Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2186. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.531.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21842185218621872188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısınız. Ankarada çoğunlukla sehir içi ve agresif kullanım diyelim. Çokmuş ya. Benim fiyat aralığımda cruzedan daha fazla begendigim bir araç bulamadim ama 10lt'de gercekten cok degil mi? Lpg hic düşünmüyordum taktirmayi bir suru sorun okudum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alastair JR

Haklısınız. Ankarada çoğunlukla sehir içi ve agresif kullanım diyelim. Çokmuş ya. Benim fiyat aralığımda cruzedan daha fazla begendigim bir araç bulamadim ama 10lt'de gercekten cok degil mi? Lpg hic düşünmüyordum taktirmayi bir suru sorun okudum.

Ama MT için 8.8lt AT için 10.3lt, fabrika değeri var.
    1.6 Atmosferik araçların hangisine bakarsanız bakın normal kullanım ile 9-10lt yakar zaten(duruma göre de -1+2 vs.). O yüzden bence çok değil.

Mesela 1.6 Civic, mazda3, AstraJ gibi araçların 1.6 sına bakın aynı tüketimler var. Bu sadece bu araca özgü birşey değil, hepsi böyledir(aşağı yukarı).

1.4 Corsa AT bile 8 lt tüketimle gezer. Daha düşük tüketimler için sakin kullanım ve ortalama hızın 30-35 ve üstü olması lazım. Yani Ankaranın çevresinde oturup trafiğe fazla takılmayan akıcı güzergahlardaki kişiler bir miktar az yakarak kullanabilirler.

Zaten yapılan en büyük hatalardan birincisidir; Durumu ve şartları ölçmeden araba almak.

Çok trafik, sert kullanım, yokuş vs.
    Sonra çok yakıyor bu araba...

Araba da değil sorun; senin hesabına göre araba seçememen dee..

Yakıt yani tüm yürütme maliyetleri fazla geliyor ise, daha uygun bir araç bakmakta fayda var.
    Yanlış araç alımı üzer. Keyif alamaz insan. Alamayınca da arabadan da soğur gider..
  • EsHas E kullanıcısına yanıt
    aldım geçtim valla hb. sunroof u da açtın mı havası 1500 oluyor arabanın... heybetli bir hatchback ile sunroof birleşince tadından yenmiyor.
  • Ayrıca HB'in bağajı yükleme rahatlığı bakımından NB'e göre daha rahat ve avantajlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Ayrıca HB'in bağajı yükleme rahatlığı bakımından NB'e göre daha rahat ve avantajlı.

aynen. o adı pandizot mudur nedir tam hatırlamadığım alet yukarı kalkınca tüm bagaja hakimiyet sağlanabiliyor.
  • Hayirli olsun, bencede HB, NB den daha işlevsel bir bagaja ve daha çekici görünüşe sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 31 Ekim 2017; 17:53:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar İstanbul'da cruze motor ve otomatik şanzımanını kontrol ettirebilecegim güvenilir ustalar bilen var mı? Kocaeli Bursa ve Tekirdağ için de sorum geçerli. Teşekkürler

• Arkadaşlar oldukça temiz görünen 2010 model ls plus sedan otomatik benzinli buldum. Tek sorun araç 113luk. İki motoru da kullanan varsa bi fikir yazarsa sevinirim. 124luk ile özellikle yüklü iken gözle görülür fark hissettirir mi? Normalde atmosferik fobili tiplerden değilim. Lakin imzamdaki eski aracım 1.8lt 132 hp ve 175 torka sahipti. Hafif de olduğu için hiçbir rampada güçten düşme yaşanmazdı. Cruze yaklaşık 200 kg fazla bu araçtan. Bu durum yüzünden biraz kafam karışık.

• quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Arkadaşlar oldukça temiz görünen 2010 model ls plus sedan otomatik benzinli buldum. Tek sorun araç 113luk. İki motoru da kullanan varsa bi fikir yazarsa sevinirim. 124luk ile özellikle yüklü iken gözle görülür fark hissettirir mi? Normalde atmosferik fobili tiplerden değilim. Lakin imzamdaki eski aracım 1.8lt 132 hp ve 175 torka sahipti. Hafif de olduğu için hiçbir rampada güçten düşme yaşanmazdı. Cruze yaklaşık 200 kg fazla bu araçtan. Bu durum yüzünden biraz kafam karışık.

Ben ikisini de aldım kullandım. Bana göre aradaki fark 1 tık, ama bana göre. Çünkü ikisini de hiç bu arabayı tanımayan birisine versen aradaki farkı anlayabileceğini sanmam.

Bu piyasada araç bulmak zor hele hele temizini bulmak epey zor, fiyatlar her geçen gün artmaya devam ediyor. O yüzden fazla düşünmek kayıp yaratabilir.

Daha hafif, bg ve tork olarak daha güçlü bir araçtan buna geçmek isteksiz/güçsüz görünen bir araç havası verebilir. Ama aldığını bilen ve ne verebileceğinin farkında olan için sorun olacağını sanmam.
  • Selam arkadaşlar..

Bu bizim meşhur lokurtu sesiyle ilgili yeni tecrübe ve çözümler var mı acaba?

Ben ön sol amortisörü değiştirip, 120 tlye yan sanayi amortisör almıştım. Markasını sormak hiç aklıma gelmemişti.
    Ve düzeldi, lokurtu sesi kesilmişti. Ama 6 ay kadar sonra tekrar başladı.

CONSON amortisör ile ilgili olumlu söylemler vardı. Ama taktıktan bir süre sonra durum ne oluyor onlarda?
    Lokurtu sesi yaşayanlar hala conson amortisör mu taktırıyor acaba? Uzun süreli kulanımda nasıl?

Bir satıcı bana "conson ile ilgili şikayetler oluyordu, artık satmıyoruz" dedi. Bunun aslı var mıdır?
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Çok faydası oldu. Teşekkürler. İlana bi daha bakıp sonra burdaki ilk mesajla teyit edince araçta cc olmadığını fark ettim ki bu benim için nerdeyse olmazsa olmaz. Aldıktan sonra bikac ay sonra taktırabilir miyim sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Çok faydası oldu. Teşekkürler. İlana bi daha bakıp sonra burdaki ilk mesajla teyit edince araçta cc olmadığını fark ettim ki bu benim için nerdeyse olmazsa olmaz. Aldıktan sonra bikac ay sonra taktırabilir miyim sizce?

Daha sonra CC taktırılamıyor, yazılım olarak mümkün değil.
    Fena halde ikilemde kaldım harbiden. Teşekkürler.
  • Arka cam filmini söktürebileceğim biryer arıyorum, İstanbul içi tavsiye edebileceğiniz biryer var mı ? Arka camdaki rezidanslara zarar vermeden çıkarmak mümkün mü ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryzen1200

Arka cam filmini söktürebileceğim biryer arıyorum, İstanbul içi tavsiye edebileceğiniz biryer var mı ? Arka camdaki rezidanslara zarar vermeden çıkarmak mümkün mü ?

İstanbul'da nerede yapılır bilemiyorum ama bu gün arkadaşın aracını cam/film işi yapan/bilen arkadaşlar ustaca söktüler.
    kaç paraya söktüler

• Arkadaşlar sabahları işe giderken araba çok geç ısınıyor. Şöyle söyleyim, 10-12 km geliyorum, hararet ancak çeyrek çizgiye ulaşıyor. Dolayısıyla da kalorifer tam anlamıyla sıcak üflemiyor. Genelde yarımı gördüğü zaten olmuyor ama yarımın az altına gelmesi için sıkışık trafiğe falan girmem gerekiyor. Normal ısısına ulaştıktan sonra zaten sorun kalmıyor ısıtma anlamında.

Acaba ne yapmam gerekiyor? Bu bir hata mıdır? Hata ise nereler kontrol edilmelidir.
  • 05kartal kullanıcısına yanıt
    100TL

• erAn_ kullanıcısına yanıt
    Termostat arızası olabilir

• 
Sayfa: önceki 21842185218621872188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.