Yarbay
19 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 88 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Eve geldim bir de Ne göreyim? Dikelim diye orman bakanlığı karacam tohumları göndermiş. Birde yalan dolan kitapçığı. Bunlar hala konuyu 2 ağaç zannediyor.

SKANDAL... BAKIN EVE NE GONDERMISLER...SKANDAL... BAKIN EVE NE GONDERMISLER...
Merhaba arkadaşlar...

Evin ardiye kısmında 3 tane (çok araştırmadan alınmış) süpürge olduğunu farkettim ve içeriden gelen yoğun taleplere istinaden yeni bir süpürge arayışına girmiştim. Her Türk gibi bende oturdum önce meşhur markaları incelemeye başladım. İçine girdiğim dünyada bir sürü alım kriteri ve her ürünün birbirine üstünlükleri olduğunu gördüm. Bunun bir hikaye yerine bir alım tavsiye yazısı olmasını istediğim için sizlere bazı kriterleri yazmak istiyorum;

Atığı nasıl depolamak istersiniz?
1- Toz torbalı
2- Toz hazneli
3- Su filtreli

1- Toz torbalı ürünler kullanımı ve evden uzaklaştırması en çilesiz, temizliği en kolay ürünler. Ayrıca bu ürünlerdeki başka bir avantaj ise en sessiz ürünlerin toz torbalılar olduğunu bilmelisiniz. dezavantajı ise su gibi ıslak maddeleri ve şeyleri çektiğinizde öylece kalırsa koku yapabilir. Ancak antibakteryel özellikli üretilen yeni torbalar koku olayını da çözmüş. bir de tanesi 2.5 lira civarında olan toz torbalarından almanız gerekecektir. Benim evde hergün tüm ev süpürülüyor ve 2 ila 3 ay gidiyor bir torba. Yıllık torba gideri 15 lira. N11 de çok iyi kalitede satılan yan sanayi toz borbası 4 adedi 11 lira. Şiddetle tavsiye. Gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Orijinalinden fark hissetmeden kullanırsınız. Toz torbası maliyeti gözünüzü korkutmasın. Ses ve toz torbadından kurtulması büyük rahatlık. Antibakteryel malzeme kullanıldığı için koku da yapmıyor artık yeni toz torbaları...
2- Toz hazneli ürünler tozu kapalı bir haznede tutuyor ve havayla oluşturulan santrifüj etkisiyle hepa filtreye daha az toz gitmesini sağlıyor. Ancak hava doğrudan bu hazneye çarptığı için çok ses çıkıyor ve bu hazneleri boşaltırken yine tozla muhatap oluyorsunuz. Anavtajı işletme maliyeti yok.
3- Su filtreli ürünler ki; aslında benim sevdiğim bir ürün. Arnica hydra plus kullandım ve eve kalorifer döşetirken su filtreli olması sebebiyle kendisini o gün amorti etmişti. her türlü toz, inşaat artığını hiç korkmadan suyun içine hapsedip atabiliyorsunuz. Ayrıca su filtreli olduğu için iyi bir filtrasyon yapıyor. Ancak çok kötü bir dezavantajı var. O da temizlik biter bitmez içini temizlemelisiniz. Çünki toz ve kirler bakterilerin çoğalması için çok uygun olan suyun içinde bulunuyor ve çılgıncasına iğrenç koku yapıyor ve bu ürünlerde çok sesli.

Alacağınız ürünün ses şiddeti önemli mi?

Toz torbası kullanmayan ürünlerdeki ses sizi ciddi biçimde rahatsız edecektir. Süpürme esnasında insan olarak minimum rahatsızlık istiyorsanız 72 desibelden daha gürültülü çalışan ürünler size göre değil. Benim toz torbalı ürün alırkenki kriterlerimden bir taneside ses idi. bu yüzden toz torbalı ürün aldım. kullandığım üründeki maksimum ses seviyesi 70 desibel. 75 desibellik ürünleri inceledim ve ses seviyelerinin hiç bana göre olmadığını gördüm.

Hepa filtre işi ne olacak?
Hepa filtresiz ürünlere bakmayın bu saatten sonra. Aşağıda yeterli açıklama olan bir tablo var. ben Hepa 13 filtreli bir ürün aldım. Astım sorunu olan varsa Hepa 13 ve 14 işinizi görecektir.Hepa nın önündeki rakamsal değer artıkça toz – partikül tutma değeri de artar.
Buna göre;
-HEPA 10 = 100.000 adet partikülde 15.000 adetini egsozdan çıkartır.
-HEPA 11 = 100.000 adet partikülde 5.000 adetini egsozdan çıkartır.
-HEPA 12 = 100.000 adet partikülde 500 adetini egsozdan çıkartır.
-HEPA 13 = 100.000 adet partikülde 50 adetini egsozdan çıkartır.
-HEPA 14 = 100.000 adet partikülde 5 adetini egsozdan çıkartır.

Çekim gücü;

Evdeki ürünleri aldıktan bir müddet sonra çekim güçlerini incelemeye başladım ve kullandığım ürünlerin 180-200 Airwatt lık ürünler olduğunu öğrendim. Ancak benim neye ihtiyacım vardı ve hangi çekim gücü benim için uygundu? Marketlere giderek tek tek yaptığım denemelerde bu iş için minimum 300 Airwatt lık ürünlere ihtiayç olduğunu gördüm. Mesela Electrolux ve Marathon bu konuda çok iyi idi ama parça fiyatları yüzünden (ki mutlaka ilk yıl içinde bazı parçaların kırıldığını okudum. Yeni bir süpürme ucuna 90-180 tl vermek işime gelmedi) elemiştim. Ardından Electrolux çalışanı bayan bana yüksek çekim gücü ve sessizlik istiyorsam toz torbalılara bakmam gerektiğini anlatmıştı. Keza buna ek olarak dakikada tahliye ettiği hava miktarı da bir etmen. Bende bunu size şöyle anlatmak isterim ki; süpürge halıyı kaldıracak arkadaş Bende buna istinaden yaptığım denemeler de 500/350 (maks/min) airwattlık ve 40 litre/s likbir ürün aldım.

Garanti?

Elektrikli süpürgelerin pek çoğu 2 yıl garantiye sahipler. Aslında çok övülen electolüx ve philips marathon'u düşünürken ürünlerin piyasada çok pahalıya satılan parçaları ve hatta uzun parça bekleme süreleri olduğunu gördüm/öğrendim. Ardından Dyson ve Nilfisk te 5 yıl tam garanti olduğunu okudum. Hatta nilfisk te servis müdür olduğunu öğrendiğim Birol bey adlı birisinin servis ihtiyacı için kargo firmasını gönderdiğini ve 4 gün sonra yine kargo ile ürünü gönderdiğini öğrendim (hepsiburada ürün yorumlarında okudum).

Fiyat?
Süpürgeye Doğan slx parası verecek kadar bonkör değilim. Hayati ihtiyaç olur orası ayrı... Bu konuda ayrıdığım bütçe maksimum 600 lira idi. az buz para değil ve benim kriterlerimin hepsini bu bedelle tüm markalar (dyson hariç) sığdırıyordu. bütçenizi belirlemek en son da kalmalı imiş... Önce ihtiyacınızı tesbit edip ona göre ürün aramak en mantıklısı...

Marka takıntısı?
Aman aman... Markası ünlü bir firmanın sırf markası hergün reklamlarda oynuyor diye ürününü almak sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bir de reklamlarda söylenenlere aman inanmayın. Altta geçen küçük ve hızlı yazılar size "laboratuvar ortamında yapılan testler de..." der ve aynı performans içinlaboratuvar gibi bir ortam isterler.

Peki ben ne aldım?
Rowenta, philips, Electrolux, Lg, Samsung gibi dünyaca ünlü markaların bulunduğu bir listem vardı ve tüm markaların marketlerde satılan tüm ürünlerini 3 ay boyunca inceledim. Sonunda sadece süpürge işiyle uğraşan ve asıl işi endüstriyel vakumlu zavazingolar olan Danimarka'nın Nilfisk markasının ev kullanıcılarına ürettiği bir ürün aldım. Nilfisk Power Special benim için uygun olan üründü, satın aldım ve çok memnunum. kalıp kalitesi, malzeme kalitesi kusursuz ve 1 kalite.

Teknik özellikleri;
KABLO UZUNLUĞU (M)/ FİŞ TİPİ 8metre/EU
VOLT/FREKANS (V/HZ)220-230/50-60
MAX GÜÇ (W)2000
BORU UCUNDAKİ EMİŞ GÜCÜ (AirWatt)550/350
TOZ TOPLAMASI (% IEC 312)76
HAVA DEBISI (L/SAN.)52/40 Litre
VAKUM (KPA)30
NOZUL İLE 1.5 M DE SES BASINÇ SEVİYESİ (DB(A)ISO 11203)55
NOZUL İLE SES GÜÇ SEVİYESİ (DB(A)60704-2-1) 71 db
ÇALIŞMA YARIÇAPI (M)11,2 metre
TOZ TORBASI KAPASİTESİ (L)2,7 litre
EGZOST FİLTRESİ ALANI (CM²)HEPA 13/1800

çok daha uygun fiyatlı ve benzer özellikli ürün arayanlara beğendiğim ancak elimde olmayan nedenlerle almadığım arzum AR461 cleanart silent modelini incelemelerini öneririm.

aldığım ürüne ait fotoğraflar aşağıda. Ancak bir videoyu da yakında ekleyeceğim.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz.
 ## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## ## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## ## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## ## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## ## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ##
GOOGLE NEXUS 4(Tüm teşekkürler @berkozcann'a)


 ★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★


SIKÇA SORULAN SORULAR


1) Radyo var mı?
-> Radyo yok

2) Cihazı aldım internet paketim azalıyor sürekli, nasıl önlerim?
-> Ayarlar -> veri kullanımı -> mobil veriler kısmını kapalı yapacaksınız

3) Custom rom yüklemezsem çok mu şey kaybederim?
-> Kesinlikle performanstan kaybınız olmaz, romlarla gelen kişiselleştirmelerden yararlanamazsınız.

4) Wifi'ye bağlanıyorum sürekli bağlantım düşüyor, ne yapmalıyım? (jelly bean)
-> wifi -> gelişmiş -> kötü bağlantılardan kaçın kutucuğunu işaretleyin

5) Hafıza 16 GB deniyor ama o kadar gözükmüyor?

-> Telefonunuz 500 MB alanı sistem yazılımları için kullanır. 2 GB civarında bir alanı da uygulamalarınız ve onların veri depolamaları için kullanır. Eksiklik bundan kaynaklıdır.

6) Nexusta kronik sorun var mıdır?

-> Hayır herhangi bir kronik sorun yoktur

7) 3G mi yoksa Wi-fi mi daha az pil tüketir?

-> Wifi ağı, mobil ağa göre daha az pil sarfiyatı yapar. Bu yüzden ev iş gibi sürekli wifi bulunan mekanlarda, wifi açarsak arka plan senkronizasyonlar dahil her türlü data transferini wifi üzerinden yapacaktır ve bize daha az pil tükettirecektir.

8) Bu telefona oyun/program nasıl yüklenir? Ve Android Market'teki ücretli uygulamaları indirebilmek için ne yapılmalıdır? Oyunu indirdim hala benden dosya indirmemi istiyor? SD kart dosyaları içeren oyunlar/uygulamalar nasıl yüklenir?

-> Android Market'te çeşitli uygulamalar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bir Google hesabı alarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Marketteki ücretli uygulamaları indirebilmek için Black Market ve Applanet adlı market programlarını yüklemeniz yeterlidir.

Bazı oyunlar beraberinde SD kart dosyaları da bulundurur. Özellikle Gameloft oyunları. Genelde boyutu düşük bir apk dosyası bulunur. Bu apk dosyası internette aratılıp bulunur. Telefona kopyalanır. Ve telefon üzerinden apk dosyası telefona kurulursa oyun/program yüklenmiş olur. Oyunu açtığınızda sizden yüksek boyutlu veri indirmek için izin isteyecektir. Wi-fi ile indirdikten sonra oyununuz açılacaktır. Eğer telefondan indirme şansınız yoksa ilgili oyunun SD kart dosyalarını bilgisayarda internette aratıp bulun. Ve bunu telefona gereken yere kopyalayın. Bu SD dosyalarını istediğiniz yere kopyalayamazsınız. Dosyaları indirdiğiniz yerde nereye kopyalamanız gerektiği yazar. Bu işlemden sonra oyununuz açılacaktır. Gameloft oyunları için varsayılan dosya yolu sd/games/gameloft dur.

9) Cihazda OTG var mı?

-> Stock olarak hiçbir android 4.2 cihazda otg desteği şuan için yok, umarız ki; custom kernellerle kullanılabilir olsun.

10) Cihazımda apk ve ayarların yani herşeyin yedeğini almak istiyorum ne yapmam lazım?

-> Öncelikle cihazın rootlu olması lazım. Titanium Backup Pro programını kurduktan sonra gerekli izinleri vererek programın ana ekranında sol tık yapıp "Toplu İşler" seçilecek, Tüm kull.Öğelerini ve sistem verilerini yedekle tıklanıp çalıştırılacak. Geri yükleme ise aynen yine toplu işlerdeki geri yükleme butonu ile yapılacak.
NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında uygulayabilirsiniz.

Ayrıca sadece istediğiniz programların yedeğini alma şansınız da var.

11) CWM Recovery ile nasıl yedek alırım? Titanium Backup ile yedek nasıl alırım ve yedeği nasıl geri yüklerim?Öncelikle uygun CVM kuracaksınız. Daha sonra programın menüsünden Clockworkmod seçip ok diyorsunuz. Cihaz otomatik olarak recovery modda açılacaktır. Cihaz açıldığında ses tuşları yardımıyla Backup and restore adımına gelip backup seçiyoruz ve yedekleme işlemi başlıyor. Geri yükleme işlemi ise yine aynı şekilde olacak sadece backup and restore adımına geldiğimizde bu kez restore diyecez. Eski yedeğimizi bulup yüklüyoruz.

NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında yapamazsınız. Çünkü program pc deki Ghost la aynı işi yapıyor ve doğal olarak o anki kullandığınız Rom

dosyalarınıda yedekliyor.

Titanium Backup için12) Hangi işlemlerde verilerimi kaybederim?

-> Wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinir.
Non-wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinmez.

Kernel yüklemelerinde verileriniz silinmez.

Cihazın IMEI numarasını da içeren bir kod vardı tam hatırlayamadım(hatırlayan ekleyebilir:). Onunla IMEI bölge değiştirirseniz tüm verileriniz silinir.

Farklı kurulumlar arasında kendi verilerinizi silmeden, eski uygulama artıklarında kurtulup temiz bir yükleme yapmak isterseniz cihazı recovery modda başlatıp "wipe cache partition" adımını uygulamanız gerekir. Bu işlem kişisel verilerinizi silmez.

13) İnternetten indirip te telefona attığım programlar yüklenmiyor.Sadece Market'ten indirdiklerim kuruluyor.

El-cevap: Ayarlar -> güvenlik -> Bilinmeyen kaynakalrdan gelen uygulamaların yüklenmesine izin ver.Tikleyin.

14) Google Play Store'dan kredi kartıyla aldığımız paralı uygulamalar telefonu formatladıktan sonra tekrar yüklenebiliyor mu? Tekrar para vermek gerekiyor mu?

-> Formattan sonra Store'dan Seçenekler Uygulamalarım ı açarsınız ve para vermeden tekrar yükleyebilirsiniz.

15) O anda ekranda olan görüntü yani ScreenShot nasıl alınır?

-> ses kısma tusuyla power tusuna aynı anda basınız

16) Telefon rehberimi Gmail hesabıma nasıl yedeklerim?

-> Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Hesapları Yönet başlığında bulunan mail adresinize tıklayıp açılan ekranda Şimdi senk et derseniz Rehber, Mail ve Takvim verilerinizi hesabınıza yedeklemiş olursunuz. Pc den rehberinize ulaşmanız için Gmail giriş yaptığınzda gelen kutusu sayfasının sol üstünde yer alan POSTA başlığına tıklayıp Rehber i seçmeniz yeterli.
NOT: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Otomatik senkr işaretlerseniz telefonda rehberinize kaydettiğiniz veya sildiğiniz veriler ilk internet bağlantısı kurduğunuzda Gmail hesabınızla eşitlenecektir. Ama Otomatik senkr seçeneğinin pil kullanımını arttırdığını unutmayın.

17) Oyunlardaki ve uygulamalardaki reklamları nasıl kaldırırız?

-> Telefonu root'layıp Lucky Patcher adlı uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açarsınız. İlgili programa basılı tutup Remove Google Ads dersiniz.

18) Cihazıma attığım dosyaları klasörler halinde nasıl görebilirim?

-> ES file explorer kurunuz

19) Herhangi bir müzik nasıl zil sesi yapılır?

-> Cihazın içindeki "ringtones" klasörünün içine zil sesi yapmak istediğiniz parçayı atınız, zil sesi değiştirme ekranında karşınıza seçeneklerde gözükecektir (gözükmezse, kabloyu cıkartın olmadı cihazı yeniden başlatın)

20) Bilgisayarımda virüs var. Telefonu bilgisayara bağlarsam telefona virüs bulaşır mı?

-> Android Linux tanablı bir işletim sistemidir. Windows virüslerini Android çalıştıramaz. Yani telefona bir zararı olmaz.

21) NFC özelliğini kullanark telefonumu nasıl kredi kartı olarak kullanabilirim arkadaşlar? Tecrübeli olan var mı?

-> NFC özelliği Türkiye'de yaygınlaşmadığından şu anda kullanılamıyor.

 
KULLANICI LİSTESİ
1-Rust in Peace
2-db3
3-can6prmk
4-oguzmete
5-xperiat55
6-leventccc
7-ohendem
8-berkozcann
9-muhamnet
10-dexxter
11-Bunela?
12-enesilhan-27
13-Önder Çatalkaya
14-disq
15-mantel
16-lebron790
17-ERDEM_BSN
18-sryche
19-gandalf_3466
20-jakalins
21-burhanbal
22-ozzo27
23-Pet Şişe
24-Kaanu74
25-hollowman_
26-d4hi
27-OzeNHocA
28-shadowtr
29-kiwi21
30-SpyWar
31-catastrop
32-cagrimir
33-nighthunter9
34-paintov
35-Volksdeutsche
36-Hyponsoinage
37-kkaan87
38-serkan1216
39-ByAliTR
40-snadboy
41-arda_xl
42-Kirk Lee
43-blumpy
44-Risk Budur
45-HobyteBayFrodo
46-Djoon
47-lunar caustic
48-ozdemireren
49-nyzo
50-diroix
51-batuhan.m
52-Ege.
53-fatesan
54-e d d a i
55-saltooo
56-apo_91
57-brs17
58-Silver Eagle
59-efffsane
60-Alibotan
61-Brabus
62- hell line
63-asdasfeg
64-akhtar
65-kkug
66-melihcam
67-wolverine55
68- groyeuw
69- B2 Spirit
70- nteam
71- kozmak
72- scrserhat
73- hidoriumen
74- lyndhurst
75- Gamlı Baykuş
76- ganea
77- aykutbrit
78- Hanoglu2
79- megaramazan
80- ahmetcalisan
81- melihcam
82- mertk99
83- apo_91
84- frenze
85- The Executioner
86- mandrake
87- ulsylmz005
88- dhonny
89- kadirtas
90- Hauntedd
91- daybreaks07
92- bberkaay
93- serkanky
94- bberkay
95- hakanr
96- shunter
97- kalsit
98- teknobah
99- yapici
100- ExpertDH
101- androkolik
102- ZAViRA
103- bandaleros
104- dig_lam
105- Sabitfikir
106- Alvarlı Efe
107- onbeskarakterli
108- What's Up Man
109- muratcan302
110- cvtkcs


İMZALAR


 ★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi


 
[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_67180323/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/73/63/0a/73630af2a6e263d0e7458940b79f3e4c.png[/image][/link]
[b]Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü[/b]

[size=1][b][color=#0099FF]WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran [/color] | [color=#CC0000]Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset[/color] | [color=#339933]Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci[/color] | [color=#FF9933] Adreno 320 GPU[/color] |[color=#0099FF] 16GB Depolama [/color]|[/size][size=1][color=#CC0000]2 GB RAM [/color] | [color=#339933] Bluetooth v4.0 A2DP, EDR [/color] | [color=#FF9933] 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera [/color] | [color=#0099FF]Photosphere 360° Gerçek Panaroma [/color] | [color=#CC0000]1080p@30 Fps HD Video Kayıt [/color] | [color=#339933] 1.3MP Ön Kamera [/color] | [color=#FF9933]Wi-Fi a/b/g/n[/color] | [color=#0099FF]NFC[/color] | [color=#CC0000]HSPA+[/color] | [color=#339933] TV - Out MHL[/color] | [color=#FF9933]Android v4.2 İşletim Sistemi [/color] [/b][/center][/size] ★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi


 
[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_67180323/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/da/f8/50/daf8504883e331fac3303b70089e2986.png[/image][/link]
[b]Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü[/b]

[size=1][b][color=#0099FF]WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran [/color] | [color=#CC0000]Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset[/color] | [color=#339933]Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci[/color] | [color=#FF9933] Adreno 320 GPU[/color] |[color=#0099FF] 16GB Depolama [/color]|[/size][size=1][color=#CC0000]2 GB RAM [/color] | [color=#339933] Bluetooth v4.0 A2DP, EDR [/color] | [color=#FF9933] 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera [/color] | [color=#0099FF]Photosphere 360° Gerçek Panaroma [/color] | [color=#CC0000]1080p@30 Fps HD Video Kayıt [/color] | [color=#339933] 1.3MP Ön Kamera [/color] | [color=#FF9933]Wi-Fi a/b/g/n[/color] | [color=#0099FF]NFC[/color] | [color=#CC0000]HSPA+[/color] | [color=#339933] TV - Out MHL[/color] | [color=#FF9933]Android v4.2 İşletim Sistemi [/color] [/b][/center][/size]
NASA, daha kolay etkileşim, yüksek çözünürlüklü kamera, işletim sisteminde serbestlik ve GPS gibi özellikleri nedeniyle yeni uydularında Android işletim sisteminin kullanılacağını belirtti.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Araştırmaları Merkezi (NASA), Android işletim sistemi tabanlı olarak yeni hazırlamaya başladığı bir düzine uyduyu yörüngeye oturtmaya hazırlanıyor.

Yapılan testlerde Samsung Nexus S ve HTC Nexus One kullanan NASA yetkilileri sonuçlardan oldukça memnun kalmış gibi görünüyorlar.

Ayrıca uyduların bu şekilde Android tabanlı olarak üretilmelerinin maliyetleri konusunda da devasa bir düşüşe yol açmasının da bu kararın alınmasında etkili olduğunu göz ardı etmemek gerek.

Bunlara ek olarak astronotlarında uzaydaki özgürlük hissine limon sıkmamak için Android tercih ettiklerini de unutmamak gerekiyor. (bu benden)

Çünkü uydular neredeyse 3.500 dolar civarı bir maliyetle üretilebilir hale gelecek. Bu sayede teknisyenler de teknolojinin geldiği noktanın uzay araştırmaları konusunda ne kadar fayda sağlayabileceğini görebilecekler.

Projenin detaylarına ise aşağıdaki linkten de dulaşabilirsiniz. Haber Milliyet'ten alınmıştır.

http://www.nasa.gov/offices/oct/crosscutting_capability/edison/phonesat.html
selam arkadaşlar.
steve jobs sonrası ilk telefon gelecek ama sizce devrimsel yenilik (kısıtlamaların hafiflemesi) gelir mi? Fikri, duyumu, okuduğu birşey olan var mı?
Eski bir IOS kullanıcısı olarak neden arkama bile bakmadan iphone4 ve ipad'den koşarak kaçtığımı kısaca paylaşayım. Artık Nexus kullanıcısıyım ve Androidin yazılma sebebi olan telefondur. Diğer android ürünleri ile lütfen karıştırmayalım... eklenebilecekler, eksik, fazlalar için yardımcı olursanız sevinirim... (lutfen paylaşım esnasında ios kullanicilarindan "fanboy" vs diye bahsetmeyelim). Bu yazinin tek amaci avantajlari gostermeye calismaktir.
(Jailbrake ve bazı tweaklerin yüklenmesi ile buradaki kimi eksiklerin gideirlebildiğini öğrendim ve tecrübe ettim. sonuç; 3.5 saate biten batarya ile hayal kırıklığı. jailbrake ios'un bir sürü kısıtlama ile muhafaza edebildiği stabilitesini zir-ü zeber ediyor. Kutudan çıkar çıkmaz bana tüm bu özgürlükleri veren android için Google'a cidden teşekkür ediyorum.)

1. dosya format kısıtları yoktur. (sadece apple ın belirlediği dosyaları ile çalışma kısıtı yoktur)
2. bluetooth kısıtı yoktur (internetin, kablounun olmadığı uzun yol, şehir dışı gibi yerlerde teknolojiden mahrum kalmazsınız. tüm bluetooth lu ürünler ile iletişim kurabilirsiniz. (APPLE ürünleri hariç.) Nokia e52'den telefon rehberini ip4'e kopyalamak apple'a hendek atlatmak gibi idi. orada soğudum üründen.
3. flash kısıtı yoktur (adobe desteğini çekti. ama android desteğini çekmedi, kullanmaya devam edebileceksiniz.) ancak html5 in yaygınlaşmasını 4 gözle bekliyoruz
4. microusb kısıtı yoktur (tüm markalar artık microusb kullanır. tümünün şarjını, kablosunu kullanabilirsiniz.)
5. kredi kartı zorunluluğu yoktur.(yada KK alamayan arkadaşım gibi anneninizin KK numarasını girersiniz, tüm mailleinizde annenizin adı görünür :) )
6. tek marka ekosistemi zorunluluğu
7. sistemi kişiselleştirme, özelleştirme özgürlüğü vardır.
8. telefonu USB bellek gibi kullanabilirsiniz.
9. itunes denen bir pranga yoktur.
10. itunes olmadigi icin dunyadaki sadece 5 degil, dilersem 5 milyon bilgisayar ile baglanirim telefona
11. radyo vb. şeyleri saymayacağım bile.
12. işletim sisteminizi beğenmezseniz başkasını yükleyebilirsiniz.
13. kaprisli bir şirket ile muhatap olmak zorunda değilsiniz. istediğiniz, beğendiğiniz markayı alırsınız. (blackberry de androide geçmekten son anda dönmüş bu arada ama hala gündemdeymiş)...
14. tek bir model almak zorunda kalmazsınız. (Allah'tan otomobil üretmiyor apple.)
15. aksesuarları için ederinin 5-10 katı ödemezsiniz. (şarj aleti ve usb kablosu bile 90 lira apple mallarının)
16. 3 liralık bir otg kablosu ile klavye. mouse, usb bellek, joystick ve harici disk bağlayabilirsiniz.
17. sd kart ile kapasite genişletebilirsiniz.(benim telefonda ve HaTiCe'de yoktur)
18. açık kaynak kodludur. çok hızlı gelişim gösterir.
19. elma logosu gösterme sevdalıları ile aynı telefonu kullanmadığınızı bilmek güzeldir.
20. root, rom, kernel gibi terimler ile yaşıyorsanız beyninizdeki glikoz tüketiminin seviyesi belli olur. telefonunuza hakim olmanın orgazmik etkisini yaşarsınız.
21. bugün arabaya binerken combo drop test yaptım. :) inanılmazdı... 3,5 hissettim valla telefon düşerken. orucuma birşey olmuş mudur?
22. Bugün ki versiyonuna ihtiyacınız olan bir dosyayı .apk gibi kaydedip ilerleyen zamanlarda o versiyonu kullanamıyorsunuz. Örnek flash player. artık markette olmasa bile dropbox ımda var. lazım olursa kurar giderim yoluma...
23. Ekran Ebadı fazla küçük. İp4 küçük geliyor dediğimizde "o boyda olmasının mantığı var" gibi bir sacmaliga yeni gelecek 4"+ iphone için de "geçen yıl öyle gerekiyordu , artık böyle gerekiyor" diye kivirirlarsa hiiic şaşırmayın.
24. görüntülü görüşmede, isterseniz bilgisayarınız ile isterseniz de diğer mobil cihazlar ile 3g görüntülü görüşme yapma imkanına sahipsiniz. Kısacası Android-Windows PC, Android-MAC,Android-iOS, Android-Android arasında görüşme işlemi rahatlıkla yapılabilmekte.(serhdemir'e teşekkürler.)
25. HDMI yok. apple tv harici bir tv ile çektiğiniz videoyu izleyemezsiniz.
26. (Nexus için) donanımınız yeten tüm güncellemeleri alırsınız. örneğin 3gs ve sadece 1 önceki versiyon ip4 siri kullanamazken 2009 da üretilmeye başlanan ve yıl boyu satılan nexus en son jelly bean'i tüm özellikleri ile ve hızlı bir kaymak gibi kullanır. android de amaç eski telefonları pazardan def etmek değil, onlara bile tam destek vermek sanırım.
27. Yukarıda yazılanların %95 ini kutudan çıkan ve hiçbir mod yapılmamış cihazla yaparsınız. Deveye hendek atlatmak cinsinden şeylere ihtiyacınız yoktur. ki; sadece root yetkisi edinmek bile 2 dakika sürmez.

peki neden iosu terk ettim? basit... yukarıdaki hiçbir ihtiyacımı umursamayan kaprisli bir firmanın ürününü kullanmak istemediğim için. ihtiyaçlarımı android karşıladığı için... peki tüm yukarıdaki kısıtlar ve saçmalıklar giderilse ve daha iyi bir ürün çıkarılsa apple kullanır mıyım? evet... telefona tapınmaya gerek yok. hangisi iyi ise onu alırım arkadaş...

ihtiyacınıza göre listeyi uzatabilirsiniz. iosun avantajı native'dir. donanıma özel yazılmış bir işletim sistemidir. Androidlerin diğer pekçoğunun stock romundan daha stabil çalışır. ancak custom romlar bu stabilite ihtiyaçlarını fazlasıyla giderir. (Android Gnexus için yazılmıştır.Gnex mükemmel çalışır.)
Bu bir strateji olabilir mi bilmiyorum... Haberin ayrıntılarında bilgi var... ChainFire kerneli kullanılmış... ayrıca 780 MB'lık devasa bir firmware boyutu var. S3'e yakışanda böyle bir firmware olmalı (Tam bir fanboy cümlesi oldu :)

http://www.android.net/forum/samsung-android-phones/80923-samsung-galaxy-s3-rom-leaked-download-now.html
fiyatı düşen yazılımları gösteren bir yazılım arıyorum. android de gördünüz mü hiç? ios da vardı, belki yapılmıştır??? ben bulamadım da...
Selam arkadaşlar...

Bluetooth 3 destekli samsung note alacağım.ancak plantronics 975 kulaklık bluetooth 2.1 destekli. Bu kulaklık, bu telefonla çalışıyormu acaba fikri bilgisi olan var mi?

İlginize teşekkür ederim...
Çok aramama rağmen cevabı bulamadım, umarım yardımcı olabilecek bir arkadaş olur.

1- Linea emotional ile emotional plus arasındaki farklar nelerdir?
2- 1.6 multijet linea emotinal plus almak istiyorum. Ancak parça fiyatları 1.3 multijet emotional plus ile çok farklı olur mu? Hangisini tavsiye edersiniz?

Yardımı olan forum dostlarına hürmet ederim... Kesin bilgisi olmayıp fikir beyan edebilecek arkadaşlarında fikirlerine açığım...
Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Meslek: yazılım
Forum İmzası:
İmzamız kural dışıdır! Tersimiz pistir, kafalarımız 12 Eylül'dür!!! ||
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Citroen
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Vodafone
TV
Samsung
Tablet
Samsung
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 2.951
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.932
İkinci El Bölümü Mesajları: 87
Konularının görüntülenme sayısı: 1.343.060 (Bu ay: 3.694)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.680 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.