Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2185. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21832184218521862187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fabrika çıkışlı cam filmi diye bir şey olmaz, sonradan bayide yada ilk sahibi değilseniz o çektirmiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim araç otomatik. kaydırma hiç yapmadı ama dik yokuşta gazdan ayağı çekince belki kaçar, bunu hiç denemedim.
    Park etmek çok kolay, düz zeminde frenden ayağı çekince araç zaten hareket ediyor.
    yokuşta da riske atmamak için el freni kullanabilirsiniz.

Ama araç temizse satıpta maceraya girmeye gerek yok bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: başaran

İstanbul Şehir içi 33kr normal mi ? Zamlardan önce 22 25 Kr arası yakardı.

10lt lpg yapar, gayet iyi.

Sağolun yorum için, acemilik döneminde 12lt LPG yaktırıyordum ama artık alıştım araca hiç dikkat etmeden kullandığım halde iyi yakmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

benim araç otomatik. kaydırma hiç yapmadı ama dik yokuşta gazdan ayağı çekince belki kaçar, bunu hiç denemedim.
    Park etmek çok kolay, düz zeminde frenden ayağı çekince araç zaten hareket ediyor.

Valla manuelden bıktım hocam artık, önceden keyifliydi ama artık gereksiz bir yük gibi gelmeye başladı.Temiz bulursam alırım, cruze zaten çok rahat çok hoş araba birde otomatik olsa düşünemiyorum

• quote:

quote:

quote:

Sağolun yorum için, acemilik döneminde 12lt LPG yaktırıyordum ama artık alıştım araca hiç dikkat etmeden kullandığım halde iyi yakmış.

Gayet iyi bir değer, bence. Keyifle kullanın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

benim araç otomatik. kaydırma hiç yapmadı ama dik yokuşta gazdan ayağı çekince belki kaçar, bunu hiç denemedim.

Valla manuelden bıktım hocam artık, önceden keyifliydi ama artık gereksiz bir yük gibi gelmeye başladı.Temiz bulursam alırım, cruze zaten çok rahat çok hoş araba birde otomatik olsa düşünemiyorum

2003 den beri otomatik araç alıyorum, mecbur kalmadıkça manuel araç almam.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Gayet iyi bir değer, bence. Keyifle kullanın.

Valla keyifle kullanıyorum ama forumun nazarina geldim hocam 3 senedir masraf açmadı hiç diye övünerek yazarken forumda ertesi gün yağ sogutucusunun patlaması biraz ironik oldu.

Arabayı çalışırdım iki km gittim motordan dumanlar çıkmaya başladı.Hemen hararete baktim normaldi, sağa çektim açıp kaputu baktım motor suyuna yağ karıştırma felan yok.Altta bir parça var oradan yağ akıyor motor sıcak olduğu için yağ yanıp duman yapiyordu, hemen eve döndüm internetten yağ kaçıran parçaya baktım zaten aklima gelmişti kronik sorun olduğundan haberim vardı, pazartesi servise vericem inşallah bir daha tekrarlamaz.İnternetden baktım orijinal gm yağ soğutucu 600tl felan.

Aklima takılan sorun şu ki uzun zamandır kulbutor kapağının arasında da ufak bir yağlanma var acaba bu normal mi yoksa kapağın altındaki bir conta da kaçak mi var eğer varsa o ne kadara patlar?

( İnternet tam çekmiyor fotoğrafları yükleyecegim sonra )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryzen1200 -- 27 Ekim 2017; 17:37:6 >
  • Cevap veriyorum.

Komple yağ soğutucu orjinal 440 TL idi nisan başında. şimdi internetten baktım 540 tl diyor. isterseniz parçacıları arayıp fiyat alın. ustanız yoksa da servise ürünle gidip değiştir diyebilirsiniz sanırım. mutlaka sorun.

servis ürün garantisinde nasıl davranır bilemiyorum, belki bu yönden avantajı olabilir. pahalı olsa da tercih edilebilir belki.

ama bunun sökmesi takması biraz zor diye hatırlıyorum. işçilikten kitleyebilirler.

külbütor contasından yağ çıkartmış biraz. tahminimce sanayide usta direk olabilir, çok eksiltiyor mu takip et der.

Bence arızalı soğutucu değiştikten sonra yağ çıkan kısımları güzelce temizleyin ve takip edin.
    Yine tekrarlarsa, contalar pahalı değil, sökmesi de kolaydır.
  • Arkadaşlar servise çekici ile mi götürmeliyim yaklaşık 5 km mesafe, aracı oraya götürene kadar başka bir arızaya daha sebebiyet verebilir mi ?

• quote:

Arkadaşlar servise çekici ile mi götürmeliyim yaklaşık 5 km mesafe, aracı oraya götürene kadar başka bir arızaya daha sebebiyet verebilir mi ?

Kasko var ise yol yardımı arayın.

• quote:

Arkadaşlar servise çekici ile mi götürmeliyim yaklaşık 5 km mesafe, aracı oraya götürene kadar başka bir arızaya daha sebebiyet verebilir mi ?

Risk almayın çekici ile gidin.

• babıesrar82 B kullanıcısına yanıt
    Soğutma suyu olayı tamamen şanzsızlık, kabın kırılması sonucu oldu. Fakat az da olsa sürekli bir azalma oluyordu şu seviyesinde, ustam LPG kaynaklı diyordu hep. Ama diğer yazdığım kronik sıkıntılar LPG kaynaklı, biraz hassas motor ecotec motorlar.

Sağolsun ustam iyi, araç da düzeldi artık o da iyi ama binesim gelmiyor resmen. Otoparkta yatıyor araba genelde, yakın yerler için toplu taşıma kullanıyorum, uzak mesafe gideceksem aracımı kullanıyorum.

• quote:

quote:

Maalesef kasko yok hocam mahallede bi çekici var onu arayıp sorucam bakalım ne kadar isteyecek, 5 km mesafe gidene kadar bütün yağı boşaltır yada aşırı hararet yapıp conta felan yakar ne bileyim motor yatak sarar diye korkuyorum.

@lojistisyen

• Su kabı sıkıntısı sanırım kronik olabilir.Ben ve kardeşim 2014 çıkışlı 1.4T LTZ kullanıyoruz.O garanti süresi içindeyken kapta su eksilmesi tesbit etti ve garantiden bidon ve hortumlar değişti.Ben bu sene yazın şans eseri suyun eksildiğini fark ettim.Samsunda alt koruma taktırıken servis bidonun altından su damlattığını söyledi ellerinde olmadığı için değiştiremediler.1 ay sonra Konyaya dönünce serviste değiştirdim.Orj için 40000km den sonra ara ara bakmak lazım.Benim düşüncem.
  • quote:

quote:

quote:

Maalesef kasko yok hocam mahallede bi çekici var onu arayıp sorucam bakalım ne kadar isteyecek, 5 km mesafe gidene kadar bütün yağı boşaltır yada aşırı hararet yapıp conta felan yakar ne bileyim motor yatak sarar diye korkuyorum.

@lojistisyen

Risk almmamak daha iyi olur.

• arkadaşlar merhaba çok acil yardımınıza ihtiyacım var 2011 model cruze lt plus hb 75 binde lpg li sunrooflu bi araç var ama aklım hep sedandan yana idi hb de fena grlmio gözüme artık kısaca sorum şu CRUZE NİN HB İ TUTMADIĞI SÖLENİYORR ne kadar doğru bu tespit sizce hb mi sedanmı değerlendirilmeli yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum şimdiden TEŞEKKÜRLER

• kimseler yokmu

• EsHas E kullanıcısına yanıt
    Millete ne bakıyorsun? Hangisini beğeniyorsan onu al geç.

Kim diyor HB tutulmuyor diye?
    Tutulmuyorsa o kadar alan adam hiç bir şey bilmiyor demek ki!

Bizim millet sedan fetişisti belki de onlar beğenmiyordur??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Ekim 2017; 14:6:28 >
  • Beyler aracın yakit tüketimi nedir. Benzin-lpg kac lt yakar? Cok farkli istatistikler var internette

• quote:

Orijinalden alıntı: Alastair JR

Beyler aracın yakit tüketimi nedir. Benzin-lpg kac lt yakar? Cok farkli istatistikler var internette

Neye göre hangi kriterlere göre? İstanbul var Konya var, Sakin kullanıcı var Agresif olanı da var vs.

Farklılık kullanıcı ve şehire bağlı bir dizi etkenden kaynaklı.

10lt(+-1lt) yakar + %20 lpg için.
  • 
Sayfa: önceki 21832184218521862187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.