Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21852186218721882189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fren ve direksiyon hidrolik yağı tavsiyesi yapar mısınız? Marka ve model ile uygun fiyatla online alabileceğim yerleri belirtirseniz sevinirim. Birde geçen sene -76 derece antifriz aldım. Memnun kaldım ancak ismini unuttum. Bilen veya ayrıca tavsiye de olabilir. Teşekkürler. İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yine ben bu sefer aracı aldım galiba çrlik sübab 100 binde design edition 2011 2 parça lokal bohalı 39.500 nasıl sizce şimdiden saolun

• EsHas E kullanıcısına yanıt
    Dostum, Desing Edition Plus olsa daha iyi olurmuş sanki. Ama aynı rakamlarda Cruze'un muadili yok. Buda bir artı.

• plus olsa ewet daha iyimolacaktı ama bitanede hb var oda 41 diyo ama 75 binde 2012 lt plus oda 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: EsHas

plus olsa ewet daha iyimolacaktı ama bitanede hb var oda 41 diyo ama 75 binde 2012 lt plus oda 😁

Daha genç ve az km'li olanı seçmek daha iyi olmaz mı?
  • Öncelikle herkese selamlar askerim şimdi arkerden sonra araba arıyorum cruze lar çok hoşuma gidiyo ama hakkında hiç bi bilgim yok yakıtı nasıl önerdiğiniz bi modeli varmı yada ne bilim köy yoluna falan gidermi diyarbakırda servisi varmı yardımcı olursanız memnun olurum iyi akşamlar

• Panthér kullanıcısına yanıt
    aslında doğru diosunuz sadece ekran yok bunda sedanda ekran var yarın bi exper yaptırılaım bakalım hb ye ne çıkacak

• quote:

aslında doğru diosunuz sadece ekran yok bunda sedanda ekran var yarın bi exper yaptırılaım bakalım hb ye ne çıkacak

Gerek görülür ise ekran ona da takılır, sorun değil. Önemli olan, daha sorunsuz ve düzgün olanı almak.

çok teşekkür ederim bilgileriniz için yarın hb ye exper yapıp burda paylaşacağım inşallah yardımcı olursunhz

• Üst mesajlarda yazmıştım, aracım sabahları işe giderken falan geç ısınıyor, ideal sıcaklığa neredeyse ulaşamıyordu. Hatta arabayı düz yolda falan zorlamadan kullanınca yine düşüyordu. Hararet göstergesini 4 çizgi olarak düşünün, genelde 1 ile 2. çizgi arasında oluyor, rahatlayınca birinci çizgiye kadar düşüyordu neredeyse.

Sanayide şimdi kırk yerini kurcalatmak istemedim. Yetkili servise bıraktım. Aracı bırakın, sabah soğukken anlattığınız durumu teyit edelim dediler. Bu hoşuma gitti. Arızayı görmeden ezbere şunu yapalım bunu yapalım demediler. Bakalım ne çıkacak.

Başka ustalara da telefonla sordum. Termostat diyen var, radyatörde hava olabilir diyen var. Radyatörde hava olma ihtimali olduğunu düşünmüyorum. Hararetin artması lazım o zaman sanki. Termostat olabilir gibi geliyor.

Sizler ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Üst mesajlarda yazmıştım, aracım sabahları işe giderken falan geç ısınıyor, ideal sıcaklığa neredeyse ulaşamıyordu. Hatta arabayı düz yolda falan zorlamadan kullanınca yine düşüyordu. Hararet göstergesini 4 çizgi olarak düşünün, genelde 1 ile 2. çizgi arasında oluyor, rahatlayınca birinci çizgiye kadar düşüyordu neredeyse.

Sanayide şimdi kırk yerini kurcalatmak istemedim. Yetkili servise bıraktım. Aracı bırakın, sabah soğukken anlattığınız durumu teyit edelim dediler. Bu hoşuma gitti. Arızayı görmeden ezbere şunu yapalım bunu yapalım demediler. Bakalım ne çıkacak.

Başka ustalara da telefonla sordum. Termostat diyen var, radyatörde hava olabilir diyen var. Radyatörde hava olma ihtimali olduğunu düşünmüyorum. Hararetin artması lazım o zaman sanki. Termostat olabilir gibi geliyor.

Normalde araç motoru soğukken termostat kapalı olması gerekiyor. Motor bloku içerisinde ki soğutma suyu belli bir sıcaklığı geçince termostat açılarak radyatöre suyun geçişi sağlanarak motor suyu soğutuluyor. Muhtemelen sizin termostat açık kaldığı için motor blokundaki soğutma suyu direkt olarak radyatöre gittiği için motor suyunuz geç ısınıyor. Motorun geç ısınması yakıt tüketiminizi de otomatik olarak arttıracaktır. Soğutma suyu 4 sene de bir değişmesi gerekir. Ayrıca orjinal antifiriz kullanmanız ve kireçli su koymamaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlara dikkat edilmez ise genelde termostatı bozar. Bunun yanında devirdaim pompasının çevresindeki contayı bozarak suya yağ karıştırma yada su eksiltme yaparak motorunuza zarar verir. Bu tür sorunlar daha çok lpg li araçlarda oluyor. Sebebi ise lpg su bağlantı hortumlarından kaynaklanan eksiltmelerde su seviyesini tamamlamak için genelde çeşme suyu ve uygun olmayan antifiriz konulduğu için bu sorunlar ortaya çıkıyor. Kanımca büyük ihtimal sorununuz termostattan kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urfes -- 14 Kasım 2017; 16:26:36 >
  • aracımı buğün aldım ama orhinal anahtarı göle düşürmüşler yedek anahtarı var oda 2 tuşlu orjinal 3 tuşlu anahtarı nasıl yapacağım ? teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: urfes

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Üst mesajlarda yazmıştım, aracım sabahları işe giderken falan geç ısınıyor, ideal sıcaklığa neredeyse ulaşamıyordu. Hatta arabayı düz yolda falan zorlamadan kullanınca yine düşüyordu. Hararet göstergesini 4 çizgi olarak düşünün, genelde 1 ile 2. çizgi arasında oluyor, rahatlayınca birinci çizgiye kadar düşüyordu neredeyse.

Normalde araç motoru soğukken termostat kapalı olması gerekiyor. Motor bloku içerisinde ki soğutma suyu belli bir sıcaklığı geçince termostat açılarak radyatöre suyun geçişi sağlanarak motor suyu soğutuluyor. Muhtemelen sizin termostat açık kaldığı için motor blokundaki soğutma suyu direkt olarak radyatöre gittiği için motor suyunuz geç ısınıyor. Motorun geç ısınması yakıt tüketiminizi de otomatik olarak arttıracaktır. Soğutma suyu 4 sene de bir değişmesi gerekir. Ayrıca orjinal antifiriz kullanmanız ve kireçli su koymamaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlara dikkat edilmez ise genelde termostatı bozar. Bunun yanında devirdaim pompasının çevresindeki contayı bozarak suya yağ karıştırma yada su eksiltme yaparak motorunuza zarar verir. Bu tür sorunlar daha çok lpg li araçlarda oluyor. Sebebi ise lpg su bağlantı hortumlarından kaynaklanan eksiltmelerde su seviyesini tamamlamak için genelde çeşme suyu ve uygun olmayan antifiriz konulduğu için bu sorunlar ortaya çıkıyor. Kanımca büyük ihtimal sorununuz termostattan kaynaklanıyor.

Dün akşama doğru servisten aradılar. Termostat ve termostat contası değişecekmiş. Parça siparişi verildi. Parça gelince tekrar arayacaklar.
  • kimseler yokmu bilen?

• quote:

aracımı buğün aldım ama orhinal anahtarı göle düşürmüşler yedek anahtarı var oda 2 tuşlu orjinal 3 tuşlu anahtarı nasıl yapacağım ? teşekkürler

Bir tane anahtar kabı alın anahtarcı halleder.

Araç HB mi NB mi?

https://www.google.com.tr/search?ei=dZ8MWrzZG6zp6ASz5IWYBA&q=chevrolet+cruze+kumanda+kasas%C4%B1+fiyatlar%C4%B1&oq=chevrolet+cruze+anahtar&gs_l=psy-ab.1.1.0i71k1l4.0.0.0.15798.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1..64.psy-ab..0.0.0....0.NKd4CgxZois
    arac hatcback

• quote:

arac hatcback

HB'lerde bagaj açma tuşu yok, 2 tuşlu.
  • bir sorum daha olacak fren pedali cok asagida tutuyo hepsi bole bi sebebi varmi acaba ?

• Anahtar kaybolmuş ve tek anahtar var ise, kasko da sıkıntı yaratır.
    Tek anahtar olması da iyi değil, kaybolduğu da doğru olmayabilir. 2.elde anahtar olmaması biraz sorun, ben olsam anahtar değişimi için fiyatı biraz düşürürdüm.
  • ne kadar bunun ucreti peki bilginiz varmi

• 
Sayfa: önceki 21852186218721882189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.