Şimdi Ara

Citroen c5 aircross mu Peugeot 3008 mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
5
Favori
103.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önceki aracımız Toyota’ydı yani bize Citroen de Peugeot da yabancı geliyor
    Yerden yüksek bir araç ihtiyacıyla suv arayışına girdik
    İkinci el konusunda tecrübesiz olduğumuz için sıfır düşünüyoruz
    200 bin civarında bi bütçeyle hangi suvu tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Citroen markası sorunluymuş, hiç sıcak bakmıyormuş, parça bulunmazmış, ikinci elde çok değer kaybedermiş.

Bu mantıkla yorum yapanların yorumlarını dikkate almak komik olur. 20 sene önce duymuşlar bu markalar sorunlu diye, hala ezbere yorum yapılıyor. Internetten ariza şikayeti gösterilecekse mesela wolksvagen yada audi şikayetlerine bakın belki daha fazla cikacaktir.

Bu yorumu yapanlar eminim bu markalara daha önce binmemişlerdir. Ben 3 senedir citroen kullanıyorum son derece memnunum, hiçbir sorunda yasamadım Allaha şükür.

Sözün özü, ezbere yorum yapanları çok ciddiye almamak lazım.
    Beyler gözünüzü seveyim adamlar şu piyasa şartlarında gırtlak crossoverı makul fiyata veriyor. Kullandığı süspansiyon birçok d sınıfı araçtan üstün. Hele ki C segment hiçbir araçta olmayan arka üçlü ayrı koltuk veriyorlar. Siz gelmiş patlak dsgli kodiaq ateca vs diyorsunuz. Gözünüzü seveyim her ama her çift kavrama yağlı yağsız patlamaya mahkumdur. Bir yeni nesil tam otomatiğin çift kavrama kadar masraf çıkarma ihtimali yok bile. Dolayısıyla piyasadaki tek rakibi kardeşleri grandland x ve 3008 şanzımandan ötürü. Sırf göğüste yumuşak malzeme var diye kaliteli ayağına kodiaq vs alınmaz. Trim sesi olmasın soyulma vs olmasın ne önemi var abi basınca parmağının plastiği esnetmesinin? Aile babası adam o üç ayrı koltuğa hacme bakmalı en çok. O lazım hepimize çünkü.

Ulan kenarda bir 50 olacaktı ki durur muydum hiç
    Otomobilleri yatırım olarak gören kişiler için evet doğru tespitler.
    Bu mantıkta otomobil falan da alınmamalı. Aylık akbil alınmalı. Otomobile verilecek para dolar ve faize koyulmalı. Hatta küçük bir ev alınıp kiraya verilmeli.
    Sonuçta para kolay kazanılmıyor haklısınız.
    Gidip aynı fiyata benzinli, dsg şanzımanı problemli, içi bomboş (comfort) araba almak varken, dizel tam otomatik gırtlak dolu araba almak hiç ama hiç mantıklı değil....
  • İkisi de aynı sayılır.
    Piyasası oturduğu için 3008 tercih ederdim.
    Hangisinin tipi hoşunuza gidiyorsa onu tercih edin 3008 biraz MPV gibi gözüküyor. C5 aircross daha bir suv olmuş.

• C5 sanırım Ds serisinin alt yapısını kullanıyor,konfor olarak c5 muhtemelen açık ara öndedir hidroaktiv süspansiyon kullanıyor,yalıtım olarak ne kadar fark eder bilmiyorum ama o da c5 lehinedir. Ancak ben yine de 3008 alırdım 😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisi arasında 3008 i tercih etmekle beraber
    Ben olsam tucson alırdım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İkinci ele önem verirseniz 3008
    Takmam derseniz kesinlike C5 aircross
    Ama sarı sitede "0" ilan var.

• c5 daha satışa çıkmadı, bekleyin test edin. motor şanzuman aynı, konfora göre tercih yaparsın. full donanımlı c5 çok cazip duruyor ama 300k olur.
  • C5 aircross için bir tanıdık raporlu alım için sordu full versiyon 240.000 raporla 150.000 dendi. İstanbul'daki bayi.
  • Dün aracın test sürüşünü yaptık gayet güzel konforlu bi araç orta doluluktaki paketini 198 tam dolu paketi de 233 olarak fiyatını söylediler
    Ancak araba Peugeot dan 5 er cm uzun ve geniş olmasına rağmen dev gibi içi ferah iyi hoş da gözümüz alışır mı bilemedik eşim de kullanacağı için tereddüt etti

• Dün , yolda gördüm, yabancı plaka.

3008 sahibiyim. Daha yeni bir araç olduğu için Citroen , daha hoş geldi gözüme.

• Aircrossun süspansiyonları çok güzel. 3008 de piyasası oturmuş bir araba, ben bu nedenle ve arka koltuklar arkaya yatabildigi için aircross alırdım. Eğer arabaya o butcem olsaydı.

• Göz kapali 3008 alinir tipine bakmak yerine motor şanzimana bakicaksin seni tip göstermez seni yormiyacak göstericek:)

• C5 aircross 5008 muadili değil miydi? Bence c5 aircross daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Göz kapali 3008 alinir tipine bakmak yerine motor şanzimana bakicaksin seni tip göstermez seni yormiyacak göstericek:)
    Motor şanzıman aynı, aynı altyapıya sahip araçlar.

Piyasa açısından 3008 daha mantıklı olmakla birlikte henüz incelemedim ama hidroaktif süspansiyon vb. Citroen donanımları var ise ikinci elde satış konusu arka plana atılıp, C5 aircross da tercih edilebilir.
  • Sanal Bellek S kullanıcısına yanıt
    1. Şanziman ve konfor 2. İse ikinci el satişlari önemli citroen bilmiyorum parcalari olsun ikinci el satişlari olsun pek piyasada nadiren görülen satilan marka içime sinmiyen marka yinede zevk meselesi tabi

• Az önce c5 i inceledim. Konsol komple sert plastik. Elk. koltuk hafızalı değil. Gözlük cebi yok. Aracın büyüklüğüne göre arka koltuklar yetişkin için dar ve diz mesafesi idare eder. Arka koltuk öne arkaya gidiyor ama geri yatmıyor. Bagaj gereksiz büyük olmuş bence. Ses sistemi vasat ötesi kapılar zıngırdıyor ama kalite yok. Shine da bile 6 hop. var. 240bin lira istediler ben almam alana hayırlı olsun. Birde arka kapı açma kolu biraz geride kalmış açmak için kasılıyorsun resmen.

• Peugeot - Citroen - Opel - DS

Bu dört marka PSA grubu altında kardeş markalar. An itibariyle EMP2 platformu altında EAT isimli (Vites sayısına göre EAT6 veya EAT8 olarak adlandırılıyor.) aynı otomatik şanzımanı kullanıyorlar.

Hangisini seçeceğiniz bütçenize ve keyfinize kalmış.
  • Kendiliğinden LPG'li Duster alıp bedavaya gezerdim yerinizde olsam.
  • Ben olsam Hyundai TUCSONU tercih ederdim.
  • iki aracın da adaptif cruise control sistemi aynı mı yoksa citroen daha yeni bir sistem mi acaba bilgi bulamadım.
  • Citroende dur kalk özellikli olarak geçiyor sistem.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.