Şimdi Ara

Cebinizdeki Radyasyon : iPhone 6 & iPhone 6 Plus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SAR değerlerinin 1.18 W/kg civarında olduğunu ve böylece Amerika'daki legal sınıra ulaştıklarını biliyor muydunuz ? Ya da bu değerin uzun vadede kalıcı hasara yol açabileceğini ..
    Örnek vermek gerekirse Samsung Galaxy Note 3 N900V 0.35 W/kg (watts per kilogram)lık değerine karşılık , Apple iPhone 6 Plus 1.18 W/kg.lık SAR değerine sahip.

Kaynak:http://www.rfsafe.com/simultaneous-rating-iphone-6-sar-nearly-exceeds-legal-radiation-limits/

• Bu SAR değeri üzerinde hiç durulmuyor. Büyük bir önemi var oysa ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten s versiyonunu beklemeye karar vermiştim ama SAR değeri iyice midemi bulandırdı. Evet iyonizer olmayan radyasyon ama ne olursa olsun..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baktılar yamulmadan ekmek çıkmadı yeni kapı Sar değerleri oldu.

Bakalım sırada ne var?
  • SAR ordan bi ayfon 6 plas... Diren Ayfon...
  • Yatarken uçak moduna alıyorum zaten varsada zararı azalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Baktılar yamulmadan ekmek çıkmadı yeni kapı Sar değerleri oldu.

Bakalım sırada ne var?

Bu mesajı 15'' Macbook Pro Retina'dan atıyorum. Yani Apple düşmanlığım ya da karalama uğraşım yok. Sağlığımızı tehlikeye atan bişey varsa bunu herkesin bilmesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

quote:

Bakalım sırada ne var?

Bu mesajı 15'' Macbook Pro Retina'dan atıyorum. Yani Apple düşmanlığım ya da karalama uğraşım yok. Sağlığımızı tehlikeye atan bişey varsa bunu herkesin bilmesi lazım.

Yok hocam sizin için demedim Amerikan halkı-basını(daha doğrusu x,y,z firmaslarından para yiyen kişiler/siteler) için dedim

• yamulma tutmadı şimdide bu çıktı

Bu tip şeylerle kirli rekabet sürdürmeye kafa yormaktansa bir sene evvelki amiral gemilerine yazılım güncelleme verseler, sorunlarını çözseler daha güzel olmazmıydı ?

• ne faydalıki

• Konu Apple ve Iphone olunca SAR veya kanser olmanın önemi var mı...

Sanırım alüminyum kasa olmasının etkisi olarak SAR değerleri yükseliyor. Samsung tarafında plastik kullanılmasının sebeplerinden biri de buydu diye hatırlıyorum.
  • Saglik soz konusu adam hala savunmus.yuh.

• quote:

Orijinalden alıntı: bağkur_borcu

yamulma tutmadı şimdide bu çıktı

Bu tip şeylerle kirli rekabet sürdürmeye kafa yormaktansa bir sene evvelki amiral gemilerine yazılım güncelleme verseler, sorunlarını çözseler daha güzel olmazmıydı ?

Çok önemli bir konu. Yüksek sar değeri çok büyük tehlikeler içeriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chuckly -- 29 Eylül 2014; 17:15:16 >
  • Şunu okuduktan sonra iphone 5s alma düşüncesi tam olarak aklıma yerleşti. 5S'te değerler nasıl bilen var mı ?

Edit: Durum görüldüğü kadar kötü değil. Herhangi bir akıllı telefon da aynı değerlere sahip. i6 için ekstra korkulacak bir durum yok.

ÖNEMLİ UYARI: KULAKLIK KULLANIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zbetk -- 29 Eylül 2014; 17:43:42 >
  • Gerekirse ölürüm yeter ki iPhone olsun.
  • quote:

Bakalım sırada ne var?

Helal olsun. Ben de bunu yazacaktım ki sen gerekeni söylemişsin :)

• Rüşvet alıp yalan yanlış haber yapan android'ci sitelere bakmayın. Daha nerelerden saldıracaklar bakalım.

Konu açıp ortayı yaygaraya vermeden önce de araştırın.
     Cebinizdeki Radyasyon : iPhone 6 & iPhone 6 Plus
  • Aşağıdaki adresten tüm iPhone modellerinin SAR değerini görebilirsiniz. Sayfa iPhone 6 ve 6 Plus için yeni güncellendi. Resmi rakamlar model numarasına göre listelenmiş durumda. Abartılacak bir durum yok. Değerler diğer akıllı telefonlarla aynı seviyede.

https://www.apple.com/legal/rfexposure/

Örneğin iPhone 6 Plus için (A1524):
    Avrupa ülkelerinde (Türkiye dahil) 10 gram doku baz alınarak SAR limiti kilogram başına 2 W'dır. Ölçümlerde baş bölgesi için 0,91W, gövde için 0,91 değeri görülmüş.
    ABD'de 1 gram doku baz alınarak SAR limiti kilogram başına 1.6 W'dır. Ölçümlerde baş bölgesi için 1,19W, gövde için 1,19 değeri görülmüş.

Oku oku oku...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 29 Eylül 2014; 17:31:32 >

• samsung s5: SAR US 1.20 W/kg (head) 1.58 W/kg (body)
    iphone 6 : SAR US 1.18 W/kg (head) 1.18 W/kg (body)

note 3 için US değerlerini bulamadım, EU normları farklı oluyor. özetle sapla samanı ayırarak analiz yapmak/konuşmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugway

samsung s5: SAR US 1.20 W/kg (head) 1.58 W/kg (body)
    iphone 6 : SAR US 1.18 W/kg (head) 1.18 W/kg (body)

note 3 için US değerlerini bulamadım, EU normları farklı oluyor. özetle sapla samanı ayırarak analiz yapmak/konuşmak lazım.

Konu kilit.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.