Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2221. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22192220222122222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cafcuf_06

reis cruze un üzerine kaçıncı araç oldu :) bu arada çok vakit geçmiş buralara bakmayalı.

Alıntıları Göster
    Uzun zaman oldu seni görmeyeli?

Valla Cruze üzerine 5. sıfır aracı kullanıyorum, bu piyasa şartları altında aldığım son araç uzun dönem kalıcı olacak gibi duruyor? Zaten 118i den fazlası ile memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barlas

El freni kurulmuyor hocam, bosa cekiyorum temel anlamda. 4 tekerlegi de kontrol etmisti servis ve sag arka fren sisteminin kurulum yapmadigini soyledi. Altina yatip telini kontrol falan etmisti manuel kurulabilir mi diye ama yapamadi. Sonra tamiri de olmaz bunun dedi. O gun bugun duz zemin bulup park ediyor, cozum ariyorum (:
    Bunun çözümü arka tekerlerde bir pim gibi bir şey var onla ilgili olabilir, sorup öğrenirim yarın unutmazsam.
    Orta kol dayama sökülüyor, onun altında el freni ayar kısmı var, ayar şöyle sadece yüksekliğini vs. ayarlıyor. Orayı açıp el frenini çekip bırakırken bir video çekin, eğer telin bir tarafı önce/sonra iniyor, eşit mesafe ve eğimde değilse sıkıntı dediğim yerden olabilir.
  • LPG şu aracın kanseri.BRC montajının çok kötü olması da etkilidir belki ama bir türlü ayar tutmadı. Benzinde kullanmak da sarsıyor malum
  • arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. cruze hb 2012 wtcc otomatik aldım 48,500 e 62 binde..geçen hafta candan mühendislikte prins teknomax taktırdım 2800TL. yol ve afr ayarları yapıldı sorunsuz çalışıyor herhangi bir arıza lambası yanmıyor. 115tl ye 270 km yol yapıyor. iş ev arası kullanıyorum gidiş geliş 20 km. uzun yolda dahada çok km yapacağına eminim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun. hoş geldiniz. kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip olur inşallah.
  • sağolun hocam.

• Ön disk için önerebileceğiniz bir marka var mı?

Orjinelleri çok pahalı mecburen yan sanayi taktırcam? Delphi marka fiyat Uygun gibi. Kullanıpta sorun yaşayan varmı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • root16 kullanıcısına yanıt
    Bendekiler delphi galiba. emin değilim. balatalarda farklı bir marka. ötme problemi var. özellikle geri geri giderken.
  • Benim önle arkalar Bosch, memnunum fakat sabah soğuk havalarda ani fren de çok kötü olmasa da ses çıkmakta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: root16

Ön disk için önerebileceğiniz bir marka var mı?

Orjinelleri çok pahalı mecburen yan sanayi taktırcam? Delphi marka fiyat Uygun gibi. Kullanıpta sorun yaşayan varmı?
    Lpr marka disk ve balata bulabilirseniz tavsiye ederim. Ne ses var ne de fren tutuşunda sorun var. 10 numara balata bana göre. GM'in avrupadaki orjinal balata tedarikçisi olduğu söyleniyor. Amerikadaki tedarikçisi ise AcDelco firmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urfes -- 5 Aralık 2018; 12:21:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

Bendekiler delphi galiba. emin değilim. balatalarda farklı bir marka. ötme problemi var. özellikle geri geri giderken.
    Fiyat olarak delphi biraz daha uygun duruyor. Ses çıkarması pek hoş bir durum değil tabiki ama çok büyük bir sorun da değil gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Benim önle arkalar Bosch, memnunum fakat sabah soğuk havalarda ani fren de çok kötü olmasa da ses çıkmakta
    Ön balataları bende Bosch aldım. Takım olsun diye diskleri de mi bosch alsam acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: urfes

Lpr marka disk ve balata bulabilirseniz tavsiye ederim. Ne ses var ne de fren tutuşunda sorun var. 10 numara balata bana göre. GM'in avrupadaki orjinal balata tedarikçisi olduğu söyleniyor. Amerikadaki tedarikçisi ise AcDelco firmasıdır.

Alıntıları Göster
    Söylediğiniz markayı biraz araştırdım ama satışını bulamadım. Nerden almıştınız?
  • Selam Cruzedaş'lar..

Yağ değişim zamanım geldi. (Ayrıca selonoid valfleri de temizletip filtrelerini kırdıracağım)

İzmir'deyim ve bu sene katalogda tavsiye edilen 5 - 30 yağ kullanmak istemiyorum.

0 - 30 veya 5 - 30 gibi yağların, eksantirik dişli takımının ömrünü azalttığı, bazı tecrübeli kişilerce kesin bir dille belirtiliyor.
    Nitekim aracım şu anda p0014 kod arızası veriyor sürekli.. Ama çekişinde bir düşüş yok pek..
    Bu durumda eksantirik dişli henüz sağlam diye düşünüyorum.

Ama tedbir amaçlı olarak 5 - 30 yağ pek düşünmüyorum.

Aracım 2012 - 124 beygir 1.6 otomatik vites orjinal 32.000 kmde.. Motor henüz çok genç yani..

Bu motora İzmir ikliminde 10 - 40 yağ uygun mudur sizce?
    Yoksa 5 - 40 mı düşünmeliyim?

Bir de cruze'lar için Dexos 2 olması gerekiyor sanırım. Bu sınıfta hangi yağı önerirsiniz?

Teşekkürler...

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 6 Aralık 2018; 17:42:58 >
  • quote:

Söylediğiniz markayı biraz araştırdım ama satışını bulamadım. Nerden almıştınız?

Alıntıları Göster
    https://www.rulmancim.com/LPR-Opel-Astra-J-Chevrolet-Cruze-On-Fren-Balatasi-Takimi,PR-150671.html

https://m.n11.com/lpr-opel-astra-j-chevrolet-cruze-on-fren-balatasi-takimi-P206524468

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/lpr-opel-astra-j-chevrolet-cruze-on-fren-balatasi-takimi-310698945

Satıcıların hepsi aynı kişi. Satıcı izmirden ilgili ve bilgili birisi. Telden başka bir yedek parça için aramıştım o ara bunu bana kendisi son derece ısrarlı bir şekilde tavsiye etmişti. Çok memnunum gerek ses gerekse fren tutuş konforu konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

Selam Cruzedaş'lar..

Yağ değişim zamanım geldi. (Ayrıca selonoid valfleri de temizletip filtrelerini kırdıracağım)

İzmir'deyim ve bu sene katalogda tavsiye edilen 5 - 30 yağ kullanmak istemiyorum.

0 - 30 veya 5 - 30 gibi yağların, eksantirik dişli takımının ömrünü azalttığı, bazı tecrübeli kişilerce kesin bir dille belirtiliyor.
    Nitekim aracım şu anda p0014 kod arızası veriyor sürekli.. Ama çekişinde bir düşüş yok pek..
    Bu durumda eksantirik dişli henüz sağlam diye düşünüyorum.

Ama tedbir amaçlı olarak 5 - 30 yağ pek düşünmüyorum.

Aracım 2012 - 124 beygir 1.6 otomatik vites orjinal 32.000 kmde.. Motor henüz çok genç yani..

Bu motora İzmir ikliminde 10 - 40 yağ uygun mudur sizce?
    Yoksa 5 - 40 mı düşünmeliyim?

Bir de cruze'lar için Dexos 2 olması gerekiyor sanırım. Bu sınıfta hangi yağı önerirsiniz?

Teşekkürler...

.
    Bende kısa zaman önce yağ değişimi yaptım. Benim aracın motoru 1.4turbo. 5-40w koydum. Orada görüştüğüm bir usta dexos2 yerine artık dexos1 öneriyor opel bu konuda dipnot yayınladı gibi birşey söyledi. Ne derece doğru tam araştıramadım. Bende dexos2 yağ aldığım için onu koydum artık. Yalnız bu konu sizin 1.6 motorlar için de geçerli mi? onu tam bilmiyorum.

İzmir de kısmen sıcak bir yer olduğu için sizde 5w-40 tercih edebilirsiniz. 5-30'da uygun olur. Ama kesinlikle 10-40 koymayın. Hem km çok düşük hemde araç için pek uygun değil, önerilmiyor.

Hangi yağ konulması konusunda kesin net bilgilere sahip değilim düşüncelerimi yazdım bilgi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root16 -- 7 Aralık 2018; 10:46:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: urfes

https://www.rulmancim.com/LPR-Opel-Astra-J-Chevrolet-Cruze-On-Fren-Balatasi-Takimi,PR-150671.html

https://m.n11.com/lpr-opel-astra-j-chevrolet-cruze-on-fren-balatasi-takimi-P206524468

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/lpr-opel-astra-j-chevrolet-cruze-on-fren-balatasi-takimi-310698945

Satıcıların hepsi aynı kişi. Satıcı izmirden ilgili ve bilgili birisi. Telden başka bir yedek parça için aramıştım o ara bunu bana kendisi son derece ısrarlı bir şekilde tavsiye etmişti. Çok memnunum gerek ses gerekse fren tutuş konforu konusunda.

Alıntıları Göster
    Hocam balataları daha önceden almıştım bosch marka. Ön disk almam lazım. Sizin diskler de LPR markamıydı yoksa balatalar mı ?
  • Arkadaşlar selam. 2011 cruze aracimin kolçağının klipsi kırıldı kolçağı açıp kapatamıyorum. Üst kapağını değiştirmek istedim ama çıkmacılarda bulamadım. Orta konsolu komple satıyorlar. Sizin bildiğiniz bir çözüm, bir öneri veya bulabileceğimi düşündüğünüz bir yer var mı acaba?

• root16 kullanıcısına yanıt
    Dexos 1 Gen 2 yağı Astra K da karşılaşılan düşük hızda vuruntu ( Low Speed Pre-Ignition LSPI) sorunundna dolayı piyasaya sunuldu. Problem bildiğim kadarıyla yalnızca Direct Injection Turbo (DIT) motorlarda var.

2017 de yabancı bir forumda yazılan yazı. GM konuyla ilgili bülten yayınlamış. Etkilenen motor kodunu söylemiş: 1.4 Turbo in the Astra K (B14XFL/T RPO code LE1 and LE2)

Dexos 2 Kullanmaya devam edebilirsiniz.

quote:

Bulletin just been released by Vauxhall advising that for Turbocharged Direct Injection Engines there is a certain risk for Stochastic Pre Ignition (SPI). This SPI causes strong pressure peaks in the combustion chamber which may harm the piston ring lands.

Fault:

Sporadic metallic noise from combustion chamber, sometimes with short loss of power. Occasionally fault code 'P0300 Engine Misfire' is stored but not all the time. Engine Light might not even come on when power loss suffered. This may be the source of the engine splutter / short loss of power people are experiencing in 1.4 Turbo.

Affected Models:

Amongst the affected models are the two versions of the 1.4 Turbo in the Astra K (B14XFL/T RPO code LE1 and LE2). I have the 150ps 1.4 Turbo Astra K which is RPO code LE2.

Resolution:

Vauxhall/Opel/GM have developed a new engine Oil - Dexos 1, Generation 2 to reduce the risk of this fault happening. This new Oil is essential to be used for Astra K 1.4 Turbo. However up until this point only Dexos 2 has been available. The new Oil will be released in the final week of April 2017. The part number is: 95599877 which comes in a 5 litre container, larger sizes will be available at a later date. Model Year 2017 cars are shipped with the new oil in already.

In the meantime the bulletin states GM Dexos 2 MUST be used until Dexo 1, Gen 2 becomes available.
  • quote:

Hocam balataları daha önceden almıştım bosch marka. Ön disk almam lazım. Sizin diskler de LPR markamıydı yoksa balatalar mı ?

Alıntıları Göster
    Ben sadece balataları değiştirdim. Diskler üzerinde orjinali duruyor. Aşınma toleransı kurtardığı için diskleri tornada temizlendikten sonra kullanmaya devam ettim.

• 
Sayfa: önceki 22192220222122222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.