Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2222. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22202221222222232224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: root16

Bende kısa zaman önce yağ değişimi yaptım. Benim aracın motoru 1.4turbo. 5-40w koydum. Orada görüştüğüm bir usta dexos2 yerine artık dexos1 öneriyor opel bu konuda dipnot yayınladı gibi birşey söyledi. Ne derece doğru tam araştıramadım. Bende dexos2 yağ aldığım için onu koydum artık. Yalnız bu konu sizin 1.6 motorlar için de geçerli mi? onu tam bilmiyorum.

İzmir de kısmen sıcak bir yer olduğu için sizde 5w-40 tercih edebilirsiniz. 5-30'da uygun olur. Ama kesinlikle 10-40 koymayın. Hem km çok düşük hemde araç için pek uygun değil, önerilmiyor.

Hangi yağ konulması konusunda kesin net bilgilere sahip değilim düşüncelerimi yazdım bilgi.

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim.

1.6 lar için de DEXOS önemli evet..

Ben de bu konudaki en iyi yağı aldım. Castrol Edge 5W-40..
    n11 sitesinden aldım, bugün geldi.

Yalnız şimdi de şu takıldı kafama.. Ben 4 litre aldım ama bazı yerlerde en az 4,5 litre konması gerektiği yazıyor.
    4 litre yetersiz mi acaba?

Bir önceki değişimde 2 yıl önce, kaç litre koymuştu usta hiç hatırlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

Cevabınız için teşekkür ederim.

1.6 lar için de DEXOS önemli evet..

Ben de bu konudaki en iyi yağı aldım. Castrol Edge 5W-40..
    n11 sitesinden aldım, bugün geldi.

Yalnız şimdi de şu takıldı kafama.. Ben 4 litre aldım ama bazı yerlerde en az 4,5 litre konması gerektiği yazıyor.
    4 litre yetersiz mi acaba?

Bir önceki değişimde 2 yıl önce, kaç litre koymuştu usta hiç hatırlamıyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam benim araç 1.4turbo olduğu için 4 litre konuluyor. 1.6 motorlar için de aynı mı kullanan arkadaşlar cevaplarsa daha sağlıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root16 -- 8 Aralık 2018; 23:33:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

Dexos 1 Gen 2 yağı Astra K da karşılaşılan düşük hızda vuruntu ( Low Speed Pre-Ignition LSPI) sorunundna dolayı piyasaya sunuldu. Problem bildiğim kadarıyla yalnızca Direct Injection Turbo (DIT) motorlarda var.

2017 de yabancı bir forumda yazılan yazı. GM konuyla ilgili bülten yayınlamış. Etkilenen motor kodunu söylemiş: 1.4 Turbo in the Astra K (B14XFL/T RPO code LE1 and LE2)

Dexos 2 Kullanmaya devam edebilirsiniz.

quote:

Bulletin just been released by Vauxhall advising that for Turbocharged Direct Injection Engines there is a certain risk for Stochastic Pre Ignition (SPI). This SPI causes strong pressure peaks in the combustion chamber which may harm the piston ring lands.

Fault:

Sporadic metallic noise from combustion chamber, sometimes with short loss of power. Occasionally fault code 'P0300 Engine Misfire' is stored but not all the time. Engine Light might not even come on when power loss suffered. This may be the source of the engine splutter / short loss of power people are experiencing in 1.4 Turbo.

Affected Models:

Amongst the affected models are the two versions of the 1.4 Turbo in the Astra K (B14XFL/T RPO code LE1 and LE2). I have the 150ps 1.4 Turbo Astra K which is RPO code LE2.

Resolution:

Vauxhall/Opel/GM have developed a new engine Oil - Dexos 1, Generation 2 to reduce the risk of this fault happening. This new Oil is essential to be used for Astra K 1.4 Turbo. However up until this point only Dexos 2 has been available. The new Oil will be released in the final week of April 2017. The part number is: 95599877 which comes in a 5 litre container, larger sizes will be available at a later date. Model Year 2017 cars are shipped with the new oil in already.

In the meantime the bulletin states GM Dexos 2 MUST be used until Dexo 1, Gen 2 becomes available.
    Sadece Astra K için mi geçerli acaba?

Bildiğim kadarıyla Astra j kasa 1.4T motor ve Astra K 1.4T Motor aynı sadece yazılım farkıyla 150 beygir yapıldı diye biliyorum K kasa.

Bu durumda benimde dexos 1 kullanmam gerekebilir.
  • root16 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..

Cruze 1.6 benzinli motor kullanan arkadaşlar..

Yağ değişiminde 4 litre yeterli geliyor mu acaba?
  • root16 kullanıcısına yanıt
    Geçerli olan motor kodu belirtilmiş.

İkisi de 1.4 geçiyor diye aynı olmuyor. Birisi 1364 cc ve MPI diğeri 1399 cc ve DI.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkürler..

Cruze 1.6 benzinli motor kullanan arkadaşlar..

Yağ değişiminde 4 litre yeterli geliyor mu acaba?
    Kitapçıkta yağ filtresi ile birlikte 4.5 litre yazar ve yağ max seviyesine gelir. Siz 4 litre koyduğunuzda 1/2 seviyesine gelecektir çok büyük ihtimalle. Eğer aracınızda yağ yakma sorunu yoksa bir problem olmaz. Ben 5.4 litre alan aracıma 5 litre koyuyorum aynı şey oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

Kitapçıkta yağ filtresi ile birlikte 4.5 litre yazar ve yağ max seviyesine gelir. Siz 4 litre koyduğunuzda 1/2 seviyesine gelecektir çok büyük ihtimalle. Eğer aracınızda yağ yakma sorunu yoksa bir problem olmaz. Ben 5.4 litre alan aracıma 5 litre koyuyorum aynı şey oluyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler..

Evet bugün 4 litre değişim yaptık. Şu anda yeterli görünüyor.

Aracım henüz 32 bin kmde.. Motor yeni sayılır, bu yağ yeter sanırım.
  • quote:

Teşekkürler..

Evet bugün 4 litre değişim yaptık. Şu anda yeterli görünüyor.

Aracım henüz 32 bin kmde.. Motor yeni sayılır, bu yağ yeter sanırım.

Alıntıları Göster
    Motor yağ eksiltme yapmıyor ise yeterli gelir. Arada sırada kontrol edin, çubuk üzerindeki iki çizgi arası 1 lt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 10 Aralık 2018; 19:12:17 >
  • Arkadaşlar bende 2012 cruze 1.6 otomatik sport plus sahibiyim araç 5.viteste çok bayılıyor sıkıntı neyden kaynaklıdır acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sa arkadaşlar bu subap değişimini son zamanda yaptıran oldu mu acaba fiyatlar artmış iyice ve yaptırmam gerekiyor, birde bu taşlama olayı mı ne varmış 50 60 bin km daha götürür gibi birşeyler okudum fikri olan var mı acaba

• 2010 cruze aracım için önerebileceğiniz ön amörtisör takımı varmı acaba? aynı zamanda amörtisör takozu. yan sanayi olarak tavsiyelerinizi bekliyorum...
  • emntstn E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sizin sorunuzun cevabı değil başka bir şey sormak istedim. 2010 Cruze almayı düşünüyorum tecrübelerinize dayanarak tavsiye eder misiniz?
  • fotbes kullanıcısına yanıt
    Selam, bende 1,6 var. 5 litre Dexos2 koydum 4 ay önce falan. Sorun yok şuana kadar.
  • Herkese merhaba,

Arkadaşımın 2010 Cruze Ls model bir aracı var ve muayeneye gidecek lakin dolu macerasından kalma ön farında ufak bir kırığı var. Bir süredir çok masraf yapmış olduğu ve farla ilgili de bir şikayeti(kırığı kapattığından) olmadığı için ona önerildiği üzere farı değiştirmesi yerine far camını değiştirmesini sağlamak niyetindeyim. Ama bilgim de az.

Size sormak istediğim: 10-50TL civarı çıkma farlar görüyorum, (Anladığım kadarıyla türlü sıkıntıları olan/olabilecek farlar) araca uygun böyle bir farı almak ve muayeneden geçmesini sağlamak üzere sadece far camını geçici bir şekilde takmak ne kadar makul. Far camı değiştirilmesi nazik bir işlem midir? (Arkadaşımı normalde sorun edilmeyecek ~400TL'lık güncel bir masraftan kurtarma gayretindeyim.)

Ekleme: Far alındı. Benzer düşüncede olanlar için söyleyeyim, far camı değiştirmek için zaman ve uğraşmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pillout -- 26 Aralık 2018; 20:4:27 >
  • herkese hayırlı günler . Bir sorum olacaktı 2010 cruzem var ve akü lambası yanıp sönme olayı ile karşılaştım biraz araştırdım akü koruma moduna geçmiş diye buldum . ve kontağı 1 konumunda 15 sn bekletince geçer diye okudum. Yaptım ve lamba söndü ama 3 günde bir tekrarlamaya başladı bu şekilde bir sorun ile karşılaşan başka kimse varmı acaba . Servis ile görüştüğümde aynı işlemi sölediler bana . başak da bir bilgi vermediler. herkese hayırlı günler tekrardan.
  • perfectmassacre P kullanıcısına yanıt
    Otonatik modelinden memnun musunuz arkadaşlar tavsiye edermisiniz bende almayı düşünüyorum bayadır.

@perfectmassacre hocam araçtan memnun musunuz tavsiye eder misiniz? Yakıt durumu nasıl?

• Alastair JR A kullanıcısına yanıt
    Araçtan ne istediğinize bağlı performans sizin için çok önemli ise tatmin etmeye bilir çünkü bu konuda herkes farklı düşünür bir kişi harika der başka birisi memnum değilim diyebilir burda 1.6 atmosferik bir motordan ne beklediğiniz önemli dediğim gibi, fakat konfor dersen her türlü memnun edeceğine eminim sizi.
  • ben 55 bin kilometredir kullanıyorum, otomatik 1.6 LPG'li.

Konfor olarak koltuk süngerleri sert. Özellikle arka koltuk oldukça sert. Genel olarak başka sıkıntım yok.
    1.6 atmosferik ve lpg'li araç ve ağır bir araç.

Ben sakin bir kullanıcıyım. Genelde 100 km/saat hızda giderim.
    Performans olarak yüksek devirleri çevirirseniz gayet güzel tepki veriyor araba ama düşük devirlerde turbolu araba gibi gitmesini beklemeyin.

Bu araçların şanzımanı tam otomatik, tork konvertörlü. sarsıntılı geçiş çok nadir 1-2 arasında gaz verme durumunuza göre hafifçe sarsar.
    başka bir şey tespit etmedim 55 bin kilometredir.

memnun olan kadar memnun olmayanda vardır bu araçtan. diğer araçlarda olduğu gibi.

Ben alırken F/P oranı iyi bişey baktığımdan aldım ve memnun olan gruptayım.

yeni araç bakan arkadaşlara, hayırlısı olsun.
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • Alastair JR A kullanıcısına yanıt
    Hocam araçtan memnunum fakat ben aracı aldığımdan beri vuruntu problemi yaşıyorum.bir türlü çözemedim şanzımanıda elletmek istemiyorum.fiyatına göre gayet konforlu bir araç

• Otomatik vites araba düşünüyorum 40 bin bütçe var ama bu fiyata hasarsız Cruze pek yok. 150 bin km civarı alınsa sorun çıkarır mı sizce?

• 
Sayfa: önceki 22202221222222232224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.