Şimdi Ara

Canini seven Bmw ile karda yola cikmasin (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
1
Favori
40.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scottysvensson

quote:

Orijinalden alıntı: Rosso Scuderia

quote:

Bmw(xdrive) sahibiydim bulundugim bølgede karin krali var 4 mevsim lastiklede kar lastigiylede bøyle bir sorun yasamadim trde ehliyet alirken karda araba nasil suruluyor diye sinavdan gecilmiyormu acaba? Bilmedigimden soruyorum

Orası İsveç kışın sürekli kar olduğu için veriyorlardır. Bu arada S60 iniz sinirli sayida olan 508hplik arac mi?

Nie
    Limited Edition olanindan :)

İyiymiş güle güle kullanın İleride elime fırsat geçerse Finlandiya'ya gidip yaşamayı düşünüyorum bende, bu motorsport aşkı başka türlü dinmeyecek

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bmw(xdrive) sahibiydim bulundugim bølgede karin krali var 4 mevsim lastiklede kar lastigiylede bøyle bir sorun yasamadim trde ehliyet alirken karda araba nasil suruluyor diye sinavdan gecilmiyormu acaba? Bilmedigimden soruyorum

Orası İsveç kışın sürekli kar olduğu için veriyorlardır. Bu arada S60 iniz sinirli sayida olan 508hplik arac mi?

Nie
    Limited Edition olanindan :)

İyiymiş güle güle kullanın İleride elime fırsat geçerse Finlandiya'ya gidip yaşamayı düşünüyorum bende, bu motorsport aşkı başka türlü dinmeyecek

Konu kirliligi oluyor ama FInland pek iyi ulke degil arkadasim bilgin olsun sagol iyi dilejlerin icin aracimi daha teslim almadim. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tugtim

quote:

x drive olması yeterli zaten kaymamak adına hocam. konu sadece arkadan itişli arabalar için geçerli

kış lastiği olmadan x drive olmasının tek avantajı düz zeminde yürümesi olur,yokuş inerken cıkarken kış lastiğin yoksa karda ne cıkarsın nede inerken durursun.bunu golf r da yaşadım.
  • konu başlığı ile uyumlu özet yaparsak şunu diyebiliriz herhalde;
    kış lastiği olmadan kışın araç kullanılmaz, arkadan itişli ile hiç kullanılmaz bu BMW bile olsa!
  • 3 yıl öncede konuya yazmıştım, hatta konu sahibiyle atışmıştım... Karda BMW kullanması eziyet değil keyiftir.. Bunu bilir bunu söylerim...Kar lastiğin varsa sıkıntı yok ...
    Bu yılki BMW aracımla kar manzaraları....Ön lastikleri yazlık arkalar kışlık.. Buna rağmen girip çıkmadığım yol kalmadı .. Sorun araçta değil Şoförde..Kış lastiği şart...

Canini seven Bmw ile karda yola cikmasin

• husam74 H kullanıcısına yanıt
    Ani manevra veya frenleme vb şeylerde ön tarafın tepkisi nasıldı?

• Ben bu yilbasinda esenler beylikduzu esenyurt silivri corlu arasi git gel bin kilometreden fazla yol yaptim michelin energy saver yazlik lastiklerimle

Silivri rampasinda kis lastikli ticari araclar linealar sulama kanalina dusmustu ben dikkatli dikkatli gittim.

Yalnizca bir kez -9 derece sabahinda E5 te rampa uzerinde 100 km hizla ince buza girdigimi anladim arac baya bir yalpaladi ama yine de topladim.

Sonuc: yaz lastikleriyle hicbir kaza yapmadan istedigim her yere gittim.

Biraz tecrube biraz sans. Ama onden cekisli araba olmasi beni kurtardi diyebilirim.

Ama biraz param olsa sanirim gidip arkadan cekisli bir arac alirim. Onden cekisli arac kabiliyetimi torpuluyor sicak asfaltta.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Limitlerde kullanınca sorun olmuyor. 50 Km yi geçtiğimi bilmem karlı zamanlarda..Karda herkes yavaş gidiyor... ABS tabiki çok daha çabuk devreye giriyor.. Tabiki bu şekilde bir e5 trafiğine veya otobana çıkılmaz. Ancak küçük şehirlerde istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Hatta hiç araç girmemiş yerlerden geçmesi daha kolay oluyor.
    Ancak bir daha kar yağarsa önlerede kar lastiği şart.. Doğruya doğru. Aracı durduran önlerdir. Arka dengeyi sağlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 25 Ocak 2015; 22:59:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam74

quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Limitlerde kullanınca sorun olmuyor. 50 Km yi geçtiğimi bilmem karlı zamanlarda..Karda herkes yavaş gidiyor... ABS tabiki çok daha çabuk devreye giriyor.. Tabiki bu şekilde bir e5 trafiğine veya otobana çıkılmaz. Ancak küçük şehirlerde istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Hatta hiç araç girmemiş yerlerden geçmesi daha kolay oluyor.
    Ancak bir daha kar yağarsa önlerede kar lastiği şart.. Doğruya doğru. Aracı durduran önlerdir. Arka dengeyi sağlar..

Önleride kış lastiği olursa karda acayip zevkli olur aracınız. Kazasız belasız kullanırsınız insaallah.

• Bence alışmadığınızdan.
  • Ben 2 yıldır E90 3.20d xdrive kullanıyorum. Yola adeta yapışıyor. Karda buzda kar lastiği olmadan çok rahat gidiyor. Geçenki karlı havada geniş ve boş bir otoparkta arabayı yanlamaya zorlayayım dedim ancak buz ve kar üstünde bile yanlayamadık. Tabi DTC tuşuna basmadan yapmaya çalıştım. Xdrive BMW'lerde sorun yok.
  • Sorun BMW'de değil, sizin arkadan itiş tecrübesizliğinizde. Yurtdışında birçok BMW sahibi "Kar yağsa da azcık eğlensek" diye can atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHooTeR||Coder -- 26 Ocak 2015; 2:45:41 >
  • Kis lastigi olsa ve dikkatli kullanimla daha rahat surulebilir lakin gecenki kar yagisin arkadasimin babasinin 530 ia ile bariyerle orta refujleri baya bi yalatmis hemde kus lastigiyle yani bmw ler guclu arabalar aktarma kuvvetli arac hakimiyeti zayif olan birinin bmw ile karda buzda kaymasi cok kolay.....kaldiki zaten yazin bile kicini tutamiyor bu arabalar biraz bastinmi dusuk viteste arkayi atcak yer ariyor

•  Canini seven Bmw ile karda yola cikmasin

• Kış lastiği yada zincir olmadan zaten karda yola çıkmamak lazım bmw ile ne alakası var.
    Halbuki arkadan itişli arabalar karda daha iyi gider.

• 1 yıldır Xdrive 320d E90 kullanıyorum. Lastiklerde bridgestone kar lastiği. Karda kullanmak çok zevkli . Onunla karda tüm gün dolaşabilirim. Karın yağmasını dört gözle bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 28 Şubat 2015; 23:44:14 >
  • bende bir kez müthiş karlı bir havada, otomatik mercedes 230 E ile 20 km yapmak zorunda kalmıştım. Arkayı nasıl attığını bildiğim için, kırmızı alarm durumunda kullanmıştım arabayı. arabayı eve parkedince, karda şükür namazı kılasım gelmişti:)
    Kara buza gerek yok, hava soğudu mu kış lastiği takmak lazım. 7 derecenin altına İnince diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BMW Muhendisleri konuyu okuyor suan

• bunlardan biri olacak , korkmayacan kardan kıştan ,
    65cm karda test ediliyorlar

edit : ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pixelbs -- 1 Mart 2015; 8:21:19 >

• Merhaba arkadaşlar, 2014 BMW 1.16i kullanıcısıyım. Diğer Arabamda Infiniti Fx 35 genellikle kış aylarında Infiniti aracımı tercih ediyorum. Fakat, Birçok kez 1 serisi aracımı kış şartlarında kullandım en ufak bir sorun yaşamadım. Bence sorun lastikten ben michelin Alpine 5 kullanıyorum. En ufak bir kayma yada kopma yaşamadım aracımda ani fren durumunda bile rica ediyorum bu kadar testlerden geçmiş araçları böyle gömmeyin. Kendi bilinçsizliğinizin bedelini araca yüklemeyin kış lastiği almak sizin yasal göreviniz insanların hayatını bu şekilde tehlikeye atmaya hakkınız olmadığı gibi suçu tamamen arabaya yüklemeyede hakkınız olmadığını düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.