Şimdi Ara

Carrefour'da Patates 25 TL (SS)li (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
4.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Achteruit

Ögrenciyim Ögrencinin mazotudur patates ve makarna patates fırladı geçen sene 65krdan aldıgımız patatesin kilosu 3tl oldu makarnaya abanmaktan kuruduk şahsen patates alacağımıza tavuk alıyoruz artık

Usta ne yaptın ya şimdi dettavuğa basacaklar zammı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan belgesellerde görürdüm bazı ülkelerde tane ile satılan sebzeleri,meyveleri biz de o yine doğru gidiyoruz.Tayyipcilerde çağdaş Avrupa ulkerindede taneyle satılıyor diye saçmlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WapTRyphoon kullanıcısına yanıt
    saman konusunu geçen hafta bakan açıkladı canlı yayında millet çekmiş piyasadan samanı kara borsa yapcak 2 liralık şeyi 22 den satcaklar durduk yere ithal edilmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ingrid

Şimdi bu vaziyeti bile savunan arkadaşlar gelecek, tartışma çıkacak konuyu kapatacaklar

Ülke eyiye gediyi Elhamdürülillaahhhh
  • Dönem dönem yaşanan bir stok sıkıntısı. Yaslariniz ufak ya da takip etmiyorsunuz. Her mahsul için bu durum oluşabilir ve geçicidir.....

• quote:

Orijinalden alıntı: king0653

saman konusunu geçen hafta bakan açıkladı canlı yayında millet çekmiş piyasadan samanı kara borsa yapcak 2 liralık şeyi 22 den satcaklar durduk yere ithal edilmiyor

bakanı makanı bırak sen, her duyduğuna inanmayıp azıcık öğren. ortalıkta saman olmamasının tek sebebi, çiftçinin para kazanamamasıdır. elde edilen ürünle masraflar bile karşılanmıyor.

25-30 kilo sütün değeri 1 kilo saman zar zor ediyor?

25-30 kilo süt yapmak için hayvanın ne yemesi lazım?

sözde tarım ve hayvancılık ülkesiyiz devlet dışarıdan hayvan ithal ediyor. Gariban Anadolu insanıda ya mecburen ucuza satıyor malını, ya da satmıyor diğer seneye bekletiyor...

" Sayıştay’ın; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ait denetim raporunda belirlediği “çiftçilere yapılan 500 milyon liralık haksız ödemenin” faiziyle geri alınacağını açıkladı. "

" Çiftçiye 11 bin lira ek yük.. Yaklaşık 5 yıl önce yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülen traktör üzerindeki KDV’nin yeniden aynı orana çıkarılması düşünülüyor. Traktöre gelecek 4 ila 11 bin liralık vergi zammının krediyle finanse edilmesi planlanıyor... "

" Çiftçi ve yoksullara kötü haber.. Hükümet, harcamaları azaltmak için yeni önlemler aldı. Bu kapsamda 2013’te çiftçilere yapılan Doğrudan Gelir Desteği ödemeleri yarı yarıya azaltılacak. Yoksullara yapılan kömür yardımının da 2013'te azaltılması planlanıyor. "

işte böyle şeref yoksunlarının yönettiği bir ülkede yaşıyoruz..

Ortalıkta karaborsa, karaparacılık, her haltı yiyen yapan biri varsa oda başhırsız tayyip erdogan ve yanındaki hırsızlardır..

• Hamdolsun memleket eyiye gediyi ne yapsın bu adam size terörü bitirdi hamdolsun,marmaray yaptı,kitapları da beleşe alıyonuz patatese 5 lira bari verin ölmezsiniz hüloooğ
  • quote:

Orijinalden alıntı: SKRlllEX

DİYARBAKIR – Karaborsacıların patatesi ambarlarda stokladıkları bu nedenle Diyarbakır’daki pazarlarda patates fiyatının 5 TL’ye kadar yükseldiği ifade edildi.

Patates fiyatlarının artması pazarda tüketiciyi zor durumda bıraktı. Fiyat artışından dolayı yüzü gülen üretici pek de beklediğini bulamadı. Bu yıl fiyatların artmasına karşılık çiftçinin elinde mal kalmadığını söyleyen Bolu Ziraat Odası Başkanı İsmail Yamantürk, üretimin yarı yarıya düşmesi sonucu fiyat artışının yaşandığını ifade etti. Fiyatların bir ay daha aynı şekilde devam edeceğini, ancak Adana'da patates sökümünün başlamasıyla fiyatların yeniden düşeceğini söyleyen Yamantürk, "Şu anda bizim elimizden çıkan ürün 1.50-1.80 kuruş arası. Yüzde yüzü pazarda satılsa 3 lira olur. Beklentimiz 2 lirayı bulması." dedi.

diyarbakırda patates yok diye biliyorum istanbul için önemli olan adapazarı patates hali demekki orada da kalmamış.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

quote:

Şimdi bu vaziyeti bile savunan arkadaşlar gelecek, tartışma çıkacak konuyu kapatacaklar

Kemal gelecek patetesumin kilosu 10 kurus olacak

Zaten blokluymuşsun merakıma yenik düştüm, birincisi karşıt görüşlü herkese CHP'li muamelesi yapıp durmayın, milyar dolarlar kaçırılıyor vergiden ondan bundan, euro olmuş 3 lira dolar olmuş 2.25 lira hala neyi savunuyorsun be adam? insaf ya

Tamam sen gelecen ulkeyi kurtaracan Ecevitin kacirdigi milyar dolarlara ne diyorsun ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 21 Ocak 2014; 9:47:20 >

• A101'den 3- 3,5 kilosunu 6-7 liraya alıyorum, bu 25 TL ne lan. Altın kaplama olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WapTRyphoon

quote:

Orijinalden alıntı: king0653

bakanı makanı bırak sen, her duyduğuna inanmayıp azıcık öğren. ortalıkta saman olmamasının tek sebebi, çiftçinin para kazanamamasıdır. elde edilen ürünle masraflar bile karşılanmıyor.

25-30 kilo sütün değeri 1 kilo saman zar zor ediyor?

25-30 kilo süt yapmak için hayvanın ne yemesi lazım?

sözde tarım ve hayvancılık ülkesiyiz devlet dışarıdan hayvan ithal ediyor. Gariban Anadolu insanıda ya mecburen ucuza satıyor malını, ya da satmıyor diğer seneye bekletiyor...

" Sayıştay’ın; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ait denetim raporunda belirlediği “çiftçilere yapılan 500 milyon liralık haksız ödemenin” faiziyle geri alınacağını açıkladı. "

" Çiftçiye 11 bin lira ek yük.. Yaklaşık 5 yıl önce yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülen traktör üzerindeki KDV’nin yeniden aynı orana çıkarılması düşünülüyor. Traktöre gelecek 4 ila 11 bin liralık vergi zammının krediyle finanse edilmesi planlanıyor... "

" Çiftçi ve yoksullara kötü haber.. Hükümet, harcamaları azaltmak için yeni önlemler aldı. Bu kapsamda 2013’te çiftçilere yapılan Doğrudan Gelir Desteği ödemeleri yarı yarıya azaltılacak. Yoksullara yapılan kömür yardımının da 2013'te azaltılması planlanıyor. "

işte böyle şeref yoksunlarının yönettiği bir ülkede yaşıyoruz..

Ortalıkta karaborsa, karaparacılık, her haltı yiyen yapan biri varsa oda başhırsız tayyip erdogan ve yanındaki hırsızlardır..

ANKARADAYIM DOĞALGAZLI BİNADA ADAM BELEDİYEDEN ALDIĞI BEDAVA KÖMÜRÜ YAKIYOR GERÇEK YOKSUL İNSAN FAYDALANMIYOR + yiyecek yardımı da yapıyo ankara büyükşehir bu bizim vergiler car cur oluyor yani

• ben hep 50 liralık alıyorum etkilenmiyorum sizde öyle yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 21 Ocak 2014; 13:49:04 >
  • Çiftçiler yönünden üretim planlaması olmamasından dolayı bu kadar yükseldi. Ha birde piyasada ürün biraz azalınca hemen yüksek fiyat çeken ......... ler de var.
  • Çiftçilik eskisi gibi değil en basitinden bir çiftçi tarladan mahsül alana kadar 3-4 defa tarla hazırlaması yapıyor (ekme biçme vs) 1 dekarda ortalama bir traktör 1,5-2 lt yakıt yakar mazotun olmuş litresi 5 lira şu kadar destekleme bu kadar destekleme var diyorlar desteklemede verilen ücret tarlayı sadece 1 kere hazırlamaya yetiyor çiftçi 3 kere kendi cebinden harcıyor çiftçi ne yapsın gübrenin torbası 60-70 lira, traktör fiyatları belli zaten ideal 90 bg traktörün fiyatı 85-90 bin lira. Birde aracılar var çiftçi ye bir darbe onlar vuruyor üreticiden tüketiciye gidene kadar bir mahsül %200 - %300 fiyat artışı yaşanıyor bunun da önüne geçilmesi gerekiyor.Geçen sene tanıdıklarım 4 dekar patates ekmişlerdi ve çoğunu satamadıklarını dana ve ineklerine verdiklerini söylemişlerdi hal durum bu işte. Şans oyunu oynamak gibi çalışırsın emek verirsin 1 sene sonra ya tutarsa. Geçen ay ekmeğe de zam geldi Ankara da 75 kr oldu nereye kadar gidecek bilmiyorum.

Geçenlerde bir tarım kanalında hayvancılıkla uğraşan bir adam ile röportaj yapıyorlardı biraz dinledim diyor ki ;
    ''Bir kaç sene önce yaşanan saman krizinden darbe yiyen çiftçi çoğu besili boğasını sattı et fiyatları yükseldi şimdi ise daha büyük kriz var artık üreticiler işlerini bırakma noktasına geldi artık damızlıklarını bile kesime veriyorlar çiftçideki sorun çok büyük dedi''
    Haksız da değil kuru saman 1 lira olursa yemin torbası da 60-70 lira olursa çiftçi ne yapsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cumfiçu

quote:

Orijinalden alıntı: y u do dis

quote:

Orijinalden alıntı: cumfiçu

quote:

Orijinalden alıntı: eneoxkeskin

quote:

Orijinalden alıntı: wegothepower

Skg ne

sosyal güvenlik kurumu

Sosyal küvenlik gurumu olacak hatan var.

Hata falan yok.

Ama arkadas SKG yi sormus. Bizim enes SGK yi soylemis.

sorry

• bir patates 25 tl olurmu
    tadına doyulurmu
    o fiyata alanın
    cebinde para olurmu
  • Yaşasın soğan ekmek.

• Ss:ScreenShot

• patatesdemi yemeyah
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.