Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2239. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22372238223922402241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yavvv dedim aracı sıfır aldığımdan beri 10 yıldır sana getiriyorum!

Bu aracın fren hidolik değişimi işi ne olacak ?

Gerek yokki dedi ?

Nasıl dedim, kitabında 2 yılda bir değişmeli diyor!

Bak dedi ömrüm boyunca yetkili servise gitmeyi bırakıp
    Burayı tercih eden 5-6 bin opel araç burada periyodik bakım yaptırdı....hiçbirine fren hidrolik değişimi yapmadım
    Bu cruze içinde geçerli
    Eğer eksilme yoksa sorun yok...
    Hadi güle güle dedi
    Konu kapandı
    Araç 2010 cruze
    10 yıl ? Sıfır almıştım

Adam gerek yok diyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • joliva kullanıcısına yanıt
    Ustalara sorarsan 'bunlar ömürlük abi'.

Halbuki her madeni yağ zamanla yıpranır özelliğini yitirmeye başlar ve hepsinin bir ömrü vardır.

Fren ve direksiyon hidroliği değişimi ustalara angarya olarak gelmekte, özellikle fren hidrolik değişiminde makineleri yoksa hava almaya vs. çalışacaklarından o işe girmemeyi tercih ediyorlar.

Kendi aracımın manuel şanzıman yağı dahil tüm sıvıları değişti. Tabi ki hepsinde de bahsettiğiniz tepkilerle boğuşmak durumunda kaldım. Onlara göre bu sıvıların değişmesi için ya dediğiniz gibi hidrolik eksiltmesi, frenin tutmaması ya da baskı balata falan değiştirmek gerekiyor.

Sizin aracınıza gelecek olursak, hele ki 10 yıllık bir aracın aynı sıvılarla devam etmesi hiçbir açıdan akılcı değil. Gerçekten bu işi profesyonelce yapan (makineleriyle) bir servis bulup değişimini sağlamanız yerinde olur.

Hidrolik olarak da DOT5.1 öneririm. Dot 5.1, Dot 4'e nazaran daha üst standartları karşılıyor ve kaynama noktası vs. daha yüksek. Ancak DOT5 değil, ona dikkat edin!.
    DOT5.1 hidrolikler DOT4 yerine kullanılabiliyorken, DOT5 muhteviyatı gereği DOT4 ile çalışan sistemlerde kullanılamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

Bende de var su sesi. ilk aldığımda ben de yadırgamıştım. sonra alıştım. antifiriz akış sesi sanırım.
    Diğer ses ise 20 km hızı geçince bir yay sesi gibi birşey gelir. bunu serviste ABS devreye giriyor diye cevaplamışlardı.

kronik sorunlara çözümler var ve sizin aracınıza lpg kitinize özel bir durum varsa o zaman araştırmak gerekiyor.
    su sesi aracı ilk aldığımda yoktu ne zamanki yağ soğutucu arızalandı ondan sonra sürekli su sesi gelmeye başladı bir türlü kurtulamadım.
  • Aracında cam kaldırma modülü kullanıp akü bitme sorunu yaşayan var mı? Aracımda 2 gün boyunca hiç çalıştırmazsam akü kesinlikle boşalıyor. Aküyü değiştirdim bir çok ustaya gösterdim kaçak var diyorlar ama bulamıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: samizeldestan

Aracında cam kaldırma modülü kullanıp akü bitme sorunu yaşayan var mı? Aracımda 2 gün boyunca hiç çalıştırmazsam akü kesinlikle boşalıyor. Aküyü değiştirdim bir çok ustaya gösterdim kaçak var diyorlar ama bulamıyorlar.
    Modülü çıkartıp test ettiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar araştırmalar sonucunda bende 2011 model 1.6 ls otomatik araç alıyorum inşallah 87000 km de hata boya yok

Arkadaşımdan alacağım 72000 TL ye

Aracı babama alıyorum uzun ster kullansın diyorum
    Bildiğim kadarıyla parça sıkıntısı yok motor opel diğer parçalar opel vs,

2010 Polo vardı 82000 TL diyor ama araç boş, ne bileyim bu mantıklı geldi
    İnternetde baya araç var ilerde satma sıkıntısı olmaz gibi düşünüyorum
    Ne diyorsunuz güzel birşey yapmış miyim

Piyasa uçmuş bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 11 Mart 2020; 15:56:16 >
  • Arkadaşlar merhaba.
    Aracımı Navimex in ekranını taktırdım. Herşey gayet güzel çalışıyor fakat, telefon görüşmesi yaparken sesim karşı tarafa çok az gidiyor. Ürünün kendi üzerinde dahili mikrofonu mevcut. Bu üründen kullanan var mı? Hepsinde aynı durum var mı, yoksa yapılması gereken bir ayar mı var acaba?
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Modülü kullanmıyorum zaten

• bigbooss kullanıcısına yanıt
    Üstat araç temiz ise mantıklı bir araç. Piyasayı takip edemiyorum artık. İyice zıvanadan çıktı. O yüzden fiyat için bir şey diyemeyeceğim. Ama 80 e çıkma şansınız varsa 1.4 Turbo'ya yönelin. Daha sorunsuz bir araç almış olursunuz.

Fiyatlar böyle ise en çok prim yapan araçlardan biri olmuş Cruze. Cruze'u satıp aldığım araç bu kadar prim yapmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutbul

su sesi aracı ilk aldığımda yoktu ne zamanki yağ soğutucu arızalandı ondan sonra sürekli su sesi gelmeye başladı bir türlü kurtulamadım.

Alıntıları Göster
    Sıcaklığı hıgh en yüksek seviyeye getirin fanı 6 a alın sonra aracın hararet ibresi olması gereken yere gelince stop edin, 10 dakika bekleyin aracın yedek su depo kapağını geceden sabaha kadar açık bırakın su sesi hissedilir derecede düzelecektir.

• 1.6 otomatik arac uzun yolda 180 i geçince vitesi 6 dan 5 e düşürüyor manuelde kullanırkende otomatikte kullanırkende. Başka karşılaşan var mı aceba bu sorunla. 180 e bir daha çıkacağımı sanmıyorum önemli değil benim için ama şanzımanda ileride çıkacak olası bir sorunun habercisi felan olabilir mi aceba araştırılmalı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

1.6 otomatik arac uzun yolda 180 i geçince vitesi 6 dan 5 e düşürüyor manuelde kullanırkende otomatikte kullanırkende. Başka karşılaşan var mı aceba bu sorunla. 180 e bir daha çıkacağımı sanmıyorum önemli değil benim için ama şanzımanda ileride çıkacak olası bir sorunun habercisi felan olabilir mi aceba araştırılmalı mı ?
    Tam otomatik şanzımanlı arabayı nasıl manuele alıyorsunuz? Çok enteresan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: samizeldestan

Aracında cam kaldırma modülü kullanıp akü bitme sorunu yaşayan var mı? Aracımda 2 gün boyunca hiç çalıştırmazsam akü kesinlikle boşalıyor. Aküyü değiştirdim bir çok ustaya gösterdim kaçak var diyorlar ama bulamıyorlar.
    Cam kaldırma modülü yapmaz. Aracınıza sonradan direkt akü ile irtibatlı bir cihaz takıldı ise bu sorun yapabilir. Bunun dışında araçta akü koruma sistemi var zaten. Mesela aracınızda açık herhangi bir elektrikle çalışan cihaz varsa ve araç çalışmıyorsa, akü voltaj takip sistemi aracınızın voltajı belli bir değerin altına düşünce tüm elektrik bağlantılarını kesiyor. Sadece marşa basmanıza izin veriyor. Dolayısıyla aracınızın tamamiyle akü bitirmesine imkan yok. Akünüz eski ise akü kendi kendine boşalabilir. Bunun dışında akü voltaj takip sisteminiz çalışmıyor olabilir. Bunu anlamak içinde aracınızı stop ettikten sonra aracınızın radyosunu ve kontağı açık bırakın. Belirli bir süre sonra akünüzün voltajı düşünce aracınız tüm elektriği kesmesi gerekir. Kesmiyorsa sistemde sorun vardır. Bu da akü üzerinde bulunan bir kutu var. Muhtemelen sorun oradadır

• quote:

Orijinalden alıntı: urfes

Tam otomatik şanzımanlı arabayı nasıl manuele alıyorsunuz? Çok enteresan :)

Alıntıları Göster
    Yana çekince manuel oluyo işte uzun yolda kendim atıyorum vitesi

• Arkadaşlar merhaba. Aracım 1.6 113lük cruze

Egzantrik mili selenoid valflerini değiştiren var mı? Dişlilerle birlikte veya sadece onları. Arabanın özellikle Yüksek hızlardaki performansı konusunda şüphelerim var eskisi gibi değil sanki. Ve bu valflerin performansa etki ettiğini duydum sonuçta zamanlamaya müdahale ediyor.

Araçta herhangi bir arıza kodu lambası yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

Arkadaşlar merhaba. Aracım 1.6 113lük cruze

Egzantrik mili selenoid valflerini değiştiren var mı? Dişlilerle birlikte veya sadece onları. Arabanın özellikle Yüksek hızlardaki performansı konusunda şüphelerim var eskisi gibi değil sanki. Ve bu valflerin performansa etki ettiğini duydum sonuçta zamanlamaya müdahale ediyor.

Araçta herhangi bir arıza kodu lambası yok..
    Selonoid valfleri geçenlerde söktüm wd 40 ile temizledim. Fitreler tıkalı yada çalışmaz ise dediğiniz gibi çekişte düşüklük yapabiliyor. Çıkarır iseniz 12 volt dışarıdan vererek çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.Youtubede videoları mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

1.6 otomatik arac uzun yolda 180 i geçince vitesi 6 dan 5 e düşürüyor manuelde kullanırkende otomatikte kullanırkende. Başka karşılaşan var mı aceba bu sorunla. 180 e bir daha çıkacağımı sanmıyorum önemli değil benim için ama şanzımanda ileride çıkacak olası bir sorunun habercisi felan olabilir mi aceba araştırılmalı mı ?
    Bu dediğinizin şanzımanın ısınmasından kaynakladığını duymuştum. Şanzıman kendini korumaya alıp vitesi kendi düşürüyor bir arıza değildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

Bu dediğinizin şanzımanın ısınmasından kaynakladığını duymuştum. Şanzıman kendini korumaya alıp vitesi kendi düşürüyor bir arıza değildi.

Alıntıları Göster
    Hocam uzun yolda giderken şanzıman neden ısınsın ki yolun çoğu son viteste geçiyor zaten. Birde 6 dan 5 e düşürüp deviri sona dayayınca kendini nasıl korumuş oluyor onuda pek anlamadım açıkcası.

• Araç maksimum torku 5. viteste veriyor.

6. vites ekonomi için 5. vites yüksek tork ve maksimum hız için, demek en basit açıklama olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim söylemek istediğim kısaca normal bir durum olduğu ile ilgili.şanzıman ile ilgili Verdiğim örnek hatalı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 5 Nisan 2020; 16:43:48 >
  • 
Sayfa: önceki 22372238223922402241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.