresi sunan
bir notebook aıyorum.

HP Pavilion 14-CE3005NT her nekadar Core i7 1065G7 işlemcisi, 16 GB rami, 512 GB SSD, MX250 ekran kartı ve 7.500 TL civarında fiyatıyla çok iyi görünse de, 1.6kg'dan başlayan ağırlığı ve 4-6 saat batarya süresi ile ciddi kafa karıştırıyor 1,5kg'un altında ve 8-9 saatlik bir batarya süresi olsun istiyorum.
Merhaba;
Bir süredir PC donanım dünyasından uzağım. Ekran kartlarına bakınırken dikkatimi çekti.
ASUS Dual RTX 2060 Super A8G Evo: 3.698 TL iken
ASUS RTX2060 Super Dual O8G Evo V2: 4.723 TL

Fiyatlar teknofiyat'da görünen EN UCUZ fiyatlardır.
(http://www.teknofiyat.com/?search=asus+rtx+2060+super )

EDIT:
Asus'un web sitesinde bu 2 RTX 2060 Dual Evo arasında görebildiğim tek fark V2'de GPU Boost hızının +30 Mhz(cik) fazla olması
https://www.asus.com/tr/Product-Compare/?products=zc6no2cnosqbnnar,lx3zkpvqpvgheqxz&b=0

Bu V2'nin %30 (1.000 TL) daha pahalı olmasının performansa getirisi var mı?
Merhaba,
Anakart için ayrılan 2.000TL civarına (farka gerçekten değecek ise; max %10 fazlasına yani 2.200TL'ye)
Asus, Gigabyte veya MSI markalarından orta segmentin iyisi bir B550 chipsetli anakart mı, yoksa orta segment bir X570 chipsetli anakart mı?
tercih edilmeli
Merhaba,
SONY 55XD8505 TV; android 7 ile çalışıyor, muhtemelen daha üst android sürümüne de güncellenmeyecek.
Google Play Store'daki Bein Connect uygulaması, Android 7 ile çalışan TV'ye yüklenmiyor. "Cihazınız ile uyumlu değil" gibi bir uyarı görünüyor.
Ben de apk mirror vb sitelerden birkaç eski sürüm Bein Connect apk indirip USB bellek aracılığıyla TV'ye kurdum AMA verimli çalışmadı. UYDU abonesi olduğum dizi paketi içeriklerinden mevcut olanları Bein Connect uygulaması TV'de oynatamadı.
ACABA Android 7'de çalışan EN STABİL BeinConnect.apk sürümü hangisi?
Merhaba,
Masaüstü PC'mde yaklaşık 14 yıldır kullandığım, max 54 Mbps (802.11g) destekli eski nesil PCI Wi-Fi kartı var.

Bunun kablolu standı ile masanın üstünde durmasını sağlayan antenini, yeni almayı düşündüğüm Tp-Link Archer T4E Wi-Fi pci-e kartın anten girişine bağlasam, yeni kartın desteklediği 867 Mbps @ 5 GHz hız standartı ile bir uyumsuzluk, bir hız veya menzil kaybı yaşar mıyım (sırf bu anten değişikliği nedeniyle)?
Yeni nesil wi-fi pci-e kartın kendi orjinal antenlerini kartın üzerinde bıraksam, kasanın arkasında, kuytuda, odanın dip köşesinde kalacağından eski kartın kablolu-standlı (yekpare) antenini kullanmak daha sağlıklı olur heralde.
Merhaba,
Son 20 yılda 9-10 kez klima montajı yaptırdım. Çoğu aynı klimaların ev veya oda değişikliği nedeniyleydi.
Her montajda aklıma takılır. Dün de oturma odasına yeni aldığım klima montajı yapılırken yine aklıma geldi.
İç-dış ünite arasındaki gaz iletim boruları yuvarlanarak dış ünitesinin arkasında durmak zorunda mı?
Bu haliyle dış ünitenin arkadan öne doğru olan (SANIRIM dış ünitenin ön yüzündeki fanı da havayı dışarı-öne doğru üflüyor) hava akımını kısıtlamaz mı?
Bu borular dış ünitenin monte edildiği duvarda, köşe yapmamasına dikkat edilerek dış üniteyi çevreleyen (alt kenarı olmayan) geniş bir çerçeve şeklinde dursa olmaz mı?
Merhaba Değerli Forumdaşlar
Dün itibariyle VDSL (Türk Telekom HiPERNET 24 Mbps LiMiTSiZ) tarifesine geçtim ve Asus DSL-AC55U modem kullanmaya başladım.
Asus DSL-N14U ADSL modemim boşa çıktı. Bu eski (DSL-N14U) modemi "repeater" olarak kullanıp DSL-AC55U'nun menzilini genişletmek mümkün müdür?

Her ikisi de Asus marka olduğu için belki biraz daha kolay olur diye düşündüm AMA internette ayarların nasıl yapılacağını gösteren videoların hepsi Asus ROUTER'ların repeater olarak kullanımını gösteriyor. Dolayısı ile router arayüzü ve ayarları farklı. DSL-N14U'nun arayüzünde "wireless" ayarlarında "repeater" diye bir seçenek yok. WDS (Wireless Distribution System) mode'u var. Bunu kullanırken de güvenlik ve şifreleme ayarlarını, yani password'u tamamen kaldırmak gerekiyor.

Biraz uğraştım. N14U'nun WiRELESS ayarlarına girerek;
Güvenlik şifreleme ayarlarını "open System"e, altındaki "wep encrytion"ı da (zaten başka seçenek yok) "none" olarak ayarladım.
Kanal ayarını AC55U'nunki ile aynı (sabit) yaptım.
WDS segmesinde, Wireless mode'u önce "WDS only" olarak ayarladım ama bu haldeyken kablosuz ağ aratınca hiçbir cihaz N14U'yu görmedi. AP listesi altında beliren AC55U'yu ekledim ama AC55U N14U'yu görmedi. O nedenle N14U'nun mac adresini manuel olarak AC55U'ya girdim. Her ikisinde de "APPLY" ve sonra "reboot" yaptım.
AMA OLMADI.
Merhaba
Hem Digiturk (Ailenin Yıldızı + Dizi Paketleri), hem de TiViBu abonesiyim.
Digiturk aboneliğimi Arçelik Kodu ile başlattığım için, Ailenin Yıldızı + Dizi paketlerimden feragat etmeden (bunlar iptal edilmeden) farklı bir paket abonesi olamıyormuşum. Bu nedenle film ve spor kanalları için TiViBU'yu da kullanmak zorundayım.

Eutelsat + Turksat uyduları Diseqc ile birleştirilip tek kabloda daireye iletilirse, Eutelsat Digiturk kanallarında sinyal kaybı veya eksik kanal sorunu yaşar mıyım?

Daireye gelen tek kabloyu şöyle bir UYDU BÖLÜCÜ ile Digiturk ve TiViBU receiver'larına böleceğim. ELBETTE 2 receiver aynı anda aktif olmayacak. A ve B düğmeleri ile Digiturk TiViBu seçimi yapılabilecek.

Merhaba,
Temmuz ayı içinde Arçelik Bayii kodu ile 12 ay Ailenin Yıldızı + Dizi Paketleri abonesi oldum.
Kalkınmada öncelikli iller için Sporun Yıldızı paketini de ekletmek istedim.

İnternet sayfası chat ekranında müşteri temsilcisi:
"Sporun Yıldızı paketini alabilirsiniz ANCAK Arçelik Bayi kodu ile alınmış indirimli paketlerinizden feragat etmiş olursunuz" diyor.
Ne tuhaf, anlaşılmaz şirket şu Digitürk/Bein
Halihazırda geçerli bir abonelik yok mu? Var ! E neden bu aboneliğe paket ekleyemiyorum?
Online işlemlerden şikayet oluşturdum. Bakalım ne zaman dönüş yapacaklar? İstediğim şekilde olacak mı?
Hakkında
Forum İmzası:
Gigabyte GA-990XA UD3 , AMD Phenom II 955 B.E. 3.2GHz, Cooler Master Hyper 212 EVO, 2x8 GB Kingston HyperX Savage 1600MHz DDR3, 4GB MSI RX580 ARMOR OC, 250 GB Samsung 850 EVO SSD 1TB W.D. Blue SATA-III 320GB Seagate SATA-II, LG DVD-RW, Zalman Z11 Plus HF1-HiGHPOWER 750 watt PSU, ASUS VG278QR
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.244
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.233
Konularının görüntülenme sayısı: 450.327 (Bu ay: 2.242)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 122 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.