Şimdi Ara

Çenem atıyor :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
22.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir kaç gündür çenemin sağ tarafı ara sıra atıyor, fazla değil ama sanki yanağım oynuyor gibi geliyor.

Sanırım stresten oluyor.Son 1 senedir özel hayat, iş ve kurs üçlemesi sağolsun kilo kaybı ve uykusuzluk sorunlarım oldu.Anlamadığım şeyse bu süre boyunca bir şey yokken, şimdi kafam daha rahat işim hafifledi gibi, özel hayat stresi de geçti sayılır yeni yeni başladı böyle bir şey.

Çok önceden gözümde seyrime oluyordu ama o pcden ve uykusuzluktandı geçti. Şimdi nerden çıktı anlamadım , ilerler mi acaba diye korkuyorum.Ya da dışardan belli olcak kadar titreme olur mu :(

Başına böyle bir şey gelen var mı ? ya da hangi doktora gitmek gerekir bilgisi olan arkadaşlardan yorum rica ederim. Bu arada yaş 22, ergenlik vs. değil

• Nasıl yani

Örnek var mı ?
  • 2-3 gün önce sırtımda oluyordu benimde delircek gibi olmuştum
  • benimde arasıra esnerken çenem tutuluyor yaklaşık 2-3 saniye sürüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CrAzY_

benimde arasıra esnerken çenem tutuluyor yaklaşık 2-3 saniye sürüyor

aynen john waynen
  • Sizlere de geçmiş olsun da yok mu çenesi atan
  • çenendeki kaslar çok güçlü görünüyor. çene kas dokularında oksijen sıkışması meydana gelmiş olabilir.
    gerginlik bu şekilde kas seyremelerine neden olabilir. sakız çiğnemeyi tavsiye ederim. tek yumruk da işi çözebilir..
    aklıma başka öneri gelmedi.
  • Lise 2 de başıma gelmişti, bir sabah kahvaltı ederken çenem önce attı, sonra bir an kilitlendi. Sık sık tekrar etti bir yıl boyunca, arada kilitlenip kalıyordu elimle yerine ittirmek zorunda kalıyordum, bir kaç kere sözlüde başıma gelmişti, hatırlar gülerim hala öğretmenin surat ifadesine 1 ay boyunca ne sakız çiğnedim ne sert bir şey yedim, kilitlenme geçti, 1 ay kadar daha zorlamadım atması da geçti. Ancak şu anda mesela ağzımı sonuna kadar açarken sanki 2. vitese takarmışcasına çenem bir kavis alıyor ama takılmıyor Stres bir etken olabilir, dişlerinizi sıkıyorsanız boş yere o büyük bir etkenmiş -ben yapmıyorum ama öyleymiş doktor öyle söylemişti-. Benim şu anda üzerinden 5-6 sene geçti sıkıntım yok, umarım sizin de geçer, geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Force -- 11 Ocak 2010; 1:28:55 >

• Hadi DH Çenesi Atanlar Fan Club kurun. Şaka şaka geçmiş olsun düzelir umarım. :)
  • bizim müdürdede var aynısından resmen adam ağlıyo gibi duruyo hemde dövcekmiş gibi mona lisa hesabı
  • quote:

çenem tutuluyor derken boyun kaslarının tutulması gibi birşey mi? öyle ise bana da oluyor uzun zamandır.
    benimki farklı olabilir 5 sn falan sanki boynuma kramp giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whiskey -- 11 Ocak 2010; 1:45:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34

quote:

çenem tutuluyor derken boyun kaslarının tutulması gibi birşey mi? öyle ise bana da oluyor uzun zamandır.
    benimki farklı olabilir 5 sn falan sanki boynuma kramp giriyor.

Evet.. Çenemin altı 5-6 saniye şişiyor yerine göre sağ veya sol. Kasılma anında parmakla bastırınca garip bi his oluyo
  • Bende esnerken arada atma değilde kasılma oluyor. Acı verici bişi Biriside sırtımda oluyordu yazmış. İlginç benimde sırtımda özellikle soğuk havalarda veya eğilirken belimin üst sağ kısmında atma gibi bişi oluyor. Saniyelik bi vuruş gibi bişi değişik. Nedir acaba bunun sebebi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: |Uqur|

Hadi DH Çenesi Atanlar Fan Club kurun. Şaka şaka geçmiş olsun düzelir umarım. :)

çene neyse de klavyesi de mi kilitlendi ne. kayıplarda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sing_a_song

Sizlere de geçmiş olsun da yok mu çenesi atan

sabahları bana da oluyor.bazen birşeyi çiğnemekte zorlanıyorum.(yaş 18,son 1 aydır oluyor)
  • Sinir ve stresten kaynaklanan bir durum bu kuzenimde de vardı kendisi çok asabiydi ve sinirliğinde çenesinde sorunlar oluşuyordu,kitlenme gibi.Tavsiyem stresten uzak dur,çok fazla takmamaya çalış ve bir doktora görün.
  • kaynımdada var..aynı aynı..
  • Konuyu açtıktan sonra yorumlara bakmayı unutmuşum. Konuyu açtıktan en fazla 2 gün sonra çene atması geçti şükür

Strestendi sanırım, malesef ki şu sıralar çok yoğun iş, kurs sürecim var. Mecburen stres altındayım Stressiz muhasebeci mi olurmuş
  • Aynı olay bendede var. Genellikle hızlı yemek yerken oluyor gerçekten sinir edici bir durum. Doktora gideceğim ama başka sorunlar çıkmasından korkuyorum açıkçası (:
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.