Binbaşı
12 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 263 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar Merhaba,

Evimdeki digitürkü iptal ettim. Digitürkün bağlı olduğu eutelsat kablosu boşa çıktı. çatıda 2 anten var. Diğeri de Türksat ve TV ye bağlı.
Sorum şu:
Dsmart için en uygun uydu hangisi ? Eutelsat kablosunu dsmart kutusuna takarsam kullanabilir miyim ?
İlle türksat mı olması lazım ? Kanal kaliteleri fark eder mi ? Tavsiyeleriniz nelerdir. Nasıl bir kombinasyon yapabilirim.
Mesela zamanında digitürkü bağlarken yayınların eutelsatta daha iyi olduğunu söylemişti. Bunun gibi benzer bir durum var mı ?

Bu da dsmartın sitesindeki not:
Türksat uydusuna bakan bir adet çanak anten yeterlidir. Bunun dışında diğer uydulara bakan çanak antenleri de D-Smart ile kullanabilir ve yayın alabilirsiniz. (örneğin Hotbird, Eutelsat, Astra, Sirius vb.)
Arkadaşlar Merhaba,

Bu haftasonu vatanbilgisayarın bursa şubesine gidip PC toplamak istiyorum. Monitorum var.
İşlemci olarak intel i5 6600 düşünüyorum.
Ekran kartı için de kafamda GTX960 Evga var.
Bilgisayarı hem çizim hemde oyun amaçlı kullanacağım.
PC toplama konusunda webden alışverişe karşıyım. Fiziksel olarak almak istiyorum.
Diğer parçalar konusunda yardımcı olabilir misiniz ?
Özellikle anakart konusunda çok kararsızım. MSI gaming serisinden bi anakart gönlümden geçen
Harddisk olarak da SSD 240 GB yeterli gelecektir bana
RAM olarak 8 gb şimdilik yeterli gelecektir gibime geliyor.
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşlar merhaba
Malumunuz 4.5G ye geçtik. Fakat vodafone kullanıcısı olarak memnun değilim. Sonucta turkcell ihalede vodafonun 2 katından fazla para vermiş ve sonuçlar ortada.
TurkTelefom da iyi lakin geçmeyi düşünmüyorum. Turkcell de 4.5G yi kullanabileceğimiz tarife var mı ? Hattımı taşıyacağım FATURASIZ olmalı.
Arkadaşlar merhaba
Iphone6 Plus telefonumda ios8.4 kullanıyorum
Operator sürümüm Vodafone20.0
Ne yaptıysam 4G ye bağlanamıyorum. Aranızda ios8 ve daha eski sistem kullanıp da 4.5Gye bağlanabilen var mı ?
Anladığım kadarıyla apple ios8 e destek vermeyecek. Ya teli güncelliyeceğiz ya da 3G den devam
Arkadaşlar merhaba. Sadece Playstation 4 için kullanacağım bir monitör arıyorum. Dolayısıyla üzerinde hoparlör olması ŞART. HDMI çıkışı da 2 adet olması tercih sebebidir. Araştırmalarım sonucunda 2 monitörü kestirdim gözüme. Hangisini tavsiye edersiniz ? Profesyonel oyuncu değilim. İşten geldiğimde oyun oynarım ve genelde offline oyunlar

ASUS VX248H
http://www.hepsiburada.com/asus-vx248h-24-1ms-analog-dvi-2xhdmi-full-hd-led-monitor-pm-bd802493

BenQ RL2455HM
http://www.vatanbilgisayar.com/benq-24-rl2455hm-1ms60hz-full-hd-gaming-led-monitor.html

ya da başka önerisi olan ?
Arkadaşlar merhaba. Psn store den arattırdığımda bir sürü sonuç çıkıyor. Şu an ps4 için çıkan kaç tane Resident Evil oyunu var ?
Arkadaşlar merhaba. Digitürk 7103hd kutusunu kullanıyorum. Kanaldan kanala özellikler değişiyor. Mesela bazı kanallarda info tuşuna bastığında I/II yazıyor. Bazısında DD yazıyor. Bunların anlamlarını açıklayan bir site var mı ?
ios 8 de bağlı olduğumuz kablosuz ağ özelliklerini nasıl öğrenebiliriz ? Mesela masaüstü bir windows bilgisayarda kablosuz ağ özelliklerinden durum bilgisine basınca bağlı olduğun ağın tüm özellikleri çıkıyor( ağ türü ağ hızı gibi gibi)
Bu şekilde iphone da nasıl öğrenebiliriz
Arkadaşlar bildiğiniz üzre fifa serilerinde aşırtma pesten de alışık olduğumuz düzende (LB + X) 'e basarak atıyoruz. Fakat ben FIFA 11 de topun dibine girerek aşırtma atmayı (LT + B) tuşuna basarak atıyordum. Lakin bunu FIFA 14te denediğimde kaleyi bir türlü tutturamıyorum :S Bunu önlemenin bi yolu var mı ? yada başka aşırtma yöntemi var mı ?

Not: Tuşlar XBOX360 kol düzenine göre belirtilmiştir.
Arkadaşlar fifa 14 te online oynarken gol olduktan sonra gol sevinci yaparken adamlar kayboluyor. Dolayısıyla gol sevinçlerini göremiyorum. Lakin bu sorun offline maçlarda yok. Grafik kalitesini en kötü yapsam da adamlar yine kayboluyor. Çözümü var mı acaba
Hakkında
Meslek: Makine Mühendisi
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Seat
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
xbox
Takım
Galatasaray
Steam
buludag89
TV
Samsung
Tablet
iPad PRO 11
Notebook
Asus
PSN ID
buludag89
Xbox Live GamerTag
Xbox Live GamerTag
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.187
İkinci El Bölümü Mesajları: 42
Konularının görüntülenme sayısı: 34.154 (Bu ay: 322)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 98 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.