Şimdi Ara

Castrol EDGE para tuzağı mı??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
140
Cevap
4
Favori
91.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Pedere 11500 liraya 1998 model bir vw polo aldık otomatik şanzıman 1.6 8v 75 beygir , araba alınca ilk yapılanlardan filtreleri deiştircez , lastikler 2002 model onlar değicek ister istemez ,, bide motor yağını deiştirmekte fayda var dedik ve yağ almak için praktikere gitdik , yağların orda castrolun bir tablosu var ona göre yağ alalım dedik bi baktık yüksek koruma için 0_30 edge tavsiye ediyor peder olmaz bu yağ çok ince kesin eksiltir dedi , bir daha inceledik 10-40 magnetech de düşük koruma olarak gözüküyor bu arada edge 100 lira magnetech 55 lira , benim görüşüm castrol daha fazla kar etmek amaçlı yeni çıkardığı ve pahalı olan yağı her araca tavsiye ediyor , bu motora 0-30 koyarsan ii sonuç verir diyen var mı?? Tam sentetik koymak istesek hangi modeli tercik etmeliyiz , bence edge 5-40 çok daha uygun 0-30 dan polo nun motoru için ama casthrol her zaman en phalısını tavsiye ediyor yani bu mantıkla yarın 0-20 edge çıksa 0-30 içinde düşük koruma gösterip bize 150 liradan yeni ürününü satmaya çalışcak , castrole benden bir • Arkadaşlar yazdıklarınız şeylere katılıyorum ama 0-30 edge 12 yaşında 8v bir motor için çok ince kaçmaz mı ?? Yani bu işte bir mantık hatası var 2011 model bmw ile 98 model vw 8v motoruna aynı yağ olmamalı, 10-40 magnetech dir bence bu aracın motor yağı illa castrol alınacaksa,, haa 5-40 tam sentetik EDGE nasıl olur bilemiyorum??? Aranızda 0-30 bu motora olur yağ eksiltmez harika korur diyen var mı ????
 • kesinlikle yanılıyorsunuz.Castrol birçok markanın önerdiği bir markadır bir yetkili servis sahibi olarak castrole tam güvenim var.Kesinlikle castrolden şaşmayın derim.Fiyat olarak gerçekten diğer markalardan pahalı.Ama hakkını veriyor.Çoğu kişide bu fiyatlar yüzünden başka yağı tercih ediyor.Ama kesinlikle yanılıyorlar. Magnatec konusuna gelince o yağ çok kaliteli bir yağdır.On bin km sorunsuz götürüyor.Yani umursamayıp on bini geçsen bile özeliğini kaybetmez.
 • Adana'da sanayide bayisinden 60 liraya alıyorum 4 litrelik 5-40 Edge'i.(Beynine veriyorum adamın,80 lira diyor normalde.) Üzerine yağ değişim parası da vermiyorum.Praktiker ve benzeri yapı marketlerden madeni yağ almak ayrı bir hata.Gereksiz pahalı satıyorlar çoğu şeyi.Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama herşeyi yerinde almakta fayda var.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: serty23

  Pedere 11500 liraya 1998 model bir vw polo aldık otomatik şanzıman 1.6 8v 75 beygir , araba alınca ilk yapılanlardan filtreleri deiştircez , lastikler 2002 model onlar değicek ister istemez ,, bide motor yağını deiştirmekte fayda var dedik ve yağ almak için praktikere gitdik , yağların orda castrolun bir tablosu var ona göre yağ alalım dedik bi baktık yüksek koruma için 0_30 edge tavsiye ediyor peder olmaz bu yağ çok ince kesin eksiltir dedi , bir daha inceledik 10-40 magnetech de düşük koruma olarak gözüküyor bu arada edge 100 lira magnetech 55 lira , benim görüşüm castrol daha fazla kar etmek amaçlı yeni çıkardığı ve pahalı olan yağı her araca tavsiye ediyor , bu motora 0-30 koyarsan ii sonuç verir diyen var mı?? Tam sentetik koymak istesek hangi modeli tercik etmeliyiz , bence edge 5-40 çok daha uygun 0-30 dan polo nun motoru için ama casthrol her zaman en phalısını tavsiye ediyor yani bu mantıkla yarın 0-20 edge çıksa 0-30 içinde düşük koruma gösterip bize 150 liradan yeni ürününü satmaya çalışcak , castrole benden bir

  Aracınızın yağ tablosuna bir bakın kitapçıkta sizin için öngörülen tam sentetiği tavsiye ederim.

  pahalı olması kalitesiz veya üç kağıt olması anlamına gelmez bu tip ürünler diğerlerinden biraz farklı olacaktır..

  Mobil 1 ve Castrol den şaşmayın derim.

  ayrıca değiştirme periyodunuzda ya 1 sene yada 10.bin km yi geçmesin hangisi önce gelirse..
 • Castrol'un tam sentetik yağlarında hep bir şüphe var. Çünkü piyasadan da yağ alıp dolduruyorlar. Tam sentetik yağlarda Mobil benzer fiyatlarda iken Castrol almam.
 • Castrol Edge kaliteli bir yağ ama haddinden fazla pahallı bence. Magnatec de öyle. Hatta yazın 75 tl idi, şimdi yağ senede bir defa değişiyorsa 15 TL daha verip sentetik almak varken Magnetec gibi sıradan bir yarı-sentetikte bu fiyat bir şey anlatıyor: Castrol pazarlaması pahallıysa iyidir oyununu oynuyor sanki. Çünkü bu petro-kimya alanı pek çok spekülasyona müsait ve kalitenin kolay kolay anlaşılamayacağı bir alan, alıcı en çok fiyata göre kıymet biçiyor. Kaliteyi ancak düzenli analiz yapan filo teknisyenleri farkedebilir. Biz farkettiğimizde yağlar da motorlar da çok değişmiş olur. Mesela Edge son 6-7 senedir 2-3 defa formül değiştirdi. Yani "10 senedir falanca yağı kullanıyorum bir sorun olmadı" pek kullanılabilir bir bilgi değil.

  Kullanma kılavuzuna bakın. Orada VW 502,.... VW 505 gibi standartlar ve viskozite tavsiyeleri olacaktır. Hangisi karşılıyorsa onu alın. Sentetik istiyorsanız aynı standardı karşılayan sentetik alın. Tek önemli şey budur, bunu siz takip edin çünkü model çokluğundan servisler de hata yapabiliyor.

  Şişelerin arkasında yazan standartlar konusunda da...
  "motor test değerlerini karşılıyor", "şartnamelerini karşılar" ifadeleri kelime oyunlarıdır. "test değerlerini karşılar", "Onaylarına sahip" yazanları tercih edin.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karbon 12 -- 15 Ekim 2010; 20:30:03 >
 • Aracımda Castrol Edge 5W40 kullanıyordum, araç daha 1 km yol gitmeden motor hemen ısınıyordu, yağ değişiminde bütçem az olduğu için Lukoil 5W 40 aldım araba gidiyorda gidiyor motor zar zor ısınıyor. Arada dağlar kadar fark var.
 • Castrol Magnatec yerine Bp Visco kullanabilirsiniz(10W-40 için konuşuyorum).Aralarında sadece özellik olarak 1-2 derece yanma sıcaklığı farkı vardır.Visco tabiki daha ucuzdur.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: FauFau

  Castrol Magnatec yerine Bp Visco kullanabilirsiniz(10W-40 için konuşuyorum).Aralarında sadece özellik olarak 1-2 derece yanma sıcaklığı farkı vardır.Visco tabiki daha ucuzdur.  Magnatec 55 tl, BP 40 tl yağcı ısrarla BP koy demişti aynı yerde şişeleniyor vs..
 • Arkadaşlar yazdıklarınız şeylere katılıyorum ama 0-30 edge 12 yaşında 8v bir motor için çok ince kaçmaz mı ?? Yani bu işte bir mantık hatası var 2011 model bmw ile 98 model vw 8v motoruna aynı yağ olmamalı, 10-40 magnetech dir bence bu aracın motor yağı illa castrol alınacaksa,, haa 5-40 tam sentetik EDGE nasıl olur bilemiyorum??? Aranızda 0-30 bu motora olur yağ eksiltmez harika korur diyen var mı ????
 • güncel hort.
 • Mobil alıyorum, memnunum...
 • mobilden şaşmamak lazım
  castrol edge serisinde sadece 10w-60 sport u tanırım, o da bana uymaz..
  mobil1 5w-30 esp ile castrol edge 5w-40 t.d. arasında çok gidip geldim; ta ki spefikasyonlarını inceleyene kadar; mobil1 daha ince olmasına rağmen daha dayanıklı ve daha performanslıydı..
 • yağ görevini yerine getirir ve eksilir bu normal. hatta tsi lerde 5000 km de 1 litremiydi tam hatırlamıyorum kitapçığında yazan rakamı.
  bende 2 tane 4 litrelik 0-40 edge sport aldım 280tl ye.eksilttikçe tamamlayacağım. yaz günlerinde 0-30 korkutuyor beni malum devirli kullanıyorum.
  sizin aracınıza gelince 10-40 magnatec yeterli bence.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

  yağ görevini yerine getirir ve eksilir bu normal. hatta tsi lerde 5000 km de 1 litremiydi tam hatırlamıyorum kitapçığında yazan rakamı.
  bende 2 tane 4 litrelik 0-40 edge sport aldım 280tl ye.eksilttikçe tamamlayacağım. yaz günlerinde 0-30 korkutuyor beni malum devirli kullanıyorum.
  sizin aracınıza gelince 10-40 magnatec yeterli bence.


  naptın hocam sen,

  mobil 0W-40 Castrol 0w-40'dan daha üstün bir yağ (araştırırsanız bunun böyle olduğunu birçok yerden okuyabilirsiniz) ve yağ satan yerlerde 80-85 TL'ya satılıyor. Castrol'e bu kadar para verilir mi? Geri verebiliyorsanız verin yağları gidin mobil alın. 120 TL'yı da bir yere hayır yapın, ya da başka bir şekilde değerlendirin. Hem hayır yapmış olursunuz hem daha iyi bir yağ kullanmış.
 • Merhabalar bende benzinli aracımı genellikle yazın sıcakta ve yuksek trafıklı olan yerlerde ve yer yer performanslı kullanıyorum sizce ne yag kullanmalıyım ben edge10W-50 diye düşündün sizce doğru tercih olur mu?
 • Merhabalar bende benzinli aracımı genellikle yazın sıcakta ve yuksek trafıklı olan yerlerde ve yer yer performanslı kullanıyorum sizce ne yag kullanmalıyım ben edge10W-60 diye düşündün sizce doğru tercih olur mu?

  edit: 10W-50edge yok =)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desoto -- 23 Nisan 2011; 17:52:07 >
 • Eğer aracım subaru impreza STİ falan değilse o yağa gerek yok , atmosferikse 0-30,5-40 bunlar koyulabilir ama turbo beslemeli tsı serisi ise 5-30 koyucaksın , arabanın modeli ve motoru önemli ama dediğin yağ yüksek performanslı araçlar için 200 beygir ve üstü.....
 • Bizim 2001 Poloya servis 10W-40 koyuyor sanırım şimdiye kadar hiç sorun yaşamadık.
 • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.