Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2220. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22182219222022212222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kullanım kılavuzunun 293. sayfasında bizim araçlar için 150.000 km olduğu belirtilmiş. Triger kayışı var bu arada.

https://www.chevrolet.com.tr/content/dam/Chevrolet/cwd/turkey/nscwebsite/tr/owners/manuals/documents/Chevrolet_Cruze_MY12_2013.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersincck

merhaba 2012 model chevrolet cruze sport plus aracım var ve 60 bin km'de şuan. acaba triger değişmesi gerekiyor mu? triger kac km de değişir? ve son olarak cruze da triger kayışı mı yoksa triger zinciri mi var
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/68612007
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/68967245
  • 2013 sport plus için istanbul lpg montajı ve marka önerisi verebilecek varmı acaba.
  • Sport plus olan araçların lastik ebatları nedir acaba?

Benim aracın üzerinde 215/50/17 var yeni lastik alıcam yakın zamanda 215/55/17 alsam olur mu?

fiyat olarak biraz daha uygun o yüzden tercih etmeyi düşünüyorum.
  • Bendeki sport 1.6 nin orijinal lastikleri 215/50 r17 ydi ama ben lastik değişiminde uygun fiyatlı olduğundan 225/45 r17 aldım, yanak biraz incelse de dis görünüşte çok fazla fark olmadı, zaten genelde Opel Astra kullananlar da bu lastiği tercih ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 14 Kasım 2018; 22:12:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Bendeki sport 1.6 nin orijinal lastikleri 215/50 r17 ydi ama ben lastik değişiminde uygun fiyatlı olduğundan 225/45 r17 aldım, yanak biraz incelse de dis görünüşte çok fazla fark olmadı, zaten genelde Opel Astra kullananlar da bu lastiği tercih ediyor
    Siz yazınca göz ucuyla inceledim bende, fiyat olarak daha uygun olduğu gördüm. Konfor olarak sorun yaşadınız mı? Lastik fiyatları aşırı artığından mecburen fiyat odaklı bakıyorum artık tabi biraz da kaliteli olması lazım. Goodyear eagle sport fiyat/performans olarak iyi gibi duruyor. Siz hangi markayı tercih ettiniz?
  • Merhaba arkadaşlar,

2010 LS AT model Cruze'umda el freni problemi vardı, balatalardan olduğunu düşünmüştüm. Balataları yenilemeye gittiğimde yine de sorun çözülmedi, Eskişehir'de gittiğim özel servis sağ arka fren sistemi içindeki kurma düzeneğinin bozulduğunu dolayısıyla el freninin işlev görmeyeceğini söyledi. Yine kendi söylemlerine göre o sistem açılıp tamir edilebilecek bir parça değilmiş ve yenilenmesi gerekiyor. Çıkma olarak bulabileceğimizi söyledi ve bir kaç saat sonra 600TL'ye bulduğunu ve talebe göre getirtip takabileceğini iletti. Ben daha uygun yolla çözme peşinde yedek parçacılara sordum ancak ellerinde yok ve böyle bir problemi hiç duymadıklarını söyledi çoğu. Konuyla ilgili deneyimi olan ya da yaşanan durumu anlayıp yorum yapabilecek biri var mıdır?
  • Barlas kullanıcısına yanıt
    Aynı durum bir arkadaşımın aracında da mevcuttu. Arka fren merkezlerinden birisi arızalı olduğu için el freninde sıkıntı yaratıyordu, kontrol sonrası değişmesi gerektiğini belirtmişlerdi. Arkadaşım değişim yapmaya fırsat bulamadan, aracını alıcıya durumu belirterek satmıştı...

• root16 kullanıcısına yanıt
    Ben geçen sene 225/45r17 falken as 200 M+S kış lastiği sertifikalı 4 mevsim lastik aldım ve bütün lastikleri değiştirdim, açıkçası eski orijinal kumholara göre yol sesi azaldı biraz daha azaldı ve konfor da bir tık arttı. Ben secimimden memnunum çünkü orijinal kumholara çekilmez bir hal almıştı, bende maliyet odaklı düşünmüştüm, yakıt tüketimim de ise kumholara göre bir fark gozlemlemedim

• Aracıma lpg taktırdım tam 13.000 KM oldu, montaj sonrası direk afr ayarı yaptı bayi. Arıza ışığı, performans kaybı kesinlikle olmadı. Cruze sahibi olup ankarada olanları onlara AFR ayarı veya montaj düzeltmesi için yönlendirebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Arkadaşlar merhabalar tekrar.

2011 1.6 benzinli otomatik aracımla ilgili iki konuda görüşlerinize ihtiyacım var. Araç 53 binde hiç lpg takılmamış sedan.

1) Araç son 5 6 gündür önceye göre daha fazla yakmaya başladı. Cruze motorunun müsrifliğiyle alakalı genel görüşten ayrı. Önce yakıt ibresinin hızlı şekilde boşa doğru indiğini fark ettim. Daha sonra her zaman iniş esnasında gazdan ayağımı çekip anlık tüketimin 0 olduğu yokuşta yaptığım testlerde 1.5 1.6 lt anlık tüketim olduğunu gördüm. Ani bazı hızlanmalarda max 20 25 anlık tüketim çıkarken şimdilerde 30 ve üstü oluyor.

2) Aracı aldığımdan beri ne zaman direksiyonu sola tam kırsam direksiyonu hemen sağa kırmaya başlar başlamaz sağ arkadan tak diye bi ses geliyor. Sürüşü hiç etkilemiyor ama kafamı rahatsız ediyor.

Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.
    1.soruna cevaben cruzeun benzin göstergesi bana yanıltıcı geliyor. Depo fullken 3.çeyreğe inmek bilmiyor, 3.çeyrekten sonra çok hızlı azalıyor. Ek olarak aracı yarım kontak bekletince benzin göstergesi ve menzil artıyor kendi kendini kalibre ediyor sanırım.

Lpg taktırmanı tavsiye ederim düzgün montajını yapacak ve afr ayarı yapacak bir yerde.
  • cooLpapa kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Barlas kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir problem? biraz detay verir misiniz?
  • BennyGood B kullanıcısına yanıt
    El freni kurulmuyor hocam, bosa cekiyorum temel anlamda. 4 tekerlegi de kontrol etmisti servis ve sag arka fren sisteminin kurulum yapmadigini soyledi. Altina yatip telini kontrol falan etmisti manuel kurulabilir mi diye ama yapamadi. Sonra tamiri de olmaz bunun dedi. O gun bugun duz zemin bulup park ediyor, cozum ariyorum (:

• quote:

Orijinalden alıntı: Barlas

El freni kurulmuyor hocam, bosa cekiyorum temel anlamda. 4 tekerlegi de kontrol etmisti servis ve sag arka fren sisteminin kurulum yapmadigini soyledi. Altina yatip telini kontrol falan etmisti manuel kurulabilir mi diye ama yapamadi. Sonra tamiri de olmaz bunun dedi. O gun bugun duz zemin bulup park ediyor, cozum ariyorum (:
    https://youtu.be/H5hD-Smr7Fs

Yukarıdaki video portekizce fakat videoyu izleyerek bir izlenim edinebilirsin. El freninin değişimi söz konusu değil, ayar yapılması lazım. Onuda usta bilmiyorsa başından savmak için ilgilenmemiştir.

• merhaba arkadaşlar,

bu arabanın 1.4 t lt station vagonuna bakıyorum. o kadar çok hoşuma gitti ki anlatamam.

bildiğiniz üzere çok kişi alma diyor ama buradan size sormak istedim. elimden geldiğince forumları okudum , olumlu ve olumsuz yorumlar kafamı allak bullak etti. yedek parça ve yakıtta çok mu sıkıntı çekerim diye düşünüyorum, lütfen yardımcı olun.

al bu arabayı derseniz aranıza zevkle katılacağım. bu fiyata renault, seat , logan markalarda sw kasa araba almaktansa bunu almak istiyorum. bu araba 2024 ten sonra parça ve servis olarak ölüp bitecek mi artık.

kesinlikle sw arıyorum, baktığım araba 2012 model ve tüplü.

yorumlarınızı 4 gözle bekliyorum.

• sawolverine kullanıcısına yanıt
    Piyasada yeterli sayıda olan bi araba öyle 2024 yılından sonra ölüp bitmez, yan sanayi, çıkma, ithal bi şekilde hep bulunur.

Ama sw kasa ise bazı kaporta parçalarında sıkıntı yaratabilir, sipariş ile bekleme süresi ister, piyasada yok gibi bişey sw kasa.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Piyasada yeterli sayıda olan bi araba öyle 2024 yılından sonra ölüp bitmez, yan sanayi, çıkma, ithal bi şekilde hep bulunur.

Ama sw kasa ise bazı kaporta parçalarında sıkıntı yaratabilir, sipariş ile bekleme süresi ister, piyasada yok gibi bişey sw kasa.
    sw harici işimi görmüyor hıcam maalesef ,sizce alınmaz mı hocam bu araba , siz de cruze sahibi misiniz ?

• sawolverine kullanıcısına yanıt
    Hb kasa sıfır alıp 6 yıl kullandım, bir sene önce sattım. Cruze f/p olarak oldukça başarılı, keyifli bi araç ama temizini bulmak önemli, ve dediğim gibi sw kasa bazı parçalarda bekleme süresi ister.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Yavaş yavaş Batıya yaklaşıyorsun .
    reis cruze un üzerine kaçıncı araç oldu :) bu arada çok vakit geçmiş buralara bakmayalı.
  • 
Sayfa: önceki 22182219222022212222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.