Şimdi Ara

Castrol EDGE para tuzağı mı?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
4
Favori
91.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: desoto

Merhabalar bende benzinli aracımı genellikle yazın sıcakta ve yuksek trafıklı olan yerlerde ve yer yer performanslı kullanıyorum sizce ne yag kullanmalıyım ben edge10W-50 diye düşündün sizce doğru tercih olur mu?

dostum senin ilacın Castrol MAGNATEC 10W-40 A3/B4 (a, g)

5.5 lt kapasiten var geçmiş olsun
  • Bende de 1990 Renault GTC var araç 89.000 de Benzinli. 20/50 yağ öneriyorlar madeni.Siz ne tavsiye edersiniz
  • herkez tüm yağlar bir yana mobil bir yana diyor ,bu yağın castrolden belirgin üstün yanı nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

yağ görevini yerine getirir ve eksilir bu normal. hatta tsi lerde 5000 km de 1 litremiydi tam hatırlamıyorum kitapçığında yazan rakamı.
    bende 2 tane 4 litrelik 0-40 edge sport aldım 280tl ye.eksilttikçe tamamlayacağım. yaz günlerinde 0-30 korkutuyor beni malum devirli kullanıyorum.
    sizin aracınıza gelince 10-40 magnatec yeterli bence.

naptın hocam sen,

mobil 0W-40 Castrol 0w-40'dan daha üstün bir yağ (araştırırsanız bunun böyle olduğunu birçok yerden okuyabilirsiniz) ve yağ satan yerlerde 80-85 TL'ya satılıyor. Castrol'e bu kadar para verilir mi? Geri verebiliyorsanız verin yağları gidin mobil alın. 120 TL'yı da bir yere hayır yapın, ya da başka bir şekilde değerlendirin. Hem hayır yapmış olursunuz hem daha iyi bir yağ kullanmış.

Edge ile Edge Sport'u karıştırıyorsunuz.. Edge Sport hiç bir zaman 80-85 bandına inmedi..

Alın size 1 yıllık hort :D

• 5-40 Castrol Edge 4LT'yi 65 TL'ye aldım geçen hafta. Bilgi olsun maksat :)
  • EDGE 10w60 kullanıyorum baya güzel.Bir sorunu yok yağın
  • ELF'in yağları nasıldır?
  • Castrol Edge 0W-30 4 lt yağı Carrefour'dan 79 liraya aldım 2 gün önce.
    5W-40 niyetlenmiştim ama bunu ucuz görünce kışın kullanırım diye aldım.Bu arada yağ SN sınıfı.
    Oksidasyona daha dayanıklı olduğu için yağ özelliğini daha uzun süre koruyabiliyor.

Rica : 5W-40 alan arkadaşlar nereden aldıklarını yazarlarsa bence iyi olur.
  • ben bu yağı 40 bin kmdir kullanıyorum.. çünkü aracıma sıfır motor bloğu takılmıştı.. o gün bugündür aynı yağı kullanıyorum ve her 20 bin de bir değiştiriyorum.. gönül rahatlığı ile önerebileceğim bir yağdır.. hem benzinli hem de lpgli(sıralı) araçlar için..

birçok kişi tam sentetik yağ gereksizdir diye düşünür ama aslında tam tersi geçerlidir.. tam sentetik yağ ister yeni ister eski araçlar benzinli ve lpgli araçlarda kullanılabilir.. kmsinin yüksek olması da çok birşey değiştirmez..

sonuç olarak şiddetle tavsiye olunur..
  • üç kere castrol kullandım hiç memnun kalmadım dördüncü değişimde mobil almaya karar verdim yağı değiştirdik motor daha ilk çalışmada yağın kalitesini belli etti
    mobil 1 0-40 new life
    1-motor sesi azaldı
    2-Performans hissedilir derecede arttı
    3-Yakıt tüketimim azaldı
    Mobili tek geçerim bi daha kesinlikle castrol almayı düşünmüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 21 Nisan 2012; 12:48:04 >
  • Bence ucuz yag alın ve 150.000 km'de bir defa motor silk koyun yeterli olacaktır. Edge fln hikaye.... Castrol hala 20 yıl once urettigi GTX yagı satan firma.. Eskiden iyiydi ancak su an Shell, Mobil, Axtor, JB German gibi yaglar varken Castrol'un almanın anlamı zaten yok.
  • 6n poloya 10-40 yağ olur. 5 ince olur tavsiye etmem.
  • araç bakım kitağçığında yazan motor yağı neyse onu koyun. vizkozite onemli. her motor belli bir viskoziteye göre ayarlanıyor. kitapçıkta 10w-40 diyorsa o yağı koyun. 5w-30 koymanın size bir katkısı olmaz. hatta zararı bile olabilir.içten yanmalı motorlarda yağ çok önemli. araçlar için muadil yağ tabloları var ona göre koyabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xradiancex

Adana'da sanayide bayisinden 60 liraya alıyorum 4 litrelik 5-40 Edge'i.(Beynine veriyorum adamın,80 lira diyor normalde.) Üzerine yağ değişim parası da vermiyorum.Praktiker ve benzeri yapı marketlerden madeni yağ almak ayrı bir hata.Gereksiz pahalı satıyorlar çoğu şeyi.Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama herşeyi yerinde almakta fayda var.

Sana sahte yağı kakalıyor olmasın,

• quote:

Orijinalden alıntı: erakcora

quote:

Orijinalden alıntı: xradiancex

Adana'da sanayide bayisinden 60 liraya alıyorum 4 litrelik 5-40 Edge'i.(Beynine veriyorum adamın,80 lira diyor normalde.) Üzerine yağ değişim parası da vermiyorum.Praktiker ve benzeri yapı marketlerden madeni yağ almak ayrı bir hata.Gereksiz pahalı satıyorlar çoğu şeyi.Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama herşeyi yerinde almakta fayda var.

Sana sahte yağı kakalıyor olmasın,

O mesajı yazdığım tarih 15 Ekim 2010, sivri zekalık yapacağına tarihlere bak.Ayrıca üslubuna dikkat et, karşında kankan yok!

• Ee şimdi ne alıcaz ki? herkes bişey söylemiş ama ortada bilimsel/sayısal veri vs. yok. Magnetec iyi mi yoksa yaramaz mı? Şu lastik test değerlerinin gösterildiği ADAC gibi yağlar için bir web sitesi bilen var mı?
  • Bende magnetec mi edge mi diye bakarken magnatec ismi daha bi cafcaflı geldi magnatec koydum, edge daha bi yavan geldi kulağıma.. Magatec 5-30 4litre 80tl ye aldım..sanırım pahalı aldım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4LT 5-40 Castrol EDGE ve 5-30 Mobil 1 ESP Formula genelde 75-85TL arasında.

Dizel turbolu araçlar için ikisini tavsiye ederim. Yeni araçlar için Mobil 1 0-40 New Life da olabilir.
  • Yani şimdi edge magnatec ten iyi bi yağ mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerauto

üç kere castrol kullandım hiç memnun kalmadım dördüncü değişimde mobil almaya karar verdim yağı değiştirdik motor daha ilk çalışmada yağın kalitesini belli etti
    mobil 1 0-40 new life
    1-motor sesi azaldı
    2-Performans hissedilir derecede arttı
    3-Yakıt tüketimim azaldı
    Mobili tek geçerim bi daha kesinlikle castrol almayı düşünmüyorum

aynen bende mobil new life 0w-40 kullanıyordum aracıma üretici 5w-40 yağı tavsiye ediyor normalde , bu bakımda castrol edge 5w-40 aldım araba bi acayip oldu pek memnum oldum denilemez motor daha bi kasıntı çalışıyor sanki castrol koyunca bi dahaki sefere tercihim olmayacak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.